شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۸

جزئیات افزایش مستمری سال 96 مددجویان کمیته امداد و بهزیستی

ساعت24-معاون وزیر کار گفت: حداقل حقوق بازنشستگان در سال جدید برای افراد با سابقه 30 سال کار حدود یک میلیون و 150 هزار تومان خواهد بود.

احمد میدری درنشستی درباره تشریح جزئیات افزایش مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی و پیش‌بینی افزایش حقوق بازنشستگان صندوق کشوری و لشکری گفت: افزایش مستمری مددجویان که در قانون برنامه ششم توسعه آمده از ابتدای سال 96 اجرایی می‌شود.
 
میدری اظهار کرد: این قانون یکی از پیشنهادات وزارت کار تعاون و رفاه اجتماعی بوده که بیش از دو سال قبل به کمیسیون اجتماعی دولت ارسال شد و از سال قبل بحثی در کمیسیون اجتماعی دولت با عنوان تدوین ساختار نظام چند لایه تامین اجتماعی مطرح شد.
 
او ادامه داد: براساس نظام تامین اجتماعی چند لایه جامعه به گروه‌های مختلف تقسیم‌بندی می‌شود و برای هر لایه در سندی که تهیه شده نیازهای اساسی هر گروه مشخص شده و ما اولویت‌های سیاست‌گذاری‌مان را براساس این نظام برنامه‌ریزی می‌کنیم.
 
معاون رفاه اجتماعی با توضیحی درباره این نظام افزود: به لایه اول؛ لایه مساعدت اجتماعی گفته می‌شود که در آن دولت باید صددرصد هزینه‌ها را تامین کند و حضور پررنگ دولت در این لایه ضروری است. این لایه به دو قسمت تقسیم می‌شود؛ گروهی از  مردم که به هیچ‌وجه توانمند نیستند که شامل سالمندان و معلولان شدید است که توانایی انجام کار ندارند و کسانی که کسب درآمد برای آنها امکان‌پذیر نیست و باید مستمری دریافت کنند که این مستمری بتواند در طول زمان کفاف نیازهای زندگی آنها را بدهد و سطح دیگر این لایه، عده‌ای از مردم هستند که در حال حاضر نیازمندند اما از طریق آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، تسهیلات مالی یا سایر اقداماتی که در حوزه توانمندسازی اقشار کم درآمد مطرح می‌شود می‌توانند بهبود وضعیت داشته باشند.
 
میدری با اشاره به کتاب «اسناد سیاستی نظام تامین اجتماعی چند لایه کشور» گفت: با معاونت اجتماعی سازمان برنامه و اداره کل امور رفاه اجتماعی آن سازمان جلسات مشترکی برگزار شد. سیاست ما در حوزه رفاه و حمایت‌های اجتماعی این است که قدرت خرید اقشار کم‌درآمد و آحاد مردم را افزایش یا ثابت نگهداریم و اجازه ندهیم تورم به این اقشار آسیب وارد کند. همچنین در دولت یازدهم در حوزه بازنشستگان کشوری همواره حقوق بازنشستگان بالاتر از نرخ تورم بوده هرچند برای دستیابی به آن چیزی که جامعه به آن نیاز دارد و با نیازهای آنها سازگار است فاصله داریم اما این تلاش و موفقیت توسط دولت صورت گرفته تا بتوانیم قدرت خرید بازنشستگان کشور را حفظ کنیم.
 
او با ارائه‌ آمارهایی در این‌باره تصریح کرد: سال 88 حقوق متوسط بازنشستگان 290 هزار تومان بود؛ سال 89 این مبلغ به 310 هزار تومان افزایش پیدا کرده یعنی 6 درصد حقوق افزایش داشته درحالیکه تورم 21.4 درصد بوده و قدرت خرید بازنشستگان 6 درصد کاهش داشته است. سال 90 حداقل حقوق به 341 هزار تومان افزایش پیدا کرد و 10 درصد افزایش داشتیم در حالیکه تورم 21.5 درصد بود و همچنان 11.5 درصد قدرت خرید بازنشستگان پایین بود.
 
معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون خاطرنشان کرد: سال 91 حقوق بازنشستگان 391 هزار تومان بود و 15 درصد افزایش داشت در حالیکه تورم 30.5 درصد بود؛ سال 92 با 25 درصد افزایش به 490 هزار تومان رسید اما تورم 34.7 درصد بود و سال 93 با 20 درصد افزایش به 600 هزار تومان رسید در حالیکه تورم 15.6 درصد و 5 درصد کمتر بود. سال 94 حقوق به 750 هزار تومان رسید و 14 درصد افزایش داشت و در مقابل تورم 11.3 درصد بود و حقوق 2.7 درصد بیشتر از تورم بود. سال 95 حقوق بازنشستگان به صورت پلکانی افزایش داشت و در حالیکه گروه‌های کمتر بیشتر افزایش داشتند حقوق به 900 هزار تومان رسید و این در حالی بود که تورم  9.2 درصد بود و سال 96 که از هفته آینده اعلام می‌شود.
 
او ادامه داد: حقوق تمام بازنشستگان به‌خصوص بازنشستگام کم درآمد با حقوق کمتر از 2 میلیون تومان افزایش بیشتری پیدا خواهد کرد و حداقل حقوق بازنشستگان در سال‌جدید برای افراد با سابقه 30 سال کار حدود یک‌میلیون و 150 هزار تومان خواهد بود.
 
میدری افزود: از آنجا که قرار است قانون همسان‌سازی اجرا شود و میزان حقوق کسی که در سال‌های قبل بازنشسته شده با کسی که در حال حاضر بازنشسته می‌شود در صورت داشتن اختلاف فاحش ترمیم می‌شود بنابراین حدود بیش از 20 درصد حقوق افراد کم درآمد افزایش خواهد داشت. آنچه در دولت یازدهم محقق شده به‌طور واقعی حدود 23 درصد حقوق بازنشستگان افزایش داشته در حالیکه در دولت دهم به‌طور واقعی 24 درصد کاهش داشته است.
 
او با بیان اینکه به‌طور متوسط میزان حقوق بازنشستگان سالیانه 4.5 درصد افزایش داشته، گفت: اگر همین 4.5 درصد را در نظر بگیریم هیچ رضایت‌مندی حاصل نمی‌شود اما با یک محاسبه در دولت به میزان اختلاف آن پی می‌بریم. فرض کنیم در یک دولت سالیانه 4 درصد بهبود داشتیم و در دولت دیگر سالیانه 4 درصد کاهش داشته و وضعیت نامناسبی داشته باشیم، بعد از 15 سال حقوق 100 تومانی در 4 درصد مثبت به 180 واحد افزایش رسیده در حالیکه در 4 درصد منفی به 56 واحد رسیده است. در یک بازده 15 رفاه جامعه‌ای که 4 درصد رشد مثبت داشته 3 برابر رفاه جامعه‌ای است که 4 درصد رشد منفی داشته است.
 
میدری تاکید کرد: اگر سالیانه 3 تا 4 درصد بهبود ایجاد شود در یک بازده 15 ساله یک جامعه کاملا متفاوت خواهیم داشت. قاعده‌ای که در اقتصاد مطرح است مبنی بر اینکه لاک‌پشت‌ها برنده می‌شوند و خرگوش‌ها شکست می‌خورند مهم و اثبات شده است.
 
او در بخش دیگری از صحبت‌هایش در حوزه نگهداری معلولان توضیح داد: سال 88 یارانه نگهداری از معلولان در مراکز نگهداری 108 هزار تومان بود و سال 92 به 280 هزار تومان رسیده اما سال 96 به 670 هزار تومان رسیده که این مبلغ بسیار بالاتر از نرخ تورم افزایش داشته است.
 
