همه‌ی خبرهای امروز
 • عربستان و چین امروز ۱۵:۰۵

  مسابقه بهت انگیز کم جمعیت ترین کشورهای عرب با پرجمعیت ترین کشور دنیا  برای ثروت اندوزی

  ثروت انباشت شده عربها 2186 ونژاد زرد 2366 میلیارد دلار

  ساعت 24-درحالی که جمعیت کشور چین از مرز یک میلیارد و 300 میلین نفر فراترفته است اما کشورهای امارات ، قطر و کویت روی هم 5 میلیون نفر می شوند اما این سه کشورروی هم ثروتی به اندازه 1627 میلیارد در صندوق ثروت خود ذخیره که درمقایسه با ثروت 1550میلیارد لاری سه نهاد چینی رقم قابل اعتنایی است.

 • دلخوری‌های1396 و دلخوشی های 1397 صنعت قندوشکر امروز ۱۰:۴۷

  بهمن دانایی بیر انجمن صنفی کارخانه های قند تحلیل کرد

  دلخوری‌های1396 و دلخوشی های 1397 صنعت قندوشکر

  ساعت24-مقایسه‌گری به‌مثابه یک عمل ذهنی و یک واقعیت همواره در نهاد و ذات بشر وجود داشته است و با سپری شدن زمان و چرخیدن روزگار تنها مصداق‌های آن متفاوت خواهد شد.

 • زمانه برعکس شد ه و حالا کمونیست ها مدافع تجارت آزاد شده اند امروز ۱۰:۳۵

  تیراول جنگ تجاری شلیک شد

  زمانه برعکس شد ه و حالا کمونیست ها مدافع تجارت آزاد شده اند

  ساعت 24-دونالد ترامپ تیر اول را برای شروع یک جنگ تجاری با اهداف پیدا و پنهان با چین شروع کرد و زمانه را دگرگون کرد. در زمانه پیش از ترامپ ، آمریکا و روسای جمهوری آن ترویج دهنده تجارت آزاد با جهان بودند و چینی ها یک نمونه خوب از یک اقتصاد رانتی دولتی و بهره برنده از تجارت غیر آزاد با استفاده از تثبیت نرخ یوان به حساب می آمدند .

 • رفیقدوست امروز ۱۰:۱۷

  چرا اقتصاد ایران درتله دولت افتاد

  خاطرات رفیق دوست از بازاری ها ،کمونیستها ومصادره کارخانه ها

  ساعت 24-محسن رفیق دوست به دلیل ارتباط گسترده با اقشار گوناگون ،نهادهای انقلابی و چهره های موثر در جریان شکل دهی به نظام جمهوری اسلامی وحضور فعال دراقتصادسیاسی ایران در دودهه نخست پس از انقلاب چهره قابل اعتنایی برای تشریح رونددولتی شدن اقتصاد ایران است. گفت و گوی حاضر درنامه اتاق بازرگانی شماره اسفند1396 درج شده است که می خوانید:

 • مردم کره شمالی ۱۳۹۷-۰۱-۰۲ ۱۲:۲۸

  پژوهشکده مطالعات راهبردی تحلیل کرد

  آسیب برجام از عقب نشینی "اون " و رفتن تیلرسون

  ساعت 24- در صورتی که رهبران روسیه و چین متقاعد شده باشند دیگر نمی توان از کره شمالی به عنوان برگ برنده در چانه زنی با آمریکا استفاده کنند یا اینکه روسیه بخواهد بازی بزرگ را به جای زمین کره شمالی به ایران بکشاند سال 1397 برای ایران و برجام به عنوان یک پیمان راهبردی سال روشنی نخواهد بود. ا

 • صنعت ۱۳۹۷-۰۱-۰۲ ۰۹:۴۶

  همین چند صنعت موجود را نگهداریم هنر کرده ایم

  هزاران میلیارد تومان ثروت از دست رفته در صنعت

  ساعت 24- ببخشید می توانم بپرسم این فنجان چای خوری تولید کدام کشور است؟ پسرجوان بدون تامل و بدون پرده پوشی های پیشین باصراحت گفت : تولید چین است و تاکید کرد همه اجناس داخل فروشگاه در چین تولید شده است. این یک واقعیت است که کارخانه های تولیدکننده بلورجات دیگر درکمتر فروشگاهی جای دارند. این در حالی است که ایران به لحاظ زمانی بسیار زودتر از چین درتاریخ معاصر بلورسازی داشت.

