همه‌ی خبرهای امروز
 • فضلی و نیلی دیروز ۱۱:۲۶

  رحمانی فضلی و نیلی

  زخمهای سر بازکرده اقتصاد ایران یادگار دوران جنگ سرد است

  ساعت 24-حرف این دو مقام برجسته با ادبیات گوناگون اما یک نتیجه گیری دارد: آنچه به نام نظام اقتصادی در ایران عمل کند و شرایط را به بدترین وضعیت در کسب و کار شهروندان رسانده است یادگار اندیشه های برجای مانده از روزها و سالهای عجیب جنگ سرد میان دنیای آزاد و اردوگاه کمونیستی – سوسیالیستی پس از جنگ دوم جهانی است.

 • +656 دیروز ۱۰:۴۷

  اما و اگرهای فروش هواپیماهای امریکایی به ایران

  فروش هواپیما تضمین بقای برجام

  ساعت24-رسانه های آمریکایی به این نتیجه رسیده اند که دونالد ترامپ می خواهد با امتناع از فروش بویینگ به ایران راه خروج ایران را از برجام بازکند. این داستان پس از خودداری کنگره از تصمیم تازه در باره ایران شروع شد.

 • +656 دیروز ۱۰:۱۹

  نبرد 1400 از همین روزها شروع شده است؟

  هدف احمدی نژاد : سوزاندن علی لاریجانی

  ساعت24-گمانه زنی درباره دلایل و پیامدهای یورش بی سابقه محمود احمدی نژاد به برادران لاریجانی با استناد به مجادله بر سر پیگیری پرونده بقایی ورمز گشایی از این یورش، در کانون توجه سیاستمداران و طیف های پرشمار دوجناح اصلی سیاسی در ایران تبدیل شده است.

 • 9459 ۱۳۹۶-۰۹-۲۶ ۱۰:۰۵

  آفریننده بیت کوین در پرده ابهام

  هیولایی که مردم دوستش دارند

  ساعت24-از نظر اقتصاددانان و از نظر سیاستمداران حتی کشورهای غربی وتحلیلگران رسانه های معتبر موجودی به نام بیت کوین در دنیای پول آفریده شده است که هنوز آفرینده ان در پرده ابهام قراردارد پدیده ای با ظاهر زیبا و دلفریب است که باطنی زشت دارد و نظام پولی جهان را تهدید می کند. به نظر می رسد دیگر نمی توان بیت کوین را نادیده گرفت و امروز این پول مجازی ذهن ها را تسخیر کرده است.

 • 9459 ۱۳۹۶-۰۹-۲۶ ۰۹:۴۴

  ساعت 24 گزارش می دهد

  فساد دولتی بزرگترین نگرانی مردم امریکا

  ساعت24-سال ۲۰۱۷ میلادی در حال پایان یافتن است و هر روز گزارشی در مورد تحولات بزرگ سال ۲۰۱۷ و پیش بینی های سال ۲۰۱۸ ارایه می شود . اما مهمترین مساله ای که در این گزارشها مشاهده می شود تاثیر ریاست جمهوری دونالد ترامپ در تمامی پیش بینی ها و گزارشها است .

 • 9459 ۱۳۹۶-۰۹-۲۶ ۰۹:۲۲

  تحلیل ساعت 24 از دگردیسی مسعود نیلی و عبور او از مرزهای محافظه کاری قدیمی

  نیلی: زخمهای کهنه سربازکرده اند و دیگر مرهم پذیر نیستند

  ساعت24-مسعود نیلی اقتصاددان ارشد ایران با یک گروه بزرگ 118 نفره از اقتصاددانان ایرانی و در یک زمان قابل قبول توانست کتاب ارزشمند " اقتصادایران ،چگونگی گذر از ابر چالش ها " را تهیه و منتشر کند.