میدری تاکید کرد: این مسئله به معنای بهبود وضعیت نیست چراکه برای نگهداری یک معلول به سه پرستار برای سه شفیت نیاز است و این مبلغ کفاف نگهداری یک معلول در وضعیت ایده‌ال را نمی‌دهد اما دولت یازدهم تلاش آرام و تدریجی برای بهبود وضعیت اقشار کم‌درآمد داشته است.
 
معاون رفاه اجتماعی وزیر تعاون درباره اقدامات این وزارتخانه برای افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی گفت: سازمان بهزیستی و کمیته‌امداد مبلغی را به خانواده‌های بی‌بضاعت و اقشار کم‌درآمد پرداخت می‌کرده، سال 80 میانیگن مستمری مددجویان 10 هزار تومان بوده، در حالیکه میانگین حقوق ودستمزد مصوب 56 هزار و 700 تومان بوده و 18 درصد حداقل حقوق و دستمزد به مددجویان پرداخت می‌شده. سال 81 این مبلغ 12 هزار تومان بوده و با ثبات سال 83 سال 84 به 25 هزار تومان رسیده است. سال 95 به یک خانواده تحت پوشش کمیته‌امداد و بهزیستی مبلغ 73 هزار تومان پرداخت شده و این مبلغ از 51 هزار تومان برای یک خانواده تک نفره شروع و تا 100 هزار تومان برای یک خانواده 5 نفر به بالا ادامه دارد.
 
او ادامه داد: هنگامی که این مبلغ را با حداقل دستمزد مقایسه می‌کنیم، مبلغ 9 درصد حداقل دستمزد می‌شود. این مبلغ در طول زمان به  18 درصد و 24 رسیده و این نسبت کاهش پیدا کرده تا به 9 درصد رسیده است. از ابتدای دولت یازدهم به ویژه از دو سال قبل هم نهادهای حمایتی و هم معاونت رفاهی وزارت تعاون در جلساتی به این نتیجه رسیدند که با این مبلغ معلولان و سالمندان نمی‌توانند حداقل هزینه‌های زندگی خود را تامین کنند همچنین تحلیلی که از فقر در جامعه وجود دارد نشان می‌دهد که سال 89 با پرداخت یارانه ها فقر کاهش پیدا کرد اما سال‌های بعد به‌ویژه سال 91 و 92 که تورم بالا بود فقر افزایش پیدا کرد و سالمندان و معلولان جزو فقیرترین گروه‌های جامعه هستند.
 
میدری با بیان اینکه پیشنهاد افزایش مستمری برای مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی توسط آقای جهانگیری به سازمان برنامه وبودجه ارجاع داده شد، گفت: این طرح اوایل سال 95 یا اواخر سال 94 در کمیسیون اجتماعی دولت بررسی و پس از مراحل در کمیسیون وزرا پیشنهاد شد و به هیات دولت رفت و در آنجا مطرح شد و در برنامه ششم لحاظ شده و قرار است از ابتدای سال 96 اجرایی شود.
 
او در پاسخ به این سوال که چرا این مبلغ در دولت یازدهم و سال‌های 93 و 94 افزایش نداشته، گفت: با وجود اینکه افزایش این مبلغ جزو خواسته‌های معاونت رفاه اجتماعی در وزارتخانه بود اما این سال‌ها به‌دلیل تنگناهای مالی بسیار و مشکلات متعددی که در حوزه‌های مختلف وجود داشت نتوانستیم این افزایش مبلغ را داشته باشیم.
 
او با اشاره به آماری درباره جامعه روستاییان افزود: ابتدای سال 92 سرانه بیمه روستاییان 6 هزار تومان در ماه بود و سال 96 این مبلغ به بیش از 30 هزار تومان در ماه رسیده است.
 
