همه‌ی خبرهای امروز
 • خبر دیروز ۱۷:۳۱

  رییس کمیسیون واردات خطاب به وزیر صنعت معدن تجارت

  چرا دولت واردکنندگان را تخریب می کند

  ساعت24-در روزهای تازه سپری شده چند مقام ارشد دولتی از جمله رییس جمهور درهنگام ارایه لایحه بودجه باردیگر با گفتن عباراتی مثل اینکه در واردات شاهد خیانت هایی بودیم که نمی توانم همه حقایق را بگویم توپ گرانی ها و نابسامانی های پدیدار شده از سوی دولت را به زمین بازرگانان انداخت. درهفته های گذشته چندگروه سیاسی که اندیشه های مارکسیستی دارند و برخی احزاب و افراد در داخل نیز با بازرگانان و به ویژه واردکنندگان را متهم کرده اند که از دولت ارز گرفته اند ولی کالا وارد نکرده اند. برای مردم اینطور جا می اندازند که وادات ضد تولید ملی است درحالی که همه می دانیم واردات به تولید کمک می کند.

 • خبر دیروز ۱۷:۱۴

  پاسخ رییس اتاق ایران به وزیر صنعت معدن و تجارت

  6 بعد از ظهرزنگ می زنند می گویند 8 صبح فردا جلسه است

  ساعت24-امروز یکشنبه 30دی ماه 1397 اتاق بازرگانی ایران میزبان رضا رحمانی وزیر تازه به وزارت رسیده صنعت معدن وتجارت و معاونان وی بود. اتاق ایران از رحمانی دعوت کرده بود به نشست هیات نمایندگان بیاید و از نزدیک سخنان اعضای این نهاد را بشنوند.

 • عراقچی دیروز ۰۹:۵۴

  ماجرای حضور سرزده اروپایی‌ها در دفتر عراقچی و جلسه پر تنش چه بود؟

  ساعت24-اگرچه مقام‌های ایران طی ماه گذشته در پی اعلام اروپایی‌ها برای نهایی‌کردن ساز و کار اجرایی برجام و تأمین منافع اقتصادی کشورمان صبر پیشه کردند اما ماجرا با حضور نابهنگام ۶ دیپلمات اروپایی در وزارت خارجه شکل دیگری پیدا کرد.

 • خبر دیروز ۰۹:۳۷

  گزارش و ادعای رویترز دویچه وله: پیوستن اروپا به آمریکا در تحریم ایران نزدیک است

  کاغذ برجام در نزدیکی شعله‌های آتش

  ساعت24-همین چند روز پیش بود که آیت‌الله جنتی قدیمی‌ترین روحانی دارای مقام‌های ارشد سیاسی در ایران و ازجمله روحانیون بانفوذ به وزیر خارجه ایران نهیب زد چرا قرارداد برجام را آتش نزده و هنوز به آن و به‌ویژه به اروپا دل‌بسته است.

 • خبر دیروز ۰۹:۳۲

  تهدیدهای انسان‌ها و جامعه‌ها در سال 2019کدم‌اند؟

  احساس کاهش رفاه، رشد اخبار جعلی و ملی‌گرایی

  ساعت24-روزی که دونالد ترامپ به هر شکل توانست هیلاری کلینتون را در مبارزات انتخاباتی شکست دهد راه برای اوج گرفتن ملی‌گراها و پوپولیستها برای رسیدن به منصب و مقام ریاست جمهوری و یا افزایش قدرت احزاب پوپولیست و ملی‌گرا باز شد.

 • خبر دیروز ۰۹:۱۳

  نبض بازار از زبان خصوصی‌ها

  آمار مخدوش صادرات ،رسوب واردات در گمرک، انبارهای پر از کاغذ

  ساعت24-اتاق بازرگانی ایران را می‌توان باکمی تسامح آینه اقتصاد ایران به‌ویژه در سطح میانی و بنگاه‌ها دید که البته بازتابی از تحولات اقتصاد سیاسی و اقتصاد کلان به‌حساب می‌آیند. اتاق ایران باوجود همه دشواری‌ها اما به‌هرحال جای پایش را در دولت و مجامع تصمیم سازی بازکرده و حرف‌هایش شنیده می‌شود.

