• توسعه صادرات راه بازکردن گره ها از دست و پای تولید

  مهندس محمد پارسا تشریح کرد

  توسعه صادرات راه بازکردن گره ها از دست و پای تولید

  ساعت 24 - در طول تاریخ اقتصادی شاهد آن بوده‌ایم که هر جامعه با هر کیفیت و روش اداره‌ای به مرور توانسته با جوامع دیگر به دادوستد کالا پرداخته و همین امر نقطه عطفی برای گسترش تجارت و مبادلات مالی و در نتیجه کاهش خصومت‌ها و افزایش همبستگی میان ملل مختلف شده است.

 • اروپا و انتخاب راه سخت مناسبات با ایران

  اروپا و انتخاب راه سخت مناسبات با ایران

  ساعت 24 - درحالی که اتحادیه اروپا دردوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ در آمریکا با این رییس جمهور آمریکایی درباره ایران همکاری نمی کرد و راههایی برای نفس کشیدن فعالیت های اقتصادی ایران را پیشنهاد می کرد اما در ماههای تازه سپری شده راهبردش درباره ایران تغییر کرده است.

 • دولت روحانی و سرکار گذاشتن بخش خصوصی

  دولت روحانی و سرکار گذاشتن بخش خصوصی

  ساعت 24 - حسن روحانی سیاستمداری که هرگز دراسم و رسم و حتی در حرف خود را اصلاح طلب معرفی نکرده است در سال 1392 ودرشرایطی ویژه از سوی اصلاح طلبان حمایت شد و توانست بررقبای اصولگرا پیروز شود.بخش خصوصی ایران به دلیل اینکه محمد نهاوندیان رییس وقت اتاق بازرگانی یکی از مشاوران او درجریان انتخابات بود نیز به او رای دادند اما این سیاستمدار در عمل بخش خصوصی را سرکار گذاشته است .

 • پرسپولیس صدرجدول را از سپاهان پس گرفت

  پرسپولیس صدرجدول را از سپاهان پس گرفت

  ساعت 24 - برد 2 بر صفر پرسپولیس قهرمان 4 دوره گذشته لیگ برتر ایران و تساوی سپاهان با نفت مسجد سلیمان راه این تیم را در پایان هفته بیستم برای پس گرفتن صدرجدول هموارکرد. هفته بیستم لیگ برتر فوتبال ایران با لغو و تعلیق آغاز شد و به پایان رسید.

 • تحریم‌ها هزینه مبادلات را ۲۰ درصد افزایش داده است

  تحریم‌ها هزینه مبادلات را ۲۰ درصد افزایش داده است

  ساعت 24 - محمد شریعتمداری وزیر تعاون، ‌کار و رفاه اجتماعی می‌گوید تحریم‌ها هزینه مبادلات خارجی ایران را ۲۰ درصد افزایش داده است. به گفته او سرپیچی ایران از پیوستن به گروه ویژه اقدام مالی (اف‌ای‌تی‌اف) که یک نهاد کنترل تخلف‌های مالی بین‌المللی است، نیز تبعاتی مشابه تحریم دارد.

 • انتقاد خبرگزاری روسی از بزرگ کردن اسراییل در رخداد نطنز

  انتقاد خبرگزاری روسی از بزرگ کردن اسراییل در رخداد نطنز

  ساعت 24 - چرا بلافاصله پس از جریان نطنز رسانه های اسرائیلی اتفاق را گردن گرفتند؟روز گذشته یک اتفاق اسفناک در نطنز رخ داد که سریعا برخی رسانه های اسرائیلی آن را کار اسرائیل دانستند و بعد ها هم در ایران بسیاری همان خط خبری را دنبال کردند.

 • ایران را جزیره جزیره می خواهند

  ایران را جزیره جزیره می خواهند

  ساعت 24 - جغرافیای ایران از دیرباز تا امروز با وجود همه جداسازی‌های اجباری تکه‌های بزرگی از ایران در دوره ناتوانی شاهان قاجار هنوز به گونه‌ای است که با یک سرزمین جزیره‌ای تفاوت دارد. این جغرافیا و نیز تاریخ ایران گواهی می‌دهند تصور جزیره کردن ایران در ذهن‌ها نباید ریشه بدواند چون با تاریخ و جغرافیای ایران سازگار نیست.

