همه‌ی خبرهای امروز
 • بسته امروز ۰۹:۱۹

  ایران از بسته اروپا رضایت ندارد

  ادعای یورو نیوز: توهم موگرینی در طرح دورزدن تحریم‌های ایران

  ساعت24-درحالی که ایران بلافاصله پس از اعلام خروج آمریکا از برجام با اتحادیه اروپا وارد گفت وگوی تازه ای شد و حتی رییس جمهور حسن روحانی به اتریش و سوییس رفت تا تضمین های لازم اقتصادی ازاین اتحادیه برای ماندن دربرجام را بگیرد حال به نظر می رسد ایران به هدفش نرسیده است.

 • موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج دیروز ۱۵:۲۵

  تفسیر ساعت 24 از افشاگری های دولت

  دولتها فساد درست می کنند بعد دنبال فاسدها می افتند

  ساعت 24-این روزها مسابقه بی سابقه ای از افشاگری های دولتی در حوزه فساد اقتصادی درجریان است که تاکنون در تاریخ معاصر ایران کمتر سابقه داشته است. فساد رخ داده در تخصیص دلار 4200 تومانی به واردکنندگان ، داستان تلخ غارت 12000میلیاردتوما نی در موسسه اعتباری ثامن الحجج و واردات خودروهای لوکس سه موضوع بااهمیت تر در میان انواع داستان های فساد آلودی است که درزیر پوست جامعه درجریان است و هنوز کسی صدایشان را نشنیده است .

 • پوتین دیروز ۱۲:۱۰

  جای ایران در آینده گاز جهان کجاست؟ 

   ترک استریم و بازی بزرگ گازی روسیه با اروپا

  ساعت 24-در حالی که ایران در همه سالهای 1358 تا 1368 درنبرد با صدام حسین رهبر مستبد عراق بود فرصتی برای استفاده از منابع جهانی و داخلی برای توسعه صنعت گاز نداشت. در دولت سازندگی آقای رفسنجانی نیز شرایط برای توسعه گاز به ویژه درعسلویه و در میدان گازی مشترک با قطر مهیا نشد. تنها در 1367 بود که شرایط برای توسعه گاز ایران فراهم شد. در این وضعیت بود که روسیه و قطر به مثابه دو غول گازی راه فتح بازارهای گاز را درپیش گرفتند.

 • نفت کش دیروز ۱۱:۲۷

  کارشناسان: سیاست قطع کامل صادرات نفت جمهوری اسلامی ایران میسر نیست 

  اعتراف به مهارت  ایران در شکست  تحریم نفتی  

  ساعت 24-سخنان دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا درباره رساندن صادرات نفت ایران به صفر با مخالفت اکثریت کارشناسان در داخل آمریکا و در خارج از این کشور مواجه شده است. کارشناسان باور دارند به دلایل فنی ؛ اقتصادی و سیاسی امکان نداردتهدید ترامپ لباس عمل بپوشد.

 • سوخت ۱۳۹۷-۰۴-۲۵ ۰۹:۱۸

  راههای ایستادگی دربرابر تحریم کدامند؟

  کاهش شدت مصرف انرژی ابزاری برای جنگ اقتصادی

  ساعت24-جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری در روز صنعت و معدن در ده تیرماه امسال درتهران و پس از آن در اصفهان با صراحت از جریان یافتن جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران سخن گفت.

 • پول ۱۳۹۷-۰۴-۲۴ ۱۳:۴۲

  براساس محاسبا ت ساعت 24 و کارشناس داده‌کاوی برای کشف تقلب در تراکنش‌های بانکی آمریکا

  حجم پول کثیف درایران با دلار دولتی 46میلیارد دلار است

  ساعت24-براساس تازه ترین گزارش بانک مرکزی ایران ارزش نقدینگی ایران تا پایان پارسال حدود 1530 هزار میلیلردتومان بوده است. با توجه به رشد نقدینگی ماهانه درایران این رقم به مرز 1700 هزار میلیاردتومان رسیده است.

