• قوانین عجیب و در عین حال خنده دار کشورها!

  قوانین عجیب و در عین حال خنده دار کشورها!

  ساعت 24-همه ی ما به عنوان شهروندان شهر خود گاه برخی قوانین را زیر سوال برده و آن ها را دست و پا گیر می خوانیم و هیچ کسی نیست که شهروند شهر و جامعه ای باشد و تا به حال این احساس را به محل زندگی خود و یا حتی فراتر از آن به محلی که کشورش نیست و یا اصلا گذرش هم به آن شهر و یا کشور نرسیده است، نداشته باشد! اما در این میان هستند قوانینی در برخی از کشورهای جهان که بیش از حد عجیب و غریب هستند.

 • مردم این شهر یک شبه ناپدید شدند و هنوز کسی علت آن را نمی داند!

  مردم این شهر یک شبه ناپدید شدند و هنوز کسی علت آن را نمی داند!

  ساعت 24-در ایالت راجستان هند و ۲۰ کیلومتر پس از شهر جیسالمیر (Jaisalmer) شهری متروکه به نام کولدهارا قرار دارد. این شهر زمانی یکی از شهرهای پررونق و پرهیاهوی منطقه بود اما امروزه به شهری متروکه و شهر ارواح تبدیل شده است.

 • رنگ این سنگ های غول پیکر بعد از بارش باران عوض می شود!

  رنگ این سنگ های غول پیکر بعد از بارش باران عوض می شود!

  ساعت 24-چند وقت پیش در روسیه و در اعماق زمین سنگ های بزرگ، مسطح و صافی پیدا شد که مثل مروارید بودند. سنگ های عجیبی که آنقدر صاف و گرد بودند که این تصور را به وجود می آوردند که آدم فضایی ها و یا انسان های اولیه آن ها را ساخته اند. بعضیها هم پا را فراتر گذاشته و می گفتند این ها تخم دایناسورند! نکته ی عجیب درباره این سنگ ها این است که هر بار با بارش باران سطح صاف، شفاف و صیقلی این رنگ ها کاملا تغییر رنگ می دهد! بازار شایعات درباره ی این سنگ ها داغ داغ بود و همه دنبال جواب مشخص برای چگونگی پیدایش این سنگ های عجیب بودند تا اینکه کارشناسان وارد عمل شدند و نظریه هایی را برای چگونگی به وجود آمدن این سنگ ها دادند.

 • کافه مرگ در بانکوک شما را برای چند دقیقه می کشد! ‏+عکس

  کافه مرگ در بانکوک شما را برای چند دقیقه می کشد! ‏+عکس

  ساعت 24-آیا انقدر به قهوه علاقه مند هستید که برای نوشیدن یک فنجان قهوه بمیرید ؟ اگر چنین است می توانید سری به کافه مرگ در بانکوک بزنید ، کافه ای که به گفته مدیر آن برای آگاه سازی درباره مرگ طراحی شده و در آن مشتری ها مرگ را تجربه می کنند. اسنک ها و شیرینی های این کافه نیز به شکل اسکلت و با نام هایی مربوط به زندگی و مرگ سرو می شوند.

 • ایران چند امامزاده زن دارد؟ + اینفوگرافیک

  ساعت 24-ماه مبارک رمضان که از راه می‌رسد حضور مردم در اماکن دینی از جمله مساجد، امامزادگان و بقاع متبرکه افزایش چشمگیری پیدا می‌کند، اصولا وقتی صحبت از امامزادگان به میان می‌آید همه ما تعداد محدودی امامزاده را در ذهن‌مان را مرور می‌کنیم و به این مرور انتزاعی اگر تصویری هم افزوده شود اغلب مردی با محاسن سفید، روی و چهره روشن و شال و دستاری سبز رنگ نقش می‌بندد؛ در حالی که در همین تهران بیش از صد امامزاده خواهر(بانو) وجود دارد.

 • وحشتناک ترین شهرهای متروک دنیا!+تصاویر

  وحشتناک ترین شهرهای متروک دنیا!+تصاویر

  ساعت 24-شهرهای متروک دنیا، خیلی وسوسه انگیزند! وجودشان سوالات بسیاری را برای همه ایجاد می کند. سوالاتی نظیر اینکه چه اتفاقی افتاده است که متروک شده اند و آیا واقعا کسی در آن ها زندگی نمی کند؟! رمز و راز ها و حرف هایی که پشت سر این شهرهای رها شده گفته می شود، حس کنجکاوی همه را بر می انگیزد. با وجود اینکه بسیاری از شهرهای متروک دنیا برای بازدید امن و امان هستند، شهرهایی هم وجود دارند که بهتر است پایتان را در آن ها نگذارید!

 • مکانی که فراموش می‌کنید در ایران هستید + تصاویر

  مکانی که فراموش می‌کنید در ایران هستید + تصاویر

  ساعت 24-یکی از استان های کشورمان که مناظر طبیعی و بکر و مجموعه ای از صدها گنجینه ی تاریخی را در خود جای داده است استان لرستان است

 • قدیمی‌ترین موزه جهان را چه کسی ساخت؟

  ساعت 24-در سراسر دنیا ۱۸ مه روز بین‌المللی موزه نام گرفته و در هر سال این روز با موضوعات مختلف مرتبط با موزه نام‌گذاری می‌شود. روز جهانی موزه در سال ۲۰۱۸ نیز موزه‌های Hyperconnectivity با رویکردهای جدید همگانی نام گرفته است.