 • اقتصادسیاسی جهان در هفته منتهی به 21 فروردین

  عباس ملکی گزارش داد

  اقتصادسیاسی جهان در هفته منتهی به 21 فروردین

  ساعت 24 - عباس ملکی پژوهشگر ارشد انرژی در تازه ترین گزارش هفنگی خود از بیازر و اقتصاد سیاسی انرژی در جهان در بخش ایران نوشته است احتمال توافق ایران و آمریکا افزایش یافته است و احتمال بازگشت نفت ایران به بازارجهانی نفت نیز افزایش نشان می دهد. گزارش وی را می خوانید:

 • بی اعتباری سیاست ورزی و انتخابات ریاست جمهوری

  بی اعتباری سیاست ورزی و انتخابات ریاست جمهوری

  ساعت 24 - این روزها دو خبر یکی درباره سیاست خارجی و موضوع گفت‌وگو با آمریکا درباره اینکه باید رژیم تحریم‌های اقتصادی علیه ایران را یکباره بردارد و سپس ایران نیز به همه تعهدات برجامی برگردد و همچنین خبرهایی پیرامون انتخابات ریاست‌جمهوری در کانون توجه خبرسازان و سیاستمداران و نیز شهروندان ایرانی قرار دارند.

 • بودجه شرکت های دولتی و هیاهوی بیهوده مجلس یازدهم

  بودجه شرکت های دولتی و هیاهوی بیهوده مجلس یازدهم

  ساعت 24 - در پاییز امسال که لایحه بودجه 1400 ارایه شد اعضای مجلس یازدهم که داغ بودند و هنوز عرق انقلابی گریشان خشک نشده بود توفانی به راه انداختند که بودجه را چنین می کنیم و چنان می کنیم اما درعمل اتفاقی نیفتاد واین داستان به ویژه در بخش بودجه شرکت های دولتی جذاب تر بود که هیچ کار خاصی نشد و نمایندگان حتی ریال از آن کم نکرده و یا جابه جا نکردو تنها یک رقم بر ان افزودند.

 • تالاب‌های هامون و جازموریان به بیابان تبدیل شد

  ثبت کم‌بارش‌ترین پاییز و زمستان سیستان ‌و بلوچستان در 50 سال اخیر

  تالاب‌های هامون و جازموریان به بیابان تبدیل شد

  ساعت 24 - در حالی فروردین سال گذشته سیستان و بلوچستان بهترین دریافت کننده بارش کشور در زمستان اعلام شد که حالا یک سال پس از آن همه باران رؤیایی، آسمان آنقدر کم بارید که این استان با 5.2 میلی متر باران در 200 روز اخیر، کم بارش‌ترین استان کشور نام گیرد و خشک‌ترین نیم سال نخست سال زراعی را در 50سال اخیر خود ثبت کند.

 • هشدار آمریکا درباره بن‌بست در مذاکرات وین

  هشدار آمریکا درباره بن‌بست در مذاکرات وین

  ساعت 24 - دولت جو بایدن در آمریکا روز جمعه ۲۰ فروردین (۹ آوریل) مذاکرات درباره برجام را «جدی و سازنده» خواند، با این حال اعلام کرد اصرار ایران برای لغو کلیه تحریم‌ها پیش از بازگشت به تعهدات اتمی ممکن است پیشبرد کار را با مشکل مواجه کند و مذاکرات وین را به بن‌بست بکشاند.

 • روسیه اوکراین را به حمله نظامی تهدید کرد

  روسیه اوکراین را به حمله نظامی تهدید کرد

  ساعت 24 - دولت روسیه نسبت به افزایش تنش‌ها و خطر بروز جنگ در شرق اوکراین هشدار داد و تهدید به دخالت نظامی برای حفظ جان شهروندانش کرد. آمریکا دو کشتی جنگی به دریای سیاه اعزام می‌کند.

 • علاقه شدید به محاکمه روحانی از سوی مجلس

  علاقه شدید به محاکمه روحانی از سوی مجلس

  ساعت 24 - همین چند روز پیش بود که مجلس یازدهم که اکثریت ان در دست مخالفان اصولگرای روحانی است او را به اتهام به هم زدن تعادل دربازار مرغ به قوه قضاییه معرفی کردند و حالا رئیس کمیسیون بهداشت مجلس خواستار رسیدگی قضایی به عملکرد رییس‌جمهور ایران شده است.