 • همایش ۱۳۹۷-۰۴-۲۳ ۱۰:۵۹

  آمریکا با درخواست معافیت برای شرکت‌های اروپایی از تحریم‌ها در ایران مخالفت کرد

  ترامپ همچنان سرسخت دربرابر ایران

  ساعت24-دونالد ترامپ نشان داده است دربرابر ایران نمی خواهد هیچ انعطافی داشته باشد و قصددارد تا از همه نیروی اقناع کنندگی خود برای همراه کردن اروپا استفاده کند. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکاپس از دیدار با ترزا می، نخست وزیر بریتانیا، در کنفرانس خبری مشترک بر ضرورت مهار ایران تاکید کردند.

 • همایش ۱۳۹۷-۰۴-۲۳ ۱۰:۵۱

  آب به مردم نرسد سیستان و بلوچستان خالی از سکنه می شود

  بودجه برای شیرین سازی آب دریا تامین شود

  ساعت24-درحال حاضر، ایران با بحران آب بی سابقه ای مواجه است و استانهای جنوبی و به خصوص استان خشک و کم آب سیستان و بلوچستان بیشتر از سایر مناطق کشور در معرض آسیبهای ناشی از این بحران است، لذا با توجه به اینکه استان سیستان و بلوچستان با مشکلات عدیده ای به لحاظ تأمین آب مواجه است، شیرین سازی و انتقال آب با اولویت مناطق بحرانی مورد تأیید اکیداست .

 • پوتین ۱۳۹۷-۰۴-۲۳ ۱۰:۱۴

  ولایتی وسخنان دلخوش کننده او در باره ولادیمیر پوتین

  طبیبیان: روسیه تعهدی جز فربه کردن منافع خود ندارد

  ساعت24-علی اکبرولایتی که یکی از قدیمی ترین دیپلماتهای ایران به حساب می آید به تازگی به روسیه رفته است و با ولادیمیر پوتین رییس جمهور و مرد قدرتمند این کشور دیدار کرده است .

 • هوای ازاد ۱۳۹۷-۰۴-۲۱ ۱۰:۱۵

  هیچ اندیشه به درد بخوری درهوای غیر آزاد زاده نشده است

  نصیحت فیلسوف ها: با پیاده روی مغز خود را توانمند کنید

  ساعت24-نشریه معتبر "فلسفه" آخرین ویژه‌نامه خود "راهپیمایی" را به ارتباط میان راه رفتن و توانمندی در اندیشیدن اختصاص داده و از دید روانشناسی و فلسفه به این موضوع پرداخته است.

 • جهانی ۱۳۹۷-۰۴-۲۰ ۱۰:۰۸

  پومپئو: درخواست‌ معافیت از تحریم‌های ایران را بررسی می‌کنیم

  زمینگیر شدن آمریکا درتحریم کامل نفت ایران با رقابت درسمت تقاضا

  ساعت24-ساعت 24 پیش از این درتفسیری بر تلاش آمریکا برای میزان اجازه صادرات نت ایران را به صفر برساند تاکید کرد و نوشت رقابت در سمت تقاضای بازار جهانی نفت این توانایی را از دولت آمریکا سلب می کند.

 • گرانی ۱۳۹۷-۰۴-۲۰ ۰۹:۴۴

  رییس کمیسیون صنعت و معدن اتاق تهران مطرح کرد

  سازوکارهای مفسده برانگیز دولت در داستان ارز

  ساعت24-مهدی پورقاضی رییس کمیسیون صنعت و معدن اتاق تهران در تازه ترین نشست این کمیسیون که خسروتاج معاون وزیر صنعت معدن و تجارت و رییس سازمان توسعه تجارت در آن حاضر بود عهده دارد، این پرسش را مطرح کرد که کدام یک از کالاهایی که با ارز 4200 تومانی وارد کشور شده با همان نرخ به دست مصرف‌کننده رسیده است؟ او گفت: دولت سازوکاری را ایجاد کرده که بسیار مفسده‌انگیز بوده است.