 • سید علی مدنی زاده ۱۳۹۶-۰۹-۲۵ ۱۴:۱۱

  سید علی مدنی زاده:

  دیر بجنبیم هزینه سنگین اجتماعی بابت مشکلات بانک ها خواهیم داد

  ساعت 24-سید علی مدنی زاده گفت:شرایط بانکداری ایران گونه ای است که اگر در کوتاه مدت به مشکلات آن رسیدگی نشود وقتی باقی نمی ماند و ممکن است دیگر وقت برای اصلاح نباشد وشبکه بانکی در شرایط اضمحلال قرار گیرد .

 • مهدی کرباسیان ۱۳۹۶-۰۹-۲۵ ۱۳:۱۶

  سردبیر سایت ساعت24 برای روزنامه جامعه فردا نوشت

  داستان عجیب راغفر و کرباسیان و فولاد و اقتصاد ایران

  ساعت 24- راغفر در چهارشنبه گذشته در دانشگاه الزهرا و در جمع دانشجویان و علاقه‌ مندان با صراحت گفت: «در داستان فولاد حقه‌بازی می‌کنند. با ایتالیایی‌ها تقلب کرده و رشوه داده و در صادرات به اروپا دامپینگ کردند و کاری کردند که اتحادیه اروپا به‌صراحت بیانیه داد و حالا مصر و ترکیه جای ایران را در صادرات فولاد به اروپا گرفته‌اند. مسئولان اینها را می‌دانند اما چیزی نمی‌گویند.»

 • مسعود نيلي ۱۳۹۶-۰۹-۲۵ ۱۱:۰۶

  هشدار مسعود نیلی نسبت به افزایش تنگناها

  ادامه وضعیت فعلی ناممکن است و راه نجات در اراده سیاسی نهفته است

  ساعت24-تجربه اقتصاد ایران نشان می‌دهد در سطح کلان 4 راه ناکام را سپری کرده‌ایم و ادامه این راه‌ها دیگر ناممکن است. ایران دیگر منابعی قابل توجه ندارد تا آن را در اختیار بنگاه‌ها قرار دهد و این حاملان رشد را تقویت کند.

 • 95565 ۱۳۹۶-۰۹-۲۳ ۱۷:۴۰

  تلگرام شادی افرین برای جامعه پرستاری ایران

  ابلاغ حکم بازنشستگی پس از 20 سال 

  ساعت24-صلاح الدین بهزادی سام در پیام تلگرامی خود به جامعه پرستاران ایران خبر داد دیوان عدالت با تایید بازنشستگی کادر پرستاران با 20 سال کار مستمر موافقت وآن را برای اجرا ابلاغ کرد.

 • 95565 ۱۳۹۶-۰۹-۲۳ ۱۷:۳۷

  الکتریکی شدن صنعت حمل و نقل در چین و هند، تهدیدی بزرگ برای بازار نفت است 

  جایگزینی انرژی الکترونیکی به جای انرژی نفت درهند و چین 

  ساعت24-شتاب دهشتناک نوآوری های تکنولوژیک دردنیای خودروسازی و استفاده از انژی الکترونیکی به جای استفاده از انرژی حاصل از سوخت بنزین شرایط را برای کشورهایی مثل ایران مبهم کرده است.

 • نوبخت ۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۲۱:۲۶

  خودم را سانسور می کنم اما...

  نوبخت: مافیای پوشاک پشت جریان مخالفت با افزایش عوارض خروج از کشور است

  نوبخت گفت:هرگاه قرار است اصلاح اقتصادی صورت پذیرد یک جریان تخریبی به سوی ما سرازیر می شود. این جریان تخریبی اجازه نمی دهد اصلاحات صورت پذیرد. به نظر می رسد مافیای پوشاک که به هرمسافر مبالغ قابل توجهی پوشاک می فروشد و این مسافرانی که به سفارش کسانی پوشاک وارد می کنند دراین اعتراض ها دست دارند.

 • 65445 ۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۱۳:۰۷

  بررسی مشکلات مالیاتی خریداران و فروشندگان فرش دستبافت

  فرش باف روستایی نمی داند کد اقتصادی چیست

  ساعت24-کمیته ماده 12قانون برنامه ششم توسعه یک نهاد مفید و شورای گفت گوی دولت و بخش خصوصی دونهاد برخاسته از قانونهای توسعه ای هستند که کارکرد فوق العاده روشن وشفافی در طرح مشکلات بخش خصوصی در ارتباط با قانونهای پرشمار و بازدارنده دولتی دارند.