 • خبر ۱۳۹۷-۱۰-۲۹ ۱۰:۱۶

  اروپای غربی زیر سلطه عوام‌فریبان و شرق زیر چکمه اقتدارگرایان قرار دارد

  آزادی‌خواهی زیر تیغ اقتدارگرایان و پوپولیستها

  ساعت24-این روزها دنیای آزاد و اقتصاد مبتنی برآزادی انتخاب از دو سوی زیر تیغ قرارگرفته است و موجودیت آن با تهدید جدی مواجه است. مرکانتیلیسم برخاسته از اندیشه‌های مردان پشت پرده دولت دونالد ترامپ غرب را در آستانه طغیان پوپولیستها قرار داده است و در شرق نیز چین و روسیه با نظامی‌گری و استبداد حزبی دنیای آزاد را به چالش فرامی‌خوانند. د و گزارش جداگانه از سوی دویچه وله و رادیو فارسی‌زبان فرانسه منتشرشده است که هرکدام جلوهای از این تهاجم را بازکاوی کرده است.

 • خبر ۱۳۹۷-۱۰-۲۹ ۱۰:۰۲

  اجلاس داوس بدون حضور رهبران کشورها

  حال دنیا خوب نیست

  ساعت24-به نظر می‌رسد حال دنیا خوب نیست و بی‌تابی و دلهره و دلسردی تا مغز استخوان جامعه‌ها رسیده است . بدون تردید باید این بدحالی را در کانون توجه قرارداد تا ناگهان از جایی شعله‌های جنگی ناخواسته سر برنیاورد و دنیا به آتش نکشد.

 • خبر ۱۳۹۷-۱۰-۲۹ ۰۹:۵۸

  هدف آمریکا متحد کردن جهان علیه ایران است

  نشست ورشو و زنگ خطر برای ایران

  ساعت24-سید علی خرم مقام سابق دیپلماسی ایران در اروپا به هر دلیل نسبت به همتاهای خود در دنیای سیاست خارجی خود دربیان واقعیت‌های مناسبت‌های ایران با جهان کمتر هراسان است و برخی از نکاتی که از سوی وی بر زبان می‌آید و یا نوشته می‌شود صریح و بازگوکننده تهدیدها و خطرها علیه ایران است.

 • خبر ۱۳۹۷-۱۰-۲۹ ۰۹:۵۴

  سازمان جهانی بهداشت هشدار داد

  10 تهدید اصلی برای سلامت بشر

  ساعت24-سازمان جهانی بهداشت از مقابله با آلودگی هوا، چاقی مفرط و عدم تمایل به واکسیناسیون به‌عنوان سه اولویت خود در سال جدید میلادی خبر داد.این نهاد وابسته به سازمان ملل متحد همچنین ۱۰ تهدید بهداشتی را که ازنظر این سازمان باید در ۱۲ ماه آینده به آن‌ها به‌طور ویژه توجه کرد اعلام کرد.

 • خبر ۱۳۹۷-۱۰-۲۹ ۰۹:۵۱

  دویچه وله: دورنمایی برای افزایش قیمت نفت نیست

  بدشانسی روحانی در کسب درآمد ارزی از نفت

  ساعت24-درحالی‌که دولت روحانی در بدترین موقعیت به لحاظ تأمین منابع موردنیاز جامعه ایرانی که در بودجه 1398 دیده‌شده است مواجه بود و در وضعیتی که امیدوار بود افزایش قیمت نفت دراز رهی جهانی جبران سقوط صادرات نفت ایران را بگیرد اما بدشانسی او آشکار است.

 • خبر ۱۳۹۷-۱۰-۲۹ ۰۹:۴۸

  کنفرانس لهستان بدون غول‌های اروپایی برگزار می‌شود

  موگرینی سردسته شورشی‌های اروپا علیه ترامپ

  ساعت24-درحالی‌که در تهران گروهی از سرسخت‌ترین منتقدان سیاست خارجی دولت روحانی هرروز به محمدجواد ظریف انتقاد می‌کنند که چرا دل به اروپا بسته است و باور دارند که نباید به اروپایی‌ها امید بست که در برابر آمریکا کاری کند اما بخش سیاسی اروپا به سردستگی موگرینی همچنان با خواست‌های رادیکال گروه ترامپ مخالفت می‌کنند.

