همه‌ی خبرهای امروز
 • ورسسک امروز ۰۰:۰۳

  حتی ایرانیان هم پل ورسک را خوب ندیده اند

  مقام ایران در بازار گردشگری : رتبه‌ 89

  ساعت 24 - یک روایت وجوددارد که درسالهای پیش از انقلاب اسلامی طرح گردشگری وجودداشته است که خارجی ها درزمستان ساعت های 11 تا 14 درآبهای جزیره کیش شنا کنند و ساعتی بعد به کوههای کهکیلویه و بویر احمد رفته و در آنجا اسکی کنند که البته هرگز اجرایی نشد. از سوی دیگر این پرسش وجود دارد که چندکشور درجهان هستند که یکی از مسیرهای قطارمسافربری آن از میان کوههای سربه فلک کشیده و گاه جنگل می گذرد و پل بلندی به نام ورسک دارد که با نیروی مهندسی فوق العاده و تکنولوژی 80 سال پیش دوکوه را به هم وصل کرده تا قطار از آن عبور کند؟

 • تاریخ ۱۳۹۸-۰۶-۲۷ ۱۱:۵۰

  مخاطرات ژئوپلتیک به بازار جهانی نفت برگشته است

  قیمت هر بشکه نفت به سوی ١۰۰ دلار

  ساعت 24 -حمله روزشنبه ١۴ سپتامبر به تاسیسات نفتی عربستان با نوسان شدید قیمت‌ها در بازارهای مالی بین‌المللی همراه بود. در معاملات اولیه روز دوشنبه ۱۶ سپتامبر قیمت هر بشکه نفت خام برای معاملات آتی حدود ۲۰ درصد افزایش یافت. این میزانِ جهش قیمت از سال ۱۹۹۱ میلادی تا کنون بی سابقه بوده است. در طول روز دوشنبه و پس از آنکه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا مجوز استفاده از ذخایر استراتژیک نفت آمریکا را اعلام کرد، قیمت‌ها تعدیل شد و فقط افزایشی را در حدود ١۴ درصد ثبت کرد. یکی از دلایل تعدیل جهش قیمت، مجوز دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برای استفاده از ذخایر استراتژیک نفت این کشور بوده است.

 • خبر ۱۳۹۸-۰۶-۲۷ ۱۱:۳۲

  سیاست داخلی کمرنگ ونامریی شده است

  نشانه های سرخوردگی مردم برای مشارکت درانتخابات مجلس

  ساعت 24 -این روزها آسمان سیاست درایران رنگ خارجی دارد و تحولات درخاورمیانه و مناسبات ایران با برخی کشورهای منطقه و همچنین دگرگونی و چرخش های 180 درجه ای درمجادله ایران و امریکا جای مسایل سیاست داخلی را تنگ کرده است و می توان با جرات گفت شهروندان ایرانی به سیاست داخلی به ویژه نبرد احزاب ایرانی اعتنای چندانی ندارند. ایرانیان از رهبران احزاب و گروههای سیاسی انتظار دارند دراین روزها تحلیل خود از آینده نزدیک مناسبات ایران با عربستان و آمریکا را ارایه و با صراحت بگویند سرنوشت کسب وکار ومعیشت ایرانیان در سایه تحولات عجیب با آمریکا چه خواهد شد اما این اتفاق نمی افتد.

 • پمپاز ۱۳۹۸-۰۶-۲۷ ۰۹:۵۹

  مسیر همان مسیر جنگ نفت کش ها در جنگ ایران و عراق است

  درمسیر نیرنگ و احتمال جنگ

  صفحه ای تلگرامی دردنیای مجازی به نام " جامعه نو" درتازه ترین نوشته منتشرشده اش که نویسنده یا نویسندگان آن " شورای سردبیری" معرفی شده اند درتازه ترین تحلیل ارایه شده از تحولات ایران و عربستان و دیگر طرفهای ذینفع درخاورمیانه و خلیج فارس خبربهت آوری داده و نوشته است : "یک ناظر آگاه به ما گفته بود جنگی در پاییز و زمستان انجام خواهد شد. ماداریم به پیشبینی‌اش باور میکنیم." .