 • ترامپ ۱۳۹۷-۰۱-۰۲ ۰۹:۴۲

  ناظران آگاه به یک پرسش

  بله ؛ متاسفانه ترامپ ممکن است جنگ تصادفی راه بیندازد

  ساعت 24- 14 ماه از دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ در آمریکا سپری شده است و حالا درباره منش و روش کشورداری و رفتارهای او با دیگر کشورها به خوبی می توان داوری کرد. حالا می توان گفت راهبرد ترامپ استفاده از زور در مناسبات با سایر کشورهاست.

 • خبر8 ۱۳۹۶-۱۲-۲۹ ۱۲:۳۷

  کارشناسان دویچه وله ادعا می کنند

  اقتصاد ایران زیر حمله موشکی

  ساعت24-سال 1396 به نقطه آخر رسید. از ساعاتی دیگر ایرانیان سال تازه را جشن می گیرند.ایرانیان درنیمه نخست فروردین هر سال در دورهمی های خانوادگی ضمن مرور اخبار سال پیش نیم نگاهی به آینده دارند

 • خبر3 ۱۳۹۶-۱۲-۲۹ ۰۹:۳۴

  اشرافی گری و ساده زیستی از نظر فردریک

  ایرانیان به آموزه های باستیا نیازدارند

  ساعت24-اقتصاد ایران در وضعی دشوار زندگی می‌کند و نمی‌تواند همانند سایر جامعه‌ها روی یک ریل هموار بیفتد و آسان و ساده راه پیشرفت را طی کند.

 • خبر9 ۱۳۹۶-۱۲-۲۸ ۱۰:۲۷

  طبیعت بخشنده ایران درحمل ونقل را هدردادیم

  ثروت سوزی بندرهای در ایران

  ساعت24-طبیعت به ایران خدمت کرده است و یکی از آنها استعداد ساخت و استفاده از بندرهای بزرگ در کنار دو دریای غول‌پیکر عمان و خلیج فارس است. ایران از دیرباز محل ورودو خروج انواع کالاها از مسیر دریا و عبور دادن آنها بوده است.

 • خبر9 ۱۳۹۶-۱۲-۲۸ ۱۰:۱۱

  دانایی و توانایی تغییر مسیر بودجه را از دست داده ایم؟

  خطربزرگ بودجه برای انسجام ایران

  ساعت24-درحالی که سال 1396 به روزهای آخررسیده است و شهروندان ایرانی از هرصنف و گروه و طبقه و با هر بضاعتی دنبال برپایی جشن نوروزهستند شاید بیان رنج های آتی کارزیبایی نباشد اما به نظر می رسد چشم پوشی بر روزگار نابهروز نیزرسم جوانمردی نیست.

 • خبر7 ۱۳۹۶-۱۲-۲۷ ۱۳:۰۷

  داستان درازمدت رانت وانحصار ورق فولادی به این زودی حل نمی شود

  فولاد مبارکه پرچمدار انحصار و برهم زننده بازار ورق

  ساعت24-شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی حالا به یک نهاد معتبر و کارشناسانه درطرح مسایل و دشواریهای اقتصاد ایران درکاربردی ترین حالت شده است. اگرچه برخی از وزیران و اعضای این شورا که باید بر اساس قانون درنشست های شورا حاضر باشند از این کار اجتناب می کنند اما نشست های این نهاد تازه پا به صورت منظم اداره دارد.

