همه‌ی خبرهای امروز
 • خبر6789 امروز ۰۹:۲۶

  بهمن دانایی دبیر انجمن کارخانه های قندوشکر تحلیل کرد

  مارپیچ بدهکارکردن دولت و تعهدات انجام نشده

  ساعت24-آمار و اطلاعات نشان می‌دهد دولت ایران به نهادها و سازمان‌های اقتصادی بدهی‌های سنگین دارد. پیمانکاران بخش خصوصی می‌گویند 55 هزار میلیارد تومان از دولت طلب دارند؛ وزارتخانه‌های نیرو، راه و شهرسازی و نفت جزو بدهکارترین وزارتخانه‌ها به پیمانکاران هستند.

 • خبر46 دیروز ۱۰:۳۴

  دکتر حسن امیدوار دبیر گروه صلح انجمن جامعه شناسی ایران تفسیر کرد

  جام جهانی فوتبال در مسیر صلح جهانی

  ساعت24-مطالعه و شناخت علمی صلح در روابط بین الملل در قلمرو جامعه شناسی ورزش ، جامعه شناسی صلح و روابط بین الملل است محور اصلی این نوشتار شناخت تاثیر متقابل روابط ورزش و جامعه ، و صلح با نگاهی جامعه شناختی است

 • خبر46 دیروز ۱۰:۰۶

  حرف آخر شرکتهای اروپایی در ادامه همکاری اقتصادی با ایران

  بیمه میکنیم اما تضمین نمی دهیم

  ساعت24-دردنیای به شدت دگرگون شونده امروز که معادلات و بلوک بندیها و منافع کشورها و شرکتها در یک چشم به هم زدن تحول می کند ، مدیران شرکتهای بزرگ که منافع عمده در امریکا دارند هرگز حاضر نمی شوند به ایران یا هرکشور دیگری تضمین ادامه همکاری در هر شرایطی بدهند.

 • خبر46 دیروز ۰۹:۴۹

  ساعت 24 چند خبر دویچه وله را گزینش و تفسیر کرد

  از داستان ترسناک جنگ تا گفت وگوهای مخفی ایران و آمریکا

  ساعت24-واقعیت این است که رهبران سیاسی و مدیران و صاحبان شرکتهای آلمانی بلافاصله پس از امضای برجام از سوی ایران و گروه کشورهای مشهور به 5+1 با شتاب به سوی گسترش مناسبات اقتصادی با ایران حرکت کردند و چندین هیات بزرگ از این کشور به ایران آمدند.

 • خبر678 ۱۳۹۷-۰۳-۰۱ ۰۹:۴۴

  آیین و آداب جنگ اقتصادی کدامند ؟

  شهروندان درصف اول جنگ اقتصادی با آمریکا

  ساعت24-بدون چون و چرا باید صدای برخاسته از گلوی پمپئو که با هدف نشان دادن اراده جنگ اقتصادی با ایران از سوی دوت ایالات متحده آمریکابود را باید خوب شنید و خودرا به نشنیدن و ندیدن نزد.

 • خبر678 ۱۳۹۷-۰۳-۰۱ ۰۹:۴۲

  نبرد تبلیغاتی لندن علیه مسکو یادآور روزهای داغ جنگ سرد است

  دربارۀ گردش «پول کثیف» روسیه در بازارهای انگلیس

  ساعت24-رسانه ها و احزاب وشخصیت های سیاسی انگلستان نگاه ناجوری به سیاستهای ولادیمیر پوتین و رفقای قدیم و جدیدش دارد. بریتانیای ها به این نتیجه رسیده اند که نظام حاکم برروسیه درپنهان ترین شکل و بااراده هی آهنین قصددارد کشورهای دموکراتیک را تضعیف کند.

 • خبر57 ۱۳۹۷-۰۲-۳۱ ۱۰:۲۲

  دریک دوره 35 ساله رخ داده است

  نرخ سرمایه گذاری در ترکیه سه برابر ایران

  ساعت24-از سوی افراد و گروههایی که در هرلحظه اززمان حاضرند حرف های تکراری بزنند و بگویند این کار دولت اصلاحات راه جلو افتادن پوشاک ترکیه از ایران را هموار کرد یا اگر تعرفه ها رابالا ببریم صنعت مبل ترکیه ایران را در بدترین وضعیت قرار نمی دادهرگز روندهای بلند مدت در کانون توجه نبوده است .