 • حفره سیاست ارزی دستوری این بار در صنعت گردشگری

  گردشگران ایرانی مجرم گردشگران خارجی بلاتکلیف و شرکتهای توریستی به سوی تعطیلی

  حفره سیاست ارزی دستوری این بار در صنعت گردشگری

  ساعت24-روزی که دولت دوازدهم تصمیم به سرکوب بازار آزاد ارز در ایران گرفت تصوری از حجم و شمار دشواریها و چاله هایی که یکی پس از دیگری سر بازمی کنند نداشت اما حالا آثار آسیب رسان این سیاست یی پس از دیگری آشکار می شود.

 • خینالیق، روستای سرگیجه قوبا

  خینالیق، روستای سرگیجه قوبا

  ساعت 24-با فاصله یک ساعت از قلب منطقه قوبا ، در میان کوهپایه ها و شیب های شمالی کوههای قفقاز ، قدیمی ترین روستای آذربایجان در ارتفاع 2100-2200 متر از سطح آب قرار گرفته است. روستایی که به دلیل موقعیتی که دارد برخی آن را سرگیجه آور می خوانند.

 • چرا بسیاری از ساختمان های تاریخی در انگلستان پنجره های خود را با آجر پوشانده اند؟+عکس

  چرا بسیاری از ساختمان های تاریخی در انگلستان پنجره های خود را با آجر پوشانده اند؟+عکس

  ساعت 24-حدود سیصد سال قبل در بریتانیا، پنجره های خانه ها و ساختمان ها بسیار مورد توجه قرار گرفتند. تا اینکه در سال 1696 مالیات بر روی پنجره ها معرفی شد. این قانون مالیات صاحبان اموال را براساس تعداد پنجره های خانه تعیین می کرد.

 • این جزیره فقط یک خانه دارد!+تصاویر

  این جزیره فقط یک خانه دارد!+تصاویر

  ساعت 24-شبه جزیره وستمن، در نزدیکی بخش های جنوبی ایسلند از مجموعه ای از جزایر زیبا تشکیل شده که در میان آن ها جزیره ای جذاب به اسم جزیره الیدای (Elidaey) به چشم می خورد. اگر گذرتان به این جزیره ی کوچک بیفتد در میان مراتع سرسبز یک عدد خانه نظرتان را جلب می کند! این کلبه ی اسرارآمیز از دیگر نقاط دنیا دور افتاده است و همین موقعیت عجیب باعث شده که دیگران درباره صاحب این خانه داستان ها و سناریوهای زیادی به هم ببافند!

 • نمایی متفاوت از شهرهای زیبای دنیا

  نمایی متفاوت از شهرهای زیبای دنیا

  ساعت 24-در این گزارش نماهای متفاوتی از شهرهای مختلف را مشاهده می‌کنید که کاربران شبکه اینستاگرام آن‌ها را به ثبت رسانده‌اند. در اغلب این تصاویر تقارن موجود در شهرسازی بیش از هر چیز دیگر به چشم می‌خورد.

 • سفر زائران به عراق بدون ارز

  ساعت24-مدیرکل عتبات سازمان حج گفت: فعلا ارزی به زائران عتبات داده نمی‌شود، بیشتر آن‌ها با ریال سفر می‌کنند و اگر ارزی همراه داشته باشند، در گذشته خریده‌اند.

 • امتیازهای توریست آمریکایی به ایران؛ ایرانی‌ها تروریست نیستند اما وحشتناک رانندگی می‌کنند!

  امتیازهای توریست آمریکایی به ایران؛ ایرانی‌ها تروریست نیستند اما وحشتناک رانندگی می‌کنند!

  ساعت24-«ایران جای ترسناکی نیست، شاید رانندگی مردم آن وحشتناک باشد، اما آن‌ها به هیچ‌وجه تروریست نیستند.»

 • روستای لی لی پوت‌ ها در ایران! + عکس

  روستای لی لی پوت‌ ها در ایران! + عکس

  ساعت 24-روستای «ماخونیک» یکی از روستاهای شگفت‌انگیز جهان است و به لحاظ شهرت آن به شهر لی‌لی‌پوت‌ها، جذابیت‌های حیرت‌انگیزی دارد.

 • هتل معلق دبی ، قدیمی ترین هتل جدید !‏

  هتل معلق دبی ، قدیمی ترین هتل جدید !‏

  ساعت 24-در دبی همیشه چیزی برای رونمایی وجود دارد ، از آسمان خراش ها گرفته تا زیپ لاین یا حتی ماشین های اسپورت. اما چیزی که این بار شما را شگفت زده تر خواهد کرد افتتاح یک هتل جدید و لوکس است که لقب قدیمی ترین را نیز یدک می کشد.

 • علاقه عجیب یک گوریل به دختر مُرده اش!! عکس

  ساعت 24-یک گوریل مادر که به تازگی فرزندش را از دست داده است, از جسد وی دل نمی کند!

 • شهرهای هند آلوده ترین مناطق جهان

  شهرهای هند آلوده ترین مناطق جهان

  ساعت 24-سازمان جهانی بهداشت در تازه‌ترین بیانیه خود اعلام کرده است، شهرهای هند آلوده‌ترین مناطق جهان هستند.

 • آیا جرأت دارید به این ساحل پر از اسکلت بروید؟!+عکس

  آیا جرأت دارید به این ساحل پر از اسکلت بروید؟!+عکس

  ساعت 24-یکی از مکان های ترسناک و عجیب و غریب دنیا، قطعا ساحل اسکلت نامیبیا است. این ساحل نه تنها با لاشه حیوانات مرده پر شده، بلکه چندین کشتی که در سواحل شنی از بین رفته اند، در آن دیده می شوند.