همه‌ی خبرهای امروز
 • خبر امروز ۰۹:۵۳

  موگرینی: نمی‌توانم بگوید برجام آخرین نفس‌های خود را می‌کشد

  تلاش اروپا برای زنده نگهداشتن برجام

  ساعت24- درحالی که رهبری حزب کمونیست چین تنها به اظهار تاسف از بدتر شدن مناسبات ایران با آمریکا بسنده کرده و تنها نگرانی آنها مسدود شدن احتمالی تنگه هرمز وقطع راه ورودنفت از این منطقه به چین است و در شرایطی که ولادیمیر پوتین رهبر روسیه نیز تلاش واقعی آشکاری برای حل تنگنای پدیدار شده درپرونده هسته ای ایران ندارد این ر هبران سه کشور بزرگ عضو اتحادیه اروپا هستند که باهرترفندی نمی گذارند همه پنجره ها برروی برجام بسته شود.

 • فرو پاشیی دیروز ۱۵:۱۴

  یک متحد و یک دشمن راهبردی ایران را خلع نفت می کنند

  ایران؛ نگران مرگ اوپک

  ساعت 24 -اگر میزان صادرات نفت اوپک 30 میلیون بشکه درروز باشد ایران در بهترین حالت توانایی صادرات روزانه 2میلیون بشکه درروز یعنی کمتر از 8 درصد صادرات این کارتل را دراختیار دارد. این روزها اما با توجه به اینکه صادرات ایران با سقوط مواجه شده است سهم ایران از همین میزان یادشده نیز کمتر شده است.

 • جاییزهه دیروز ۱۰:۴۲

  خروج هند از چابهاربه تثبیت قدرت پکن در گوادر منجر می شود

  ایران ؛ جایزه ترامپ به چین

  ساعت 24 - استراتژی دولت ترامپ در قبال ایران برنامه های آن را در رابطه با چین بر هم می زند. چین همیشه به ایران به مثابه یک جایزه اقتصادی نگریسته و آمریکا اکنون دستیابی به این جایزه را برای چین تسهیل کرده است. تجارت و سرمایه گذاری چینی در بخش های انرژی و زیرساخت ها خیلی سریع جای خالی به وجود آمده ناشی از خروج شرکت های اروپایی از ایران را پر کرد.

 • گورجیستان ۱۳۹۸-۰۴-۲۳ ۱۷:۱۳

  پس از لغو معافیت گرفتن روادید اتفاق می افتد

  محدودیت صادرات ایران به گرجستان

  ساعت 24 - به گزارش منابع اقتصادی، گرجستان در حال تصویب لایحه‌ای است که بر اساس آن ورود کالاهای ایرانی به این کشور محدود خواهد شد. بالا رفتن قیمت ارز در ایران باعث افزایش قدرت رقابت کالاهای ایرانی در کشورهای همسایه شده بود. به گزارش منابع اقتصادی، گرجستان در حال تصویب لایحه‌ای است که بر اساس آن ورود کالاهای ایرانی به این کشور محدود خواهد شد.

 • ببر ۱۳۹۸-۰۴-۲۳ ۱۶:۴۶

  چهار سالگی برجام و امیدهای بر باد رفته

  مصالحه بزرگ با آمریکا از دست رفت

  ساعت 24 - هرگز کسی تصور نمی کرد مقامهای عالی رتبه ایران اجازه دهند وزیر خارجه و رییس دستگاه دیپلماسی کشور دورمیزی بنشیند که وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا نیز در گوشه ای از آن میز حتی درگوشه دور نشسته باشد. اما فشار تحریم ها بود یا هرحساب راهبردی دیگر ، این اتفاق افتاد و محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران نه تنها با وزیران خارجه 5 کشور دیگر بلکه به صورت دونفره نیز با جان کری وزیر خارجه آمریکا نشست و گفت و گو کرد.