 • خبر46 ۱۳۹۷-۰۲-۳۱ ۰۹:۱۵

  تلاش همزمان اروپائ برای رفع نقایص برجام و کمک به شرکت‌هایی که قصد تجارت با ایران را دارند

  هنوز آمریکا پیروز نشده است

  ساعت24-درحالی که به نظر می رسید سرسختی دونالد ترامپ برایتحریم ایران و تحریم شرکتهایی که با ایران همکاری می کنند به نتیجه کامل رسیده است اما رهبران اروپا هنوز تسلیم نشده و در جستجوی راهها ی تازه برای بی اثرکردن نقشه ترامپ هستند.

 • خبر6 ۱۳۹۷-۰۲-۳۰ ۰۹:۳۷

  علیرضا اشرف دبیرکل اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران تشریح کرد

  اتفاق در عمل شرط اصلی عبوراقتصاد از روزهای سخت

  ساعت24-این روزها از زبان مدیران نهادهای اداره‌کننده جامعه مثل نهاد دولت، نهاد قانونگذاری و سایر نهادهای دارای نفوذ واقعی می‌شنویم که باید اتفاق و اتحاد عمل داشته باشیم تا از شرایط امروز عبور کنیم.

 • خبر2 ۱۳۹۷-۰۲-۲۹ ۱۰:۰۱

  تجربه اروپایی درایران کاربرد دارد؟

  شرکت‌های خوشه‌ ای اروپایی راه جلب اعتماد مشتری

  ساعت24-یکی از گیرهای هزاران بنگاه تولیدی ایران برای ماندگاری نبود مشتریان وفادار است که به آنها اعتمادکنند. تک روی و تک ماندن بنگاهها یکی از دلایل ناکامی در جلب مشتری و اعتمادسازی است.

 • خبر2 ۱۳۹۷-۰۲-۲۹ ۰۹:۴۵

  انعطاف رهبران چین برای تعادل تازه درصادرات به امریکا و پیامدهای آن

  اژدهای صادرات چینی کجا را به اتش می کشد؟

  ساعت24-دونالد ترامپ در مبارزه انتخاباتی خود با هوشیاری تیم تبلیغاتی اش انگشت روی جاها و کارهایی گذاشت که شهروندان آمریکایی آنها را به شکل عریانی حس می کردند. یکی از نقاط قابل اعتنا دراین اعلام تبلیغاتی مهار آزدهای صادرات چینی به بازار آمریکا بود.

 • خبر2 ۱۳۹۷-۰۲-۲۹ ۰۹:۳۶

  تحلیل ساعت 24از راز گسست اروپا از آمریکا در داستان ایران

  کار کار انگلیسی هاست ؟

  ساعت24-اعضای اصلی اتحادیه اروپا شامل انگلستان ،فرانسه و آلمان درشرایطی که دردرون خود رقابتهایی دارند و تلاش می کنند کشور اول اروپا باشند اما با همه شرایط و حتی در حالی که انگلستان دیگر عضو اتحادیه اروپا نیست درداستان برجام اتحادشان تا امروز استوارتر از همیشه به نظر می رسد؟ چرا اتحادیه اروپا توانسته است تا همین جای کار دربرابر خواست و اخطار و دستوررهبران تند رو در کاخ سفید راسخ وپایدار باشد ؟ کارشناسان وناظران آگاه برای این رخداد دلایل قابل اعتنایی می آورند .

 • خبر2 ۱۳۹۷-۰۲-۲۹ ۰۹:۲۱

  سعید حجاریان بدترین حالت ها را ترسیم کرد

  تشدید تحریم ،غائله معیشت ،ناتوانی نهاد دولت و حذف حسن روحانی

  ساعت24- سعید حجاریان هنوز نیز مغز اصلاحات است. او اکنون درموقعیتی قراردارد و در وضعیتی است که کمتر احتیاط می کند و در گفت و گو با روزنامه اعتماد از نقشه های جبهه ضد اصلاحات برای روحانی باصراحت می گوید. حجاریان به این نتیجه رسیده است که آثار و ابعاد تحریم جدید آمریکا بسیار ترسناک تر و موثرتر از چیزی است که تصور می شود و می تواند به غائله نان مردم منجر شود و این نقطه ای است که مردم و اصولگرایان از روحانی عبور می کنند.

