همه‌ی خبرهای امروز
 • رئیس جمهور محمد نهاوندیان امروز ۱۵:۳۳

  معاون اقتصادی رییس جمهور

  رشد از تضاد به دست نمی آید ، از تعامل به دست می آید

  ساعت 24 -محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهور در همایش حاتم که با حضور مسئولان دولتی و مدیران بنگاههای برتر اقتصادی کشور امروز سه شنبه هشتم بهمن ماه در سالن همایشهای صداوسیما برگزار گردید اظهار داشت: یک زمانی در کارخانه ها موضع گیری ها مبتنی بر تضاد و تعارض بود ، کارگر و صاحب کارخانه، مالک و مستاجر و بعضی ها کارگران را در مقابل مدیر تحریک می کردند و تصور بر این بود که رشد از تعارض برمی خیزد در حالیکه رشد از تعاون و تعامل و همگرایی بوجود می آید.

 • سراج زاده ۱۳۹۸-۱۱-۰۶ ۱۰:۱۸

  سید حسین سراج‌زاده رئیس انجمن جامعه‌شناسی ایران نوشت

  بهت و خشم مردم از فریبکاری سیستماتیک

  ساعت 24 -جامعه ایران روزهایی پرسوگ، دشوار و بحرانی را می گذراند. خانواده‌های زیادی از هموطنانمان، سوگوار صدها عزیزی هستند که در حوادث گوناگون جان باختند: از جانباختگان اعتراضات و ناآرامی‌های آبان ماه تا ترور سردار شهید قاسم سلیمانی، جان باختن تشیع کنندگان سردار سلیمانی در کرمان، و نهایتاً جان باختن مسافران هواپیمای اوکراینی که در اثر شلیک موشک سقوط کرد.

 • عباس ملکی ۱۳۹۸-۱۱-۰۶ ۰۱:۱۲

  پایش بازار جهانی انرژی از نگاه عباس ملکی

  سایه کرونا بر نفت

  ساعت 24 - قیمت نفت برنت به پایین‌تر از ۶٠ دلار در هر بشکه رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت نیز به پایین‌تر از ۵۵ دلار در هر بشکه تنزل پیدا کرد. احتمال کمتر شدن بیشتر قیمت نفت نیز در میان کارشناسان وجود دارد. پیدا شدن چند مورد از بیماری در چین و ویروس جدید می‌تواند یکی از دلایل آن باشد.

 • تورم ۱۳۹۸-۱۱-۰۵ ۱۰:۱۵

  سرکوب تورم و سرکوب رنج

  حق مردم ایران ابرتورم نیست

  ساعت 24 - اقتصاددانان باورمند به جریان عمومی اقتصاد امروز می‌گویند سرچشمه رشد شتابان نرخ تورم به اندازه، نسبت و رشد حجم پول پمپاژ شده در اقتصاد یک کشور در یک دوره معین به اندازه و رشد تولید در بخش واقعی اقتصاد بستگی دارد.

 • رجایی ۱۳۹۸-۱۱-۰۵ ۰۹:۴۰

  راز تثبیت نرخ دلار درایران

  تجارت خارجی و اقتصادایران کوچک شده اند

  ساعت 24 -تجارت خارجی دنباله اقتصاد درون سرزمینی کشورها است. همانطور که تولید ناخالص داخلی ایران کوچک تر شده است حجم تجارت خارجی نیز روند کاهنده را تجربه کرده است. اگر چه گمرک ایران به دستور مقامهای ارشد از ارایه آمار های تجارت خارجی اجتناب می کند اما آمارهای ارایه شده از سوی کشورهای شریک تجاری ایران این نزول تجارت خارجی را بازتاب می دهند.

