• خطر بیخ گوش ایران

  خطر بیخ گوش ایران

  ساعت 24 - واضح و مبرهن است که ایران در ابعاد مختلف تشابهی با لیبی وسودان این دو کشور ندارد اما در یک وجه به مثابه ستون فقرات آن؛ دارای تشابهی جدی است که به سبب حساسیت زا بودن موضوع و علنی شدن (بولد شدن بیشتر) نقطه ضعف جدی کشوردر حال حاضر به آن پرداخته نشود بهتر است. به هر جهت؛ در نظر داشته باشید روابط یکطرفه و عدم توازن در مناسبات جهانی؛ همچون تیغی دولبه در عمل به ضرر ایران تمام می شود.

 • نور نیوز :جنگ سوم جهانی آغاز شده است

  نور نیوز :جنگ سوم جهانی آغاز شده است

  ساعت 24 - سایت "نورنیوز"نزد علاقمندان به سیاست ایران بیشتربه سایتی که دیدگاههای شورای امنیت ملی را بازتاب می دهد می شناسند. برخی از تحلیلهای ارایه شده از سوی این سایت به گمان کارشناسان رگه هایی از واقعیت های پنهان را در دل خود دارد و باید به این تحلیل ها بیشتر توجه کرد. دراین صورت تحلیل این سایت درباره اینکه جنگ جهانی سوم آغازشده است و یکی ازمحورهای این جنگ نیز ایران است که قدرت  فرهنگی - مذهبی به شمار می رود و به نوعی درکنار چین وروسیه قرارگرفته است. تحلیل این سایت عینا از روی آنچه در صفحه اول ان آمده است را می خوانید:

 • شب عجیب شریف و برباد دادن حرف رییسی

  شب عجیب شریف و برباد دادن حرف رییسی

  ساعت 24 - دیگر هیچ مدیر حکومتی نیست که وجود اعتراض شهروندان جوان ایرانی به چگونگی مرگ دختر ایران به نام مهسا امینی را انکار کند. در همین سه، چهار روز تازه‌سپری‌شده روسای سه قوه اداره‌کننده کشور و نیز فرمانده کل سپاه پاسداران به مثابه قدرتی فراتر از هر سه قوه اصلی کشور و نیز شماری از مدیران دولتی و حکومتی قبول کردند اعتراض جوانان در سراسر کشور در اندازه گوناگون و با کیفیت متفاوت با وجود برخوردهای چندگانه نیروهای موظف به برخورد ادامه داشته است. در این روزها لحن و ماهیت گفتار روسای سه قوه و نیز فرمانده کل سپاه پاسداران گونه‌ای بود که گمان می‌رفت رفتارهای نیروهایی که وظیفه دارند با اعتراض‌ها برخورد کنند مداراجویانه‌تر خواهد شد.

 • جشن و پایکوبی برای دلارهای نیامده

  جشن و پایکوبی برای دلارهای نیامده

  ساعت 24 - اقتصاد ایران در دهه ۱۳۸۰ به طور میانگین هر سال تا ۷۰ میلیارد درآمد ارزی از صادرات نفت‌خام را تجربه کرده، اما در دو سال نخست دهه ۱۳۹۰ رشد اقتصادی ایران روی هم ۸ درصد منفی شد و نیز قیمت هر دلار آمریکا از حدود ۱۱۰۰ تومان به میانگین ۳ هزار تومان در سال ۹۲ رسید.به این ترتیب می‌توان اثبات کرد مشکل اقتصاد ایران در سال‌های تازه‌سپری‌شده تنها کاهش درآمد ارزی سرچشمه گرفته از کاهش صادرات نفت نیست. اما کاهش درآمد ارزی تنگناهای کسب‌وکار ایرانیان را پرشمار کرده و نیز بر کورشدگی گره‌ها افزوده است.

 • خصوصی‌سازی ؛ نقطه سر خط

  خصوصی‌سازی ؛ نقطه سر خط

  ساعت 24 - شادروان حسن حبیبی در خرداد ۱۳۷۰ نخستین زنگ خصوصی‌سازی بنگاه‌ها و دارایی‌های کارخانه‌ای در مالکیت دولت ایران را به صدا درآورد. اما این قطاری که با مرارت راه افتاده بود در انتخابات مجلس در زمستان ۱۳۷۴ به ابزار مبارزه سیاسی تبدیل شد. البته مخالفان خصوصی‌سازی که راست‌گرایان آن دوره و اصولگرایان بعدی بودند پیش از آن نیز در مجلس چهارم با وضع قانون راه را سد کرده و انحرافی ایجاد کرده بودند.

