همه‌ی خبرهای امروز
 • سعید دیروز ۰۸:۲۷

  سعید اسلامی بیدگلی عضو شورای عالی بورس

  مسایل تا بحران نشوند درایران حل نمی شوند

  ساعت 24 - ما مسائل را تا زمانی که به بحران تبدیل نشود، حل نمی‌کنیم. در زمان بحران ممکن است راهکارهایی در نظر گرفته شود که به درد زمان آرامش نخورد. دولت نمی‌تواند صبر کند تا دستورالعمل دقیقی را منتشر کند که مسائل زیرساختی و قانونی اقتصاد را حل کند؛ نظام تصمیم‌گیری با چالش جدی مواجه است.

 • سلطان دیروز ۰۸:۰۴

  23 شرکت دیگر مثل شرکت خانم لاشیدایی وجود دارد

  گزارش عجیب روزنامه شرق از پرونده سلطان خودرو

  ساعت 24 - در روزهای تازه سپری شده داستان فروش هزاران خودرو از سوی شرکت سایپا به صاحبان یک نمایندگی از نمایندگان فروش خودروهای شرکت سایپا و برگزاری دادگاه و کیفرخواست ارایه شده درمیان شهروندان ایرانی غوغایی به پاکرده و هنوز داستان این دادگاه برسر زبانهاست.

 • تظاهرات دیروز ۰۷:۲۹

  وقایع اخیر آمریکا و نقش رسانه آزاد

  ساعت 24 - سید ابوالحسن مختاباد -در فیلم کوتاهی که از حادثه‌ تاسف‌بار کشته‌شدن جرج فیلد منتشر شده است،هیچ جان آگاهی نمی‌تواند بپذیرد پلیس، که قرار است حافظ جان و امنیت شهروندان باشد، شهروندان با دیدنشان حسی از امنیت و آرامش به دست آوردند، فردی دست بسته را نزدیک به ۹ دقیقه زیر فشار سنگین پای خود بگذارد و جان‌کندن‌های وی و خس‌خس‌های نفسش، را نشنود.

 • ترامپ ۱۳۹۹-۰۳-۱۱ ۱۳:۲۴

  تجارت جهانی وکرونا ترامپ را بر سردوراهی قرارداده است

  تا انتخابات 3 نوامبر : ایران و آمریکا به سوی جنگ یا صلح

  ساعت 24 - در سال گذشته روند جدید اقتصاد جهانی در دوره پساثبات هژمونی همچنان تداوم یافت، بدان معنا که الگوهای جدید شکل‌دهنده به روابط اقتصادی و تجاری کشورها بیش از پیش نمایان شد. به عبارت دیگر در این سال الگوی قدیمی ثبات هژمونیک که در همه سال‌های پس از جنگ سرد بر اقتصاد جهانی حکم می‌راند بیش از گذشته دچار ضعف شد و در پیامد آن بازیگران کلیدی حوزه تجارت جهانی در پی شکل دهی به الگوهای جدید بر آمدند.

 • رومینا ۱۳۹۹-۰۳-۱۱ ۱۱:۴۵

  عباس آخوندی در مرگ غم انگیز رومینا نوشت

  جامعه ستیزه جو دوست داشتن را نابود می کند

  ساعت 24 - جامعه‌ای که گفتگویی در آن صورت نمی‌گیرد و به‌جای آن ستیز ستوده می‌شود، دوست داشتن در آن جایی ندارد و به‌جای آن خشونت، ارزش تلقی می‌گردد و جوان‌های آن یا رؤیایی ندارند و یا اگر دارند رؤیای گریز و نه تغییر است.

 • کدیور ۱۳۹۹-۰۳-۱۱ ۰۲:۱۵

  برای جلوگیری از سقوط شرکتهایی که سهام آنها دردست مردم است

  فایده رسانی قطره چکانی به دارندگان سهام عدالت

  ساعت 24 -در حالی که اکثریت اقتصاددان و فعالان اقتصادی اختراع سهام عدالت را از سوی احمدی نژاد یک سد سازی برای خصوصی سازی واقعی به حساب می آوردند واین اتفاق را یک انحراف در خصوصی سازی معرفی کردند دولت حسن روحانی قصد داشت با آزاد سازی عرضه این سهام ذهن ها را منحرف و به جای کمک به شهروندانی که شغل و درآمدشان را از دست داده بودند از این مسیر پولی برساند اما حالا با این واقعیت مواجه شده است که فروش سهام عدالت می تواند قیمت سهام شرکتهای ممتاز دولتی را با شتاب به کف بازار بچسباند.