 • خبر ۱۳۹۸-۱۱-۰۵ ۰۹:۱۶

  آمریکا دنبال می کند

  " یاجنگ یامذاکره" به جای "نه جنگ نه مذاکره "

  ساعت 24 -دگرگونی شتابان در مناسبات ایران و آمریکابه روزهای سرنوشت ساز می رسد. تاب آوری اقتصادایران دربرابر تحریم های فزاینده آمریکا و مسدود شدن راههای صادرات و ارزآوری اکنون با ابهام مواجه شده است. از سوی دیگر اما ایران فشار منطقه ای در حوزه های دیگررا برآمریکا و اروپا افزایش داده است.

 • بربرب ۱۳۹۸-۱۱-۰۲ ۱۶:۱۰

  تحلیل بی بی سی از جریان ناکامی دموکراتها استیضا ح دونالد ترامپ

  دموکراتها یک ذره هم به آرمان خود نزدیک نشدند

  ساعت 24 - نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات دونالد ترامپ در مجلس سنای آمریکا در حالی آغاز شد که از همان لحظات اول وکلای رئیس‌جمهوری تلاش کردند آدام شیف، رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان را "بکوبند" و دادخواست او را که رهبری تحقیقات طی شش ماه گذشته و حالا تیم استیضاح دموکرات‌ها را برعهده دارد "بی‌اعتبار" جلوه دهند

 • ضرغامی ۱۳۹۸-۱۱-۰۲ ۱۵:۳۳

  قانون تازه ای برای صدا و سیما وضع می شود

  بلا تکلیفی وظایف رئیس صدا وسیما پس از 22 سال

  ساعت 24 - کیفیت اداره رادیو و تلویزیون درایران و محتوای برنامه های تولید و پخش شده و جهت گیر های سیاسی اداره کنندگان این نهاد گونه ای بوده است که دولتهای سازندگی ، اصلاحات و حالا دولت اعتدال و روشنفکران و سیاسیون اصلاح طلب از ان رضایت ندارند و گفته می شود شهروندان نیز از برنامه ای این نهاد رضایت ندارند.

 • شیل ۱۳۹۸-۱۱-۰۲ ۰۹:۵۳

  انقلاب شیل های نفتی عامل پیروزی دوباره ترامپ و بی خیال شدن خاورمیانه

  ایران باید از بازار نفت حذف شود

  ساعت 24 - این روزها رقابت های انتخاباتی در آمریکا آغاز شده و کاندیدا ها از هر دو حزب به برنامه های خود برای توسعه بیشتر این کشور می پردازند. طبق معمول سخنان دونالد ترامپ واکنش های زیادی را بر می انگیزد، اما آنچه که بسیاری از کارشناسان به آن اذعان دارند موفقیت سیاست های اقتصادی ترامپ به ویژه در بخش انرژی است. آمریکا در دوره ترامپ رویای استقلال نسبی انرژی را به واقعیت تبدیل کرد و این کشور به صادرکننده خالص نفت تبدیل شد.

 • خوان ۱۳۹۸-۱۰-۲۹ ۱۰:۱۷

  رییس اتاق بازرگانی تهران

  درآمد سرانه ایرانیان بازهم کمتر می شود

  ساعت 24- مسعود خوانساری رییس اتاق تهران می خواست به خودروسازان ایرانی هشدار دهد که نباید تنها به امید بازار داخلی باشند و باید به فکر بازارهای صادراتی نیز باشند که این تحلیل مهم را ارایه داد که درآمد سرانه ایرانیان درسالهای آینده بازهم کمتر خواهدشد که لابد برپایه گزارش های دریافتی است.

 • نودژ ۱۳۹۸-۱۰-۲۹ ۰۷:۴۱

  راه حل های ساده 24 اقتصاددان برای مساله پیچیده اقتصادایران

  فرماندهان اقتصادی دولت به نقد روحانی واکنش نشان ندادند

  ساعت 24 - نگارنده باور دارد فرماندهان اقتصاددولت به ویژه وزیر اقتصاد و رییس سازمان برنامه و بودجه باید بتوانند و اراده داشته باشند دربرابر یورش اقتصاددانان منتقد دولت بدون درنگ پاسخ کارشناسی بدهند. البته باتوجه به پیچیدگی داستان کسب وکار ایران که به سیاست داخلی و به سیاست خارجی سنجاق شده است شاید مردان سیاسی دولت نیز بتوانند با بیرون آوردن لباس ترس و احتیاط بیش از اندازه به دولت کمک کنندو شهروندان را در دایره راستی ودرستی قراردهند.