 • گری سیک ۱۳۹۸-۰۴-۲۳ ۱۲:۱۸

  گری سیک داوری می کند :

  سیاست سرگیجه آور ترامپ در برابر تهران

  ساعت 24 - گری سیک" مشاور امنیت ملی وقت آمریکا در امور خاورمیانه در زمان ریاست جمهوری کارتر هنوز به مساله ایران علاقمند است و هر از چند گاه در باره مسایل ایران و به ویژه مناسبات آمریکا با این کشور می نویسد یا حرف می زند. مترجم نوشته او که دردیپلماسی ایرانی منتشر شده اصرار دارد از گری سیک نقل کند که سیاسته ای ترامپ درباره ایران سرگیجه اور است. برداشت آزاد از این نتیجه گیری این است که ترامپ نمی داند چه می کند و درباره ایران سرگیجه گرفته است یا اینکه با سیاست های خود می خواهد ایران را به سرگیجه بیندازد.

 • توللید صنععتی ۱۳۹۸-۰۴-۲۳ ۱۲:۰۳

  برخلاف گفته های وزیر اقتصاد

  نفس تولید صنعتی به شماره افتاده است

  ساعت 24 - فرهاد دژ پسند وزیر اقتصاد ایران در تیرماه امسال دوبار به مناسبت های مختلف درتهران و دردیدار از یک طرح در ایکی از شهرستانها واحتمالا با هدف جلوگیری از تضعیف روحیه فعالان اقتصادی و با هدف گسترش روحیه امیدواری شهروندان تاکید کرده است وضعیت شاخص های مهمی مثل تولید و صادرات دربهار امسال خوب بوده است. این گفتار وزیر که بیشتر درحوزه سیاست کاربرددارد اما با واقعیت های آماری جور در نمی آید .

 • سرکیم ۱۳۹۸-۰۴-۲۳ ۱۱:۴۷

  یادداشت لو رفته سفیر بریتانیا

  ترامپ از لج اوباما از برجام خارج شد

  ساعت 24 - باورکردنی نیست که دونالد ترامپ بدون طرح و برنامه قبلی برای خروج امریکا از قراداد برجام اقدام کرده باشد ، اما داوری سفیر بریتانیا در آمریکا را نیز نمی توان داوری ساده ای دانست. از طرف اصولا رهبری ترامپ بر کاخ سفید هرگز برای رهبران احزاب و شخصیت های سیاسی انگلستان قابل قبول نبوده و این لورفتن ایمیل های سفیر بریتانیا در انگلستان که نکات منفی رفتارهای ترامپ را نشان می دهد نیز این فرضیه که شاید انگلستان می خواهد زمینه کاهش رای آوری او در انتخابات 2020 کم کند را تقویت می کند.

 • کنفرانسس ۱۳۹۸-۰۴-۲۳ ۱۱:۲۷

  اروپا از پیشنهاد عراق حمایت کرد

  برگزاری کنفرانس حل تنش میان ایران و آمریکا

  ساعت 24 - آیا تیم رهبری عراق بدون جلب حمایت و موافقت ایران و آمریکا خواستار برگزاری کنفرانسی بین المللی برای کاهش تنش میان این دوکشورشده است ؟ به نظرمی رسد دست کن ایران و عراق مخالفتی برای طرح موضوع نداشته اند؟ با این همه می توان حدس زد که رهبر عراق که درمیان دونیروی متخاصم گیر افتاده است طرح نخستین را دردرون هیات حاکمه عراق گرفته و با فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درمیان گذاشته است.