 • خبر ۱۳۹۹-۰۳-۱۱ ۰۱:۴۰

  نان شب و دژپسند و چند پرسش

  وزیر نباید از بدیهیات بگوید

  محمد صادق جنان صفت – ساعت 24 -امروز ۵۳۴ روز است که آقای فرهاد دژپسند منصب بالاترین مقام اجرایی اقتصادی و دارایی ایران را بر عهده دارد. او در این مدت و البته در شرایط نامساعد اقتصاد ایران برخی سخنان را بر زبان آورده و اقدام‌هایی را در دستور کار قرار داده است که برای ارزیابی دقیق این گفتار و رفتار باید ژرف‌کاوی بیشتری صورت گیرد.اما درباره تازه‌ترین سخن این وزیر درباره سرمایه‌گذاری در ایران که گفته از نان شب واجب‌تر است می‌توان به صورت جزئی‌تر برخی نکات را مطرح کرد.

 • موسی ۱۳۹۹-۰۳-۱۱ ۰۱:۳۲

  موسی غنی نژاد در انتقاد از وزیر بهداشت

  با پرخاش به «دلالان» ماسک رایگان نمی شود

  ساعت 24 - دکتر موسی غنی‌نژاد اقتصاددان نامدار ایرانی و مدافع ناب وخستگی ناپذیر اقتصاد رقابتی با انتقاد از وزیر بهداشت که می خواهد با زور سیاسی قیمت ماسک را پایین نگه دارد و نیز با انتقاد از رییس پلیس که می خواهد با زور قیمت دلار را پایین نگه دارد به منتقدان اقتصاد آزاد یاد آور می شود که نمی توان با بیان اینکه الان "دوره حساس " است علم اقتصاد را تعطیل کرد. او می نویسد دادن دلار 4200 تومانی آیا دردی را درمان کرد یا وضعیت را پیچیده کرد. نوشته او را به نقل از دنیای اقتصاد می خوانید:

 • هند ۱۳۹۹-۰۳-۱۰ ۱۸:۱۴

  درسرمقاله روزنامه ایندین اکسپرس مطرح شد

  یک کارکثیف از چینی ها دردوران کرونا : شکار شرکت های هندی

  ساعت 24 - رهبران حزب کمونیست چین گویا دنیای نابسامان شده از یورش ویروس برخاسته از این کشور را برای آسیب رساندن به اقتصاد کشورها وهمچنین ادامه زورگویی به تایوان و هنگ کنگ را مناسب تشخیص داده است و کار کثیف شکار شرکتها درهند از جمله این رفتارها به حساب می اید که در سرمقاله روزنامه ایندین اکسپرس بازتاب داشته است. دراین سرمقاله می خوانیم:

 • نفت ۱۳۹۹-۰۳-۱۰ ۱۳:۰۷

  ساعت 24 تحلیل می کند

  حالا نوبت اطاعت سیاست از اقتصاد است

  ساعت 24 - درآمد کم دردسر صادرات نفت برای سیاستمداران ایرانی یک بخشش بزرگ از سوی طبیعت ایران بود که تاهمین دوسال تازه سپری شده قدرت شگفت انگیزی به آنها داه بود. این درآمد سرشار وبدون رنج کار، راه جدایی میان نهادهای حاکمیتی از شهروندان را هموار کرده و آنها نیازی نمی دیدند به نهادهای مدنی اجازه دهند در امور سیاسی مشارکت واقعی داشته باشند .