 • 65445 ۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۱۲:۳۹

  اتاق فکر لجستیک گزارش داد

  بحران در فروشگاه‌های آنلاین ایرانی

  ساعت24-فروش در دنیای آنلاین کار سختی نیست اما کار زمانی سخت می‌شود که باید کالای خریداری شده را با رعایت اصول و استانداردهای بین‌المللی به دست مشتری برسانید.این روزها فروشگاههای آنلاین ایرانی همزمان با تغییر گرایش نسل جدید به خرید از سایت‌ها، با سیل عظیمی از کلیک روبرو شده‌اند و این چیزی است که بسیاری از استارتاپ‌ها آرزوی آن را دارند.

 • 65445 ۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۱۱:۰۰

  ساعت 24 تحولات اتی نرخ دلار را بررسی کرد

  تعقیب قیمت دلار با آدرس رییس کل بانک مرکزی

  ساعت24-محمود بهمنی رییس کل بانک مرکزی دولت دوم احمدی نژاد و شمس الدین حسینی وزیر اقتصاد آن دولت در سال 1390 و 1391 که قیمت دلار افسار گسیخته و با شتابی باور نکردنی به اوج می رسید با تکرار این موضوع که اگر دلار بخرید زیان می کنید شهروندان را از خرید دلار منع می کردند.

 • 65445 ۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۱۰:۵۸

  منابع جهانی خبردادند

  ثروت های جهان چگونه توزیع شده است

  ساعت24-چرا اکثریت کسانی که با انگیزه فرار از تهیدستی یا رسیدن به درامدهای بالا کشورهایشان را ترک می کنند با هزارزحمت و دردسر می خواهند به آمریکا ،استرالیا ، اروپا و یا کانادا و نیزیلند بروند؟ دلایل قابل اعتنایی با توجه به گرایش ها وجوددارد اما بذدون تردید وجود ثروت هنگفت درکشورها و مناطق یاد شده مهمترین دلیل است. الان ثروت در جهان چگونه توزیع شده است ؟ گزارش زیر این سوالها را جواب می دهد.

 • 9459 ۱۳۹۶-۰۹-۲۱ ۱۴:۴۷

  بی اشتیاقی مردم به سهام عدالت

  حیف عدالت که پای سهامی بی ارزش قربانی شد

  ساعت24-محمود احمدی نژاد با دانش اندک خود در امور کشورداری و به کارگیری نیروها و کادرهای کارنابلد و کارنا آزموده به مدت 8سال برنیرومندترین نهاد اجرایی کشور استیلا پیدا کردو دانسته یا نادانسته امیدو ارزوی یک سرزمین را به بادداد

 • 9459 ۱۳۹۶-۰۹-۲۱ ۱۲:۱۳

  چه نهاد یا سازمانی مسئول این خسارت بزرگ است

  معمای 11 میلیارددلار بدهی ارزی معوقه

  ساعت24-حمید رضا فولادگر یکی از مطلع ترین نمایندگان مجلس شورای اسلامی در باره مسایل تولید و خصوصی سازی به حساب می آید. او به دلیل حضور بیش از 10 سال در مجلس و ریاست برکمیسیو نها ی مهم ،اطلاعات قابل اعتنایی در باره موضوعهای گوناگون دارد.

 • 9459 ۱۳۹۶-۰۹-۲۱ ۱۱:۴۴

  رییس خصوصی های تهران خطاب به رییس دولت

  بودجه غیر واقعی نوشته اید

  ساعت24-مسعود خوانساری عضو بلند پایه دولتهای سازندگی و اصلاحات بوده است و راه و بیراه روش های دولتی را درتدوین بودجه های غیر واقعی نیک می شناسد و در قامت رییس اتاق تهران که نماینده هزاران فعال خصوصی است و در قامت نایب رییس دوم اتاق ایران با شهامت به رییس دولت می گئگوید برایش بودجه غیر واقعی تنظیم شده و این بودجه 1397 تنگناهای واقعی دارد.