میدری بیان کرد: با توجه به افزایشی که در مستمری صورت گرفته به‌طور مسلم خیلی از اقشار خواهان این هستند که تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی در بیایند. در حال حاضر حدود 2 میلیون و 150 هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی هستند و از این میان حدود 528 هزار خانوار تحت پوشش بهزیستی و مابقی تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند.
 
او ادامه داد: یک میلیون 619 هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد هستند و  528000 خانوارهای تحت پوشش بهزیستی هستند که شامل دو گروه زنان سرپرست خانوار که حدود 179282 خانوار هستند و همچنین 330720 خانوار معلول می‌شود. براساس مصوبه جدید برای یک خانواده تک‌نفره مبلغ 53 هزار تومان نهاد حمایتی(کمیته‌امداد یا سازمان بهزیستی) پرداخت می‌کند و 95 هزار تومان به اضافه یارانه‌نقدی به آنها پرداخت می‌شود و در نهایت دریافتی یک خانوار تک‌نفره 193 هزار تومان همراه با یارانه است. حداکثر این طرح برای خانوارهای بالای 5 نفر است که مبلغ 100 هزار تومان در گذشته از نهادهای حمایتی دریافت می‌کرده و 365 هزار تومان براساس مصوب جدید دریافت می‌کند همچنین مبلغ یارانه که به تعداد افراد خانوار پرداخت می‌شود.
 
او با بیان اینکه این مصوبه از شنبه 26 فروردین‌ماه اجرایی می‌شود گفت: نهادهای حمایتی (سازمان بهزیستی و کمیته‌امداد) افراد را به‌همراه بعد خانوار به سازمان هدف‌مندی معرفی می‌کنند و سازمان هدفمندی یارانه‌ها این مبلغ جدید را که براساس مصوبه اعلام شده به همراه یارانه نقدی به حساب سرپرست خانوار معرفی شده واریز می‌کند.
 
میدری در پاسخ به این سوال که محاسبه این مابه‌التفاوت برچه اساسی صورت گرفته، گفت: این محاسبه براساس استاندارد جهانی براساس مقیاس معادل بعد خانوار از 16 تا سقف 50 درصد حداقل دستمزد محاسبه شده است.
منبع: ایلنا