 • خبر2 ۱۳۹۷-۰۲-۲۹ ۰۹:۱۸

  رنج نامه و شکایت نامه دکتر پویا ناظران اقتصاددان جوان ایرانی علیه دخالت دولت در اقتصاد

  بیمار ارزی که از بانکداری و بودجه عفونت کرده را در حوض یخ انداختند

  ساعت24-اقتصاد دانان جوان و شجاع ایرانی که دانش اقتصاد را با همه پیپیدگی هایش خوب آموخته اند و حس میهن دوستی و مردم دوستی دارند و دلشان به حال اقتصاد ایران می سوزد لباس احتیاط از تن بیرون کرده و با دلاوری از دردنهادینه شده اقتصاد می نویسند .

 • عکس خبر 1 ۱۳۹۷-۰۲-۲۸ ۱۷:۵۷

  ساعت 24 بررسی می کند

  واقعیت های دنیای امروز ، دولت روحانی و توهم منتقدان

  ساعت 24-ایران متاسفانه الان به لحاظ اقتصادی قدرت بزرگی نیست که بتواند از این قدرت برای وادار کردن سرزمین های دیگر به خواسته هایش استفاده کند. دستور دادن به شرکتهای غول پیکر جهانی و دولتهایی که با رای احزاب و رای دهندگان خاص برسرکار آمده اند یک رویا بیش نیست.

 • بازار ۱۳۹۷-۰۲-۲۸ ۱۵:۱۶

  کارشناسان و شهروندان به بانک مرکزی پیام می دهند

  دلار را گران تر بخرید ، فروشنده ها می آیند

  ساعت 24-مدیران بانک مرکزی با همراهی گروهی از مدیران اقتصادی دولت لابد پس از محاسبه های کافی و لازم و مبتنی بر واقعیت هایی که از آن اطلاع دارند به این نتیجه رسیده اند که قیمت هردلار آمریکا در روزهای پس از اعلام باید در4200 تومان متوقف شود. اکنون یک ماه بیشتر است که این نرخ دستوری از جایش تکان نخورده وبانک مرکزی به رغم اینکه در بیانیه های نخستین خود تاکید داشت این قیمت برای هردلار می تواند به دلیل اقتصادی و براساس تحولات بازار تغییرکند به هردلیل انعطافی در این باره نشان نمی دهد.

 • دکتر سیدجواد صالحی ۱۳۹۷-۰۲-۲۸ ۱۲:۵۶

  در گفت و گو با دکتر سیدجواد صالحی بررسی شد

  ایماژهای برجامی ایران، آمریکا و اروپا

  ساعت 24 - دکتر سیدجواد صالحی استاد روابط بین الملل دانشگاه است. او از جمله تحلیل گرانی است که در شرایط کرخت کنونی بحث و نظر همواره صحبت و نظری متفاوت و جدید دارد. صالحی در گفت و گوی پیش رو برجام را از 5 زاویه و نگاه مورد بررسی قرار می دهد و معتقد است رفتار امروز ترامپ با برجام در جامعه و نهادهای قدرت آمریکا دارای پشتوانه ای قوی است.

 • خبر67 ۱۳۹۷-۰۲-۲۷ ۱۲:۲۸

  برنار اورکات، مدیر ارشد تحقیقات در مرکز تحقیقات علمی فرانسه :

  ماکرون هر چه زودتر سفر به تعویق افتاده خود به ایران را کلید بزند

  ساعت24-پرفسور برنار اورکاد ( Bernard HOURCADE) مدیر تحقیقات برجسته در مرکز تحقیقات علمی فرانسه (CNRS) است. او از ایران‌شناسان برجسته اروپایی است که در زمینه‌هایی همچون جغرافیای اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و مطالعات شهری به تحقیقات می‌پردازد.