 • بیت کوین ۱۳۹۶-۰۹-۲۱ ۱۱:۲۷

  گزارش ساعت۲۴ از روزشماری برای ترکیدن حباب قیمتی بیت کوین

  برنده جایزه نوبل اقتصاد: خرید بیت کویین دورریختن پول است

  ساعت 24-رشد قیمت پول مجازی به اسم بیت کوین در ماههای اخیر به یک موضوع مهم در رسانه های دنیا تبدیل شده است. . افزایش قیمت هر بیت کوین از مرز ۱۷ هزار دلار مساله قابل تاملی شده و فعالان اقتصادی را نگران کرده است. در این روزها شمار قابل اعتنایی از افراد با دیدگاهها و باورهای گوناگون در باره توانایی بیت کوین برای اینکه تبدیل به ارز جایگزین دلار بشود صحبت کردند ولی اقتصاددانان تاکید کردند در شرایط فعلی این ارز مجازی پتانسیل لازم برای تبدیل شدن به جایگزینی برای دلار را ندارد .

 • 6515651 ۱۳۹۶-۰۹-۲۰ ۱۵:۵۰

  مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری

  قم به کانونی از بحران‌های اجتماعی وزیست محیطی تبدیل شده است

  ساعت24-تازه ترین گزارش منتشرشده در سایت مرکز بررسیها ی استراتژیک ریاست جمهوری درباره روزگار ی است که اکنون شهرمذهبی قم با ان دست و پنجه نرم می کند . براساس این گزارش برخلاف تصور شهر قم به کانون بحرانهای اجتماعی تبدیل شده است. خلاصه ای از این گزارش را می خوانید :

 • 845 ۱۳۹۶-۰۹-۲۰ ۱۰:۳۶

  مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری منتشر کرد

  ترکیه رویگردانی از غرب و لبخند به شرق

  ساعت24-تحولات اقتصادی، سیاسی و اجتماعی ترکیه به عنوان همسایه دیوار به دیوار ایرا که سالانه فقط 3 میلیون ایرانی برای سفر به این کشور می روند و با توجه به رقابت میان دوکشور در رسیدن به پله اول در منطقه برای جامعه ایران حساسیت برانگیز است.

 • 845 ۱۳۹۶-۰۹-۲۰ ۱۰:۱۷

  گزارش ساعت 24 ازتحلیل رسانه ها غربی به بودجه ایران

  رویترز: بودجه ایران محافظه کارانه است

  ساعت24-لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ روز یک شنبه تقدیم مجلس ایران شد تا بررسی آن توسط نمایندگان مجلس آغاز شود. مساله ای که امسال در رسانه ها مد نظر قرار گرفته بود ، تقدیم بودجه به مجلس در زمان مقرر است که یک موفقیت بزرگ برای دولت ایران محسوب می شود . اگرچه این لایحه بودجه به دلیل چالشهایی که در اقتصاد ایران وجود دارد و چالشهایی که اقتصاد دنیا را تحت تاثیر قرار داده است، طرح پیچیده ای است .

 • 845 ۱۳۹۶-۰۹-۲۰ ۰۹:۵۹

  تحلیلی از رفتار نهادی موثر در فرایند تصویب بودجه کل کشور

  بودجه را گوشت قربانی نبینیم

  ساعت24-بودجه کشور علاوه بر اینکه یک پدیده اقتصادی است، بیشتر از آن یک پدیده سیاسی است. در پشت هر عدد و رقم نهفته در لایحه بودجه نیرویی رخ داده است و این رقم دو طرف دارد. یک طرف آن برنده امر است که توانسته عدد خود را به بودجه‌ریزان تحمیل کند و یک طرف آن بازندگانی هستند که بدون تردید در روزهای آینده به اتاق نمایندگان می‌روند تا شکست خود را جبران کنند.