 • پیامدها ۱۳۹۸-۰۶-۲۷ ۰۱:۳۱

  پیامدهای حمله به پالایشگاه عربستان چیست؟

  معنای هشدار روسیه درباره تلافی کردن حمله به تاسیسات نفتی عربستان

  ساعت 24 - اخبار و تفسیرها و تحلیل ها از پیامدهای حمله پهپادها به پالایشگاه نفت عربستان هنوز درصدر خبرهای جهان است. آمریکایی ها می خواهند ایران را عامل این حمله نشان دهند و این را به مقامهای عربستنی نیز اعلام کرده اند. درحالی که شاید گمانه زنی ها این بود که عربستان واکنش شتاب آلودی نشان دهد اما مقامهای این کشور می گویند باید بررسی ها کامل شود. این رفتار محتاطانه مقامهای ریاض شاید پاسخی به پاپس کشیدن ترامپ باشد که پس از سخنان تند ساعتهای نخستین پس از حمله به پالایشگاه نفت عربستان حالا می گوید با ایران سرجنگ ندارد. دراین وضعیت هشدار وزارت خارجه روسیه درباره احتمال تلافی چه معنایی دارد؟.

 • قد ۱۳۹۸-۰۶-۲۶ ۰۹:۲۱

  نتایج یک تحقیق علمی

  دیابت نوع دو، کوتاه قدها را بیشتر تهدید می‌کند

  ساعت 24-بر اساس مطالعه جدیدی که نتایج آن در مجله Diabetologia به چاپ رسیده، قد کوتاه، با افزایش خطر ۴۱ درصدی ابتلا به دیابت نوع دو در مردان و افزایش خطر ۳۳ درصدی ابتلا به این بیماری در زنان ارتباط دارد.به گزارش سی ان ان، قد کوتاه در چندین مطالعه با ریسک بالاتر ابتلا به دیابت نوع دو مرتبط بوده است و این یعنی قد می‌تواند برای پیش‌بینی خطر ابتلا به برخی بیماری‌ها، شاخص مفیدی باشد.

 • عملیات ۱۳۹۸-۰۶-۲۵ ۱۶:۵۸

  نگرانی آروپا ،چین و روسیه از اقدامهای تند تهران و واشنگتن

  ترامپ آمادۀ عمل علیه ایران است؟

  ساعت 24 --پیامدهای اتش سوزی در پالایشگاههای عربستان به دلیل حمله پهپادهای ففرستاده شده از سوی حوثی های یمن هرساعت گسترده تر می شودو حالا اروپا ، روسیه و چین از تهران وواشنگتن می خواهند خویشتن داری نشان دهند تا از سطح تنش درخاورمیانه کاسته شود. درحالی که ایران اصراردارد خبرهای کاخ سفید باین اساس که انفجار در چالایشگاه های نفت درعربستان کار ایران است را به شدت تکذیب می کند اما نهادها و مقامهای آمریکایی نیز با شدت ایران را عامل حمله معرفی می کنند.

 • زید اباد ۱۳۹۸-۰۶-۲۵ ۱۱:۳۰

  واکاوی رفتارها و گفتارهای ناشناس درباره وضعیت شکننده خاورمیانه

  آتش به مرکز باروت نزدیک می شود

  ساعت 24 - این سخنان فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که تاکیدکرده است "نه ما و نه آمریکایی‌ها قصدی برای جنگ نداریمالبته ممکن است نیروهای در میدان که در تماس با هم هستند، دست به چنین اقدامی بزنند که در این صورت ممکن است جنگی شروع شود.ما همواره خودمان را برای یک جنگ تمام‌عیار آماده کرده‌ایم." درکانون توجه رسانه ای بین المللی قرارگرفته است و بیشتر مفسران آن را درمسیر عبور از آرامش احتمالی میان ایران و آمریکا می دانند.

 • دلار ۱۳۹۸-۰۶-۲۵ ۱۱:۰۱

  زندگی زیر سایه دلارادامه دارد

  انتقال فرماندهی اقتصادایران به بیرون از میهن

  ساعت 24 -محمد صادق جنان صفت - شمار یادداشتهای اختصاصی نوشته و منتشر شده از سوی رییس بانک مرکزی ، وزیر اقتصاد ور ییس سازمان برنامه و بودجه ایران در 6 ماه امسال را که بررسی کنیم می توانیم بفهمیم رییس بانک مرکزی ایران بر دوفرمانده دیگر اقتصادایران استیلا یافته است. بررسی یادداشتهای پرشمار عبدالناصر همتی نیز نشان می دهد وی بیشترین موضوعی که برای نوشته هایش انتخاب کرده است سیاست ها و تحولات ارزو بازار ارز است.