نظرات

 • مهدی ۱۳۹۶/۰۱/۲۷ - ۰۷:۴۹
  6 0
  من فرزندم معلول شدیده براش ۹۵ ریختن دو ماه تو مجلس و دولت تبلیغ میکنن ۲۰ درصد حداقل حقوق !!!! چرا تو این ۸ سال که یارانه میدادین به فکر معلولین نبودین کجا ۹۵ میشه ۲۰ درصد حقوق کار گرچه این مبالغ دردی از معلولین دوا نمی‌کنه بهزیستی هم که همون ۵۳ تومانو باید اول برج بریزه هر ماه ۱۰ برج به بعد میریزه با ۱۰ روز تاخیر آخه باید از حساب معلولین هم سود بگیرن اینم که از مراکزتون که جرات نمی‌کنیم بچه هامونو بزاریم ازترس این که کوتک نخورن سالی دو سه موردی نیست که بچه های معلول مورد آزارواذیت وشکنجه در مراکز نگهداری قرار نگیرن مخصوصا مراکز معلولین ذهنی اما آه فرشته کوچولوی من که قادر به صحبت نیست و اوتیسمه کاشکی خداوند به همه سلامتی میدادتا از کار افتاده و نیازمند کسی نباشن امیدوارم نظرمو پخش کنین گرچه امیدی نیست
 • سحر ۱۳۹۶/۰۱/۲۷ - ۱۲:۳۳
  12 0
  سلام خبرتون خیلی جامع بود فقط یه مسیله هست که منظور از خانوار چند نفره یعنی چی ؟یعنی چند مععلول در یه خانواده یا معلولی که سرپرست خانوادست ویا یه معلول به همراه خانوادش؟چون در حال حاضر هیچ معلولی براساس خانوارش از بهزیستی مستمری نمیگیره بلکه همه 53هزار تومن میگیرن و متاهلا 80هزار تومن میگیرن و هیچ کس 100هزار تومن نمیگیره که دولت بخواد بر اساس اون 365تومن بهش بده میشه لطف کنید این موضوع رو پیگیری و شفاف سازی کنید ممنون
 • علی ۱۳۹۶/۰۱/۳۰ - ۰۰:۱۶
  7 1
  دوستان دعا کنید بمیرم که زندگی مال ما ادم های بدبخت نیست مال دزدهاست
 • ۱۳۹۶/۰۱/۳۰ - ۱۴:۴۳
  2 0
  ما که فرزند معلول داریم اونم دوتا وسرپرس ت خانواده نیست باید چکارکنم هیچکس پشتیبان بهزیستی نیست فقط همه هدفشان کمیته ای است مثلایارانه کمیته ای 2نفره 280 هزارتومان واریز کردن اما برای فرزندانی که چند معلول درخانواده اشان است همون 45500 واریز کردن به خاطری که این بچه ها سرپرست خانواده نیستن اینقدر درحق این بچه هابایدظلم شود آیا چون زبان ندارن که ازحق خوددفاع کنند خداراخوش میادطوری نیست اینها خدارادارن
 • مددجو ۱۳۹۶/۰۱/۳۰ - ۱۴:۴۹
  6 0
  تو اخبار یه چیزی میشنوی تو اجرا چیز دیگه واقعا که خدانشناس و بی دین شدن کشورهای اوروپایی با همه ی بی دینی و کافر بودنشون به خدا هزاران برابر انسانیتشون بیشتره برید ببینید که چه امکاناتی دولتشون براشون فراهم کرده و چه حمایت هایی میشن برید ببینید که از چه اعتماد به نفسی و حق وحقوق کاملی برخوردارن.... فقط میتونم بگم متاسفم برای این دولت و این کشور و این مجلس حالا یک سوال؟ چرا باید این مبلغ به حساب سرپرست خانواده بره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ پس تکلیف اون بدبختی که مثلا پدر معتادی داره و همرو دود میکنه چیه؟؟؟؟؟؟ این چه قوانیههه آخه؟؟؟؟؟؟؟
  • ۱۳۹۶/۰۲/۲۲ - ۲۲:۰۲
   3 0
   من زنی معلول با یه دختر شوهرم بیکار توخرج خوردن موندم حقم از خدامیگیرم
