همه‌ی خبرهای امروز
 • 212321 دیروز ۱۲:۳۶

  نماینده مردم تبریز ، اسکو و آذر شهر در مجلس در گفتگوی اختصاصی باساعت 24

  بعید است اروپا با آمریکا فاصله بگیرد

  ساعت24-سخنرانی اخیر دونالد ترامپ رییس جمهور ایالات متحده آمریکا درباره ایران و موضوع برجام واکنش های مختلفی را در بین سیاستمداران و مسؤولان کشور به دنبال داشته است و همگی بر این نکته تاکید کرده اند که برجام قابل مذاکره مجدد نیست و نیز دولتمردان آمریکا قابل اعتماد نیستند.

 • 212321 دیروز ۰۹:۱۶

  مدیر کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری؛اعلام کرد

  27 اولویت فعالیت های اقتصادی استان قزوین

  ساعت24-استان قزوین از دست کم نیم قرن سپری شده از صنعتی تریت استانهای ایرا ن بوده است. نزدیکی به پایتخت که بزرگترین مصرف کننده انواع کال است و نزدیک بودن به کرج به عنوان یک اکلان شهر به ایرانی و همچنین استقرار در مسیر ترانزیت کالا به غرب ایران موقعیت مناسبی برای سرمایه گذاری در استان قزوین فراهم کرده است.

 • 212321 دیروز ۰۹:۱۴

  فولکس از آمدن به ایران منصرف شد

  ایران محل زورآزمایی اقتصادی اروپا با امریکا

  ساعت24-در باره رفتار شرکت های اروپایی در باره سرمایه گذاری در ایران این روزها معما شده است. از یک طرف خبر می رسد یک شرکت نروژی برای ساخت نیروگاه خورشیدی در ایران میلیونها دلار سرمایه گذاری خواهد کرد و با یک شرکت ایرانی قرارداد بسته است و از سوی دیگر خبر می آید شرکت آلمانی فولکس واگن از آوردن سرمایه به ایران توسط یک شرکت زیر مجموعه اش خودداری می کند.

 • 95459+ ۱۳۹۶-۰۷-۲۶ ۱۰:۲۷

  این 4نفر روی هم 1276 هزارمیلیارد تومان پول دارند

  ثروت 4نفر فقط 7درصد کمتر از نقدینگی ایران است

  ساعت24- ارزش نقدینگی اعلام شده در ایران مطابق آخرین گزارش بانک مرکزی تا پایان مرداد ماه امسال معادل 1366 هزار میلیارد تومان شده است . این میزان نقدینگی مربوط به میلیونها سپرده گذار کوچک و بزرگ حقیقی و حقوقی در سراسر این سرزمین است . امار بانک مرکزی نشان می دهد ازاین میزان نقدینگی 166هزارمیلیارد تومان آن پول و1200هزار میلیارد تومان آن شبه پول است.

 • 951569+ ۱۳۹۶-۰۷-۲۶ ۰۹:۴۸

  از حسرت نان سنگک تا داشتن 10 هزارکارگر

  بنیانگذار گروه صنعتی و پژوهشی زر: من فرزند فقر هستم

  ساعت24-دیروز در اتاق بازرگانی تهران پرویز فتاح به نمایندگی از تهیدستان ایرانی که برای گذران عمر خود نیازمند کمک های بنیاد امام خمینی (ره ) هستند نکات جذابی را بیان کرد و رسانه ها با توجه به گرایش هایی که دارند بخش هایی از سخنان اورا برجسته کردند. در نشست دیروز اتاق تهران اما دو صاحب صنعت که از نامدارترین تولیدکنندگان ایرانی در زمینه مواد غذایی هستند نیز حاضر بودند . ایندو نفر با افتخار بیان کردند که در کودکی با فقر و تنگدستی خانواده هایشان رو به رو بوده و با تهیدتی بزرگ شده اند