 • خبر678 ۱۳۹۷-۰۲-۲۷ ۱۱:۴۸

  تحلیل فرید ذکریا از کمک ترامپ به تندروهای ایرانی و سهم میانه روها از قدرت

  میانه روهای ایرانی قدرت حاکم را در اختیار ندارند اما بی قدرت نیز نیستند

  ساعت24-درمیان مقاله نویسان آمریکایی که به طور منظم در نشریه های آمریکاای می نویسند و نامدار شده اند و حرف و سخنشان شنیده می شود یکی هم فرید ذکریا است که اصلیت هندی دارد .او خبرنگار، مقاله نویس، ویراستار نشریه تایم، نظریه پرداز، و از اساتید شناخته شده مسائل سیاست خارجی در آمریکا است.

 • خبر678 ۱۳۹۷-۰۲-۲۷ ۱۱:۲۷

  نوشته صریح و باکمترین رودر بایستی از سوی وزیر ارشد روحانی

  ربیعی: مخالفان دولت در زمین بازی دشمن بازی می‌کنند

  ساعت24-درحالی که حسن روحانی از اعضای کابینه با صراحت می خواهد دربرابر انتقادها و یورش های منتقدان دولت ساکت نباشند اما هنوز در این باره سکوت برقرار است. وزیران دولت دوازدهم درشرایط بلاتکلیفی دربیان دیدگاهها قراردارند و برخی از آنها آنقدردرگیر رفع هجوم منتقدان به وزارتخانه خود هستند که فرصت برای دفاع از کیان دولت ندارند.

 • خبر678 ۱۳۹۷-۰۲-۲۷ ۱۰:۴۳

  در مرز وفاداری وآبروداری رخ می دهد

  رهبران اروپا درنقطه جوش تلاقی ایران و آمریکا

  ساعت24-سه غول اصلی اتحادیه اروپا زندگی دوباره خود را در هنگامه جنگ دوم جهانی را تا اندازه قابل اعتنایی به ایالات متحده آمریکا بدهکارهستند. رهبری آمریکا با ورود خود به جنگ دوم جهانی معادلات جنگ را به زیان هیتلر و متحدانش رقم زدو پس از جنگ نیز با طرح مارشال به یاری اروپا آمد.

 • خبر578 ۱۳۹۷-۰۲-۲۶ ۱۰:۴۷

  گردشگران ایرانی مجرم گردشگران خارجی بلاتکلیف و شرکتهای توریستی به سوی تعطیلی

  حفره سیاست ارزی دستوری این بار در صنعت گردشگری

  ساعت24-روزی که دولت دوازدهم تصمیم به سرکوب بازار آزاد ارز در ایران گرفت تصوری از حجم و شمار دشواریها و چاله هایی که یکی پس از دیگری سر بازمی کنند نداشت اما حالا آثار آسیب رسان این سیاست یی پس از دیگری آشکار می شود.

 • خبر57 ۱۳۹۷-۰۲-۲۶ ۱۰:۲۲

  دردومین جلسه از سلسله نشست‌های تخصصی سیاست‌گذاری عمومی با رویکرد رفتاری مطرح شد

  تهیدستان ریسک ناپذیرند و آینده را خوب نمی بینند

  ساعت24- فقر وتنگدستی آدمی را با فشارهای روحی – روانی ناشناس و بیشتر اوقات آسیب رسان مواجه می کند واثار این اسیب ها در روند تهیدست ترشدن تنگدستی دیده می شود. رفتار تنگدستان با دیگرانی که درشرایط تهیدستی نیستند تفاوت دارد. تهیدستان کمتر از دیگران شادی می کنند ، استرس بیشتری دارند و رفتارهای آسیب رسان برخود را کنترل نمی کنند یا کمتر کنترل می کنند.

 • خبر57 ۱۳۹۷-۰۲-۲۶ ۰۹:۵۰

  عباس ملکی تشریح کرد

  آینده صنعت و اقتصاد گاز ایران

  ساعت24-دکتر عباس ملکی از سیاستمداران جذاب ایرانی به حساب می آید که دردامان اصولگراها زاد و رشد کرد اما درادامه سیاست ورزی خود از عرف سنت سیاست ورزی ایرانی که رسوب در یک جناح به هرقیمت است خودداری کرد. علاوه براین ملکی برخلاف همتایانش که سیاستمدار عمومی هستند دنبال مطالعات انرژی رفت و دراین مسیر به نقطه خوبی رسیده است. ملکی اکنون یک کارشناس ورزیده انرژی به حساب می آید و این را می توان از گفت وگویش با نشریه نامه اتاق بازرگانی دید.