 • گرانی ۱۳۹۷-۰۴-۲۰ ۰۹:۴۲

  دکتر یوسف مولایی در نشست دیپلماسی ایرانی مطرح کرد

  مصونیت بیشتر ایران در گرو مذاکرات

  ساعت24-شاید آمریکا این توجیه را داشته باشد که خروج ترامپ از توافق طبق قوانین داخلی آمریکا عملی غیرقانونی نیست چرا که برجام در کنگره به تصویب نرسیده است، اما می توان در چارچوب حقوق بین الملل کار ترامپ را زیر سوال برد. اگر چه اقدام آمریکا تبعات حقوقی را برای ایران به وجود آورده، اما ایالات متحده اکنون در قبال برجام موضع سیاسی را در پیش گرفته است.

 • گرانی ۱۳۹۷-۰۴-۲۰ ۰۹:۲۰

  چگونه ایران را از بحران عبوردهیم

  دولت از نهادهای مدنی نظرخواهی کند

  ساعت24-اختیارات ، وظایف و مسئولیت ها در ایران میان نهادهای اصلی قدرت گونه ای توزیع شده است که نهاد دولت درتیررس مطالبه گری قراردارد. نهادهای مدنی شامل احزاب سیاسی ، تشکل های غیردولتی در حوزه های گوناگون ، خانواده ها و بنگاهها در گام نخست مطالبه گری نگاهشان به نهاددولت است.

 • اقتصاد ۱۳۹۷-۰۴-۱۹ ۱۴:۴۱

  علی بیگدلی، کارشناس مسائل بین الملل و متخصص امور اروپا در نشست دیپلماسی ایرانی تحلیل کرد

  خوشحالی تل آویو از بسته شدن تنگه هرمز

  ساعت24-سفر اخیر روحانی به سوئیس و اتریش هیچ نتیجه و دستاوردی برای ایران نداشته است و نخواهد داشت. چرا که این دو کشور از هیچ قدرت و پتانسیل اقتصادی و سیاسی در جهان برخوردار نیستند.

 • اقتصاد ۱۳۹۷-۰۴-۱۹ ۱۴:۳۸

  صنعتتگر قدیمی ایران و انتقاد از رییس جمهور

  به چه دلیل روحانی اعلام ‌می‌کند مشکل اقتصادی نداریم

  ساعت24-شاهرخ ظهیری صنعتگر قدیمی ایرانی که درمیان تشکل های کارفرمایی بسیار مقبول است و البته دربیان واقعیت ها رودر بایستی های کمتری دارد در تازه ترین سخنانش در یک کمیسیون تخصصی اتاق بازرگانی تهران با انتقاد مستقیم از رییس جمهور حسن روحانی گفت: دولت واقعیت‌ها را با مردم بازگو نمی‌کند.

 • نفت ۱۳۹۷-۰۴-۱۹ ۱۱:۱۹

  به بهانه طرح استیضاح وزیر نفت ایران

  تجربه ، میهن دوستی و پاک دستی زنگنه را آسان از دست ندهیم

  ساعت24-وزارت نفت در میان همه وزارتخانه ها و نهادهای اصلی اداره اقتصاد ایران نقش پررنگ و موثری در تنظیم کسب و کار ایرانیان در سطح کلان ، در سطح بنگاهها و در سطح خانواده ها دارد.

 • پول ۱۳۹۷-۰۴-۱۹ ۱۰:۰۵

  دولت سیاستهای مبهم ارزی را با صدور بخشنامه 14 ماد ه ای تمدید کرد

  آزاد سازی نسبی بخش کوچکی از ارز صادراتی

  ساعت24-اندیشه اقتصادی حاکم بررفتار اقتصادی دولت دوازدهم از سوی هر فرد، گروه و یا نهادی که پشتیبانیمی شود همچنان بر اسب بی اعتمادی به خانواده ها و بنگاهها سوار است.

 • جهانگیری ۱۳۹۷-۰۴-۱۸ ۱۶:۳۱

  شایعه استعفای جهانگیری ، پاتک حزب اعتدال و توسعه است؟

  نوبخت در تیررس روزنامه سازندگی

  ساعت 24-اعضای کابینه دوازدهم ازسوی حسن روحانی گونه ای چیده شده اند که همه طیف های سیاسی مجموعه احزاب و گروههای غیر اصولگرا راضی باشند. در میان اعضای کابینه البته افرادی از اعتدالیون غیر اصلاح طلب و یا افراد مستقل نیز دیده می شوند. روحانی از سرعمد یا به شکلی غیر عامدانه نوعی توازن رقابتی میان حزب کارگزاران سازندگی و حزب اعتدال و توسعه را نیز درکابینه دوازدهم لحاظ کرده است.