 • 258 ۱۳۹۶-۰۹-۱۹ ۱۵:۲۳

  بهمن دانایی دبیرکل انجمن کارخانه های قندوشکر تحلیل کرد

  اختیارات گسترده در دست افرادی با تجربه اندک درصنعت شکر

  ساعت24-نهاد دولت در ایران نسبت به عمر این نهاد در اروپای‌غربی و حتی برخی کشورهای آسیایی و آمریکای‌لاتین عمر کمتری دارد. ناظران آگاه باور دارند که نهاد دولت در ایران به‌معنای دولت مدرن در دهه 1310 به بعد در ایران استقرار پیدا کرد.

 • مالیات ۱۳۹۶-۰۹-۱۹ ۱۱:۳۶

  گزارش ساعت 24 از واقعیت های مالیات دردنیا به روایت بانک جهانی

  نرخ مشارکت در پرداخت مالیات در خاورمیانه فقط ۲۵ درصد است

  ساعت 24-پروسه پرداخت مالیات در کشورها و مناطق مختلف دنیا متفاوت است ولی اهمیت این مقوله برای دولتها باعث شده است تلاش برای تسهیل این روند در تمامی دنیا آغاز شود.

 • ایران و پاکستان ۱۳۹۶-۰۹-۱۸ ۱۲:۱۱

  باوجود تلاش و علاقه ایران و پاکستان برای افزایش روابط اقتصادی آهنگ رشد کند است

  تهران و کراچی در آرزوی تجارت پرشتاب

  ساعت 24-گسترش و استوار سازی مناسبات کشورهای گوناکون با همسایگانش هم از نظر اقتصادی و هم از نظر امنیتی اهمیت زیادی دارد. ایران و پاکستان در ماههای اخیر با همین دیدگاه برای توسعه روابط تجاری و سیاسی خود تلاش زیادی کرده اند و در نشست های اخیر اتاق های بازرگانی دو کشور هم به مساله توسعه روابط اقتصادی پرداخته اند.

 • 123 ۱۳۹۶-۰۹-۱۸ ۱۰:۰۳

  دوگزارش از دونهاد پژوهشی راهبردی ایران ازراه لاجورد و راه آهن باکو- تفلیس – قارص

  همسایه های ایران درشرق وغرب راهها را برروی ایران می بندند

  ساعت 24-شوربختانه باید باکمال تاسف اخبار خوشایندی از مسایل گوناگون در باره ایران نمی خوانیم و هرچه هست ناراحت کننده و اندوه بار است. در حالی که مناسبات سیاسی داخلی در ایران راه را برای بیرون کشیدن اقتصاد از دشواریها بسته است همسایه های ایران در شرق و غرب با همکاری هم مزیت های ایران در حمل ونقل کالا را با طرحهای تازه از چنگ ایران بیرون می آورند.

 • gdp ۱۳۹۶-۰۹-۱۸ ۰۹:۲۲

  ایران سرزمین دهانهای باز و شکمهای گرسنه نیست

  کشورضعیف و مردم فقیر نتیجه رشد آهسته ده ساله

  ساعت 24-آمارهای دردسترس نشان می دهند در یک دوره 10 ساله از 1384 تا 1394 رشد اقتصاد ایران به طور میانگین هرسال 2.5 در صد رشد کرده است . به این ترتیب اگر به طور مثال ایران در سال 1384 ارزش تولید ناخالص داخلی ایران 1000 ریال بوده است این رقم درسال 1385فقط 25ریال افزایش داشته است و به عدد1025 ریال رسیده است.

 • حسین پیمان ۱۳۹۶-۰۹-۱۶ ۱۵:۱۵

  مدیر کل دفتر فرهنگی ، بازرگانی و خدمات مرکز آمار

  کارکنان بنگاههای خدماتی دوبرابرمزدشان درآمد ایجاد می کنند

  سید حسین پیمان گفت: نتایج بررسی از کارگاه های بازرگانی وخدمات ، برای ٣٠نوع فعالیت که به 2.5 میلیون کارگاه قابل تعمیم است نشان می دهد نیروی کار شاغل در این بنگاهها به ازای متوسط دریافت 4هزارتومان برای یک ساعت کار8هزارتومان درآمد به کارگاه رسانده اند.