 • فرانسه ۱۳۹۹-۰۳-۱۰ ۰۰:۳۴

  رادیوفرانسه وآخرین وضعیت کرونا در سه قاره

  تکلیف اپیدمی و اقتصاد در سال ٢٠٢١ روشن خواهد شد

  ساعت 24 - شبعد از بستنی‌فروشی‌های رُم و باشگاه‌های فوتبال آلمان، کافه‌های پاریس هم بزودی کار را از سر خواهند گرفت. اما در حالی که اروپا به تنظیم جزییات "بازگشایی" مشغول است، آمریکای لاتین همچنان شاهد افزایش شمار قربانیان اپیدمی است. مطابق آخرین آمار، شمار کل تلفات در جهان به ٣۵٧ هزار نفر رسیده است. ولی گذشته از مشکلات و چالش‌های کنونی، وضعیت سال آینده مایۀ ابهام و نگرانی است: آیا اپیدمی باز می‌گردد؟ و آیا بحران و رکود اقتصادی حاضر در سال آینده پایان خواهد یافت؟

 • فقر ۱۳۹۹-۰۳-۰۹ ۱۰:۱۸

  پیامدهای غم انگیز و هراس آور کرونا فزاینده شده است

  قحطی و فقر«ویران‌گر» دستاورد ویروس شوم

  ساعت 24 - هرروز که از کشتار و ویران سازی ویروس کرونا در جهان می گذرد ابعاد تازه ای از ویران سازی این ویروس در جهان و به ویژه برای فقرای سراسر جهان آشکار تر می شود . در روزهای تازه سپری شده رهبران کشورهای جهان و نیز روسای نهادهای بین المللی دوباره نسبت به گسترش قحطی و فقر هشدار دادند.

 • گردش ۱۳۹۹-۰۳-۰۸ ۱۲:۲۵

  کشورهای اروپایی که مرزهای خود را باز کردند

  ساعت 24 -این گزارش سعی دارد تا اطلاعاتی در خصوص وضعیت مرزهای داخلی اروپا و اقدامات انجام شده برای برداشتن محدودیت‌های سفر در قاره سبز در اختیار شما قرار دهد

 • افشار ۱۳۹۹-۰۳-۰۸ ۱۱:۳۶

  اکبر افشار دبیر انجمن شرکت های مهندسی و ساخت

  یکپارچه بودن حاکمیت خواست فعالان اقتصادی است

  ساعت 24 - پرسشگر گفت وگو با اکبر افشار دبیر انجمن شرکت های مهندسی و ساخت از او می پرسد ،شخص شما به عنوان فعال بخش خصوصی، مهمترین انتظارتان از دولت چیست؟ پاسخ این فعال صنعتی واقتصادی بسیار هوشمندانه و دقیق و شجاعانه است و به نظر می رسد خواسته اکثریت فعالان صنعتی ایران نیز باشد.

 • محمد پارسا ۱۳۹۹-۰۳-۰۸ ۱۰:۳۹

  تحلیل محمد پارسا رییس فدراسیون صادرات انرژی ازتوقف صادرات گازبه ترکیه

  حسرت زنگنه رنج ما هست

  ساعت 24 - آن دقیقه هایی که بیژن زنگنه درباره سست رفتاری مقامهای ترکیه در ترمیم خط لوله گاز ایران به ترکیه می گفت بدون تردید از دردناک ترین دقایق کاری یک وزیر باسابقه نزدیک به 16 سال وزارت برنفت وگاز ایران است.

 • کرباسچی ۱۳۹۹-۰۳-۰۸ ۰۱:۵۰

  ناامیدی کرباسچی از حل مسایل ایران با تداوم وضع موجود

  با ان‌شاءالله و ماشاءالله گره های زندگی مردم باز نمی شود

  ساعت 24 -هرروز که بر ماندگاری کرونا افزوده می شود و نیز هر روزی که دولت و نهادهای اداره کننده کشور در راه اندازی چرخ ها ی اقتصاد ناتوان تر نشان می دهند برشمار سیاستمداران ناامید از اصلاح وضع موجود اضافه می شود.

