جمعه ۱ اردی‌بهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۲

بادامچیان: انتخابات در اسلام، نمایشی،فرمایشی و سلطه‌گری نیست/ همه باید برای حل مشکلات کشور کمک کنند

بادامچیان

ساعت24-عضو شورای مرکزی حزب موتلفه گفت:‌انتخابات در اسلام، نمایشی،فرمایشی و سلطه‌گری نیست بلکه برگزیدن است.

 اسدالله بادامچیان در سومین مجمع عمومی "جامعه اسلامی حامیان کشاورزی ایران" که صبح امروز در دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تهران برگزار شد، در باره انتخابات و تفاوت فرهنگ انتخاباتی اسلام با سایر جوامع گفت: انسان همواره در مسیر انتخاب در زندگی است و هدف از انتخاب این است که به اهداف صحیح برسد

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه با بیان اینکه در بحث نظام انتخابات سیاسی، مجری سیاست‌های کشور انتخاب می‌شود، اظهار کرد: برخی  القاء می‌کنند که انتخابات حاصل غرب است و دموکراسی از غرب آمده در حالی که آنها در اشتباه هستند چراکه در نظام اسلامی، مردم‌سالاری وجود داشته است.

این فعال سیاسی اصولگرا گفت: برای مشارکت دادن مردم در نظام سیاسی، انتخابات بوجود آمده است. در جوامع دیکتاتوری، کمونیستی و فاشیستی انتخابات فرمایشی است و در نظام استبدادی نیز انتخابات تبعیت از خواست‌های حکومت است. در غرب و نظام لیبرالیستی  نیز انتخابات برای کسب قدرت و در راس پلیدی آن سیاست ماکیاول است که اساس انتخابات را رسیدن به پست و مقام و رسیدن به منافع خود می‌دانند. برای آنها تفاوتی ندارد که حاکم غارتگر و جانی باشد چراکه در این انتخابات ارزش‌های الهی و انسانی جایی ندارند.

او ادامه داد: در کشور ما که اسلامی و افتخار پیروی از تشیع دارد، برخی می‌گویند انتخابات یک رقابت است که باید سعی شود انتخابات به صورت سالم برگزار شود. انتخابات در اسلام، نمایشی،فرمایشی و سلطه‌گری نیست بلکه برگزیدن است. قرار نیست باهم جنگ و دعوا کنند بلکه ملت فردی را برمی‌گزینند که ارزش الهی و انسانی، مشروع و سعادت ملت خود و جهان را در نظر دارد.

این نماینده سابق مجلس افزود: در برگزیدن فرد، اینکه او از گروه و جناح ما هست یا خیر مطرح نیست. باید کسی را برگزینیم که بتواند مطالبات را پاسخگو باشد. به انسان مقتدر و پاک و سالم که ۳۸ سال در قدرت بوده و نه خود و خانواده‌اش  اختلاس و سوءاستفاده نداشته رای دهیم.

بادامچیان گفت:‌اگر رجایی گونه‌ها نخست‌وزیر شوند و به مقام برسند دیگر حقوق نامتعارف به وجود نمی‌آید. باید کسی را انتخاب کنیم که اهلیت و شایستگی دارد. مردم اگر می خواهند انتخاب کنند به جای اینکه به دنبال زدو بندها باشند باید صالح و شایسته تر را انتخاب کنند.

او با بیان اینکه فرق نظام انتخاباتی اسلامی با غربی در این است که می گوید صالح شایسته‌ترین را انتخاب کن، اظهار کرد:  انتخابات خدمت است نه رقابت و کاندیداها برای عرضه خود پا به عرصه می گذارند. باید کسی را انتخاب کنیم که خدا و شهدا از ما راضی باشند. از بازرگان تا ریس جمهور فعلی همه نقاط مثبت داشتند و کسی را نفی نمی کنم  اما برخی اجرشان را پایمال کردند .

این عضو ارشد موتلفه گفت: باتوجه به شرایط دنیا باید از این فرصت و بحران استفاده کنیم. رهبر انقلاب فرمودند مشکل ما تحریم‌ها نیست بلکه برنامه غلط دولت فعلی و قبلی و پیش از آن است. اگر در کشور مشکلات داریم باید همه کمک کنند تا حل شود .

ایلنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.