 • وقتی کاندیداها درانتخاب شعار هم در منگنه اند

  وقتی کاندیداها درانتخاب شعار هم در منگنه اند

  ساعت 24-کمتر از ۷۰ روز دیگر شهروندانی که می‌خواهند از حق رای خود استفاده کنند پای صندوق‌های رای می‌روند تا از بین کاندیداهای تایید صلاحیت‌شده از سوی شورای نگهبان به یک نفر رای دهند. اما امروز ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ هنوز شهروندان ایرانی نمی‌دانند کدام سیاستمداران با کدام گرایش سیاسی و با کدام کارنامه و برنامه کاندیدای ریاست‌جمهوری هستند و نیز نمی‌دانند شورای نگهبان کدام یک از آنها را واجد صلاحیت تشخیص خواهد داد تا بتوانند کار خود را به طور رسمی شروع کنند

 • گفت وگوهای برجامی : از وین دود سفید بلند نشد

  گفت وگوهای برجامی : از وین دود سفید بلند نشد

  ساعت 24-بازهم گفت وگوها ادامه پیدا می کند تا روزی که از محل گفت وگوها دود سفید به معنای صلح و توافق بلند شود یا اینکه طرفین آتشی به پانکنند و دودی هم بیرون نیاید که به معنای بی نتیجه بودن گفت وگوهاست. این داستانی است که از روز سه شنبه در باره برجام شروع شد و امروز ادامه یافت و بقیه آن به چهارشنبه دیگر افتاد.

 • بازگشت قحطی به کره شمالی

  بازگشت قحطی به کره شمالی

  ساعت 24 - کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی از شهروندان این کشور خواسته تا خود را برای بحرانی "دشوار" آماده کنند. گروه‌های حقوق بشری هشدار داده‌اند که این کشور با کمبود شدید غذا و بی‌ثباتی اقتصادی روبرو است.

 • امروز در وین خواسته حداکثری ایران چه پاسخی خواهد گرفت؟

  امروز در وین خواسته حداکثری ایران چه پاسخی خواهد گرفت؟

  ساعت 24 - درحالی که در داخل ایران و نیز در درون حزب جمهوریخواه آمریکا از دولتهای روحانی و بایدن انتقاد می شود که در برابر دشمن کوتاه آمده اند و در حالی که روحانی بسیار امیدوار است به شکلی تحریم های امریکا برداشته شود معاون سیاسی وزارت خارجه ایران می گوید جمهوری اسلامی در حال مذاکره بر سر لغو یک‌باره تحریم‌هاست.

 • بار سنگین تحریم بردوش شهروندان ایرانی

  بار سنگین تحریم بردوش شهروندان ایرانی

  ساعت 24 - هنگامی که شخصی به زمین می‌خورد و احساس ناراحتی می‌کند که دست، پا یا جای دیگری از بدنش شکسته باشد و او به روی خود نیاورد، می‌گویند «الان بدنت داغ است درد واقعی را احساس نمی‌کنی». به نظر می رسد هنوز بدن مدیران ایرانی ازآسیب تحریم گرم است .

 • سونامی بی‌ تعادلی در جامعه ایران

  حرف‌های حیرت‌انگیز علی مطهری و عزت الله ضرغامی نشان می‌دهد

  سونامی بی‌ تعادلی در جامعه ایران

  ساعت 24-هر کس که سخنان تازه علی مطهری نایب رییس سابق مجلس قانونگذاری ایران و یکی از کسانی که قصد کاندیداتوری دارد را درباره تفاوت مردان ایرانی و غربی شنیده و آن را با پیشینه سیاسی و فرهنگی و خانوادگی وی مقایسه می‌کند دهانش از شگفتی باز می‌ماند. او همان کسی است که درباره حجاب زنان و نیز مسائل جنسی در میان جوانان بیشترین مراعات کلامی و فکری را نشان می‌داد و حالا چیزهایی می‌گوید که نمی‌توان آنها را درج کرد.

 • گفت و شنود دشوار بین واشنگتن و تهران

  گفت و شنود دشوار بین واشنگتن و تهران

  ساعت24- ترامپ با وجود اعلام خطر بقیه ی امضا کنندگان، آقای ترامپ در تاریخ ۸ ماه می ۲۰۱۸ خروج ایالات متحده از توافق و برگشت بدون وقفه ی تحریم ها را به عنوان تنها وسیله ای که قادر است مانع از دست یابی ایران به قدرت اتمی شود، اعلام کرد.

 • گازاتا: روسیه علاقه ندارد امریکا به برجام برگردد

  گازاتا: روسیه علاقه ندارد امریکا به برجام برگردد

  ساعت 24 - ولادیمیر کولاگین در رسانه گازاتا که درروسه منتشر می شود نوشته است: روسیه توجه داشته باشد که در صورت لغو تحریم نفتی علیه ایران، متحمل خساراتی خواهد شد زیرا خود یکی از صادرکنندگان اصلی نفت در جهان است. به همین دلیل، بعید است که مسکو بخواهد، واشنگتن به صورت کامل و ایده آل به توافق هسته ای باز گردد.