 • چیای ۱۳۹۸-۰۶-۲۴ ۲۳:۵۷

  قراردادی هم تراز قراردادهای ناصرالدین شاه

  اقتصاد ایران زیر مجموعه چین می شود؟

  ساعت 24 -"5 هزار نیروی امنیتی چینی برای محافظت از کارگران و متخصصان چینی در ایران مستقر خواهند شد. چین از مزایای دیگری نیز بهرمند می شود و طبق مقاله پترولیوم اکونومیست، این حق را خواهد داشت که پرداخت برای تولیدات ایرانی را تا 2 سال به تعویق بیندازید و برای پرداخت ها از ارزهای نرم استفاده کند." آیا ایران قراردادی با چین منعقد کرده که بخشی از قرارداد شامل مواددربالانگاشته شده است؟

 • آرامکو ۱۳۹۸-۰۶-۲۴ ۰۹:۵۰

  جدال درخاورمیانه و نقشه بلندمدت آمریکا

  نفت آمریکا جانشین نفت ایران می شود

  ساعت 24 -درحالی که ناظران آگاه جهانی و سیاستمداران درایران و آمریکا و سایر کشورها با چشمهایی باز و گوش هایی تیز، تنها به دگرگونی های سیاسی خاورمیانه نگاه می کنند و اخبار این تحولات را می شنوند سرمایه گذاران نفت در امریکا درژرفای این تحولات دنبال بیرون کردن ایران وتا اندازه ای عربستان از بازار نفت را به طور حساب شده دنبال کرده و رویای صادرکننده نخست نفت جهان را به واقعیت تبدیل می کنند. کارشناسان باوردارند با طولانی تر شدن تحریم نفت ایران و با توجه به اینکه شرکتها و کشورها ترجیح می دهند تقاضای خود را به بازاری ببرند که بتواند ثبات درعرضه را تضمین کند احتمال جایگزینی دایمی نفت آمریکا دربازار کره جنوبی و ژاپن وجوددارد. برای اثبات این ادعا به دوخبر زیرتوجه کنید:

 • تونس ۱۳۹۸-۰۶-۲۳ ۱۵:۵۷

  رتونس فردا رخ می دهد

  رقابت ۲۶ نامزد انتخابات ریاست جمهوری با طعم اقتصاد

  ساعت 24 -زمانی که محمد باجی قائد سبسی، رئیس جمهوری تونس در اواخر ژوئیه درگذشت تنها سه ماه به پایان دوره ریاست جمهوری وی باقی مانده بود و همه چیز سریع اتفاق افتاد.خبر درگذشت وی بلافاصله به اطلاع مردم رسید، رئیس پارلمان به‌عنوان رئیس جمهور موقت سوگند یاد کرد و کمیسیون انتخابات تاریخ برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کرد.

 • تسلیم ۱۳۹۸-۰۶-۲۳ ۰۹:۴۰

  اطلاع رسانی خبرگزاری روسی از تحولات پشت پرده ایران و آمریکا

  جامعه اطلاعاتی اسراییل : مقدمات دیدار روحانی و ترامپ فراهم شده است

  ساعت 24 - آیا ادعای ولادیمیر ساژین تفسیرگرخبرگزاری روسی اسپوتنیک درتازه ترین گزارش وی که دراسپوتنیک فارسی ارایه شده و درآن با قاطعیت به نقل از مقامهای اطلاعاتی اسراییل نقل شده است نمایندگان جامعه اطلاعاتی اسرائیل اطمینان دارند که تهیه مقدمات نشست آینده روسای جمهوری آمریکا و ایران، دونالد ترامپ و حسن روحانی، به اتمام رسیده است یک بلوف است و تحلیلگر یادشده ذهنیات خود را درقالب این گزارش ارایه می کند یا باید آن را واقعیتی دانست که از سوی روس ها به ایران مخابره می شود؟