 • پریسا ۱۳۹۶/۰۱/۳۰ - ۱۶:۲۵
  0 0
  میگم الان ما ماهی ۵۳تومن مستمری میگیریم افزایش پیدا کنه چقدر میشخ
 • سبحان طاهری ۱۳۹۶/۰۱/۳۱ - ۱۱:۱۴
  0 0
  سلام من چی بایدبگم که پدرندارم یه مادرپیردارم وبرداربزرگم به خاطربدهکاری درزندان به خاطرسه ملیون کمیته امدادرفتین همه جارفتیم اماهیچ کسی به ماکمک نکردافرادی مثل بایدصداشوبع کجابرسون که جواب بدن بهش خواهشن کمک کنین
  • hadi ۱۳۹۶/۰۲/۰۱ - ۱۶:۰۵
   0 0
   محل سکونت و استان وشهرستان کجاس؟
 • زیدعلی ۱۳۹۶/۰۱/۳۱ - ۲۱:۴۰
  1 0
  ایا این مبلغی که اضافه شده فقط برا یک ماه بود؟یا همیشگی هست؟
 • هانیه ۱۳۹۶/۰۲/۰۱ - ۱۹:۴۱
  3 0
  اینا فقط یارانه ی مارو یه مقدار بردن بالا میزان حق نگهداری سالهای سال که اصلا تکون نخورده! چرا باید اینطوری باشه برای ما معلولین تورم و گرونی وجود نداره مگه؟؟؟؟ چرا با ما مثل گداها باید برخورد بشه سالهاست 53 تومن میدن و اسمشم گذاشتن حق نگهداری!!! بابا برید خودتونو مسخره کنین کدوم پرستار میاد 53 تومن میگیره از یه معلول نگهداری میکنه؟؟؟؟ من به شخصه این مبلغ فقط پول شارژ گوشیم میشه و هیچ سودی برای من و زندگیم در واقع نداره. بهتر نیست اسم این مبلغ رو بزارید جیره قطره چکانی!؟ این 95 تومن هم که میره به حساب سرپرست خانواده که والا من یکی که نمیتونم هر ماه بیام و بگم بابا 95 تومنمو بده!! اینا همه سیاست این دولت بود نزدیک انتخابات خواستن مردمو سرگرم و دلگرم کنن اما با این کار دست خودشونو خوب رو کردن من خودم نماینده ی جامع معلولین یکی از استانها هستم تو چندین مجمعشون شرکت کردم اما به این نتیجه رسیدم حضور من یا بالاتر از من هیچ سود و فایده ای نداره چون هر کاری که از اون بالا دستور بیاد اجرا میشه و به همین علت دیگه حاضر نیستم خودمو مدیون هم نوعان خودم بکنم و تو این مجمع های بیخودی که فقط هزینه های کلان رو در بر داره شرکت کنم و از دستمم هیچ کاری براشون بر نیاد... خدا عاقبت این نظام و این کشور ب رو به خیر کنه که از حق و حقوق مردم ضعیف و بیمار که هیچ انگیزه و روحیه ای ندارن باید دریغ کنن و تو جیب پشت میز نشسته بریزن که مثلا اسمشون هست نماینده ی مجلس و هیچی هم برای مردم نمیکنه وگرنه خود این دولت هیچ نظارتی بر اعمال این آقایون نداره باید بدونید ازین نوع دزدی ها در همین مراکز بهزیستی و توانبخشی ها بههههه شددددت زیاده بهتره بگم زنجیره ای هستن که به هیچ عنوان نمیشه دستشونو رو کرد چون همه با هم همدستن من خودم با چشمای خودم دیدم که بن های سبد کالا بچه هارو میدزدیدن و به مددجو ها میگفتن بن ها تموم شده و هزاران دزدی ازین قبیل نمیدونم این حرف هارو چه طور باید به گوش مسئولین رسوند؟ معلولین ما توان اعتراض و شکایت و پیگیری ندارن و همین مسئله باعث شده بیشترین ظلم به همین قشر جامعه بشه
 • کبری میرزایی ۱۳۹۶/۰۲/۰۱ - ۲۲:۵۹
  3 0
  سلام.شوهروپسرم تحت پوشش بهزیستی هستن ومعلولیت چشمی دارن.اماهیچ پول وکمکی ازاین سازمان دریافت نکردم.حتی سبدکالاوحقوق ماهانه.میشه بگیدچطورمیتونم پیگیری کنم؟