 • خبر ۱۳۹۸-۱۰-۲۸ ۰۶:۱۶

  بررسی حداقل مزد در اتحادیه اروپانشان می دهد

  حداقل مزد از286یورو در بلغارستان تا 2071یورو در لوکزامبورگ

  ساعت 24- از مجموع بیست و هشت کشور عضو اتحادیۀ اروپا بیست و دو کشور اروپایی از جمله بریتانیا دارای حقوق حداقل هستند. در این حال حقوق حداقل در کشورهای اروپایی از ۲۸٦ یورو دستمزد ناخالص در بلغارستان تا ۲٠٧١ یورو در لوکزامبورگ در نوسان است. در لتونی، مجارستان و رومانی، حقوق حداقل از ۵۰۰ یورو فراتر نمی رود (در فرانسه حقوق حداقل به ۱۵۲١ یورو می رسد) .

 • امید ۱۳۹۸-۱۰-۲۸ ۰۶:۰۸

  درباب پیامدهای ناراستگویی

  دروغ جامعه را تکه- تکه می کند

  ساعت 24 - نتایج مطالعات صلح با شواهد متعدد نشان می‌دهد یکی از مهمترین عوامل درگیری درون گروهی و بین گروهیدرجامعه های انسانی فریب و دروغ است. پژوهشگران علوم اجتماعی در تحقیقات تجربی به شدت درباره استفاده از فریب بحث کرده‌اند.

 • دیدار ظریف و موگرینی ۱۳۹۸-۱۰-۲۶ ۱۰:۲۰

  درچشم انداز روابط خارجی جمهوری اسلامی ایران در گام پنجم کاهش تعهدات هسته ای مطرح شد

  بن بست سازی برای ایران و جانشین شدن نفت آمریکا

  ساعت 24 - سخنرانان اصلی نشست هشتم از سلسله نشست های تخصصی رویداد استراتژیک، با موضوع «چشم انداز روابط خارجی جمهوری اسلامی ایران در گام پنجم کاهش تعهدات هسته ایباوردارند یکی ازهدفهای آمریکا درتشدید تحریم ایران جایگزین کردن نفت شرکتهای آمریکایی دربازارهای نفت ایران است. علاوه برای آمریکا قصددارد بن بست سازی برای ایرانرا اجرا کند و همچنین آمریکا قصد جنگ با ایران راندارد. گزارش این نشست به نقل از شایت مجمع تشخیص مصلحت ارایه می شود:

 • صادرات نفت ۱۳۹۸-۱۰-۲۶ ۰۹:۴۶

  دوخبر نفتی آمریکا و یک برداشت از پشت پرده تحریم نفتی ایران

  آمریکا جانشین ایران دربازار نفت چین می شود

  ساعت 24 - تازه ترین خبر درباره تحریم ایران از سوی استیو منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا اعلام شده که می گوید مقامات دولت ترامپ برای قطع باقی‌مانده واردات نفت چین از ایران با هیأتی از این کشور در واشنگتن در گفت‌وگو قرار دارند. این مقام آمریکایی باوردارد به زودی باقی مانده صدور نفت ایران به چین هم قطع می‌شود که معنایش این است که واردات نفت چین از ایران کاملا قطع شود.

 • تروییکا ۱۳۹۸-۱۰-۲۵ ۱۶:۵۶

  رفتارو اراده اتحادیه اروپا این است؟

  اروپا: سلام برتوافق ترامپ و خداحافظی با برجام

  سه کشور انگلستان ؛ آلمان و فرانسه از 15 سال پیش در کانون گفت وگو با ایران در پرونده هسته ای بودند و تانقطه ای مناسب پیش رفتند اما مخالفتهای دولت احمدی نژاد و سایر سیاسیون با روند مذاکرات راه را بر این گفت وگوها بست و تا سال 1392 که امریکایی ها به پرونده ورود کردند اتفاقی نیفتاد.