 • 456+6 ۱۳۹۶-۰۷-۲۶ ۰۹:۲۸

  آیا همه اروپایی ها مثل توتال عمل خواهند کرد

  ساعت24-توتال: امریکا تحریم کند هم در ایران می مانیم این روزها نبردی پنهان میان آمریکا و اتحادیه اروپا بر سر چگونگی رفتار با ایران در جریان است که بخشی از اخبار آن به رسانه ها می رسد. حرف اروپایی ها این است که قرارداد برجام یک مصالحه تاریخی است و ایران نشان داده است به تین قرارداد وفادار بوده و بنابر ایران نمی توان آن را لغو کرد یا نادیده گرفت.

 • 651156 ۱۳۹۶-۰۷-۲۵ ۱۳:۰۸

  ساعت 24 گزارش می دهد

  انقلاب خودرو در چین و قیمت 10 دلاری نفت

  ساعت24-مطالعه و سرمایه گذاری روی خودروهای الکتریکی به عنوان یک وسیله حمل و نقلی غیر آلاینده در سالهای اخیر افزایش یافته است. به خصوص بعد از افزایش توجه جامعه جهانی به مساله انتشار گازهای آلاینده و افزایش دمای کره زمین، شرکتهای بزرگ فعال در صنعت خودرو اقدام به تولید خودروهای الکتریکی و رفع تدریجی تمام نقایص آنها کردند.

 • 5456+616 ۱۳۹۶-۰۷-۲۴ ۰۹:۱۴

  ترامپ دربرابرایران تنهامانده است 

  مدافعان برجام بزرگتر و پرشمارتر از مخالفان 

  ساعت24-شاید دونالد ترامپ گمان نمی کرد این مقدار در میان متحدان اروپیی سنتی خود تنها بماند و پشتیبان او دربرابر ایران تنها اسراییل  و چندکشور حاشیه جنوبی خلیج فارس باشند. با این هم چنین اتفاقی افتاد و سه غول اروپایی شامل آلمان ، انگلستان و فرانسه حاضر به همراهی آمریکا در دور تازه فشار بر ایران درداستان برجام نشدند. در حالی که از میان گروه کشورهای گروه 5+1 هنوز چین اظهار نظر شفاف و آشکاری نکرده است  4 کشور دیگر حاضر نیستند توافق مشهور به برجام آسیب ببیند. 

 • ترامپ ۱۳۹۶-۰۷-۲۳ ۱۸:۰۱

  تکرار سناریوی تهدید و التهاب توسط امریکا

  ادعای رسانه های امریکایی در باره تاثیر سخنان ترامپ بر نفت ایران

  ساعت 24-سخنرانی دونالد ترامپ در مورد ایران تکرار سخنانی بود که بارها در ماههای اخیر به ان پرداخته شده بود ، البته نکات تازه ای هم در ان بود که نکاتی تنش زا و مشکل آفرین برای تداوم توافق هسته ای و اقتصاد ایران خواهد بود. او در این سخنرانی ادعا کرد که ایران به روح برجام پایبند نبوده است و تهدید کرد در صورتیکه مشکلات این توافق نامه برطرف نشود ، از این توافق نامه خارج خواهد شد. او پیش از این بارها اعلام کرده بود که به تعهدات دولت قبلی امریکا پایبند نخواهد ماند.

 • 55566 ۱۳۹۶-۰۷-۲۳ ۱۰:۰۰

  گزارش ساعت24 از بی ثباتی آتی بازارنفت پس از سخنان ترامپ

  نفت امریکا جایگزین نفت ایران می شود؟

  ساعت24-این روزها تمامی رسانه‌های مطرح دنیا در مورد سخنرانی دونالد ترامپ در مورد توافق هسته‌ای با ایران و تبعات تصمیمات احتمالی امریکا روی بازارهای مختلف صحبت می‌کنند. تصمیماتی که بدون شک می‌تواند فضای با ثبات کنونی در بازارهای مهم و استراتژیک دنیا از جمله بازار نفت را ملتهب کند.