 • علی کرم ۱۳۹۶/۰۲/۰۲ - ۰۱:۰۳
  2 0
  من چیکارکنم خداخودت چی بگم
 • ۱۳۹۶/۰۲/۰۲ - ۱۶:۱۰
  0 0
  سلام. من تحت پوشش کمیته هستم. با 3تا بچه. قبل عید منو چندخدمتی کردن. حقوقمو قطع کردن. بخاطر اینکه میگن باید بری کار کنی سن شما کمه. پولی که مردم کمک میکنند به زور به ما میدن. الان هم یارانه دوبرابر شده. به ما طعلق نگرفته. چون کمیته قبل عید خیلی ها رو حقوقشونو قطع کرده.
 • علیرضا ۱۳۹۶/۰۲/۰۹ - ۱۶:۳۴
  1 0
  باسلام واقعادرمملکتی که دم ازدین مذهب اسلام زده میشه یعنی حمایت ازفقر وادم ضعیف متاسفانه غیرعادلانه برعکس خودم ضایع نخایی ویلچری تنها برادم سرپرستیم میکنه عقب ماندگی ذهنی شدید ازطرفی متاهل الان هفت ساله برادرم پشت نوبتی مستمری هست هنوزمیگن نوبتش نشده پول بدیم ازمنزل مسکونی محروم درکومه سنتی پدری زندگی میکنیم یارانه ما پنج نفر همان ۴۵۵۰۰است واقعا ادم بدبخت حق اینه اونم توکشوراسلامی حیف ازصداقت ماماهابایدبمیریم تاهمین چندرقازهم گیردزدان بیدین برسد جنوب فارس قیرکارزین
 • پدریک معلول ۱۳۹۶/۰۲/۱۴ - ۱۲:۴۵
  0 0
  سلام سازمان بهزیستی شهرستان پاکدشت چه قدمی برای کودکان معلول برمیداره پول 53هزارتومان پول پوشاک دوروز بچه معلول 16 سال من نیست واقعا با این همه پول و کمک خیرین چرا سازمان بهزیستی اینقدر حق این کودکان بی زبون و ناتوان میخوره
 • محمد رضا ۱۳۹۶/۰۲/۱۴ - ۱۹:۳۱
  0 0
  باسلام.من تا حالا چندبار نظر دادم کسی توجه نمیکنه.مابهزیستی ها دردمون رابه کی بگیم بخداخداراخوش نمیاد بامااینجوری رفتار بشه.اگه یارانه بهزیستی ها دو برابرشده باید برای همه یکی باشه.چرا برای من زیاد نشده.مگه من تحت پوشش نیستیم اگه مشکل نداشتم که تحت پوشش نمیشدم.اگه مسلمونید پیگیری کنید یا بگیدچجوری وازکجا باید پیگیری کنیم.تورا خداراهنمایی کنید.ممنون میشم.
 • پیمان ۱۳۹۶/۰۲/۱۵ - ۰۵:۱۷
  0 0
  200تمن یه معلول که هنوزم ندادید فقط روزانه مدیران به حساب دلسوز کشوری بنزین تو ماشینشونم نمیشه.ما میسوزیم و میسازیم و شما رم به خدا واگذار میکنیم. بنده وامی پانزده ملیونی گرفتم. دوملیونش سپرده گردن و ندادن با سود به حساب چهارده درصد. بدلایلی نتونستم قسط و بدم و تو سه سال و هشت ماه از ضامن بنده باور کنید یا نکنید بیست و هشت ملیون تومن گرفتن .با زور خونه ضامنو برا وام که شش ملیون قسطشم داده بودم و باقی یازده ملیون مانده بود به مزایده گذاشتن و ضامن بدبخت من از ترس خونه فروختن این دزدای کثیف بانک مجبور شد بیست و دوملیون بجز اون شش تمن که خودم داده بودم دادن بانک و خونه رو با بدبختی از بانک برگردوندن.ششصدهزار تمنم حق چماقیاشون منظور وکیل گرفتن. حالا باید تا بیست سال جون بکنم و بدهی منو بدم. ای لعنت به این زندگی !!!!!
 • حمید ۱۳۹۶/۰۲/۱۶ - ۱۵:۳۵
  0 0
  خیلی بی ایمانیه که از معلول میدزدید
 • اعظم بهشتي راد ۱۳۹۶/۰۲/۲۱ - ۱۱:۲۲
  1 0
  سلام من سربرست ٣تا از فرزندان برادرم و٢فرزند خودم هستم الان از عيد حقوق فرزند هاي برادرم رو واريز نكردن به يكي از بجه ها هم جون شناسنامه اش رو دير كرفتم يارانه نعلق نميكيره خواهشم اينه كه مرام امام زمان ص با اميرالمومنين ع رو اكر در اين رابطه بيش بكيريم خوب هست.
 • بهروزدرخانی ۱۳۹۶/۰۲/۲۸ - ۱۶:۱۵
  0 0
  سلام من عضو بهزیستی هستم ولی دوماه فقط پیام افزاایش میاداما پول نمیادلطفا رسیدگی کنید
 • ۱۳۹۶/۰۲/۲۸ - ۱۶:۵۸
  6 0
  چرامستمری اردیبهشت بهزیستی نمی ریزند!
 • محمدرضا ۱۳۹۶/۰۲/۲۸ - ۲۲:۲۶
  0 0
  کدوم 3 برابر یارانه اردیبهشت ماه کجا رفت
 • ایرانی ۱۳۹۶/۰۳/۰۵ - ۱۴:۴۶
  0 0
  سلام تو خبرا یه چیز میگن تو واقعیت یه چیز دیگه است... خدایی این مستمری که کمیته امداد و بهزیستی میدن پول آب خوردن هم نمیشه چه برسه به زندگی کردن... حیف اسم اسلام که رو دولت گذاشتن حالا با روی کار آمدن دوباره ی دولت همین آش و همین کاسه.....الکی امیدوار نباش ید مشکلی حل نمیشه خودتون خواستید. به دولتی رای دادین که به فکر فقرا نیست حالا دودش میره تو چشم خودتون
  • یس ۱۳۹۶/۰۳/۰۸ - ۱۸:۴۸
   0 0
   باش پسرم جوش نزن .نکنه میخاستی ریسی بیاد سرکار؟بهترمیشد وضعت؟ب همین خیال باش
 • ۱۳۹۶/۰۳/۰۷ - ۲۱:۵۱
  0 0
  من نمیدونم بلاخرچقدرشده حقوق بهزیستی
 • امیر ۱۳۹۶/۰۳/۲۳ - ۰۱:۲۵
  0 0
  سلام خسته نباشید .من مددجوهستم وچندفرزنددارم وشریات خیلی سختی داریم وبزرگترین آرزوی من وفرزندانم داشتن یک کلبه خانه است به خدادیگرازاجارخانه خسته شدم همون دوزاریارانه ومستمری راباید بذیم به صاحب خانه تازیه چیزم روش شمابگید یه زن شکسته خوردمریض ومستجر.کمیته که رسیدگی نمیکند تابحال غیرهمون 60 تومان مستمری چیزی دیگرندادن .من راضیم جای همون یارانه همون مستمری یه خانه به مابدن تاازبی سرپناهی راحت بشیم .شماراخدا بهترین کمک به مادادن یه سرپناه است باتشکروسپاس
 • لیلا ۱۳۹۶/۰۴/۱۶ - ۱۵:۵۸
  0 0
  با سلام بنده مدت چند سال است تحت پوشش کمیته انداد هستم و مدرک تحصیلی فوق لیسانس و دارای یک مدرک لیسانس دیگر هم هستم مراجعه زیادی برای کار کردم اما نشد و به سختی داریم زندگی می کنیم شاید باورتون نشه بخدا بعضی اوقات پول نون رو هم نداریم و من برای اینکه در مخارج روزانه صرفه جویی کنم مسیر خیلی دوری از خانه تا دانشگاه را پیاده می روم و پاهایم همه زخم شده است.
 • فاطمه ۱۳۹۶/۰۴/۱۷ - ۰۴:۱۶
  2 0
  سلام من مادر دوتا بچه بی سر پرست هستم بخاطر این که زندگیمو پیش ببرم رفتم ازدواج موقت کردم اما حقوق از کمیته قطع شده یعنی این درسته حالا شوهرم گذاشته رفته حالا من باید چیکار کنم ماهانه فقط، ماه دویست پنجاه هزار تومان ی جاه قسط میدم ماه دویست تومن ی جا قسط میدم بچه‌ها م مدرسه میرن حالا پول سرویس خرج خانه فیض آب برق گاز بماند ی بچه دیگه هم مانده رودستم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.