 • هادیان ۱۳۹۸-۱۰-۲۵ ۰۸:۳۱

  ناصر هادیان تحلیلگر مسایل استراتژیک پیش بینی کرد

  دیدارروحانی با ترامپ در بهار1399

  ساعت 24 - از دو سه هفته دیگر میانجی‌گران می‌آیند. به نظرم ایران و آمریکا ابتدا بر سر چهار بند پیشنهادی پیشنهادی ماکرون به توافق می‌رسند و بعد روحانی و ترامپ با یکدیگر دیدار می‌کنند. ایران و آمریکا قبلا هم بر سر چهار بند پیشنهادی ماکرون به توافق رسیده بودند ولی توافقشان عملی نشد؛ چون ایران خواستار لغو کلیه تحریم‌ها بود و آمریکا با این خواست موافقت نکرد. این بحث این بار هم مطرح خواهد شد ولی یک راه حل مساله، این است که آمریکا برخی از تحریم‌ها را لغو کند و ایران متقابلا اقداماتی انجام دهد تا آمریکا سایر تحریم‌ها را هم لغو کند. راه حل‌های دیگری هم مورد بحث و بررسی بوده است که باید دید نهایتا طرفین بر سر کدام راه به توافق می‌رسند.به این ترتیب ما در بهار سال آینده شاهد دیدار روحانی و ترامپ و توافق ایران و آمریکا خواهیم بود

 • مسعود خوانساري ۱۳۹۸-۱۰-۲۵ ۰۱:۱۱

  فریاد بخش خصوصی بلند است

  روزهای تلخ و سخت

  ساعت 24 - در حالی که صدای خانوارهای ایرانی از نرخ فزاینده تورم و عدم تعادل دخل و خرج درجایی بازتاب نمی یابد اما به نظر می رسد مدیران بنگاهها و صاحبان سرمایه دربخش خصوصی توانسته اند صدای خود را به گوش دست کم مدیران دولت برسانند. این روزها مسعود خوانساری رییس اتاق بازرگانی تهران و نایب رییس اتاق ایران و همچنین حسین سلاح ورزی نایب رییس اتاق ایران با سخنرانی ونوشتن یادداشت دررسانه ها و در صفحه های اجتماعی خود تلاش می کنند واقعیت های اقتصادایران را در سطحی بالاتر از سطح بخش خصوصی به اطلاع نهادهای قدرت برسانند.

 • فرش ۱۳۹۸-۱۰-۲۴ ۰۹:۵۳

  سردبیر ساعت 24 برای جهان صنعت نوشت

  اقتصاد ضعیف ایران و جرات آمریکا

  ساعت 24 - نظام سیاسی آمریکا با نظام سیاسی ایران به پنجمین دهه رسیده و موقعیت و وضعیت گونه‌ای است که دست‌کم در حرف و در مجادله‌های محدود این منازعه پایان‌ناپذیر به نظر می‌رسد. مقام‌های آمریکایی با صراحت می‌گویند آمریکا با ادامه تحریم اقتصادی و تضعیف کامل اقتصاد ایران به هدف نهایی‌اش خواهد رسید.

 • ترامپ ۱۳۹۸-۱۰-۲۲ ۰۲:۳۹

  فرزاد پورسعید برنامه های امریکا را تشریح کرد

  حذف فرماندهان ارشد نظامی و دادن کرسی های ایران درنهادهای جهانی به اپوزیسیون

  ساعت 24 - انجمن علوم سیاسی ایران با همکاری انجمن مطالعات صلح و خانه اندیشمندان علوم انسانی نشست علمی "صورت بندی و پیامدهای سیاسی- امنیتی ترور سردار شهید قاسم سلیمانی" را در تاریخ دوشنبه 16 دی ماه 1398 در محل خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزارکرد.