 • خبر ۱۳۹۷-۱۰-۲۹ ۰۹:۲۴

  ضرورت ها و الزامهای امید آفرینی از نگاه نایب رییس اتاق ایران

  ایران ارجمند باید سرآمد باشد

  ساعت24-حسین سلاح ورزی نایب رییس اتاق بازرگانی ایران که صفحه تلگرامی اش از صفحه های خواندنی به حساب می آید درتازه ترین نوشته اش درباره ضرورت ماندن درایران و امیدآفرینی برای پیشرفت این سرزمین نوشته است . نوشته اورا درادامه می خوانید:

 • فقر ۱۳۹۷-۱۰-۲۸ ۱۱:۵۹

  تحلیل ساعت 24 ازروز و روزگار ایرانیان

  سفره تهی شده از شادی شهروندان

  ساعت 24-این روزها شهروندان ایرانی به هم که می رسند سفره دلشان را باز می کنند و از روزگار بد و از اندوه و ناراحتی و به ویژه از اینکه چشم انداز روشنی برای خود و خانواده نمی بینند گلایه می کنند. نداشتن چشم اندازی روشن وشفاف از آینده ، بدون چون و چرا بزرگترین اندوه ایرانیان و عامل نخست درپرکشیدن شادی از سفره مردم این سرزمین است.

 • خبر ۱۳۹۷-۱۰-۲۷ ۱۰:۵۷

  هدف آمریکا متحد کردن جهان علیه ایران است

  نشست ورشو و زنگ خطر برای ایران

  ساعت24-سید علی خرم مقام سابق دیپلماسی ایران در اروپا به هر دلیل نسبت به همتاهای خود در دنیای سیاست خارجی خود دربیان واقعیت‌های مناسبت‌های ایران با جهان کمتر هراسان است و برخی از نکاتی که از سوی وی بر زبان می‌آید و یا نوشته می‌شود صریح و بازگوکننده تهدیدها و خطرها علیه ایران است.

 • خبر ۱۳۹۷-۱۰-۲۷ ۱۰:۲۴

  ایران به آستانه بحران خطرناک آب نزدیک شده است

  سومالیایی شدن مناطقی از ایران

  ساعت24-یک کارشناس آب و اقلیمی ساکن نروژ به رادیو فرانسه گفته است که با ادامه این روند مصرف آب در ایران و ادامه الگوهایی که در کشاورزی و زراعت وجود دارد ممکن است بخش‌هایی از ایران را همانند سومالی کند.

 • خبر ۱۳۹۷-۱۰-۲۷ ۰۹:۴۰

  پیامدهای عادی‌سازی روابط اسرائیل با کشورهای عربی چه خواهد بود؟

  ایران در تیررس تهدیدهای امنیتی

  ساعت24-عادی‌سازی روابط کشورهای عربی و اسرائیل تبعات منفی متعددی برای ایران و کشورهای عربی به‌خصوص فلسطین در بر خواهد داشت و دربردارنده فرصت برای اسرائیل و شخص نتانیاهو است . برخی از پیامدهای شتاببخشی به آشتی اسراییل و کشورهای عربی به نقل از پژوهشکده مطالعات راهبردی به شرح زیر است :

 • خبر ۱۳۹۷-۱۰-۲۷ ۰۹:۲۰

  تحلیل ساعت 24 از ثبت نام انتخابات اتاق بازرگانی تهران

  نیامدن محسن خلیلی و پدرام سلطانی خبراز یخبندان دارد

  ساعت24-آنهایی که تحولات تشکل ها و نمادهای شخصیتی بخش خصوصی را دنبال می کنند دراین سالهای اخیردلشان با دیدن و بودن دو نماد و دوشخصیت صنعتی و بازرگانی گرم می شد ودرآینده نیز هرگاه با این موضوع برخورد کنند این دوشخصیت در ذهن و دلشان هویدا می شوند.