 • اقتصاد ۱۳۹۷-۰۴-۱۷ ۱۳:۰۸

  هشدار دکتر حسین عبده به توهم تقلیل گرایی در حل مسایل اقتصادایران

  دنبال سراب راه‌حل‌های من‌درآوردی در اقتصاد نباشیم

  ساعت24-اقتصادایران به لحاظ سیاستگذاری یکی از بدترین دوره ها را حتی دتر از دوره تحریم اوایل دهه 1390 تجربه می کند. دلیل این داوری به نادیده گرفتن عبرتهایی است که می شد از تجربه دوره یادشده گرفت که مدیران ارشد دولت نگرفتند. در این شرایط سخت است که هنوز برخی دنبال رویای خودهستند و از اقتصاددانان انتظاردارند راحل فوری و آنی وزود درمانگر ارایه کنندتا مشکلات امروز و دیروز در چشم به هم زدنی حل شود. دکتر حسین عبده اقتصاددان ایرانی که تجربه ارزشمندی در برطزف کردن موانع ذهنی برخی از مدیران دارد باورش این است که این تقلیل گرایی نوعی انحراف بنیادین ذهنی است.

 • اقتصاد ۱۳۹۷-۰۴-۱۷ ۱۲:۴۹

  حسرت ملی با رانت سازی های سازمان یافته هرروز بیشتر می شود

  دلار4200تومانی و نوکیسه های نفرت انگیز

  ساعت24-شهروندان ایرانی در دی ماه پارسال درنزدیک به 100 شهر کوچک به شکل های گوناگون اعتراض و فریاد خود به وضعیت اقتصادی را به مدیران ا رشد اداره کننده ایران منتقل کردند.

 • خبر46 ۱۳۹۷-۰۴-۱۶ ۱۵:۲۰

  اسپوتنیک بدبختی کشورها را گزارش می دهد

  بدبخت ترین کشور جهان

  ساعت24-به گزارش اسپوتنیک به نقل از سی ان ان، نیجریه در فقر، از هند پیشه گرفته است. بر اساس مطالعه سالانه موسسه بروکینگز، در کشور نفت خیز نیجریه 87 میلیون نفر فقیر با درآمد روزانه کمتر از 1.9دلار زندگی می کنند.

 • خبر46 ۱۳۹۷-۰۴-۱۶ ۱۵:۱۷

  درارایه نتایج یک پژوهش انجام شده مرکزبرسیهای استراتژیک ریاست جمهوری مطرح شد

  نوسان ارزی وآشوب در ایران

  ساعت24-در ادامه نشستهای برگزارشده درنهاد ریاست جمهوری که به وسیله مدیران مرکزبررسیهای استراتژیک راست جمهوری برگزار می شود و سخنرانان از استانداردهای معمول در طرح بحث ها فراتر می روند نشستی باعنوان ایران و مسئله پایداری» در تاریخ ۱۳ تیرماه ۱۳۹۷ در سالن تدبیراین مرکز برگزار شد.

 • تجارت ۱۳۹۷-۰۴-۱۶ ۱۲:۴۱

  امکان فنی و شرایط عربستان برای جبران کمبود نفت ایران محدودیت ایجاد می کنند

  آمریکا نمی تواند صادرات نفت ایران را صفرکند

  ساعت24-آرزوی ترامپ و دولت آمریکا برای اینکه پس از آبان ماه آینده بتوانند ارزش صادرات نفت ایران دربازارهای جهانی را به صفر برسانند. این آرزوی آمریکایی برای محقق شدن چند پیش شرط لازم دارد که درشرایط فعلی مهیا کردن آنها برای آمریکا و دوستانش سخت است .

