سه‌شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۴

شانس دوباره حذف شدگان از دریافت یارانه

یارانه نقدی

ساعت 24- سازمان هدفمندی یارانه ها روز سه شنبه با انتشار اطلاعیه ای از بررسی دوباره پرونده خانوارهایی که یارانه آنها قطع شده است، خبر داد.

بر اساس این اطلاعیه، سازمان هدفمندی یارانه ها با توجه به نظر مراجع و نهادهای نظارتی این کار را انجام می دهد.

 این اطلاعیه افزود: سازمان هدفمندی یارانه ها پس از اتمام بررسی ها و حصول نتیجه، نسبت به برقراری دوباره یارانه خانوارهای واجد شرایط و نیازمند اقدام می کند و مراتب را به اطلاع آنها می رساند.

برای شماری از سرپرستان خانواری که یارانه آنها قطع شده است، ماه گذشته (آردیبهشت) پیامکی با این مضمون «سرپرست گرامی به دنبال ثبت اطلاعات شما در سامانه، یارانه شما در تاریخ 1396.2.26 به حساب شما واریز می گردد. سازمان هدفمندی یارانه ها yaraneh10.ir» دریافت کردند.

پس از آنکه رسانه های منتقد دولت این پیامک ها را به انتخابات ریاست جمهوری ربط دادند و آن را اقدامی برای خرید رای مردم تلقی کردند، سازمان هدفمندی یارانه ها با انتشار بیانیه ای این مطالب را بی اساس دانست و تاکید کرد: این سازمان بر اساس مقررات، موظف است اعتراض رسمی شهروندانی که یارانه آنها قطع شده را بررسی و در صورتی که مستحق دریافت یارانه باشند، بار دیگر یارانه آنها را برقرار کند و این پروسه ربطی به انتخابات ندارد.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان هدفمندسازی یارانه ها در طول سه سال گذشته به استناد بند «ح» تبصره 20 قانون بودجه سال 1394 و بند «الف» تبصره 14 قانون بودجه سال 1395 کل کشور، نسبت به شناسایی و قطع یارانه نقدی حدود پنج میلیون نفر از خانوارهای پُردرآمد اقدام کرده است.

ایرنا

نظرات

  • 0 0
    با سلام وقبولی طاعات وعبادات لطفا فکری هم به حال جاماندگان ازثبت نام یارانه فروردین93وخانواده انان نیز بکنید.باتشکر ازلطف ومرحمت شما.اجرکم عندالله......
  • نازی ۱۳۹۶/۰۳/۲۶ - ۲۳:۴۷
    0 0
    بچم بچه طلاقه و جزء حذف یارانه شده تا الانم بهم اس ام اس ندادن من باید چیکار کنم؟!

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.