 • خبر578 ۱۳۹۷-۰۲-۲۶ ۰۹:۱۱

  غولهای اروپایی راه نجات از تحریم امریکا را می یابند؟

  ایران و اروپا سوار بریک کشتی دردریای توفانی

  ساعت24-اعضای اصلی اتحادیه اروپا در مسیر یک زور آزمایی بزرگ با متحد غربی خود یعنی آمریکا درباره صیانت از منافع شرکتهایشان درایران هستند. فرانسه و آلمان درسه سال تازه سپری شده و درشرایط خوش بینی به برجام قراردادهای مناسبی با ایران منعقد کرده اند و حالا دونالد ترامپ بدون توجه به منافع ایجادشده برای اروپا قصددارد بازی را بههم بزند.

 • خبر48 ۱۳۹۷-۰۲-۲۵ ۱۰:۵۱

  ترسیم روزگار ایران امروز و پس از تصمیم ترامپ درنهاد ریاست جمهوری

  احمد زید آبادی: روحانی بخواهد دربرجام بماند اما نتواند اوضاع بدترخواهد شد

  ساعت24-حالا به نظر می رسد روزگار گونه ای شده است که روحانی تشخیص داده است به جای اینکه سکوت کند و شاهد بی پروایی نیروهای مخالف دولت در داستان برجام باشد تصمیم گرفته است از همه نیروهای سیاسی که درجامعه ایرانی مقبولیت دارند نظر خواهی کند و سخنان آنها را به اطلاع افکار عمومی برساند.

 • خبر48 ۱۳۹۷-۰۲-۲۵ ۱۰:۲۰

  داستان ایران واقعیت استیصال اروپا دربرابر آمریکا را آشکارتر می کند

  زیمنس آلمان دیگر نمی آید ؛ دیگران هم می روند

  ساعت24-مجادله تازه اتحادیه اروپا با رهبری کاخ سفید برسر ایران یکی از نقاط عطف در دورتازه منازعه قدیمی این دوقطب قدرت است. این نقطه ای است که نشان می دهد اتحادیه اروپا قدرت کافی برای رفتن راهی تازه و در خلاف مسی آمریکا را دارد یانه.

 • خبر48 ۱۳۹۷-۰۲-۲۵ ۰۹:۵۵

  تاسیس اتحادیه مستضعفان برای کاهش نابرابری

  رنج میدری رنج ایران است

  ساعت24-اقتصاددانان طرفدار اقتصادآزاد و رقابتی یک اصطلاح دارند و می گویند برای اینکه به هرفرد ساکن دریک سرزمین لقمه بزرگتری برسد باید کیک تولید بزرگتر شود. در صورتی که کیک تولید بزرگ شود و حتی در شرایط نابرابری کامل بازهم از شمار فقرا کاسته خواهد شد.

 • خبر5 ۱۳۹۷-۰۲-۲۴ ۱۰:۱۰

  علم هم سحرخیز باش تا کامروا باشی را اثبات کرد

  آلکس ترین و بزرگمهر در تلاقی سحرخیزی

  ساعت24-بزرگمهر سیاستمدار نامدار و نیکنام ایرانی برای تشویق مدیران خود به کاربیشتر و چابکی و چالاکی مورد نیاز آنها برای فعالیت با کارآمدی افزون تر آنها را به سحرخیزی دعوت می کرد. اوبه این سخن باورداشت و البته به این نمی اندیشید که چند صد سال بعد دانش روز بشری این گفته اورا در کانون توجه قرار داده و به همان نتایجی رسیده که او رسیده بود.

 • خبر5 ۱۳۹۷-۰۲-۲۴ ۰۹:۵۳

  عادلی دبیر کل سابق مجمع کشورهای صادرکننده گاز:

  "تاپی " نیاز به خط لوله گاز ایران به هند را برباد می دهد

  ساعت24-محمد حسین عادلی، رئیس کل اسبق بانک مرکزی، این روزها پس از 4 سال از دبیر کلی GECF فارغ شده است. او در نخستین گفت‌وگوی خود پس از سپردن این سمت به یوری سنتورین، به پرسش‌های ...پرسش ها در خصوص صنعت گاز ایران و نقش این صنعت در صادرات می‌دهد.