 • اقتصاد ۱۳۹۷-۰۴-۱۶ ۰۹:۰۷

  آغاز جنگ تجاری آمریکا و چین؛ کدامیک پیروز می‌شوند؟

  ترامپ از سیاره جنگ آمده است

  ساعت24-تردید نکنید ترامپ از سیاره جنگ آمده است. او به جای جان کشورها که هدف هر جنگجویی است مال آنها را هدف قرار داده است. این یعنی جنگ واقعی . کشورها حاضرند برای صیانت از مال خود – حالا به هرگروهی که تعلق دارد فرقی در اصل ماجرا ندارد- جان مردمشان و سربازهایشان را فداکنند.

 • خبر۴ ۱۳۹۷-۰۴-۱۴ ۱۲:۴۶

  سازمان حمایت و خودپنداری به جای مردم

  تلویزیون و یخچال گران باشد مصرف کننده نمی خرد

  ساعت۲۴-نرخ تبدیل دلار به پول ایران درکمتر از 9 ماه دربازار ازاد حدود 2برابر شده است و اگر نرخ دلار دربازار ثانویه دراندازه هردلار برابر با 6500تومان باشد افزایش نرخ دربازار رسمی بیش از 60 درصد به نرخ اول پاییز 1396 است.

 • خبر۴ ۱۳۹۷-۰۴-۱۴ ۱۲:۴۴

  ساعت 24 از تغییر سیف و جانشین او گزارش می دهد

  سید حمید پورمحمدی درآستانه ریاست بانک مرکزی

  ساعت۲۴-یکشنبه گذشته و روزسوم تیرماه بود که محمد مهدی بهکیش اقتصاددان نامدار ایرانی که دبیرکلی اتاق بازرگانی جهانی درتهران را نیز در اختیار دارد وبه شماری از اعضای اتاق بازرگانی مشورت می دهد دراتاق ایران و در برابرمحمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران با صدای بلند گفت که روزقبل از این تاریخ در نشستی با ولی الله سیف رییس بانک مرکزی بوده و او خبرداده است که " دیگر نمی دانم چه کنم" . این نقل قول مستقیم از ولی الله سیف هرگز با تکذیبی از سوی هیچ فرد و نهادی همراه نشد.

 • خانه ۱۳۹۷-۰۴-۱۴ ۱۰:۲۸

  دولت بداند دست نامریی بازار هرگز به فرمان آنها قطع نمی شود

  اگربازار ثانویه ارز توافقی است چرا دخالت می کنید؟

  ساعت۲۴-حسین عباسی اقتصاددان جوان ایرانی که اکنون درآمریکا تدریس می کند و سایتی برای ترویج اندیشه اقتصاد رقابتی دارد که درآن نوشته های خود و همفکرانش را منتشر می کند درتازه ترین نوشته خود رفتاردولت در ایجادبازار ثانویه ارز با قیمت گذاری دولتی را زیر تیغ نقدگرفته است. این نوشته که در صفحه تلگرامی دکتر محمد طبیبیان بازنشر شده است به دلیل اهمیت آن درروشنگری اقتصادی درساعت 24 نیز منتشر می شود.

 • همکاری ۱۳۹۷-۰۴-۱۴ ۰۹:۱۰

  اروپا همکاری مالی یک بانک اروپایی با ایران را تصویب کرد

  اقدام مهم اروپا برای بی اثر کردن تحریم بانکی آمریکا علیه ایران

  ساعت۲۴-ساعت24 دیروز در تفسیری بر یک خبر اعلام شده از سوی بخش خصوصی ایتالیا درتهران که گفته بود ایتالیا یک بانک کوچک مخصوص داد و ستد مالی برای همکاری با ایران تاسیس می کند نوشت" واقعیت دنیای امروز با آن چه درذهن و خواست دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا می گذرد تفاوت اساسی دارد.

 • بازار ۱۳۹۷-۰۴-۱۳ ۱۱:۴۸

  منابع آگاه به ساعت 24 خبردادند

  هردلار6500 تومان ، قیمت در بازار ثانویه

  ساعت24-درحالی که شایعه شده بود قرار است هردلار در بازار ثانویه ارز معادل 5هزارتومان قیمت گذاری شده است ساعت 24 از منابع آگاه کسب اطلاع کرد قیمت دلار دربازار ثانویه که به همین زودی کارش را شروع می کند در دامنه 6000 تا 6500 تومان کلید می خورد.