همه‌ی خبرهای امروز
 • خبر دیروز ۱۱:۵۶

  آیا ترکش های این نبرد به ایران خواهد رسید؟

  نبرد دهها میلیارد دلاری غول اول و غول دوم

  ساعت24-اقتصاد ایران درمقایسه با آمریکا که تولید ناخالص داخلی آن به مرز 20 هزار میلیارد دلار می رسد و یا درمقایسه با چین که تولید ناخالص داخلی آن نیز به دورقمی رسیده است کوچک است و حجم تجارت ایران که سالانه با احتساب صادرات نفت به 150 میلیارد دلار می رسد در برابر حجم تجارت خارجی غول اول و غول دوم چیزی نیست .

 • خبر دیروز ۱۱:۳۶

  کیم جونگ-اون، رهبر کره شمالی در دیدار با رییس جمهور کره جنوبی خواستار شد

  جهش بزرگ به سوی صلح و دوستی

  ساعت24-اخبار رسمی و سخنان رهبرکره شمالی در جمع های عمومی و در نشست های خبری نشان می دهند مناسبات دوبخش جداشده شبه کره روندی برخلاف دهه های سپری شده را طی خواهد کرد.

 • خبر دیروز ۱۱:۰۰

  مقاله هشداردهنده درباره برخورد احتمالی داراها و ندارها در سایت رییس جمهوری

  داراها درصف سکه و دلار و ندارها درصف رنج زندگی

  ساعت24-فکرکردن به وحدت، امروز و فردای ایران ، ثبات و نظم، در مورد استقلال و سیاست خارجی ویا مورد تحریم‌های ظالمانه در نادارها معنای دیگری دارد که با معنای مورد نظر دارایان تفاوت دارد.

 • خبر دیروز ۱۰:۵۶

  8 مساله امروز اقتصادسیاسی ایران کدامند؟

  عشق یک طرفه بخش خصوصی به دولت

  ساعت24-مناسبات نهادهای خصوصی به ویژه بنگاه‌های اقتصادی با نهاد دولت به معنای گسترده آن در ایران را با کمی تسامح و تساهل می‌توان عشق یک طرفه دانست. نهاد دولت نیاز دارد یا عاشق دولت است و می‌خواهد و می‌تواند و انجام داده است که به بهانه‌های گوناگون این عشق را با فداکاری همراه سازد.

 • 2 ۱۳۹۷-۰۶-۲۷ ۱۶:۲۱

  طی سال های 2000تا 2017 صادرات صنعتی ویتنام، بیش از 23 برابر شده است

  معجزه اقتصادی ویتنام باتجارت آزاد

  ساعت 24-حدود 30 سال پیش، ویتنام یکی از فقیرترین کشورها در سطح جهان بود. اما پرسشی مطرح میشود که این کشورجنوب شرقی آسیا چگونه توانسته در این مدت به یک کشور با درآمد متوسط تبدیل شود.

 • خبر ۱۳۹۷-۰۶-۲۷ ۱۲:۱۳

  درضرورت شناخت تحولات جامعه از سوی جامعه بازرگانان ایرانی

  نبض جامعه در دست بازرگان نباشد ادامه کارش آسان نخواهد بود

  ساعت24-انقلاب صنعتی در انگستان رخ داد و پس از آن به آلمان، فرانسه و سایر کشورهای اروپای غربی راه پیدا کرد. انقلاب صنعتی راه تولید انبوه را صاف کرد و قیمت تمام‌شده کالا را کاهش داد و بر کیفیت تولیدات صنعتی افزود.

 • ولادیمیر پوتین در بازدید از استادیوم کالینینگراد روسیه ۱۳۹۷-۰۶-۲۷ ۱۱:۲۹

  جام جهانی به روس ها نشان داد دیگر به رویکرد نظامی روسیه کبیرنیاز ندارند

  نینا خروشچف : پوتین درسرازیری محبوبیت

  ساعت24-ولادمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه همیشه می دانست چگونه درصد محبوبیت خود را بالا نگه دارد، از کنترل رسانه ها تا اشاعه ناسیونالیسم. اما زندگی روس ها بهبودی نداشته است؛ به ویژه پس از دور تازه تحریم های غرب نرخ رو به کاهش محبوبیت پوتین این مهم را نشان می دهد.

 • خبر ۱۳۹۷-۰۶-۲۷ ۱۰:۴۱

  دست کم دراین شرایط خودروسازی را به برهوت خیال پرتاب نکنیم

  فشار بر صنعت خودرو و بازکردن راه چینی ها

  ساعت24-آمارهای ارایه شده از سوی مرکز پژوهش های مجلس مشاهده میدانی ایرانیان را تایید می کند. سهم خودرهای چینی در خیابانهای تهران و سایر مراکز استانها روند فزاینده ی را تجربه می کند. .