 • خبر ۱۳۹۷-۱۰-۲۶ ۰۹:۴۵

  ساعت 24 گلایه عجیب روحانی را بررسی می‌کند

  خیانت‌کاران وسیاست گذاران ارزی

  ساعت24-پس‌ازآنکه در روزهای منتهی به بیستم فروردین‌ماه امسال نرخ تبدیل دلار به ریال در بازار ارز ازمهاردولت و بانک مرکزی خارج شد و با شتاب به هر دلار حدود 6هزار تومان رسید دولت یک نشست مهم برگزار کرد.

 • خبر ۱۳۹۷-۱۰-۲۶ ۰۹:۱۷

  اطلاع رسانی به روش بانک مرکزی

  اقتصاددانان: قدردان همتی هستیم

  ساعت24-ریاست بانک مرکزی و مدیریت روابط عمومی این نهاد روش های تازه ای برای خبررسانی از فعالیتهای این نهاد درماههای تازه سپری شده یافته اند که تاکنون سابقه نداشته است. روابط عمومی بانک مرکزی خبری را برروی خروجی سایت این سازمان با اهمیت پولی وارزی گذاشته است که براساس آن اقتصاددانان به دیدار رییس رفته اند.

 • خبر ۱۳۹۷-۱۰-۲۳ ۱۰:۰۵

  ساعت 24 بررسی می‌کند

  چرا هیزم به تنور انتخابات اتاق ریخته نمی‌شود؟

  ساعت24-ثبت‌نام نهمین دوره انتخابات اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور از سه‌شنبه 11 دی‌ماه آغازشده و هیئت‌های نظارت که امور اجرایی برگزاری انتخابات را در استان‌ها بر عهده‌دارند. بنا بر اطلاعیه‌ای که انجمن نظارت بر انتخابات اتاق‌های بازرگانی منتشر کرده است، ثبت‌نام از متقاضیان تا پایان وقت اداری روز چهارشنبه 26 دی‌ماه ادامه دارد.

 • خبر ۱۳۹۷-۱۰-۲۳ ۰۹:۴۸

  اف بی آی گام‌به‌گام پیش می‌رود

  احتمال اقدام ترامپ در مسیر منافع روسیه؟

  ساعت24-رئیس‌جمهور ایالات‌متحده آمریکا در مواجهه با بیرون از مرزهای ملی و دررویارویی با کشورها افرادی که منافع این کشور را تهدید کنند یک فرد بسیار نیرومند است اما در درون جامعه آمریکایی نفر اول کشور نمی‌تواند هر کار دلش خواست انجام دهد. نمونه خوب این موضوع را می‌توان در تحقیقاتی که اف بی آی درباره احتمال رفتارهای مشکوک دونالد ترامپ در مسیر خواسته‌های روسیه است دید.

 • خبر ۱۳۹۷-۱۰-۲۲ ۰۹:۴۸

  چین، اپل، ترامپ ،بدهی جهانی و سه عامل دیگر که اقتصاد جهانی را دگرگون می‌کنند

  بدهی دنیا به 240 هزارمیلیارد دلار رسید

  ساعت24-تکنولوژی، رشد شهری و قدرت گرفتن چین در میان عواملی هستند که در کتابی درباره دگرگونی‌هایی که احتمالاً در زندگی‌هایمان باید انتظارشان را داشته باشیم، مطرح‌شده‌اند.ازنظر جف دژاردان، ظهور اینترنت در اوایل دهه ۱۹۹۰، یکی از آخرین تغییراتی است که اقتصاد جهانی و مردم را عمیقاً دگرگون کرده است.

 • خبر ۱۳۹۷-۱۰-۲۲ ۰۹:۴۳

  چپ‌گرایان ایرانی ساکن ایران و باقی ماندن در دوران جنگ سرد

  حمله به انتخاب اتاق بازرگانی تهران

  ساعت24- گروهی از اقتصاددانان ایرانی در همه‌سال‌های پس از جنگ تمام نیروی پیدا و پنهان خود را روی یورش به هر رفتار و گفتاری که از آن‌ها بوی اجتناب از اقتصاد دولتی به مشام برسد متمرکز کرده‌اند.