 • خطای برآورد در اندازه قدرت

  خطای برآورد در اندازه قدرت

  ساعت 24 - یکی از ترسناک‌ترین خطاها برای هر آدم، سازمان یا کشور که پیامدهای دهشتناکی دارد، خطا در اندازه‌گیری قدرت و نیز خطا در اندازه‌گیری قدرت دیگر آدم‌ها، سازمان‌ها و کشورها است. این خطای راهبردی در صورتی که برای یک دوره بلندمدت چراغ راهنمای عمل شود بدون چون و چرا به فرسایش و ریزش ناگهانی خطاکننده منجر خواهد شد. خطای برآورد در میزان قدرت خود می‌تواند از گزارش‌های کارگزاران و دوستان و همراهانی باشد که نمی‌خواهند به قول خودشان ناامیدی را ترویج کنند و ترجیح می‌دهند با نادیده گرفتن واقعیت‌ها و به عقب انداختن اقدام برای حل تنگناها راستی را کنار گذاشته و به عمد یا از سر سهو آدرس عوضی در اندازه قدرت دهند.

 • عبور دلار از مرز ۳۳هزار تومان

  عبور دلار از مرز ۳۳هزار تومان

  ساعت 24- قیمت ارز های معتبر در بازارارز ایران از ابتدای معاملات هفته جاری صعودی شد و از مرز روانی ۳۳ هزار تومان عبور کرد. بررسی‌ها نشان می‌دهد دیروزهردلاراسکناس آمریکایی با ۹۰۰ تومان افزایش قیمت به ۳۳ هزار و ۱۰۰ تومان رسید. پرش قیمتی دلار بعد از آن اتفاق می‌افتاد که خبرهایی در خصوص به بن‌بست رسیدن مذاکرات در روزهای گذشته منتشر شد. بدیهی است این خبر باعث بدبینی معامله‌گران نسبت به آینده سیاسی و اقتصادی کشور شده و انتظارات افزایشی را در میان آنها تقویت کرده است.

 • ناکارآمدی مدیریت جهادی درسازگاری با جوانان

  ناکارآمدی مدیریت جهادی درسازگاری با جوانان

  ساعت 24 - افراطی‌ترین افراد و رسانه‌ها و گروه‌های سیاسی اصولگرا نیز این روزها در تحلیل رخدادهای پس از مرگ مهسا امینی که روح ایرانیان را آزرده کرده است باور دارند در نشان دادن ناراحتی از مرگ این دختر مظلوم جوانان شهرهای گوناگون بیشترین سهم را دارند. البته اینها باور دارند این جوانان فریب خورده‌اند و نباید از دیگران تاثیرپذیری داشته باشند. در چنین وضعیتی که آشوب ذهنی جوانان ایرانی نسبت به کارآمدی اداره کشور از سوی نهادهای اصلی به هرحال کاستی‌هایی دارد که به این وضعیت رسیده‌ایم پرسش این است که چه باید کرد؟

 • بریتانیا  و آزمایش کاهش مالیات بر رشد اقتصاد

  بریتانیا  و آزمایش کاهش مالیات بر رشد اقتصاد

  ساعت 24 - صندوق بین‌الماللی پول می‌گوید با اجرایی شدن برنامه دولت بریتانیا برای کاهش مالیات ممکن است تورم تشدید شود که این با هدف بانک مرکزی انگلستان که کاهش تورم است، همخوانی ندارد.صندوق بین‌المللی پول (آی‌ام‌اف) در اتفاقی کم سابقه به روشنی از برنامه دولت بریتانیا برای کاهش مالیات انتقاد کرده و هشدار دارده این اقدامات احتمالا افزایش هزینه زندگی را در این کشور تشدید خواهد کرد.

 • نبض تقاضای ارز آهسته می زند

  نبض تقاضای ارز آهسته می زند

   ساعت 24 - خبرگزاری دولتی به نقل از بانک مرکزی در حالی جزییات معاملات انجام شده در بازارهای حواله و اسکناس ارز در روز جاری (پنجشنبه) را اعلام کرد که امروز در سامانه نیما، عرضه ارز ۲۷ برابر تقاضا بود و ۹۶ درصد ارزهای عرضه‌شده، مشتری نداشت. آیا این خبر خوشی است و باید به بانک مرکزی و گروه اقتصادی دولت تبریک گفت ؟  واقعیت این است که این وضعیت و آهسته تر شدن ضربان نبض تقاضای ارز به معنای دست کشیدن نسبی فعالان اقتصاد ایران از دادوستد و افزایش نگرانی آنها است.