 • مایک پمپئو ۱۳۹۷-۰۶-۲۷ ۱۰:۰۰

  ساعت 24 بررسی می کند

  دلایل واهمه پمپئو از همه جانبه نبودن تحریم ها علیه ایران

  ساعت24-روزی که دونالد ترامپ برجام را غیرقابل اجرا اعلام واز پیمان چندجانبه امضاشده بیرون رفت همیشه یک موضوع اورا نگران می کرد: آیا جهان سیاست و جهان اقتصاد دوراوجمع می شوند تا ایران را تحریم کنند.

 • خبر3 ۱۳۹۷-۰۶-۲۶ ۰۹:۴۶

  تفسیری بر یک جنبه دردناک بازی با دلار

  باسیاست ارزی مردم را تحقیرکردند

  ساعت24-برخلاف برخی دیدگاه‌ها که باور دارند فساد رخ داده عظیم در نیمه اول امسال ناگزیر بوده است و مردم باید آن را تحمل کنند، این درد بزرگ نشسته بر جان و دل شهروندان درمان‌شدنی نیست.

 • خبر3 ۱۳۹۷-۰۶-۲۶ ۰۹:۳۹

  هزاران کارگر را نگران نکنیم

  آقای متکی هم دیوار کره‌جنوبی را کوتاه دید

  ساعت24-آقای منوچهر متکی بنا بر اطلاعات منتشره از زندگی‌نامه‌اش‌، حالا 65 سال از دوران زندگی خود را سپری و از مرز میان‌سالی نیز عبور کرده است‌. طبیعت آدمی هم این است که در دوران جوانی و تا سال‌هایی از دوران میان‌سالی پرشور و هیجان‌آلود است و می‌خواهد از هر راهی حتی اگر راه ستیزه و مجادله باشد آرمان و عقایدش را بر دیگران تحمیل کند و پس از آن در سال‌های پس از میان‌سالی بردبارتر و مداراجویانه‌تر عمل می‌کند.

 • خبر ۱۳۹۷-۰۶-۲۵ ۱۸:۰۰

  فریدون مجلسی درنقش وکیل شیطان

  باآتش بازی می کنیم پس باید مواظب باشیم

  ساعت24-این روزها مدیران و صاحبان بنگاههای صنعتی ، بازرگانی و اقتصادی بیش از هر وقت دیگری به اقتصاد سیاسی ایران علاقمند شده و احساس می کنند کسب و کارشان بیش از هرمقوله ای با مسایل سیاست داخلی و رخدادهای سیاست خارجی گره خورده است.

 • خبر5 ۱۳۹۷-۰۶-۲۵ ۰۹:۵۳

  بازی نفتی تازه آمریکا در بزرگترین ابعاد شروع شده است

  نفت ایران قربانی کارتل های نفتی تگزاسی

  ساعت۲۴-دهه های پس از جنگ دوم جهانی یک بازی بزرگ در بالاترین و ژرف ترین لایه ها وجود داشت که موضوع آن نگهداشتن کشورهای خاورمیانه دارای ذخایر نفت در حوزه نفوذ غرب به رهبری آمریکا بود.

 • خبر5 ۱۳۹۷-۰۶-۲۵ ۰۹:۵۰

  داستان مقابله اروپا با آمریکا برسر تحریم ایران پیچیده تر می شود

  در دنیای تجارت بن بست نداریم

  ساعت24-آیا اعضای اصلی اتحادیه اروپا به ویژه فرانسه و آلمان دنبال راهی برای رساندن ایران برای مبادله نفت در برابرغذا هستند؟ به نظر نمی رسد ایران دست کم در شرایط فعلی حتی اندیشه چنین چیزی را هم قبول کند چه برسد به اینکه درعمل تن به این ایده دهد.

 • خبر5 ۱۳۹۷-۰۶-۲۵ ۰۹:۴۷

  تحلیل غلامعلی فرجادی از روندهای رسیدن اقتصاد به بحران ارزی امروز

  به روحانی همان روز اول گفته شد اشتباه احمدی نژاد را تکرار نکن

  ساعت24-در اوایل دهه 1360 بود که گروهی از اقتصاد دانان ایرانی درس خوانده در دانشگاه‌های آمریکا به ایران برگشتند تا جای خالی استادان اخراج شده به دلیل انقلاب فرهنگی رخ داده در دانشگاه‌ها را پر کنند.

 • خبر ۱۳۹۷-۰۶-۲۴ ۱۷:۲۶

  تحلیل رییس هیات مدیره انجمن مدیران صنایع از تنگناهای اقتصاد ایران

  بحران ارزی و اف ای تی اف

  ساعت24-انجمن مدیران صنایع در طول چهار دهه فعالیت خود طبق وظایف نهادی و کارکرد سازمانی خود همیشه بر آن بوده است که ضمن مشورت به سیاستگذاران در تصمیم گیری مرتبط با حوزه تولید، خود را ملزم بداند تا عواقب مثبت و منفی هر نوع اقدام متخذه را هشدار و در حد بضاعت کارشناسی خود راهکارهایی را ارائه نماید.