 • فیسسس ۱۳۹۸-۰۴-۲۰ ۱۲:۲۹

  غولهای فناوری را آزاد نمی گذارند

  جدال برسر مالیات غولها از واشنگتن تا پاریس

  ساعت 24 - آیا دولت پاریس حق دارد برای درامد شرکتی مثل فیس بوک تنها به این دلیل که درلوکزامبورک فعالیت می کند تا مالیات کمتری بپردازد مالیات وضع کن؟ به نظر می رسد فرانسوی ها این حق را برای خود یک امر بدیهی می دانند و می خواهند از غولهای فناوری مالیات بیشتر اخذ کند. با توجه به اینکه غولهای فناوری جهان بیشتر آمریکایی هستند حالا دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا دستور تحقیق درباره برنامه فرانسه برای اعمال مالیات بر شرکت های بزرگی اینترنتی و فناوری را داده است .

 • موبب ۱۳۹۸-۰۴-۲۰ ۱۲:۱۵

  اختصاص زمان برای رسانه های جمعی 63 برابر فعالیت های داوطلبانه و خیریه

  مردم ایران تشنه خبر یا خود خواه

  ساعت 24 -درحالی که ایرانیان بالای 15 سال شهرنشین ایران از 24 ساعت شب و روز خود تنها 2دقیقه برای فعالیت های داوطلبانه وخیریه اختصاص داده است و فقط 15 دقیقه به فعالیت های ورزشی اختصاص داده است ، درشبانه روز 2ساعت و 7 دقیقه یعنی 127 دقیقه از شب و روز خود را به استفاده از رسانه های جمعی اختصاص داده است.

 • کنککره ۱۳۹۸-۰۴-۲۰ ۰۱:۳۱

  اسپوتنیک به نقل از یک نماینده کنگره آمریکا خبرداد

  پشت پرده ایجاد ائتلاف نظامی در خلیج فارس

  ساعت 24 - خبرگزاری ها روز سه شنبه و چهارشنبه خبرهایی درباره اینکه آمریکا قصد دارد ائتلافی از کشورها برای صیانت از رفت و آمد کشتی ها در خلیج فارس و به ویژه تنگه هرمز تاسیس کند را منتشر کردند. براساس این خبرهای منتشرشده ایالات متحده آمریکا امیدوار است دردو هفته آینده به کمک متحدانش، ائتلافی نظامی در منطقه خلیج فارس برای حفاظت از آبهای استراتژیک ایران و یمن تشکیل دهد.

 • س400 ۱۳۹۸-۰۴-۱۹ ۱۵:۰۸

  چرا خرید اس ۴۰۰ از طرف ترکیه معماست؟

  دلایل ترکیه برای خرید سامانه موشکی روسیه و نگرانی آمریکا

  ساعت 24 -رجب طیب اردوغان رییس جمهور پر قدرت ترکیه پایش را در یک کفش کرده و اصرار دارد خرید سامانه پدافند هوایی اس ۴۰۰ از روسیه و استقرار آن در ترکیه را به رغم تنش‌ها میان آنکارا و واشنگتن که به نقطه بحرانی رسیده را اجرایی کند. این تصمیم سرسختانه اردوغان موجی از خشم و بهت در کاخ سفید ایجادکرده و مناسبات با امریکا به نقطه گسست رسیده است.

 • عصصرر ۱۳۹۸-۰۴-۱۹ ۱۱:۰۶

  نقدی بربرنامه عصر جدید درتلویزیون

  "سرگرمی اسلامی " و "کم و کیف مشروع " کدامند

  ساعت 24 -عصر جدید با دیگر برنامه‌های تلویزیونی متفاوت است. این برنامه با تدارکات و تبلیغات گسترده به روی صفحه تلویزیون آمد و هزینه‌های قابل‌توجهی، در مقایسه با دیگر برنامه‌های تلویزیونی، صرف تولید آن شده است. این برنامه را می‌توان شاخصی از فعالیت‌های اخیر تلویزیون برای جذب مخاطب و ورود به میدان رقابت رسانه‌ای دانست. ازاین‌رو تحلیل آن می‌تواند برای فهم تلویزیون و مدیریت کنونی آن کاملاً مفید واقع شود.