 • خبر ۱۳۹۷-۱۰-۲۲ ۰۹:۴۰

  استاد اقتصاد دانشگاه ایلینوی درباره آینده اقتصاد ایران پیش‌بینی و توصیه کرد

  پابرجایی تحریم‌های آمریکایی و ضرورت کاهش بزرگ مصرف کل

  ساعت24-واقعیت این است که سیاست ورزان ایرانی که در دو جناح اصلی سیاسی در ایران فعالیت می‌کنند و دولت و مجلس میان این دو جناح دست‌به‌دست می‌شود و حالا دولت و مجلس مستقر و رهبران احزاب نکی خواهند و نمی‌دانند پیامدهای تحریم آمریکا بر زندگی این کشور و شهروندان را به‌صورت عریان‌تر بررسی کرده و نتایج بررسی‌ها را با مردم در میان بگذارند.

 • خبر ۱۳۹۷-۱۰-۲۲ ۰۹:۱۸

  کانادا راه 250 سال پیش آمریکا را ادامه می‌دهد

  باز شدن راه ورود یک‌میلیون مهاجر به کانادا

  ساعت24-روزی که بر پایه‌یک تصادف سرزمین تازه‌ای به نام آمریکا کشف شد هرگز کسی گمان نمی‌کرد قاره جدید به‌ویژه بخش شمالی آن قدرت برتر جهان شود، اما این اتفاق افتاد و امروز بیش از هرزمان دیگری آشکارشده که آمریکا دست‌کم تا یک دوره میان‌مدت قدرت اول جهان باقی می‌ماند.

 • خبر ۱۳۹۷-۱۰-۲۱ ۱۱:۱۶

  در گفت‌وگو با ضیاءالدین صبوری رئیس انجمن ایرانی روابط بین‌الملل بررسی شد

  FATF ؛یکی از پیش‌شرط‌های اجرایی شدن سازوکار مالی اروپا

  ساعت24-باگذشت نزدیک به شش ماه از زمان اعلام خروج ترامپ از توافق برجام، هم‌وغم چهار قدرت دیگر حاضر در مسئله برجام، حفظ این توافق بین‌المللی به طرق و ابزارهای مختلف است. روسیه و چین به‌عنوان دو قدرت بزرگ شرقی با اعلام اینکه، خروج آمریکا از برجام به‌عنوان معاهده‌ای جمعی آمریکا نشانگر بازگشت یک‌جانبه‌گرایی در سیاست خارجی این کشور است؛ بر لزوم حفظ برجام تأکیددارند.

 • موگرینی.jpg ۱۳۹۷-۱۰-۲۱ ۱۰:۵۹

  موگرینی نماد خیر نسبی و ترامپ نماد شر برای ایران شده‌اند

  باید ایران به موگرینی کمک کند

  ساعت24-پیش‌بینی‌های جدید سازمان‌های معتبر بین‌المللی مثل صندوق بین‌المللی پول نشان می‌دهد اقتصاد ایران در سال 2018 و 2019 میلادی با رشد منفی اقتصادی مواجه خواهد شد. بر اساس آمارهای ارائه‌شده از سوی این نهاد نرخ رشد بیکاری و نرخ تورم در ایران روندی فزاینده را تجربه خواهد کرد.

 • خبر ۱۳۹۷-۱۰-۲۱ ۱۰:۵۱

  تحلیل حسین سلاح ورزی، نایب‌رئیس اتاق ایران از انتخابات اتاق‌های بازرگانی

  اتاق برای همه ایرانیان است

  ساعت24-آبادانی و خوشبختی بیشتر و پایدار سرزمینی که در آن زاد و رشد را آزموده و شهروندان آن را دوستان یک خانواده بزرگ می‌دانیم یک آرزوی دیرینه و خاموش ناشدنی برای همه ما ایرانی‌هاست.

 • خبر ۱۳۹۷-۱۰-۱۹ ۱۱:۵۶

  رادیو فارسی فرانسه بحران آب ایران را تحلیل و ادعا کرد

  خطرناک شدن وضعیت آب زیرزمینی در سال ۲۰۲۵

  ساعت24-در سال‌ها و ماه‌های اخیر مشکل کم‌آبی در مناطقی از ایران وارد مرحله بحرانی شده و گزارش‌های متعدد از تنش‌های فزاینده و درگیری و اعتراض در بسیاری از شهرهای ایران بر سر آب حکایت دارند.