 • غولها ۱۳۹۸-۰۶-۲۳ ۰۸:۱۲

  بیانیه اتحادیه اروپا و سه غول این اتحادیه

  ایران به طورکامل با آژانس انرژی اتمی همکاری کند

  ساعت 24 -این روزها معادلات ومناسبات ایران و اتحادیه اروپا به سوی پیچیده تر ومبهم ترشدن وگسست اروند چندسال تازه سپری شده پیش می رود. ایران درروزهای پیش اولتیماتوم خود برای برداشتن سومین گام از کاهش تعهدات برجامی برداشت وبار سنگینی بردوش اتحادیه اروپا گذاشت . حالا اما اتحادیه اروپا به همراه فرانسه، آلمان و بریتانیا از ایران می خواهند با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در همه «موضوعات مربوطه به‌طور کامل همکاری کند.

 • جیمی جیمی ۱۳۹۸-۰۶-۱۶ ۱۱:۲۲

  درآخرین روزهای ریاست جمهوری ترامپ اتفاق می افتد مثل کارتر

  شرط ایران برای برگشت به مذاکره کند ازنگاه روس ها

  ساعت 24 رسانه فارسی زبان اسپوتنیک از سوی دولت روسیه تاسیس و اداره می شود و مطابق با عرف و سنت و عادت روس ها حق ندارد ذره ای از مواضع دولت روسیه دورشود. به همین دلیل است آنچه دراین رسانه منتشر می شود خواسته و آرزوی دولت روسیه نیز به حساب می آید.

 • محسن محسن ۱۳۹۸-۰۶-۱۶ ۱۰:۳۳

  محسن جلالپورسه خواسته فعالان پسته از بانک مرکزی را مطرح کرد

  تکلیف پارسال صادرکنندگان را مشخص کنید

  ساعت 24 -فرآیند جمع‌آوری پسته از اوایل این هفته شروع شده و جنب و جوش خاصی به استان کرمان داده است. هرچند کار در برخی مناطق گرم‌تر کرمان از اول این هفته شروع شده اما خیلی‌هاامسال ۱۰ تا ۱۵ روز دیرتر از سال‌های قبل کار را آغاز کرده‌اند.

 • مارک مارک ۱۳۹۸-۰۶-۱۶ ۱۰:۰۴

  یک ادعای عجیب از یک مقام نظامی امریکایی

  وزیر دفاع آمریکا: ایران آهسته آهسته به سوی مذاکره می‌آید

  ساعت 24 - درحالی که با پیام اکید دونالد ترامپ به فرانسه که دنبال میانجی گری میان ایران و آمریکا نباشد و تصریح کرد حاضر نیست تحریم نفتی ایران را بردارد و در حالی که مقامهای ایرانی به ویژه رییس جمهور ایران با صراحت گفت با آمریکا مذاکره نخواهد شد و با وجود همۀ نظرهای منفی مقامات جمهوری اسلامی در مورد مذاکره با آمریکا، "مارک اسپر" وزیر دفاع ایالات متحده باور دارد که "ایران آهسته آهسته به نقطه‌ای می‌رسد که مذاکره امکان‌پذیر خواهد بود".

 • نفت نفت ۱۳۹۸-۰۶-۱۶ ۰۹:۴۳

  سایه تنش ها در تنگه هرمز صنعت انرژی را به سوی تازه ای می برد

  ازدست رفتن شتابان فرصت های نفت ایران

  ساعت 24 - درحالی که ایران بیش از یک سال است با تحریم نفتش از سوی آمریکا و جهان علاوه بر ازدست دان بازار صادرات خود توانایی سرمایه گذاری برروی چاهها و میدانهای نفتی را نیز از دست داده است بازار جهانی نفت انگار به سویی کشیده می شود که فرصت های توسعه این صنعت برای ایران به سرعت از دست می رود.