 • 33 ۱۳۹۸-۰۴-۱۹ ۱۰:۰۲

  اخطار محسن امین‌زاده، مصطفی تاجزاده، محمدرضا خاتمی و عبدالله رمضان‌زاده به آمریکا

  جنگ با ایران فقط بازنده دارد

  ساعت 24 -این روزها و درشرایطی که سایه های پنهان جنگ گسترده تر از هرزمان دیگری شده است و مقامهای ایران و آمریکا از رجزخوانی در باره جنگ امتناع نمی کنند همه افراد و گروههای سیاسی و جریانهای سیاسی می خواهند راه را برروی افزایش احتممال جنگ مسدود کنند.

 • پترپالایش ۱۳۹۸-۰۴-۱۹ ۰۹:۳۲

  گزارش رادیو فرانسه از راهبرد جدید ایران برای دور زدن تحریم‌های نفتی آمریکا

  توسعه صنایع پتروپالایشی، موانع و چالش‌ها

  ساعت 24 -وضعیت صادرات نفت خام ایران تحت تحریم‌های فلج کننده آمریکا بسیار ناگواراست و آمریکا با کمپین فشار حداکثری و تحریم‌های همه جانبه نفتی خود، تحریم‌هایی که بُردی فرا سرزمینی دارند و تمامی شرکت‌ها و کشورهای جهان را با تهدید به مجازات از خرید نفت ایران باز می دارد، تلاش می کند تمامی روزنه‌های صادراتی نفت خام ایران را مسدود کند.

 • مققاومتت ۱۳۹۸-۰۴-۱۹ ۰۹:۱۸

  پرسش وتحلیل یورونیوز از یک موضوع مهم

  تاب آوری اقتصاد ایران درشرایط تحریم چقدر است؟

  ساعت 24 - مقام‌های آمریکایی در روزهای اخیر بارها اعلام کرده‌اند فشار اقتصادی بر جمهوری اسلامی برای مهار رفتارهای سیاسی و نظامی این کشور تاکنون موفق عمل کرده، فشارهایی که از سال گذشته و با اعمال تحریم‌های مالی و تجاری آغاز شد و تا ممنوعیت کامل خرید نفت از ایران گسترش یافته است.

 • بهههاارر ۱۳۹۸-۰۴-۱۹ ۰۱:۲۲

  حتی افغانستان نیز ناراحت وضعیت چابهار است

  چشمهای نگران تنها بندر اقیانوسی ایران وهندی های خسیس

  ساعت 24 -درحالی که چین با شتاب درحال سرمایه گذاری دامنه دار و هنگفت برای توسعه بندرگوادر پاکستان است و گفته می شود تاکنون 15 میلیارد دراین بستر اقیانوسی سرمایه گذاری کرده است اما مقامهای هندی با درنگ و تاخیر درچابهار ایران سرمایه گذاری می کنند. این رفتار هندی ها حتی موجب ناراحتی افغانستان شده و اتاق تجارت افغانستان از کاهش بودجه توسعه چابهار از سوی هنداظهار نگرانی کرده اند.

 • خبر ۱۳۹۸-۰۴-۱۸ ۱۳:۲۴

  عربستان تنها می ماند؟

  امارات در یمن: از جنگ به صلح

  ساعت24 -حالا دیگر خبرهای بیشتری از سوی خبرگزاری های بین المللی منتشر می شود که نشان می دهند رهبری امارات عربی متحده تصمیم گرفته است راهبرد خود دریمن از جنگ به صلح را فاش کرده و اجراکند.