 • 545654 ۱۳۹۶-۰۷-۲۳ ۰۹:۲۲

  اتاق بازرگانی آلمان در بیم بازگشت به نقطه پیش از برجام درتجارت با ایران 

  نخستین نشانه های ترس در بازرگانان آلمانی آشکارشد

  ساعت24-در هنگامه مذاکرات ایران و گروه کشورهای 5+1 برای رسیدن به نقطه امن در پرونده هسته ای بود که بازرگانان و صاحبان صنایع آلمان کوس رقابت از همتاها ی اروپایی خود ربوده و باشتاب به سوی بازار ایران سرازیر شدند. دویچه وله درهمین باره به سفر زیگمار گابریل که آن روزها معاون صدراعظم آلمان بود اشاره و با طرح این پرسش که چرا مقامهای آلمانی با شتاب به سوی ایران رفته اند با دانیل برن بک  رییس اتاق بازرگانی وقت این کشور گفت و کرده بود .

 • 456541 ۱۳۹۶-۰۷-۲۲ ۱۳:۲۸

  گزارش ساعت 24 از طرح آماده شده برای کاهش نابرابری در دولت دوازدهم

  طرح اخذ مالیات تصاعدی برثروتمندان کلید خورد

  ساعت24-نتایج آخرین طرح ملی سنجش ارزش ها و نگرش ایرانیان که در سال 1394 انجام شده است نشان می دهد فقط 17 در صد ایرانیان مخالف این هستند که بیشتر ثروتمندان ایرانی از راه های غیر قانونی ، رانت و پارتی بازی به ثروت دست یافته اند.

 • 6543 ۱۳۹۶-۰۷-۲۲ ۰۹:۵۷

  حسین سلاح ورزی نایب رییس اتاق ایران درباره پیامدهای سخنان ترامپ تحلیل کرد

  بازار ارز آدرس خواهد داد

  ساعت24-هنر و ترفند دونالد ترامپ رییس جمهور امریکا این است که می تواند فضای تبلیغاتی را گونه ای آرایش دهد که در آن فضا احساس کند نقش نخست را دارد و دیگران در اندازه های بسیار پایین تماشاچی بازیگری اوهستند. این قدرت ترامپ در جریان مبارزه انتخاباتی آمریکا آشکار شد و او توانست با همین ترفند رقبای جمهوری خواه و دموکرات خود را شکست داده وبه کاخ سفید راه یابد.

 • دلار ۱۳۹۶-۰۷-۲۲ ۰۹:۵۱

  بالا و پایین شدن دلار پیش و پس از سخنان ترامپ چگونه خواهد بود؟

  دلار آماده پرش یا مجبور به سکون

  ساعت24-رفتار قیمتی دلار در بازار آزاد ارز در ایران با نزدیک شدن موعد سخنرانی دونالد ترامپ رییس جمهور امریکا مهمترین بحث اقتصادی ایرانیان بود. قیمت هردلار آمریکا در روزهای تازه سپری شده مرز روانی شده هردلار معادل 40000ریال را پشت سرکذاشته و با شتاب به خیزش خود ادامه می داد.

 • 6543 ۱۳۹۶-۰۷-۲۲ ۰۹:۱۹

  تفسیر کارشناسان یورونیوز از عقب نشینی محدود دونالد ترامپ

  چرا ترامپ تا آخر کار نرفت ؟

  ساعت24-موجی از اظهار نظر در باره سخنان دیروز دونالد ترامپ در باره راهبرد تازهآمریکا نسبت به ایران از سوی کارشناسان بین المللی ، اعضای با نفوذ سیاست در آمریکا و مقامهای ایرانی و اروپایی برخاسته است . واقعیت این است که این موج بلند ممکن است روزنه های خوب دیده شدن اصل مطلب راکورکند و آدرس اشتباه داده شود.