 • ایران ارجمند سرفراز می‌ماند

  ایران ارجمند سرفراز می‌ماند

  ساعت 24 - نظام جمهوری اسلامی ایران حالا دیگر یک رژیم میانسال است و نمی‌توان آن را نوپا یا تازه متولدشده فرض کرد. رهبران نظام در نهادهای گوناگون و نیز نهادهای اصلی قدرت در اختیار گروهی از کسانی است که به نسل اول انقلابیون و نسل دوم انقلابیون مشهورند. در صورتی که نهاد رهبری و نهاد شورای نگهبان و نیز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را سه نهاد اصلی دارای قدرت بدانیم ادعای بالا اثبات می‌شود. این نهادهای قدرت به ویژه پس از فقدان نسل اول انقلابیون مثل اکبر ‌هاشمی‌رفسنجانی‌، محمدرضا مهدوی‌، عبدالکریم موسوی‌اردبیلی و پیش از آنها مرتضی مطهری‌، سیدمحمد حسینی‌بهشتی و… در دهه‌های ۱۳۸۰ و ۱۳۹۰ توزیع قدرت سیاسی را گونه‌ای آرایش دادند که به امروز رسیده‌ایم.

 • محمود شهریاری بازداشت شد

  محمود شهریاری بازداشت شد

  ساعت 24 - محمود شهریاری یکی از شناخته ترین مجریان سابق رادیو – تلویزیون که سالهاست دیگر با این نهاد همکاری نمی کند  با صدور دستور قضائی بازداشت شد.

 • همتی : حاکمیت درک درستی از مسائل جوانان ندارند

  همتی : حاکمیت درک درستی از مسائل جوانان ندارند

  ساعت 24 - عبدالناصر همتی (رقیب انتخاباتی ابراهیم رئیسی) در نامه‌ای سرگشاده به رئیسی در مورد اتفاقات اخیر نوشت: آنچه این روزها بر کشور و مردم می رود، دردی است که درمان آن فقط به مدد تدبیر و مماشات چاره پذیر است.به گزارش اسپوتنیک به نقل از انتخاب، عبدالناصر همتی، رییس سابق بانک مرکزی در نامه‌ای سرگشاده به سیدابراهیم رئیسی در مورد اتفاقات اخیر در ایران نوشت: امروز، جهانیان نظاره گر روند حوادث تأسف بار کشورمان هستند.

 • فائزه هاشمی دستگیر شد

  فائزه هاشمی دستگیر شد

  ساعت 24 - فائزه هاشمی دختر آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی است که در ده سال نخست پس از پیروزی انقلاب اسلامی نفردوم کشور بود و در هشت سال بعدی هم رییس جمهور ایران بود. نام فائزه هاشمی اما در انتخابات مجلس پنجم بر سرزبانها افتاد و او توانست بالاترین آرا ی شهروندان تهرانی را پس از علی اکبر ناطق نوری به دست آورد.

 • غیبت گشت ارشاد درسرمستی خرید از نیویورک

  غیبت گشت ارشاد درسرمستی خرید از نیویورک

  ساعت 24 رییس دولت سیزدهم در هنگامه نبردهای انتخاباتی بارها از تاسیس گشت ارشاد برای مدیران متخلف دولتی ونیز مدیرانی که به رفتارهای هنجارشکنانه دست بزنند خبرداد و تصریح کرد این گشت ارشاد ناگهان سرمی رسد . اما این وعده رییس دولت سیزدهم در نیویورک ودر بیخ گوش او هنگام حمل بار خرید های بزرگ هیات همراه رییس دولت غایب بوتکذیب نکرد و توجیه نیم بند یکی از مدیران دولت نیز متقاعدکننده نبود.

 • جنبش نافرمانی 50 میلیون چینی خریدار مسکن

  جنبش نافرمانی 50 میلیون چینی خریدار مسکن

  ساعت 24 - رهبری حزب کمونیست چین همچنان در حال نمایش بهترین روزهای برای شهروندان این کشور است و از بازگویی واقعیت ها درباره پایه های سست شده اقتصاد کشورش در داخل و در خارج پنهان کاری می کند و همچنان بلند پروازی های سیاسی و اقتصادی نافرجام را دنبال کند . ترکیدن حباب بازار املاک دراین کشور  حاکی از نافرمانی غیرعادی و گسترده مردم چین علیه حکومت اقتدارگرای حزب کمونیست به حساب می اید  ونیز بحران دریافت از بدهکاران خارجی نیز هرروز بر دامنه اش اضاف می شود و کشورهای بدهکار به چین از پرداخت بدهی خودداری می کنند.