 • خبر ۱۳۹۸-۰۴-۱۸ ۱۳:۲۱

  توییت های پی درپی ترامپ ونشانه های خشم او

  سفیربریتانیا: ترامپ مدیون روس های حیله گر است

  ساعت24 -درمیان فاکت هایی که سفیر انگلستان درآمریکا درباره ترامپ نوشته است یک داوری او می تواند کلید خشم ترامپ به او باشد. در این ای‌میل‌ها که روز یکشنبه در روزنامه بریتانیایی میل آن ساندی منتشر شد کیم دراک سیاست دولت دونالد ترامپ در قبال ایران را «نامنسجم» توصیف کرد و گفته است " ترامپ ممکن است به روس های حیله گر مدیون باشد." این داوری درباره ترامپ ریشه درسوء ظن مقامهای انگلیسی به مناسبات ترامپ و روسیه دارد.

 • خبر ۱۳۹۸-۰۴-۱۸ ۱۱:۴۳

  آزادی انتخاب نقش اساس در کاهش فساد داشت

  هفت راه اصلاحی برای مهارفساد درشیلی

  ساعت24 -شیلی امروز با شیلی 1973 که کودتای آگوستینو پینوشه علیه سالوادور آلنده رخ داد زمین تا آسمان تفاوت دارد. در آن روزها و سالهایی که آلنده محبوب و پینوشه نامحبوب شد نام میلتون فریدمن، اقتصاددان نامدار آمریکایی نیز بارها شنیده شد و چپگرایان عالم این اقتصاددان و پینوشه را بارها لعن و نفرین کردند، حالا دیگر به حافظه تاریخی مردم شیلی سپرده شده است.

 • خبر ۱۳۹۸-۰۴-۱۸ ۱۱:۱۹

  چالش های ارزی بر سرراه فعالیت های تولید و تجارت

  صادرکنندگان احساس امنیت نمی کنند

  ساعت24 -آمارهای ارایه شده از طرف مرکز آمار ایران نشان می‌دهد رشد بخش صنعت در سال 1397 نسبت به سال پیش از آن 10 درصد کاهش را تجربه کرده است. آمارهای غیررسمی و اطلاعات منتشر شده از سوی مدیران بنگاه‌های صنعتی نشان می‌دهد رشد منفی تولیدات صنعتی در بهار امسال نیز ادامه داشته است.

 • خبر ۱۳۹۸-۰۴-۱۸ ۱۰:۴۹

  نقد فیلم شبی که ماه کامل شد و زهرمار

  تصویر علیه همبستگی ملی

  ساعت24 -مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری در اسفندماه سال ۹۷، بخش مقدمه و نتیجه‌گیری گزارش تحلیل و ارزیابی فیلم‌های سی و هفتمین جشنواره فجر ۹۷ با عنوان «سیمای سیمرغ» را منتشر کرد.

 • خبر ۱۳۹۸-۰۴-۱۷ ۱۰:۱۶

  برق ارزان درمدرسه ها و هجوم بیت کویینی ها

  یارانه های غیر هدفمند ، شوروی را نابودکرد، درس بگیریم

  ساعت24 - وقتی می‌گوییم قوانین اقتصاد در ایران هم مثل بقیه دنیا حاکمند، یعنی اگربرق را ارزان بفروشید، گروهی از طریق بیت‌کوین، برق را قاچاق می‌کنند و یارانه مردم عادی را به جیب می‌زنند.

 • خبر ۱۳۹۸-۰۴-۱۷ ۰۹:۴۸

  روسیه درتناقض همزمان حمایت از ایران و اسراییل گرفتار است

  واکنش احتمالی روسیه به درگیری احتمالی آمریکا و ایران

  ساعت24 - بیشترین گمانه زنی ها درباره احتمال جنگ میان ایران و آمریکا این است که هیچکدام از دوطرف تمایل ندارند جنگی اتفاق بیفتد.استدلال های محکمی از سوی گروه کارشناسان و ناظران آگاه بین المللی که احتمال جنگ را ناچیز می دانند ارایه شده است.