 • بمب اتم ۱۳۹۸-۰۶-۱۶ ۰۷:۵۵

  ادعای یک مشاور اتحادیه اروپا: ایران بودجه و دانش تولید بمب اتم را دارد

  چرا اروپا از گام سوم ایران هراس دارد؟

  ساعت 24 - درهمین دقایق و ساعتهایی که این خبرا می خوانید و پس از شروع به کار سازمان و دستگاه دپیلماسی ایران ، تلاش برای رساندن داستان و ماجرای عجیب برجام و زیرمجموعه های این قرارداد تاریخی به جایی که راه جنگ را مسدود کند و همچنین راهی برای نفس کشیدن اقتصادایران بازکند با همه نیرو شروع می شود.

 • روحانی ۱۳۹۸-۰۶-۱۶ ۰۰:۱۸

  الیزه در پایان گفتگوی تلفنی ماکرون با ترامپ:

  هنوز وقت ناامیدی کامل ازدیدار روحانی و ترامپ نیست

  ساعت 24 -مدیران نهاد ریاست جمهوری فرانسه که درکاخ الیزه فعالیت دارند معتقدند زمان نامیدی کامل از اینکه امریکا و ایران به طور مستقیم گفت وگو کنند نرسیده است . الیزه روز جمعه با اشاره به گفتگوی تازه تلفنی امانوئل ماکرون و دونالد ترامپ در باره آخرین تحولات برنامه هسته ای ایران در بیانیه ای اعلام کرد که «گفتگوها در این خصوص همچنان ادامه دارد.

 • کاببوس ۱۳۹۸-۰۶-۱۴ ۱۰:۲۲

  داستانی که قهرمانانش قدرت نداشتند

  15 میلیارددلار فرانسوی خواب و خیال بود؟

  ساعت 24 - محمد صادق جنان صفت - امانوئل مکرون رییس جمهور جوان فرانسه شاید به اندازه همتاهای استخواندارتر خود مثل ژاک شیراک و یا ژیسکاردستن تجربه و مهارت ندارد که تشخیص دهد نمی توان با برگ آمریکا دست به بازی زد که برند ه اش آمریکا نباشد. او اما این کارراکرد و با خوش بینی به وعده های دونالد ترامپ با مقامهای ایرانی درباره دادن اعتباری 15 میلیارددلاری دربرابر برخی تعهدات ایران گفت وگو کرد ولی به جایی نرسیده است.

 • گانگستر ۱۳۹۸-۰۶-۱۴ ۰۹:۱۱

  نبرد با طایفه‌های بزهکار در آلمان تشدید می‌شود

  گانگسترهای لبنانی وتقسیم خیابانهای آلمان به روش مافیا

  ساعت 24 -یک سال پیش بود که دولت آلمان اعلام کرد باندهای تبهکارلبنانی در آلمان سازمان یافته و اقدامهای خلاف قانون انجام می دهند و اعلام شد با این باندهای تبهکار که طایفه ای عمل می کنند مبارزه خواهد شد. حالا بازهم دولت آلمان می‌خواهد با اهرم قانون به مصاف باندهای خانوادگی خلاف کار برود.

 • ظماک ۱۳۹۸-۰۶-۱۳ ۱۲:۱۵

  آیا اروپا به سادگی شرایط ایران را قبول می کند ؟

  موانع پرداخت اعتبار۱۵ میلیارد دلاری اروپا به ایران

  ساعت 24 -آیا اروپا به سادگی می پذیرد قول داده شده امانوئل ماکرون فرانسوی به ایران را قبول کرده و خود را باشرایط دیکته شده ایران سازگارکند؟ به نظر می رسد با توجه به روند طی شده در 14 ماه اخیر وتاخیر طولانی در اجرای اینستکس و همچنین آنچه عراقچی در ظاهر می گوید این اتفاق به سادگی رخ نخواهد داد.

 • ارز رمزی ۱۳۹۸-۰۶-۱۳ ۱۰:۵۲

  این پول یک دارایی خطرپذیر و موردعلاقه جوانان خواهد بود

  ارزهای رمزی و راز آلود شدن ایرانی آن

  ساعت 24 - داستان بیت کوین درایران بیشتر از هرسرزمین دیگری شاید برای جوانان جذاب بوده و هست. این پول دیجیتال که حالا دست کم 2هزار نوع ان دربازارهای جهانی و ملی شناخته شده است و 100 نوع ان دربازارهای جهانی و ملی داد وستد می شود همانند مخترع و نامش رمز الود است.