 • تاثیر ۳۰ تا ۴۰ درصدی قطعی اینترنت بر فعالیت بنگاه‌ها

  تاثیر ۳۰ تا ۴۰ درصدی قطعی اینترنت بر فعالیت بنگاه‌ها

  ساعت 24 - عضو کمیسیون کسب‌وکارهای دانش بنیان اتاق ایران خاطر نشان کرد: به نظر می‌رسد قطعی اینترنت 30 تا 40 درصد بر روند فعالیت بنگاه‌های اقتصادی تاثیر بگذارد و باعث افت فعالیت اقتصادی آنها شود.منوچهر توسطی با اشاره به تاثیر قطعی اینترنت در فضای کسب‌وکارهای مجازی، گفت: زندگی بشر امروز وابسته به اینترنت شده و به نظر می‌رسد این فضا بخش قابل توجهی از اقتصاد جهان را در قبضه خود گرفته است.

 • افزایش شکاف تورم برای کم درامد ترین ها و پردرآمدترین

  افزایش شکاف تورم برای کم درامد ترین ها و پردرآمدترین

  ساعت 24- نرخ تورم سالانه شهریور ماه سال ١٤٠١ برای خانوارهای کشور به ٤٢,١ درصد رسیده که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل، ٠,٦ واحد درصد افزایش نشان می‌دهد.نرخ تورم شهریور توسط مرکز آمار ایران اعلام شد که براساس آن نرخ تورم سالانه شهریور ماه ١٤٠١ برای خانوارهای کشور به ۴۲.۱ درصد رسیده است. گزارش جدید مرکز آمار نشان می دهد که گرچه تورم نقطه به نقطه کاهش یافته است اما تورم سالانه همچنان رو به افزایش است و نکته مهم در این گزارش این است که فاصله طبقاتی بین جامعه باز هم بیشتر شده است.

 • سازگاری با مردم سازشکاری نیست

  سازگاری با مردم سازشکاری نیست

  ساعت 24 -  در حالی که دگرگونی‌های سیاست خارجی و نیز داستان تازه رخ‌داده مرگ یک دختر جوان ایرانی در دو ساعتی که در اختیار یک نهاد نظارتی بوده است ذهنیت مدیران و گردانندگان سیاست و اقتصاد را درگیر کرده است روند کاهنده سرمایه‌گذاری دراقتصاد همچنان پابرجاست. علاوه بر این به گفته مسعود خوانساری یخبندان سرمایه‌گذاری طبق اعلام بانک مرکزی در دوران پنج‌ساله برنامه ششم میزان خروج سرمایه ۴۵ میلیارد دلار (سالانه ۹ میلیارد دلار) بوده است که البته این رقم خوش‌بینانه به نظر می‌رسد.  

 • جایی نبرد کنیم که ازپیش بازنده نباشیم

  جایی نبرد کنیم که ازپیش بازنده نباشیم

  ساعت 24 - دولت سیزدهم اصرار دارد که دستاوردهای درخشانی در یک سال فعالیت خود داشته است و رسانه‌های تندرو ضداصلاحات که هواداری از رییسی را به مثابه پوشش برای جلوگیری از هر اصلاحاتی در نظام جمهوری اسلامی بهانه کرده‌اند رسانه‌های مستقل از دولت و نهادها را زیر فشار قرار داده‌اند که چرا از دستاوردهای دولت تمجید و تحسین نمی‌کنند.برخلاف بزرگ‌نمایی دولت و افراطی‌های آمریکاستیز کسب‌وکار شهروندان و نیز کسب‌وکار بنگاه‌ها و حتی دولت در یک سال تازه‌سپری‌شده با گذشته تفاوت معناداری را تجربه نکرده است و دگرگونی‌های سیاست خارجی و نیز دگرگونی‌های اجتماعی به سوی بدتر شدن پیش رفته و می‌روند.