 • مهاجران ۱۳۹۹-۰۳-۰۷ ۱۳:۲۵

  ارزش سرمایه ایرانیان مهاجر به اندازه 4 برابرصادرات نفت دریک قرن است

  سرمایه ایرانیان مهاجر: 3 تا 4 هزار میلیارد دلار

  ساعت 24 - درحالی که ایرت برای دریافت 5میلیارد دلار وام از صندوق بین المللی ناکام ماند و حسرت و تاسف برای ایران به بارآورد برآورد می شود ارزش سرمایه ایرانیان مهاجر تا 4هزار میلیارددلار باشد. نوشته حاضر ازیک پژوهش تازه منتشر شده از سوی سازمان برنامه و بودجه برداشته شده است.

 • پینگ ۱۳۹۹-۰۳-۰۶ ۱۰:۰۶

  علی بیگدلی، استاد دانشگاه شهید بهشتی و کارشناس و پژوهشگر مسائل آمریکا

  تهران قربانی تنش واشنگتن - پکن نشود

  دلیلی ندارد ایران برای حمایت از چین خود را به آب و آتش بزند

  ساعت 24 - بیگدلی باوردارد چین با خرید ارزان نفت ایران دراین وضعیت اضطراری ایران سوء استفاده می کند و باور دارد که ایران نباید در تله حمایت از چین در برابر مجادله چین و آمریکا بیفتد. بیگدلی با صراحت می گوید چین در برخورد با ایران صادق نیست و دارد فرصت طلبی می کند.

 • فرانسه ۱۳۹۹-۰۳-۰۶ ۰۱:۲۲

  پایان همه گیری کرونا در ژاپن و فرانسه

  ساعت 24 - شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن، با اعلام پایان "وضعیت اضطراری" در این کشور به محدودیتها در بعضی مناطق این کشور که هنوز این اقدامات در جریان بود، خاتمه داد.

 • بازنشستگان ۱۳۹۹-۰۳-۰۶ ۰۰:۲۹

  ندیدن بازنشستگان از وزیر با تجربه کار بعید است

  ساعت 24- یازدهم فروردین‌ماه بود که آقای محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درصفحه توییترخود نوشت: به دستور رییس‌جمهور محترم امسال امر همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری علی‌رغم همه محدودیت‌ها، نسبت به گذشته افزایش جدی می‌یابد

 • خبر ۱۳۹۹-۰۳-۰۳ ۱۴:۳۴

  کارگران خارجی در شرایط بردگی زندگی می کنند

  آوارگی صدها هزار کارگر خارجی درلبنان

  ساعت 24 - بحران عمیق مالی لبنان و افزایش شدید برابری دلار در برابر لیره لبنان به همراه بحران کرونا و تعطیل شدن فرودگاهها، وضعیت زندگی کارگران مهاجر در لبنان را به شدت دشوار کرده است.

 • کامیون ۱۳۹۹-۰۳-۰۳ ۱۴:۱۳

  سیاست های اقتصادی علیه اقتصادایران از سوی آنکارا

  ترکیه روزنه های ترانزیت ایران را می بندد

  ساعت 24 - آنکارا ضعف کشورهای همسایه را فرصتی برای خود می بیند تا از آن بهره برداری کند. برای همین می بینیم در بازارهای کشورهای همسایه در بحبوحه مشکلات داخلی و بحران های امنیتی شان نفوذ می کند (مثل عراق) یا از بحران های اقتصادی کشورها برای رسیدن به منافع اقتصادی خود (مثل ایران تحت تحریم) بهره برداری می کند.

 • منصوری ۱۳۹۹-۰۳-۰۳ ۱۳:۰۶

  طعنه سنگینی که معاون وزیر کار به سازمان برنامه و بودجه زد

  شوخی تلخی به نام تدوین سند اصلاح ساختار بودجه‌ریزی

  ساعت 24 – عیسی منصوری معاون روابط کار وزیر تعاون ، کار ورفاه اجتماعی در میان معاونان نه چندان کم شمار وزیر نشان می دهد مردی از جنس تئوری پردازی و نوشتن درباره مسایل راهبردی و اقتصادی است .