 • خبر09 ۱۳۹۶-۱۲-۲۷ ۰۹:۵۲

  ساعت 24 تحلیل می کند

  خروج سرمایه و خروج نخبگان و حسرت ملی

  ساعت24-هنوز اطلاعات و آماری هر چند غیر دقیق در باره اینکه آیا در سالهای اخیرصاحبان ثروت و سرمایه مالی ، کارخانه داران ، صادرکنندگان وتاجران یا دارندگان بنگاههای بزرگ حمل و نقل وهتلداران و سایر فعالان اقتصادی منابع خود را از ایران خارج کرده باشند دردسترس نیست.

 • خبر7 ۱۳۹۶-۱۲-۲۷ ۰۹:۱۷

  حسین سلاح ورزی، نایب رئیس اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی ایران :

  رنج و لذت پوست اندازی در سیاست های اقتصادی را تجربه کنیم

  ساعت24-گمانه زنی، پیش بینی، پیشنهاد، توصیه و دادن رهنمود برای سال آینده در آخرین روزهای زمستان 1396 بازار داغی دارد. در این بازار بزرگ و رو به رشد کارشناسان، متخصصان، اندیشمندان، فعالان صنعت و اقتصاد، مدیران دولت و مدیران و رهبران سازمانها و نهادهای مدنی با دانش و تجربه خود و از دریچهای خاص و با هدف بهبودی شرایط کشور نکات را یادآور میشوند.

 • خبر7 ۱۳۹۶-۱۲-۲۷ ۰۹:۱۵

  شعله های بالارونده پوپولیسم از هرجای اروپا دیده می شود

  امکان افتادن در دام پوپولیسم درایران وجود دارد؟

  ساعت24-محمود احمدی نژاد آیا درجایی وازسوی افرادی احزابی ،جمعیت هایی داخلی یا خارجی آموزش پوپولیسم دیده بود که آنگونه با مهارت توانست اصولگرایان را شیدا و شیفته خودکند؟ شاید روزی در این باره اسناد و مطالبی منتشرشود و شاید هم وی به طور غریزی و آموزش های شخصی این استعداد را داشت که رهبران طیف ها و گروههای با نفوذ اصولگرایی را متقاعدکرد که در1384 علی لاریجانی را رهاکرده و به حمایت از اوبپردازند.

 • خبر6 ۱۳۹۶-۱۲-۲۶ ۱۲:۵۵

  تحلیل ساعت 24 از

  برجامی که نشناختیم و تحریمی که می آید

  ساعت24-سال 1396 شمسی هجری در ایران می توانست سا ل مناسبی برای چیدن میوه درختی به " برجام " باشد که شوربختانه نه تنها چنین نشد بلکه حالا در پایان این سال کابوس برگشت تحریم های اقتصادی بالای سر اقتصاد بیمار ایران به پرواز در امده است.

 • خبر7 ۱۳۹۶-۱۲-۲۶ ۱۰:۲۹

  سید محمد رضا مرتضوی رییس هیات مدیره کانون انجمن صنایع غذایی

  سازمان حمایت از فلسفه اش دورشده و به سازمان قیمت گذارتبدیل شده است

  ساعت24-نقش نهادی مثل سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرفکنندگان در ایجاد انگیزه و رقابت در تولیدکنندگان و ارائهدهندگان خدمات برای رعایت بیشتر حقوق مصرفکنندگان را چطور ارزیابی میکنید؟

 • خبر7 ۱۳۹۶-۱۲-۲۶ ۱۰:۰۵

  تحلیل رییس اتاق بازرگانی صنایع ومعادن و کشاورزی ایران از سال 1396 و چشم انداز 1397

  چراغ امید با شعار و تعارف روشن نمی ماند

  ساعت24-ارزیابی کارشناسانه، منصفانه و بر پایه عقل متعارف، نشان میدهد سال 1396 برای ایرانیان، برای اقتصاد این مرز و بوم و حتی برای سیاست، سال درخشانی نبوده است. درصورتچرای که سختگیری نکنیم و باخوشبینی به سال 1395 نمره بدهیم آن را سال متوسط ارزیابی خواهیم کرد.