 • پیدا و ناپیدای ایران

  پیدا و ناپیدای ایران

  ساعت 24 - در صورتی که نرخ تبدیل پول ملی به ارزهای خارجی را یک شاخص ارزیابی برای قدرتمند بودن یا بی قدرتی اقتصاد یک کشور و نیز غرور ملی شهروندان سرزمین ایران لحاظ کنیم و نرخ تبدیل دلار به ریال را در این دهه برسی کنیم شاهد سقوط ارزش پول ملی و غرور ایرانیان خواهیم بود. قیمت هردلار امریکا از میانگین 12000 ریال در سال 1390 به میانگین 150000 ریال در سال 1399 رسیده است . یک محاسبه ساده نشان می دهد ریال ایران در دهه ای که اخرین سال آن را سپری می کنیم نزدیک به12 برابر ارزان تر شده است و اعتبار آن نزد ایرانیان دربرابر دلار آمریکا فروریخته است. این وضعیتی پیدا در ایران است . برخی از پنهان ها و پیداهای ایران را در ادامه می خوانید :

 • روزهای ناشناس ایران امروز

  ‌ساعت 24 - این روزها شهروندان ایرانی با گرفتاری‌های پرشمار ژرف و گسترده‌ای دست و پنجه نرم می‌کنند که سرچشمه اصلی این تنگناها زاویه پیدا کردن اراده و خواست حاکمیت با خواست و اراده ایرانیان است. نظام سیاسی باور دارد رستگاری شهروندان ایرانی این است که با آمریکا بجنگیم تا این کشور را شکست دهیم و به این ترتیب راه برای رستگاری بشر باز شود و ایران نیز از مزاحمت آمریکا رهایی یابد و به این ترتیب روزهای خوش اقتصادی نیز فرا برسد.

 • دوتکه شدن جامعه ایرانی

  دوتکه شدن جامعه ایرانی

  ساعت 24 - مهران کرمی روزنامه‌نگار نوشته است : خشونتی که در خیابان‌های این روزهای تهران و برخی شهرها رخ می‌دهد از میزان دوگانگی ذهنی مبتنی بر دو دیدگاه کاملا متناقض روایت می‌کند. گویی که ما در دو جامعه کاملا متفاوت زیست می‌کنیم و هیچ‌یک حاضر به پذیرش دیگری به عنوان انسان‌های دارای حق زیست و برخوردار از تفکرات شخصی نیستیم. این موضوع سبب شده که حتی در درون خانواده‌ها نیز بحث و جدل‌های بی‌پایان‌ شکل بگیرد و نسل‌های متفاوت را در یک خانواده مقابل هم بنشاند.

 • زمان استفاده ازاینترنت ماهواره‌ای استارلینک در ایران

  زمان استفاده ازاینترنت ماهواره‌ای استارلینک در ایران

  ساعت 24 -  - پوشش ایران از سوی ماهواره‌های اسپیس‌ایکس از چه زمانی آغاز می‌شود؟ آیا برای استفاده از اینترنت ماهواره‌ای نیاز به استفاده از تجهیزات خاصی است؟ آیا امکان اختلال در اینترنت ماهواره‌ای از طریق ارسال پارازیت وجود دارد؟ همچنین هزینه استفاده از اینترنت ماهواره‌ای ماهانه چقدر است؟

 • تورم خوراکی‌ها معیشت خانوارها را تهدید می کند

  تورم خوراکی‌ها معیشت خانوارها را تهدید می کند

  ساعت 24 -بر اساس آخرین برآوردهایی که مرکز آمار انجام داده، نرخ تورم ماهانه در مرداد به ۲ درصد رسیده است که در مقایسه با تورم ۲/۱۲ درصدی خرداد (بعد از حذف دلار ترجیحی) بسیار قابل توجه به نظر می‌رسد. تورم نقطه‌ای مردادماه به ۲/۵۲ درصد و تورم سالانه نیز به ۵/۴۱ درصد رسیده است. مطابق آمارهای ارائه شده، تورم نقطه‌ای تیرماه به عدد ۵۴ درصد نیز رسیده بود که بالاترین تورم ثبت شده در سال‌های بعد از انقلاب محسوب می‌شود.

 • برنامه هفتم و حرف حساب خوانساری

  برنامه هفتم و حرف حساب خوانساری

  ساعت 24 - مرگ مرموز مهسا امینی در روزهای تازه‌سپری‌شده و خبرهای پیاده‌روی اربعین و نیز خبرهای فرو رفتن مذاکرات برجام در چاه از مهم‌ترین خبرهای رسانه‌های حکومتی و نیز رسانه‌های مستقل و شبکه‌های اجتماعی بوده و هنوز هم چنین است. در چنین وضعیتی که هر روز یک رویداد پیش‌بینی‌نشده راه را برای بررسی سرنوشت این مرزوبوم در سال‌های آتی بسته است می‌توان انتظار داشت که برنامه هفتم توسعه حتی در میان اقتصاددانان و فعالان اقتصادی با بی‌اعتنایی عمیق روبه‌رو شود.