 • iهوافضا ۱۳۹۸-۰۶-۱۳ ۱۰:۲۶

  دلیل تحریم فعالیت های فضایی ایران ممکن است این مساله باشد

  خطرهای وابستگی فعالیت های فضایی ایران به روسیه

  ساعت 24 - وزارت خزانه‌داری آمریکا روز سه‌شنبه ۱۲ شهریور اعلام کرد سازمان فضایی ایران، پژوهشگاه هوافضای ایران و مرکز تحقیقات هوافضای ایران به فهرست‌ تحریم‌های این کشور افزوده شده‌اند.سازمان فضایی ایران یک مرکز دولتی زیر نظر وزارت ارتباطات است.

 • اندیمشک ۱۳۹۸-۰۶-۱۳ ۰۹:۴۲

  در مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری عنوان شد

  گسترده و پرشمارشدن جنگ های قومی و شهر به شهر در ایران

  ساعت 24 - ایران سرزمینی با قومیت های گوناگون و استانها و مناطقی با اقلیم ها و فرهنگ های متفاوت است که سده های طولانی را با این ویژگی سپری کرده است . ایرانیان نشان داده اندبه سرزمین اصلی وفادارند و هرگز سازجدایی نمی زنند اما به دلایل گوناگون کارشناسان به این نتیجه رسیده اند که منازعات قومی و شهر به شهر روندی فزاینده دارد.

 • خبر ۱۳۹۸-۰۶-۱۲ ۱۶:۰۰

  حساس ترین ۷۲ ساعت پیش روی بریتانیا و کابینه این کشور در دو دهه اخیر

  بریتانیا چه درسی به جهان سیاست می دهد

  ساعت24-این روزها انگلستان یکی از عجیب ترین دوره های تاریخی خود را سپری می کند و نتایج مجادله دردرون این جزیره آینده اروپا را نیز متاثر خواهد کرد. بریتانیا روزهای داغی را پشت سرمی گذارد و این روزهای داغ دستمایه گزارش یورو نیوز شده است که می خوانید.

 • فرهادی پور ۱۳۹۸-۰۶-۱۱ ۰۹:۵۲

  اقتصاد احمدی‌نژاد در برابر اقتصاد روحانی

  پوپولیسم زیبنده اقتصادروحانی نیز هست

  ساعت 24 -احمدی‌نژاد گرچه در دوره پوپولیسم چپ و همگام با بزرگان معاصر این مکتب مثل هوگو چاوز روی کار آمده بود، اما سیاست‌های اقتصادیش ویژگی‌های جالبی داشت: در مسیر هدفمندسازی یارانه‌ها گام برداشت، به همگان یارانه داد، آن هم برابر؛ و با این کار برابری‌خواهی و عدالت را در این حوزه کاملا معنا کرد.

 • فریب ۱۳۹۸-۰۶-۱۱ ۰۹:۱۶

  نقشه راه دیپلمات های ایرانی درمسیر پرواز به فرانسه چیست؟

  پاریس ؛ عصای دست اقتصاد ایران

  ساعت 24 -حالا اینطور به نظر می رسد که درغیاب خودخواسته یا ناخواسته آلمان و بریتانیا در رهبری اتحادیه اروپا برای برطرف کردن شکاف ایران با این اتحادیه پرچم دردست فرانسه قراردارد. رییس جمهور ایران در وضعیتی نیست که بتواند به بریتانیا از نظر سیاسی تکیه کند و آلمان ها نیز اصولا دراین نقشه ظاهر نمی شوند و آمریکا نیز به فرانسه اجازه داده است داستان ایران را دنبال کند.

 • حسین ۱۳۹۸-۰۶-۱۰ ۰۹:۲۸

  درد جانکاه تمام ناشدنی فساد درنوشته حسین سلاح ورزی ،نایب رییس اتاق بازرگانی

  ناامیدی مطلق درستکاران

  ساعت 24 - بدون چون و چرا باید بپذیریم اطلاعات دردسترس آقای اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور و مدیر ارشد و مسول در مبارزه با فساد اقتصادی بیشتر از اکثریت قریب به اتفاق مدیران ارشد سیاسی و اقتصادی است و داوری او در این باره اعتبار بالایی دارد.

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s