 • خبر ۱۳۹۷-۰۶-۲۴ ۱۰:۴۴

  سلاکاری که نوبخت انجام داد

  درس فساد عظیم با لبخند

  ساعت24-محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه ایران در 5 سال اخیر که تا همین چند وقت پیش سخنگوی دولت نیز بود در گفت‌وگو با خبرنگاران خبر ترسناکی را با لبخند همیشگی خود در میان گذاشت.

 • خبر ۱۳۹۷-۰۶-۲۴ ۱۰:۲۹

  تازه ترین تحولات در باره دورزدن و بی اثرکردن تحریمها چیست؟

  کوچ زودهنگام مدیران و مقاومت سیاسیون

  ساعت24-درحالی که از امروز 24 شهریور تا 13 آبان 1397تنها 50 روز به شروع اجرایی شدن مرحله دوم تحریم اقتصادایرارن از سوی آمریکا زمان باقی ماتده است و درحالی که مدیران و صاحبان شرکتهای بزرگ اروپایی ایران را ترک کرده و یا علام کرده اند این اقدام را دردستورکاردارند اما مقاومت سیاسی اروپا به نفع ایران دربرابر تحریم امریکا ادامه دارد.

 • خبر6 ۱۳۹۷-۰۶-۲۴ ۰۹:۱۳

  آرام آرام به سوی یک بحران اقتصادی دیگر می رویم

  احتمال اقتصاد کم رونق دربدترین شرایط ایران

  ساعت24-سرشت ناآرام و ناسازگاری نهادینه شده سیاست دربرخی از کشورها که با اندیشه های تضاد اداره می شوند و می خواهند با برهم زدن نظم موجد جهان جلوی پیشرفت کشورهای دیگررا بگیرند یکی از دلایل اصلی دیوانه شدن اقتصاد در جهان است.

 • 2 ۱۳۹۷-۰۶-۲۳ ۱۱:۱۷

  بانک مرکزی ترکیه نرخ بهره را به ۲۴ درصد افزایش داد

  شکست اردوغان در نبرد با مادر شیاطین

  ساعت 24-رجب طیب اردوغان در سیاست داخلی ترکیه ورزیده شده است و بازی های سیاسی را خوب بلد است و می تواند رقبای درون حزبی و یاران دیروز خودش در حزب عدالت و توسعه و رقبای برون حزبی رایکی پس از دیگری شکست دهد.

 • 2 ۱۳۹۷-۰۶-۲۳ ۰۹:۳۹

  گزینه‌های ایران برای مقابله با تحریم نفتی آمریکا چیست؟

  ایران در برابر آمریکا دست بسته نیست

  ساعت24-این روزها ماموران وزارت خزانه داری آمریکا جای جاسوس های سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا –سیا – و همچنی نجای ماموران پنتاگون را گرفته و از این پایتخت به پایتخت دیگر می روند و رهبران کشورهای خریدار نفت ایران را تطمیع و تهدید می کنند که از ایران نفت خریداری نکنند. گزارش های پرشماری هرروز در باره زور آزمایی نفتی ایران و آمریکا از سوی کارشناسان تهیه و به وسیله رسانه ها منتشر می شود.

 • خبر ۱۳۹۷-۰۶-۲۲ ۰۹:۳۶

  نایب رییس اتاق بازرگانی ایران:

  این دولت هم دوست کارگران نیست

  ساعت24-کارگران به مثابه یک طبقه یا قشر اجتماعی در جامعه های گوناگون به ویژه در جامعه های صنعتی یک نیروی نیرومند اجتماعی و حتی اقتصادی به شمار می آیند. البته با دگرگونی بنیادین پدیدار شده در سازمان مادی تولید صنعتی و جایگزینی تکنولوژی به جای نیروی کار و همچنین افزایش سهم فعالیتهای خدمات در تولید ناخالص جهانی و کشورها از اهمیت طبقه کارگر نسبت به قرن نوزدهم و قرن بیستم کاسته شده است.

 • خبر ۱۳۹۷-۰۶-۲۲ ۰۹:۳۲

  پیام باقری عضو هیأت مدیره سندیکای صنعت برق تحلیل کرد

  گام‌هایی در مسیر اعتمادسازی

  ساعت24-خوشبختانه و با فروتنی و خرسندی باید به یکدیگر یادآور شویم جامعه ایرانی به رغم همه دگرگونی‌ها در ساختارها و در بافت اجتماعی برخی ویژگی‌های مثبت را حفظ کرده است.