 • اقتصاد جهان در مسیر رشد و عبور از کرونا

  اقتصاد جهان در مسیر رشد و عبور از کرونا

  ساعت 24 - صندوق بین‌المللی پول روز سه‌شنبه ۱۷ فروردین در تازه‌ترین گزارش خود پیش‌بینی کرد شروع واکسیناسیون و مشوق‌های اقتصادی بزرگ دولت‌های جهان رشد اقتصادی را با رکوردی کم سابقه‌ای تسریع خواهد کرد.

 • روز عجیب مرغی – اتمی ایران

  مذاکره در وین و مناقشه دربهارستان رقم زد

  روز عجیب مرغی – اتمی ایران

  ساعت 24 - دیروز ایران در دومحل دورازهم دو رخداد عجیب را تجربه کرد. یک رخداد در وین پایتخت اتریش اتفاق افتاد که در ان عباس عراقچی نماینده نظام سیاسی ایران رودر روی نمایندگان5 کشور غول جهان نشست تا در سخنان مقدماتی به انها اعلام کند ایران حاضر نیست گام اول را برای رسیدن پرونده هسته ای به نقطه مورد نظر آمریکا که نماینده اش دریک اتاق دیگر نشسته بود بردارد.

 • دومحسن ودرد مشترک ایران

  دومحسن ودرد مشترک ایران

  ساعت 24-چند ماه پیش و پس از سکوت نسبی اقتصاددانان و فعالان اقتصادی درباره مسائل روز اقتصاد برخی رسانه ها از جمله روزنامه جهان صنعت از آنها خواستند سکوت را کنار گذاشته و دانش و تجربه خود را در اختیار شهروندان و نیز مدیران و علاقه‌مندان به اقتصاد سیاسی بگذارند.

 • روایت یورونیوز از تلاش‌ها برای بازشدن بن‌بست «اول تو»

  روایت یورونیوز از تلاش‌ها برای بازشدن بن‌بست «اول تو»

  ساعت 24 - نشست تازه کمیسیون مشترک برجام این بار با حضور یک مهمان قدیمی برگزار می‌شود. هیاتی از آمریکا قرار است روز سه‌شنبه ۶ آوریل ۲۰۲۱ در وین حضور داشته باشد تا تلاش‌ها برای یافتن راه‌حلی در خصوص بازگشت ایران و آمریکا به تعهدات برجامی شدت یابد.

 • بازگشت به اول مشروطه و روسو فیل و انگلوفیل

  بازگشت به اول مشروطه و روسو فیل و انگلوفیل

  ساعت 24 - در اواخر دوره قاجار بود که تنظیم قدرت در سیاست داخلی به شدت به اراداه وخواست رهبران انگلیس و روسیه تزاری گره خورده بود و آنها با هواداری از یک گروه می خواستند آنها را به صدر بیاورند و قدرت را از رقیب بگیرند.

 • خوش بینی روسیه در باره توافق هسته‌ای ایران و آمریکا

  خوش بینی روسیه در باره توافق هسته‌ای ایران و آمریکا

  ساعت 24 - معاون وزیر خارجه روسیه با استقبال از دور تازه گفت‌وگوهای هسته‌ای با ایران، آن را فرصتی برای رسیدن به توافق و بازگشت طرفین به برجام خواند. او گفت، اگر اراده سیاسی وجود داشته باشد، این قضیه یک شبه حل خواهد شد.

 • در ایران عدالت نداریم

  تحلیل دکتر مدنی زاده از فاجعه و دوستی خاله خرسه با یارانه

  در ایران عدالت نداریم

  ساعت 24- موضوعی که در چند سال آینده با آن روبرو خواهیم شد و ریشه‌اش در همان بی‌ثباتی و کاهش تولید و سرمایه‌گذاری است، مساله تامین اجتماعی است. مساله معیشت اقشار ضعیف جامعه است. چند درصد مردم زیر خط فقر هستند یک دهه قبل چند درصد زیر خط فقر بودند؟

 • ترس بازرگان سرشناس از گروگان گیری اقتصادایران

  ترس بازرگان سرشناس از گروگان گیری اقتصادایران

  ساعت 24- محسن جلالپور یک بازرگان سرشناس ایرانی است که در صادرات پسته ایران سهم بالایی داشت وپس از ریاست چند ساله بر اتاق بازرگانی کرمان به ریاست اتاق بازرگانی ایران رسید و از این منصب کناره گیری کرد. او در سالهای اخیر با نوشتن یادداشت های اقتصادی و نیز حضور در میزگردهای کارشناسی با موضوع اقتصاد سیاسی به اداره کنندگان ایران هشدارهایی داده و بارها خواستار حذف رانت و فساد از اقتصاد کشور شده است.