 • صادق+زیباکلام.jpg ۱۳۹۸-۱۰-۲۲ ۰۲:۱۱

  صادق زیبا کلام روحانی را گل گیر نظام معرفی کرد

  زیبا کلام به نقل از طیب نیا : توفان تورم به ایران نزدیک می شود

  ساعت 24 - بعد از نا آرامی های دی ماه 1396، هیات رئیسه دانشگاه تهران شماری از استادان را فراخواند تا در باره همین موضوع تحت عنوان سرمایه اجتماعی و بحران های اجتماعی پژوهش و بحث شود. اساتید از دانشکده علوم اجتماعی وبیشترشان جامعه شناس هستند.

 • حسن+روحانی.jpg ۱۳۹۸-۱۰-۲۲ ۰۱:۱۵

  بیانیه رسانه ای دولت حسن روحانی

  بی خبر نگهداشتن دو مقام ارشد نظام ترسناک وخطرناک است

  ساعت 24 -روزنامه ایران ارگان رسمی مکتوب دولت به حساب می آید و نوشته ها و موضع گیری های بدون نام منتشر شده درآن را می توان با ضرس قاطع موضع و نظر دولت دانست به ویژه اگر این نوشته ها در سرمقاله بیاید. امروز این روزنامه رسمی دولت سرمقاله بدون نامی نوشته است که لحن بسیار تندی درمقایسه با نوشته های دیگر این روزنامه در ماههای گذشته دارد.

 • صدرصدر ۱۳۹۸-۱۰-۲۲ ۰۰:۳۴

  معاون سابق دبیرکل حزب کارگزاران و تحلیلگر محتاط سیاسی نوشت

  کشور برانگیخته است

  محمود صدری یک تحلیلگر محتاط سیاسی ایرانی است که دردهه 1370 دبیرگروه سیاسی روزنامه همشهری بود و در دهه 1370 و در دوره ای که غلامحسین کرباسچی دبیرکل حزب در زندان بود و حسین مرعشی دبیر کلی حزب را برعهده داشت معاون وی درامور تبلیغاتی بود نیز از فضای کشور برانگیخته شده ولباس احتیاط از تن بیرون آورده است .

 • مسعود نیلی ۱۳۹۸-۱۰-۲۰ ۲۳:۵۴

  نامه اتاق بازرگانی منتشرکرد

  پیش‌بینی‌های متاسفانه درست نیلی

  ساعت 24 - گاهی‌ می‌شود که انسان آرزو می‌کند کاش پیش‌بینی‌های برخی از اندیشمندان آگاه به سیر دگرگونی‌ها نادرست از آب درآید. اما این آرزوها در هر حال امکان ندارد محقق شوند و واقعیت‌های سرسخت از خیال و خوش‌بینی‌های غیرکارشناسانه عبور می‌کند. یکی از افسوس‌هایی که این روزها از سوی کارشناسان و پیگیران مسائل ایران به‌ویژه اقتصاد ایران بر زبان‌ها جاری است درباره پیش‌بینی‌های مسعود نیلی اقتصاددان ایرانی است.

 • o,afojd ۱۳۹۸-۱۰-۱۹ ۱۳:۱۸

  شش دگرگونی خوشحال کننده که رخ خواهند داد

  رهبران جدید در دهه 2020 و حرکت به سوی خوشبختی

  ساعت 24 - روزنامه DI ، پرمخاطب ترین روزنامه و سایت خبری اقتصادی سوئد به مناسب پایان سال 2019 و شروع سال جدید میلادی و ورود به دهه 2020 ، مقاله ای در خصوص رهبری دهه آینده به رشته تحریر درآورده است. این مقاله به مقایسه شرایط دهه 2010 با دهه 1970 پرداخته و می افزاید دهه 1970 دهه بدبختی بود و نقاط تاریک و اضطراب زیادی از نظر اقتصادی ،تهدید هسته ای ، فقر و غیره در جهان وجود داشت.