 • خبر ۱۳۹۸-۰۴-۱۶ ۱۰:۱۱

  یکی از ترسهای اروپا از شکست برجام آشکار شد

  سیل میلیون‌ها پناهجو به سوی اروپا

  ساعت24 -چرا ایران به جای اینکه بردولت آمریکا فشار بیاورد تا دست از خصومت با ایران برداشته ، مفاد برجام را مراعات و تحریم ها را لغو کند به اروپا فشار می آورد و اروپا را کانون تهدید قرار داده است؟ اتحادیه اروپا با کدام ضعف های بنیادین مواجه است که اعضای ارشد آن به هرشکل می خواهند مانع خروج ایران از برجام شوند؟ واقعیت این است که اروپا چند ضعف بنیادین دارد که اگر از سیر برجام تشدید شوند این اتحادیه در شرایط پیچیده قرار می گیرد.

 • خبر ۱۳۹۸-۰۴-۱۶ ۰۹:۴۷

  10 چالش امنیتی ایران در سال 1398 - بخش آخر

  گرفتاری های پیچیده و گره خورده اقتصاد ایران

  ساعت 24 - محسن مرادیان عضو هیات علمی پژوهشکده مطالعات راهبردی نتایج یک نظرسنجی پژوهشی از خبرگان را درباره مهمترین چالشهای امنیتی ایران درسال 1398 را درنشریه تخصصی این نهاد پژوهشی تشریح کرده است. بخش های اول و دوم این نوشته باهمین عنوان درروزهای گذشته منتشر بخش آخراین نظرسنجی از خبرگان درباره چالش های امنیتی ایران در سال جاری است که به چالش های اقتصادی و ارتباط آن با مسایل امنیت ایران است را در ادامه می خوانید :

 • ممههاججر ۱۳۹۸-۰۴-۱۶ ۰۱:۰۳

  آنها از صربستان به اتریش برده شده بودند

  تلاش ناکام ۱۱ ایرانی برای ورود به آلمان با قطار باری

  ساعت 24 -​​​​​​​مهاجران جهان داستانهای شگفت انگیزی از اراده و تمنای خود برای رفتن به یک کشور دیگر کهتصور می کنند جای بهتری است و زندگی مادی آنها را دروضعیت بهتر و سطح بالاتری قرار می دهد خلق می کنند . مهاجران به وِیژه آنهایی که به صورت غیرقانونی از کشورشان به کشورهایی در اروپا می روند تا از آنجا به اروپای غربی به ویژه آلمان برسانند بیشتر وقت ها با دردسر دستگیری مواجه شده و سرنوشت تلخی را تجربه می کنند.

 • لبنان ۱۳۹۸-۰۴-۱۴ ۱۴:۲۸

  عقب‌نشینی نظامی گام به گام و پنهان امارات متحده عربی از جنگ یمن

  عاقبت جنگ یمن چه خواهد شد؟

  ساعت 24 - جنگ یمن اکنون به مرحله شگفت انگیزی رسیده است و به نظر می رسد اگر دگرگونی بنیادی درمعادلات این جنگ در اینده نزدیک رخ ندهد عربستان سعودی متحدان اصلی خود در عمل و در پشتیبانی سیاسی از دست بدهد. دراین صورت و در شرایطی که عربستان نتواند دراین جنگ به نتیجه دلخواه برسد منطقه خاورمیانه شاهد رویکرد تازه ای خواهد شد.

 • خبر ۱۳۹۸-۰۴-۱۳ ۱۱:۰۳

  زیر پوست اقتصادایران چه خبر است

  ازحضورسرمایه داران پاکستانی درکرمان و زاد و ر شد تجار یک شبه

  ساعت24 -زیر پوست اقتصادایران دربالاترین سطح و تا پایین ترین اندازه که همان خانواده های تهیدست باشند رخدادهایی اتفاق می افتد که هرگز دیده نخواهندشد . شاید بعدها روزی این داستان ها سینه به سینه نقل شود . سه داستان دراین روزها به صورت سربسته اززبان مدیران و فعالان اقتصادی و رسانه هابه بیرون درز کرده است که نقل می کنیم:

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s