 • خبر7 ۱۳۹۶-۱۲-۲۶ ۰۹:۴۷

  تصمیم تازه اروپا همان نتایج تحریم آمریکایی ر ا به بار می آورد

  اروپا واقعا ناجی برجام می شود؟

  ساعت24-در حالی که دونالد ترامپ در برابر ایران هیچ سازش کوچکی را در حرف و در عمل نمی پذیرد و هروزی که سپری می شود به اولتیماتوم این رییس جمهور نزدیک می شویم و حتی عراقچی با نماینده آمریکا دیدار و گفت و گو می کند اما درظاهر گره ای از کار باز نمی شود.

 • QW ۱۳۹۶-۱۲-۲۵ ۰۹:۱۰

  رییس اسبق سازمان برنامه و بودجه تشریح کرد

  نقش شاه درانحراف تخصیص منابع ایران

  ساعت 24-مسعود روغنی زنجانی بیش از هر مدیری در سازمان برنامه و بودجه پس از انقلاب وحتی پیش از انقلاب اسلامی ریاست کرد.روغنی زنجانی در دولت دوم آیت الله هاشمی رفسنجانی بود که خواست ازسازمان برنامه و بودجه برود و در این باره یک استثنا درمیان مدیران ارشد جمهوری اسلامی به حساب می اید که استعفا کرد .

 • 2 ۱۳۹۶-۱۲-۲۵ ۰۹:۰۲

  اقتصادسیاسی ایران بدتر از 1392

  دولت نمی داند ،نمی تواند و نمی خواهد

  ساعت 24-اقتصادسیاسی در ایرا ن نقش نخست در شکل و ماهیت بخشی به سیاستهای اقتصادی دارد . تازمانی هم که اقتصاد سیاسی ایران کارآمدی ندارد احتمال سیاستگذاریهای اقتصادی پیش برنده در ایران روندی کاهنده خواهد داشت.

 • public ۱۳۹۶-۱۲-۲۴ ۲۰:۵۹

  در میزگرد با سه عضو هیات مدیره انجمن مدیران صنایع مطرح شد

  گام نخست برای اصلاحات اقتصاد ایران

  ساعت 24-محمدرضا جابر انصاری، سیدحسین سلیمی و رضا حمیدی 3 عضو هیات مدیره انجمن مدیران صنایع انبوهی از تجربه، دانش، مدیریت، سیاستگذاری صنعتی را در کارنامه چند دهه‌ای خود دارند. این مردان صنعت ایران که هر کدام شماری از بنگاه‌های بزرگ صنعتی ایران را مدیریت می‌کنند از نزدیک با مسائل اقتصادی و اقتصاد سیاسی ایران آشنایی کافی دارند و دریایی از حرف و تحلیل‌های کارشناسانه را می‌توانند با هر فردی در هر سطحی در میان بگذارند.

 • خبر5 ۱۳۹۶-۱۲-۲۴ ۰۹:۳۴

  سینماگران ایرانی چه تصویری از ایران نشان می دهند

  جامعه درهم و بی ، خانواده درحال فروپاشی و زنان پرخاشگر و عصبی

  ساعت24-سینماگران ایرانی شامل سناریو نویسان ،کارگردانان و تهیه کنندگان باوردارند آنچه درباره ایرانیان به عنوان دستمایه ساخت فیلم و محتواو مضمون به کار می گیرند از واقعیت های درون جامعه برگرفته می شود اما کارشناسان همکار با مرکز بررسی های استراتژیک باورشان چیز دیگری است.

 • مسعود نیلی ۱۳۹۶-۱۲-۲۳ ۱۸:۲۳

  نیلی را این گونه هیجان زده و غمگین ندیده بودم

  ایران شگفت انگیز اصفیا و توسعه نامعلوم ایران نیلی

  ساعت24-محمد صادق جنان صفت - مسعود نیلی را از سال 1376 که معاون هماهنگی سازمان برنامه و بودجه شد بیشتر شناختم. چند نشست دونفره با ایشان برای شنیدن تحلیل های وی از اقتصاد ایران برای اینکه در تحلیل های خودم و روزنامه خرداد بیراهه نروم کافی بود به سطح عمیق آشنایی وی در باره اقتصاد ایران و آینده ای که او درذهن داشت پی ببرم.