 • کنگره چین ۱۳۹۹-۰۳-۰۲ ۱۳:۴۴

  گشایش کنگره ملی خلق چین ؛ زمانی برای خود ستایی

  ساعت 24 - حزب کمونیست چین در مسیر حزب کمونیست ا اتحاد جماهیر سوسیالیستی شوروی (سابق ) گام برمی دارد؟ به نظر می رسد درداوری هایی که به این پرسش جواب مثبت می دهند رگه هایی پر رنگ از واقعیت دیده می شود وگفته می شود رهبران حزب کمونیست چین دنبال این هستند که با خود ستایی های تازه مد شده ، خود را پرچمدار نظم نوین جهانی نشان دهند.

 • ترکیه ۱۳۹۹-۰۳-۰۱ ۱۲:۲۰

  اطلاعات مرکز آمار ترکیه را باور کنیم ؟

  صدرنشینی ایرانیان در خرید مسکن در ترکیه

  ساعت 24 - درحالی که هیچ نهاد آمار گیری مستقلی برای راستی آزمایی اطلاعتان منتشر شده از سوی مرکز آمار ترکیه د رایران یا در منطقه وجود ندارد باید اطلاعات این مرکز را قبول کرد؟ واقعیت های جامعه ایرانی نیز البته این تمایل را که شهروندانی می خواهند ساکن ترکیه شوند را تایید می کند.

 • 'گرسنگی ۱۳۹۹-۰۲-۳۱ ۱۴:۱۸

  پنج کشور در معرض خطر قحطی

  ساعت 24 - هم زمان با بالا رفتن آمار مرگ‌ومیر ناشی از ویروس کرونا در جهان، برنامه جهانی غذا هشدار داده است که جهان با "همه‌گیری گرسنگی" روبرو است چون شمار افرادی که نیازمند غذا هستند امسال می‌تواند نزدیک به دو برابر شود.

 • رامی مخلوف ۱۳۹۹-۰۲-۳۱ ۱۰:۳۲

  رامی مخلوف مثل خودور کوفسکی واسد مثل پوتین

  سرمایه دارشدن حکومتی عاقبت خوشی ندارد

  ساعت 24 - در اوایل دهه 1980 میلادی بود که میخاییل گورباچف آخرین رییس جمهور برخاسته از حزب کمونیست روسیه پرچم تسلیم این کشور دربرابر دنیای آزاد را بلند کرد و اتحاد جماهیر سوسیالیستی شوروی مثل برف آب شد.

 • بنگلادش ۱۳۹۹-۰۲-۳۱ ۰۹:۳۱

  وضعیت آشفته بازار کار خاورمیانه موجب شد

  بازگشت اجباری 440 هزار کارگر بنگلادشی به کشورشان

  ساعت 24 - شیوع ویروس کرونا و محدودیت های شدید ناشی از آن در کشورهای خاورمیانه از جمله عربستان، منجر به خروج و یا اخراج تعداد زیادی از کارگران بنگلادشی از این منطقه شده است. بسیاری از آنها حتی پس از دست دادن شغل خود در همان کشور ماندگار شده اند و دوران بسیار سختی را سپری می نمایند. این وضعیت تاثیر زیادی بر اقتصاد بنگلادش گذاشته است .

 • محمد پارسا ۱۳۹۹-۰۲-۳۰ ۱۱:۱۰

  محمد پارسا رئیس هیات‌مدیره فدراسیون صادرات انرژی نوشت

  در حمایت از رییس اتاق ایران کوتاهی شد

  ساعت 24 - اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران بزرگ‌ترین نهاد غیردولتی کارفرمایان ایرانی است که برای تاسیس آن قانون وجود دارد و یک نهاد قانونی به حساب می‌آید. بر اساس قانون اتاق، هر چهار سال یک بار انتخابات دموکراتیک برای انتخاب کسانی به‌عنوان اعضای هیات نمایندگان اتاق‌های سراسر کشور برگزار می‌شود که یکی از ارکان اتاق به حساب می‌آید.

 • لاهوتی ۱۳۹۹-۰۲-۳۰ ۱۱:۰۰

  رییس کیسیون توسعه صادرات اتاق تهران هشدار داد

  خطر ازدست دادن بازار بزرگ عراق

  ساعت 24 - بازار عراق برای ایران یک بازار حیاتی به حساب می آید و اگر از دست برود یا صادرات به این کشور با کاهش جدی مواجه شود بازار ارز ایران نیز با تلاطم مواجه می شود.

s