 • 989 ۱۳۹۶-۰۷-۲۰ ۱۰:۳۷

  داستان ادامه دار کوچ نخبگان

  فاجعه مهاجرت سالانه 180 هزار تحصیلکرده از ایران

  ساعت24-چرا ایرانیان تحصیلکرده در دانشگاهها به این فکرند که جای پایی در خارج از کشور برای خود دست و پاکنند و از ایران بروند. جاذبه های کشورهای پروتمند و احتمال پیداکردن شغل پر در امد و دافعه ها در ایران دلیل اصلی این تحمل سختی از سوی ایرانیان جوان است. سالانه چند ایرانی از اسران مهاجرت می کنند ؟

 • 989 ۱۳۹۶-۰۷-۲۰ ۰۹:۴۹

  ایران دررتبه 113 قراردارد

  کره جنوبی بازهم در صدر اینترنت پر سرعت در جهان

  ساعت24-ده سال پیش اگر گفته می شد کسی که توانایی کار با کامپیوتر و اینترنت را نیاموزد فرد بی سوادی است برای شمار قابل اعتنایی از شهروندان جهان معنا نداشت اما امروز این حرف برای همه مثل روز روشن است. در چند سال آینده بدون تردید کسی نیست که با کامپیوتر بیگانه باشد و شبکه های اجتماعی آنقدر گسترده خواهند شد که کوچکترین مناسبات میان آدمیان از این راه انجام می شود.

 • 989 ۱۳۹۶-۰۷-۲۰ ۰۹:۴۴

  انتقاد بهمن دانایی دبیر انجمن صنفی کارخانه های قند از مدیریت میانی مرتبط با صنعت قند

  با این شرایط کسی سرمایه گذاری نمی کند

  ساعت24-همین چند هفته پیش بود که در اتاق بازرگانی ایران جشن شکر برگزار شد و مدیران این بخش از تولید تاکید کردند تولید شکر به مرز خودکفایی نزدیک می شود. اما حالا به نظر می رسد تصمیم های غیرکارشناسان و اهسته دولت در اعلام قیمت قند و شکر راه پیشرفت را سد کرده است. بهمن دانایی دبیر انجمن صنفی کارخانه های قند ایران در نوشته ای با عنوان عقل و دانش و تجربه را کنار نگذاریم هشدار داده است با این وضعیت کسی حاضر نمی شود در صنعت شکر سرمایه گذاری کند.

 • 545623 ۱۳۹۶-۰۷-۱۹ ۰۹:۴۷

  زندگی فرهنگی ایرانیها زیر ذره بین مرکزآمار ایران

  نصف ایرانی ها ورزش نمی کنند و فقط 6درصد به تاتر رفته اند

  ساعت24-حسین پیمان از مدیران ارشد مرکز آمار ایران است که کارش را روی تحولات زندگی فرهنگی ایرانیان متمرکز کرده است. او که در ماههای گذشته با ارایه برخی آمارهای مرتبط با چگونگی زندگی ایرانیان تصویری تازه از این متغیر را ارایه داده است اردیگر و این بار دریک سمینار آمارهای تازه از رفتارهای فرهنگی خانوارها از جمله مطالعه، رفتن به سینماو تأتر و کنسرت، استفاده از صدا و سیما،‌ورزش،‌تغذیه، ازدواج و خریدرا ارایه کرد.

 • 6544551 ۱۳۹۶-۰۷-۱۹ ۰۹:۱۹

  دکتر محمد مهدی بهکیش اقتصاددان ایرانی مطرح کرد  

  جوانان  تحصیلکرده تنها  نیروی بازدارنده  در برابرترامپیسم   

  ساعت24-این روزها برای ایرانیان روزهای سخت و ناراحت کننده ای به حساب می آید . ایرانیان که امیدوار بودند از خوشبختی های پدیدار شده به دلیل برجام برخوردار شوند با یورش ترامپیسم مواجه شده اند که ترمز بریده  در مسیر بی اثر کردن این پیمان است. در حالی که برخی نیروهای سیاسی در داخل با این خواست ترامپ خواسته یا ناخواسته همراه شده اند ،به نظر می رسد او قصد دارد روزهای سخت تری برای کسب و کار ایرانیان فراهم کند.