 • خبر0 ۱۳۹۶-۱۲-۲۳ ۰۹:۳۱

  واکنش هابه رویکرد منتخب ترامپ برای وزارت خارجه آمریکا

  توافق هسته ای را نادیده می گیرد و جنگ تجاری را دامن می زند

  ساعت24-برکناری رکس تیلرسون وزیر امور خارجه امریکا و جایگزین شدن او با مایک پومپیو رییس سازمان سی آی ای امریکا یکی از مهمترین خبرهایی است که این روزها در رسانه های دنیا منتشر شده است.

 • خبر0 ۱۳۹۶-۱۲-۲۳ ۰۹:۱۲

  جمع بندی گزارش نشست بررسی ابعاد سیاسی، اجتماعی و اقتصادی ناآرامی‌های دی‌ماه 1396

  درست تحلیل کنیم تاکشوربه چاه بحران ها نیفتد

  ساعت24-نشست بررسی ابعاد سیاسی، اجتماعی و اقتصادی ناآرامی‌های دی‌ماه 96 روز چهارشنبه 4 بهمن ماه 1396 در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار شد. در این نشست، از اساتید حوزه سیاست، اقتصاد و جامعه شناسی دعوت شد تا دیدگاه خود درباره علل ناآرامی‌ها و همچنین راهکارهای پیشنهادی خود را برای بهبود وضعیت بیان کنند.

 • خبر0 ۱۳۹۶-۱۲-۲۲ ۱۰:۳۳

  مسئله: نقطه عزیمت اصلاحات ایران چیست؟

  تصمیم بزرگ و مورد قبول مجموعه نهادهای موثر در اداره کشور

  ساعت24-هیچ فرد دلسوز به این مرز و بوم در هیچ گروه اجتماعی و سیاسی و اقتصادی علاقه ندارد ایران ارجمند در وضعی گرفتار شود که کسب و کار مردم کساد و رونق خرید اندک و بنگاه‌های صنعتی در حال تعطیل باشند.

 • خبر0 ۱۳۹۶-۱۲-۲۲ ۰۹:۲۵

  ایران عضو بلوک تجاری اوراسیا می شود

  رویکرد به شرق از روی ناگزیری؟

  ساعت24-آیا رفتار تند آمریکایی ها برای به انزوا کشاندن ایران اثر بخش بوده است ؟ در حالی که اروپا نیز همانند آمریکا بخواهد ایران را زیر فشار قرار دهد مقامهای سیاسی ایران ااز سر ناچاری یا به میل و با اشتیاق راه اقتصاد را به سوی شرق که درراس آن چین و روسیه و شماری کشورهای نه چندان نیرومنددرآن حضور دارند بازتر خواهند کرد .

 • خبر0 ۱۳۹۶-۱۲-۲۲ ۰۹:۲۴

  اقدامهای ضد تجارت آزاد ترامپ از کجا سرچشمه می گیرد؟

  پرده جدیدی از جنگ تجاری آمریکا با اتحادیه اروپا

  ساعت24-به نظر می رسد شبح ناسیونالیسم – سوسیالیسم گروه نخست یاران ترامپ درجریان مبارزه انتخاباتی هنوز برسر کاخ سفید پرواز می کند و ذهن و دل رییس جمهور آمریکا از اسارت این دیگاه رها نشده است.

 • خبر8 ۱۳۹۶-۱۲-۲۱ ۱۱:۲۴

  گزارش پژوهشی انجام شده بررسی کرد

  صورتهای مالی جدید بانکها، تغییرات درآمد درخطر واطلاعات سودهای موهومی

  ساعت24-در بهمن ماه سال 1394 بانک مرکزی طی بخشنامه ای بسیار مهم سرانجام پس از بیش از سی سال به تغییر مبنای گزارشگیری مالی بانکهای کشور را ابلاغ کرد. طی این بخشنامه بانکهای کشور ملزم به تغییر چارچوب صورتهای مالی خود براساس استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی IFRS شدند.