 • سهام ۱۳۹۸-۱۰-۱۹ ۰۱:۰۳

  فقط در یک در بورس تهران وبه دلیل تنش های اخیر اتفاق افتاد

  برباد رفتن 1800 میلیاردتومان دارایی سهامداران خرده پا

  ساعت 24 -بازار سهام شرکتهای پذیرفته شده دربورس اوراق بهادار تهران درسمت تقا ا دو بازیگر اصلی دارد که به نامهای سهامداران حقیقی و سهامداران حقوقی مشهور شده اند. سهامدار حقیقی در واقع همان شهروندان معمولی اند که با داشتن یک نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه، کد ملی، آدرس و شماره تلفن ثبت نام در بورس و دریافت یک کد بورسی، به عنوان سهامدار حقیقی، به خرید و فروش سهام می پردازد.

 • بهمن دانایی ۱۳۹۸-۱۰-۱۸ ۱۲:۳۱

  بهمن دانائی دبیرانجمن کارخانه های قند و شکرتحلیل کرد

  نگرانی ملی از بودجه 1399

  ساعت 24 - صنعت قند و شکر ایران یک صنعت اصیل و قدیمی است که یک پای آن در هزاران مزرعه کوچک و بزرگ در پهنه سرزمین و یک پای دیگر آن در دهها کارخانه در استانهای گوناگون دارد. این صنعت قدیمی که حالا عمرش از 120سال نیز فراتر رفته و سابقه ای درخشان در توسعه و عمران شهرهای ایران دارد خانوادهای بزرگ دارد که در جای جای ایران پراکنده اند و نان و روزیشان از چرخه فعالیت این صنعت به دست می آید.

 • دولت ناکارامد ۱۳۹۸-۱۰-۱۷ ۰۹:۵۲

  4دلیل ناکارآمدی دولت درایران

  ناکار آمدی اصلی ترین عامل بی ثباتی در ایران فردا

  ساعت 24 - بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و استقرار نظام سیاسی جدید در سال ۱۳۵۷، نهادهای سیاسی جدیدی بر مبنای قانون اساسی جمهوری اسلامی تاسیس شد و به تدریج در روند تصمیم‌گیری‌های سیاسی و اقتصادی اثر گذاشت. اصل چهل و سوم قانون اساسی بر ریشه‌کن کردن فقر و تامین شرایط اشتغال برای همه ایرانیان تاکید کرده و اصل چهل و هفتم بر مالکیت بخش خصوصی صحه گذاشته است.

 • دبیر کل ۱۳۹۸-۱۰-۱۷ ۰۸:۵۶

  دبیرکل سازمان ملل : بسیاری از نقاط جهان بسیاری از مردم را خشمگین و عصبانی می‌بینیم

  جهان به سوی جنگ جهانی ونبردهای داخلی

  ساعت 24 - رشد ناکافی اقتصادجهانی درسال 2019 پیامدهایش را در همه کشورهای بانرخ رشد پایین نشان داده است و به نظر می رسد یکی از پیامدهای بزرگ این رشد ناکافی ادامه وضعیت آشوب در درون سرزمین هاست. در نیمه دوم سال میلادی تازه سپری شده شهروندان شمار قابل اعتنایی از کشورها درآسیا ، در آمریکای لاتین ، در اروپای شرقی و در آفریقا از نابرابری ها و رشد تهیدستی انتقادکرده و نسبت به تصمیم های دولتهایشان اعتراض کرده و به خیابانها آمدند.

 • نیویورکک ۱۳۹۸-۱۰-۱۷ ۰۲:۱۸

  بازگشت ادبیات جنگ به مناسبات ایران و آمریکا

  خطر جنگ گسترده تر با ایران ؟

  ساعت 24 - درهمین 4روزتازه سپری شده از ترور سپهبد سردار شهید قاسم سلیمانی دهها یادداشت و مقاله و گزارش تحلیلی دررسانه های ایرانی به نقل از رسانه ای آمریکایی منتشر شده است. دقت دراین نوشته ها نشان می دهد ادبیات جنگ با شدت بیشتری به مناسبات میان دوکشور متخاصم برگشته است.

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s