 • 5432 ۱۳۹۶-۰۷-۱۸ ۱۴:۰۴

  ساعت 24 گزارش می دهد

  بازار نفت زیر فشار سه بحران ژیوپولتیک

  ساعت 24 - بازار نفت ، بازار بسیار پیچیده‌ای است . بازاری که علاوه بر مسایل اقتصادی، تحولات سیاسی هم می‌تواندروی ان تاثیر بگذارد. مسایل اقتصادی تاثیر گذار روی بازار نفت مانند هر بازار دیگری عرضه و تقاضا، سیاستهای تولیدی و تجاری، حمایتهای مالی از صنایع یا وضع محدودیتهای تجاری است اما مسایل سیاسی تاثیرگذار روی بازار نفت بسیار پیچیده است.

 • 5432 ۱۳۹۶-۰۷-۱۸ ۰۹:۰۳

  تازه ترین واکنش ها به برگشت احتمالی تحریم ها

  ترامپ ترمز بریده و قصد توقف ندارد؟

  ساعت24-دونالد ترامپ از همان روزی که وارد چرخه مبارزه برای به دست گرفتن کاخ سفید کرد وعده داداگر پیروز شود قرارداد مشهور به برجام را پاره خواهد کرد . او در این مسیر بی مهابا و ترمز بریده پیش می رود و تهدیدها ایران و اظهار نگرانی 5کشور دیگر امضا کنند ه این پیمان در او اثر ندارد. بهانه های این ترمز بریدن البته روی پنهانی دارد که به مرور بر افکار عمومی جهانی آشکار می شود. در حالی که فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سخت ترین تهدید ممکن را به اطلاع ترامپ و یارانش رساند و در وضعی که رهبران آلمان ، فرانسه ، چین ،روسیه و حتی انگلستان خواستار حفظ برجام هستند اما رییس جمهور آمریکا همان راهی را می رود که ازپیش تعیین کرده بود: نادیده گرفتن برجام.

 • 5432 ۱۳۹۶-۰۷-۱۸ ۰۹:۰۰

  دیدگاه اقتصاددانان در باره آینده دلار

  سیف در نقطه هردلار 4200 تومان نامه می نویسد؟

  ساعت24-"آیا سیف منتظر می ماند تا دلار در بازار پاییزی ارز ایران توفان برپا کند و پس از آن به تلگرام پناه ببرد یا اینکه از تجربه دوسال 1394 و 1395 جهش درس گرفته است و راه پرش دلاررا می بندد"؟

 • 76543ض ۱۳۹۶-۰۷-۱۷ ۱۳:۴۴

  گزارش ساعت 24 از تحلیل سی ان بی سی در باره تند روی رییس جمهور آمریکا نسبت به ایران

  ترامپ دنبال افزایش قیمت نفت است ؟

  ساعت24-موضوع توافق هسته ای ایران و کشورهای پنج به علاوه یک و جهت گیری رییس جمهوری تازه آمریکا در مورد این توافق، موضوع اصلی رسانه های امروز دنیا است. سوال اصلی مطرح شده در شبکه خبری سی ان بی سی این است که آیا حاصل یک دهه مذاکره، صرف هزینه‌های اقتصادی زیاد و تلاش جامعه جهانی برای حل دیپلماتیک مساله هسته‌ای ایران، به دست رییس جمهور جدید امریکا از بین می رود؟

 • 6544565 ۱۳۹۶-۰۷-۱۷ ۱۱:۵۶

  سایه فساد در سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در ایران

  خارجی ها فساد را می بینند و نمی آیند

  ساعت24-کره جنوبی نمونه بسیار مناسبی برای نشان دادن نقش سرمایه گذاری خارجی در فرایند رشد و توسعه اقتصاد ملی است. سرمایه های خارجی مستقیم بنگاههای بزرگ جهانی راه ورود تکنولوژی و مهارت و مدیریت را به کره جنوبی هموارکرد و این کشور فقیر را به اقتصاد یازدهم جهان تبدیل کرد.