 • خبر ۱۳۹۷-۰۶-۲۱ ۱۷:۳۹

  برآورد وهشدار کارشناس برجسته بانکی ایران

  دارایی در معرض خطرایران درتحریم ۵۰ میلیارد دلار است

  ساعت24-احمد عزیزی معاون پیشین ارزی بانک مرکزی در نشستی در سازمان برنامه و بودجه با هدف تشریح پیامدهای تحریم ایران از سوی آمریکا تحلیل کرد ایرانیانی که در خارج از ایران فعالیت تجاری دارند باید پیامدهای حقوقی تحریم که با استناد به آنهاضبط حقوقی دارایی های ایران ممکن گفت میزان دارایی در معرض خطر تا ۵۰ میلیارد دلار قابل برآورد است.

 • خبر ۱۳۹۷-۰۶-۲۱ ۱۴:۴۳

  احمد زید ابادی و محمد فاضلی با نکوهش رسوایی شورای شهر بابل

  چه منافع بزرگی در عضویت در شورای شهر هیئت رئیسه آن نهفته است؟

  ساعت24-درحالی که اتفاق رخ داده درشورای شهر بابل از ابعادگوناگون دردست بحث وبررسی افراد و گروهها اجتماعی دررسانه های غیر رسمی است و رسانه های اجتماعی درایران این داستان تلخ فساد و فحشا را به شکل های گوناکون بازتاب می دهند دونفر از چهره ای مشهور سیاسی و اجتماعی کشور با بررسی ماجرا یک پرسش مشترک مطرح کرده اند .

 • خبر ۱۳۹۷-۰۶-۲۱ ۱۴:۱۴

  820 میلیون گرسنه درجهان

  از هر 9نفر یک نفرگرسنه است

  ساعت24-دنیای امروز با همه پیشرفت دردانش وفعالیت کشاورزی و استفاده از بهره ورترین نظامها کشاورزی بازهم نمی تواند شکم همه مردم جهان را سیرکند. بخش اصلی داستان این است که رهبران سیاسی دردنیای امروز راه بازرگانی و تجارت را برروی مردم بسته اند و اجازه داد و ستد آزاد به شهروندان نمی دهند.

 • مسعود نيلي ۱۳۹۷-۰۶-۲۱ ۱۲:۲۶

  مسعود نیلی کالبد شکافی کرد

  بیراهه ها و ناکامی ها درمسیر عدالت جویی درایران

  ساعت24-دکتر مسعود نیلی یکی از پایدارترین اقتصاددانان ایرانی در حوزه اندیشه اقتصادی و برنامه‌ریزی کلان اقتصادی در ایران به حساب می‌آید. این اقتصاددان ایرانی که در همه ماه‌ها پس از فروردین 1397 هرگز در صحنه حرف و سخن حاضر نشده است و حضورش در این عرصه بسیار کمرنگ است، گویا دیگر در کابینه دوازدهم نیز فاقد حضور موثر شده است.

 • خبر4 ۱۳۹۷-۰۶-۲۱ ۱۰:۵۳

  شماره تازه نامه اتاق بازرگانی منتشر شد

  فساد افسانه ای درایران

  ساعت24-درنیمه نخست امسال بدون تردید همه ایرانیان با داستان غم ا نگیز و ناراحت کننده فساداقتصادی به شکلی برخوردداشته اند.

 • خبر ۱۳۹۷-۰۶-۲۱ ۱۰:۲۲

  توضیح کارشناس اقتصادی رادیو فرانسه درباره به گروه ویژه اقدام مالی*

  اگرایران اف ای تی اف را نپذیرد

  ساعت24-گروه ویژه اقدام مالی موسوم به (اف ای تی اف) تا مهر ماه امسال (اکتبر) به دولت ایران مهلت داده به دو کنوانسیون بین‌المللی بپیوندد و در همان حال نسبت به اصلاح دو قانون داخلی در زمینه مبارزه با منابع مالی تروریسم و مبارزه با پولشویی اقدام کند. .

 • خبر ۱۳۹۷-۰۶-۲۱ ۰۹:۵۳

  تحلیل ساعت 24 از یک رخداد

  کاش دهها شرکت مثل "نستله ایران" داشتیم

  ساعت24-کاش ایران درمناسبات با شرکتهای کوه پیکر جهانی به جایی می رسید که دهها شرکت مثل نستله ایران دراین سرزمین زاد و رشد می کردند. نستله ایران یک شرکت از شرکتهای پرشمار بزرگترین شرکت تولیدکننده مواد غذایی درجهان است که نزدیک به 17 سال درایران درحوزه تولید شیر خشک بچه ، آب معدنی و تولید شیرفعالیت و سرمایه گذاری کرده است.