 • بار سنگین روزنامه‌نگاری اقتصادی

  بار سنگین روزنامه‌نگاری اقتصادی

  ساعت 24 - در اختتامیه پنجمین دوره جشنواره فرهنگی امین‌الضرب که با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه، رئیس اتاق تهران و اساتید روزنامه‌نگاری برگزار شد، با اشاره به افت کیفی محتوای رسانه‌ها در حوزه اقتصاد از بروز استعدادهای تازه‌ای سخن گفته شد که باید بار سنگین روزنامه‌نگاری اقتصادی را به دوش بکشند. در این مراسم از 17 خبرنگار برگزیده در هفت رشته تقدیر به عمل آمد. اختتامیه پنجمین دوره جشنواره فرهنگی امین‌الضرب با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه برگزار شد و به موجب رای هیات داوران این دوره، 17 نفر از فعالان حوزه رسانه حائز رتبه‌های برتر در رشته‌های مختلف شناخته شده و مورد تجلیل قرار گرفتند.

 • رسیدیم به ۲۰۰ متر زمین سال ۱۳۶۴

  رسیدیم به ۲۰۰ متر زمین سال ۱۳۶۴

  ساعت 24 - دولت سیزدهم برای انتخاب وزیران بخش‌های گوناگون دستی بازتر از هر دولت دیگری داشت و دارد. در حالی که دولت روحانی برای انتخاب هر وزیر باید زیر و روی هر نکته‌ای را جست‌وجو می‌کرد اما سیدابراهیم رییسی این شانس را داشت که کادرهای بالای دولت را با گستره‌ای وسیع‌تر انجام دهد. با این همه به نظر می‌رسد نبود کادر ورزیده و متخصص همساز با دولت و نیز لابد برخی دادوستدهای سیاسی، بیشترین سهو وزرای دولت به کادرهای دولت‌های محمود احمدی‌نژاد رسید.

 • حال بد ایرانیان و مرگ مهسا امینی

  حال بد ایرانیان و مرگ مهسا امینی

  ساعت 24 - قطعا خبر مرگ دختر ۲۲ساله سقزی بسیار دردناک است و نمی‌توان از اظهار همدردی و تالم و آلام سلبریتی‌ها و هموطنان در چنین مرگ نابهنگامی خرده گرفت و از انعکاس پیام‌های تاسف‌بار و واکنش انسان‌دوستانه و البته حیرت‌بار هموطنان در فضاهای مجازی تعجب کرد. وقتی در جامعه‌ای برای تظلم و مرگ انسان تیره‌پوستی چون «جورج فلوید» یعنی همان فردی که فشار پای پلیس ضدشورش‌شهر مینیاپولیس آمریکا بر گردنش منجر به مرگش شد، حال انسان ایرانی خراب و حتی اشکی ریخته می‌شود، چگونه می‌توان انتظار داشت که از مرگ دختر ۲۲ساله سقزی دل هر بی‌درد و حتی سنگدلی آن هم به واسطه اهمال غیرعمدی در انجام وظایف عفاف و حجاب، به درد نیاید و متاثر نشود.

 • اقتصاد ایران؛ میکروسکوپ و تلسکوپ

  اقتصاد ایران؛ میکروسکوپ و تلسکوپ

  ساعت 24 - انسان برای شناخت ریزترین پدیده‌های گیتی ابزاری به نام میکروسکوپ ساخته و برای دیدن پدیده‌های بزرگ و دور از زمین نیز تلسکوپ را پدیدار کرده است. هر دو ابزار ساخته‌شده از سوی انسان اگر برای کاری که ساخته شده‌اند استفاده شوند بسیار سودمندند و عقل و منطق نیز چنین فرمان می‌دهند. اما اگر کسانی باشند که برای رد گم کردن و اینکه بر چشم‌ها خاک بپاشند و شهروندان را به دوردست‌ها بکشانند و برایشان رویابافی کنند برای دیدن جامعه‌ای که خود را حاکم بر آن می‌دانند از تلسکوپ استفاده کرده و میکروسکوپ را کنار می‌گذارند.