 • +6212+32 ۱۳۹۶-۰۷-۱۷ ۰۹:۴۹

  چینی ها بازار خر درجهان را رونق داده اند

  کمبود " خر"  در  جهان 

  ساعت24-درحالی که تاهمین چند سال پیش خر که به الاغ نیز مشهور است از حیواناتی بود که نسبت به سایر چارپایان مثل گاو و اسب ارزش کمتری داشت اما روند فزاینده تقاضا برای پوست این حیوان تقاضای خرید این چارپا را افزایش داده است. در این داستان نیز پای چینیی ها در میان است و آ نها بازار خر را رونق داده اند.

 • +6212+32 ۱۳۹۶-۰۷-۱۷ ۰۹:۴۶

   «مسعود رضایی درگفت وگو باساعت 24 مطرح کرد

  دادن سهام سود آور به جای پول نقدبه سپرده گذاران سرگردان

  ساعت24-روزهای نگران کننده و اندوه بار سپرده گذاران در موسسه های اعتباری که اعتبار ندارند تا حتی اصل پول آنها را برگردانند از بدترین رخدادهای بازار پول است .

 • +6212+32 ۱۳۹۶-۰۷-۱۷ ۰۹:۴۳

  نظام بازنشستگی در ایران زیر ذره بین بانک جهانی 

  خرید محبوبیت سیاسی با منابع بازنشستگان 

  ساعت24-سالخوردگان ایرانی که عمری را کارکرده اند و بخشی از دسترنج خود را به امید دریافت در زمان بازنشستگی به سازمان تامین اجتماعی داده اند روزگار خوشی ندارند. بخشی از احوال بد بازنشستگان ایرانی بخشش ومحبت آسیب رسان دولتها به کسانی است که شرایط بازنشستگی نداشتند اما برای خرید محبوبیت به منابع صندوق ها وصل شده اند. الان در بدترین دوران روزگار صندوق های بازنشستگی قرار داریم و این نقطه پاشیل شده است. بانک جهانی برپایه واقعیت های موجود نظام بازنشستگی ایران گزارشی تهیه کرده است که می خوانید:

 • 5412654 ۱۳۹۶-۰۷-۱۶ ۰۹:۱۴

  درتحلیل سردبیر ساعت 24 مطرح شد

  احتمال فساد در مبارزه بافساد

  ساعت24-بستن روزنه‌های فساد به‌صورت کارشناسانه و برپایه دانش روز و دستاوردهای کشورهای کامیاب در مبارزه با این مقوله خبیث از خواسته‌های اصیل همه شهروندان در همه سرزمین‌هاست.

 • 95156+ ۱۳۹۶-۰۷-۱۵ ۱۷:۳۲

  درخواست یک فعال صنعت قند و شکر از رییس جمهور برای تسریع در اعلام قیمت قند وشکر

  آقای روحانی صنعت قند و شکر را دریابید

  ساعت24-خبرگزاری ایانا به نقل از یک فعال صنعت قند و شکر از رییس جمهور خواسته است با اعلام به موقع قیمت قند و شکر به کارخانه ها مانع از بحرانی شدن این صنعت شود. براساس نوشته این فعال صنعت قندو شکر باسپری شدن 45 روز از شروع بهره برداری از کارخانه های شکر و انباشت 2میلیون تن شکر در کارخانه ها هنوز قیمت توافقی اعلام نشده و این رخدادمی تواند دستاورد بزرگ رسیدن میزان تولید شکر به سطح مصرف کل را باخطر مواجه کند. این نوشته را درزیر می خوانید: