جمعه ۱ اردی‌بهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۳

واکنش محمد هاشمی به رد صلاحیتش در انتخابات

محمد هاشمی

ساعت24- برادر مرحوم آیت الله هاشمی به عدم احراز صلاحیتش برای دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری واکنش نشان داد.

حوالی ظهر آخرین روز ثبت نام از داوطلبان انتخابات ریاست‌ جمهوری بود که محمد هاشمی برادر مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور، برای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد و سپس در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به آرمان و اندیشه های آیت الله هاشمی رفسنجانی بر آن شدم در حد توان آرمان های ایشان را احیا کنم.

برادر مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی در پاسخ به سؤالی پیرامون اینکه آیا شما کاندیدای شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان هستید، گفت: من به صورت مستقل کاندیدا شدم.

دیشب(پنجشنبه شب) اسامی داوطلبین احراز صلاحیت شده دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان اعلام شد و بر این اساس آقایان حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی، حجت الاسلام و المسلمین روحانی، محمد باقر قالیباف، اسحاق جهانگیری، سید مصطفی میرسلیم و مصطفی هاشمی‌طبا به عنوان 6 کاندیدای نهایی انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم که در روز 29 اردیبهشت انجام می‌گیرد، انتخاب شدند؛ به موجب تبصره ماده 57 قانون انتخابات ریاست جمهوری، شورای نگهبان می‌توانست مهلت 5 روزه احراز صلاحیت داوطلبین را برای مدت 5 روز دیگر تمدید کند اما گویا اعضای شورای نگهبان نیازی به این تمدید ندیدند و در جلسه دیشب اسامی احراز صلاحیت شدگان را اعلام کردند.


محمد هاشمی  پس از اعلام اسامی افراد احراز صلاحیت شده از سوی شورای نگهبان، اظهار کرد: من به رای شورای نگهبان تمکین می کنم.

رئیس اسبق سازمان صداوسیما تصریح کرد: قبلا هم گفته بودم، من برای حمایت از آقای روحانی آمده بودم که اگر ایشان تائید صلاحیت نشدند و من را تائید صلاحیت کردند در صحنه باشم، خب این اتفاق نیفتاد و آقای روحانی را تائید کردند و من برای ایشان آرزوی موفقیت می کنم.

میزان

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.