• ایران بدون عادی سازی با جهان توسعه نخواهد یافت

  ایران بدون عادی سازی با جهان توسعه نخواهد یافت

  ساعت 24- به نظر می رسد این دسته از تحولات جنگ اوکراین، اثرات قابل توجهی بر محاسبات اخیر ایران داشته است. با توجه به اهمیتِ انتقالِ طبیعی قدرت در آینده و اولویت پیدا کردنِ امنیت ملی بر هر امر دیگری در دورۀ انتقال، اهرمِ بازدارندگی هسته ای ایران با توجه به وضعیت اوکراین، ناگهان از وزن به مراتب بیشتری از گذشته برخوردار شد. در شرایط فعلی به نظرمی رسد مادامی که ایران، غرب را در مقابل خود تعریف می کند، اهرم بازدارندگی هسته ای جایگزین دیگری در فرآیند زورآزمایی و مذاکرات با غرب ندارد. تاریخ نشان می دهد در دوره های انتقال قدرت در کشورهای جهان سوم، قدرت های بزرگ مستعدترین فرصت ها را برای امتیازگیری دارند.

 • از روسیه پوتین فقط سم به ایران می رسد

  از روسیه پوتین فقط سم به ایران می رسد

  ساعت 24 - ولادیمیر پوتین با بهره گیری از سابقه اش در امنیتی ترین بخش حزب کمونیست اتحاد جماهیر سوسیالیستی شوروی و دنباله روی از قاعده و قانون ها و راهبردهای لنین و استالین ونیز فرهنگ سیاسی این کشور مرموز و آزاردهنده توانسته است حکومت تک نفره خود را در یکی از پهناورترین سرزمین ها ویکی از کشورهایی که بیشترین تجهیزات نظامی مخرب ونیز بمب اتمی وسلاح های کشتار دسته جمعی دارد را دایمی کند . روسیه پوتین از دموکراسی واقعی فرسنگها فرسنگ دور شده و با توجه به نوع مناسبات سیاسی درون مرزها ونیز بیرون از مرزها ، اقتصادی شکننده وضعیف دارد که بیشترین درامدهای ارزی اش از راه صادرات نفت وگاز و نیز صارات تجهیزات نظامی و شماری از محصولات کشاورزی به دست می آورد.

 • اقتصاد سیاسی ایران فلج ذهنی شده است

  اقتصاد سیاسی ایران فلج ذهنی شده است

  ساعت 24 - روزهایی شگفت‌انگیز در ایران دهه منتهی به ۱۳۶۸ به ویژه در کسب‌وکارها و زندگی اقتصادی ایرانیان تجربه شد که بازگویی همه آنها و پیامدهای بازدارنده تصمیم‌های اتخاذشده در آن دهه نیازمند فرصت کافی و نیز در امان بودن است. ایرانیانی که آن روزها را در یاد دارند می‌دانند دولت‌های وقت به دلیل اینکه باید انقلاب و آموزه‌های اصلی آن در زندگی شهروندان جاری و ساری شود و نیز با استناد به اینکه حالا در حال جنگ با دنیا هستیم، افکار و عقاید شگفت‌انگیز خود را بر شهروندان تحمیل کردند. چه بپوشید، چه بخورید، چه بگویید، چه فیلمی ببینید، با چه کسی دوست باشید، کجا به مسافرت بروید، چقدر مزد بگیرید، چه چیزی بخرید…

 • تراژدی – کمدی خودروسازی ایران

  تراژدی – کمدی خودروسازی ایران

  ساعت 24 - مشهور است مرد رندی در حالی که خانه‌اش را می‌فروخت و پول خانه ‌فروشی را به‌طور کامل دریافت کرده بود در جایی از قرارداد فروش قید کرد خریدار خانه تازه فقط اجازه دهد یک میخ در یکی از اتاق‌های خانه در مالکیت او بماند تا یادگاری از او در این ملک باشد. خریدار خانه در آن روزها و ساعت‌های هیجانی که صاحب خانه می‌شد هرگز گمان بد نکرد و پذیرفت‌. هنوز چند روز از اقامت صاحب تازه خانه سپری نشده بود که صاحب قبلی گفت اگر اجازه بدهید این لباس را روی میخی که به من تعلق دارد بیاویزم. صاحب جدید خانه چیزی نگفت و این کار انجام شد.

 • لاوروف دیدار با پوتین را به ایران می فروشد؟

  ساعت 24 - در حالی که ولادیمیر پوتین به دلیل تهاجم به یک کشور مستقل با تحریم جهانی روبه رو شده است و تنها شماری از کشورهای متحد او برای دیدار با او تمایل نشان می دهند سرگی لاوروف وزیر خارجه او به تهران آمده و قصد دارد دیدار با او را به تهران بفروشد .

 • پوتین عامل مرگ «میلیون‌ها نفر» به دلیل گرسنگی

  پوتین عامل مرگ «میلیون‌ها نفر» به دلیل گرسنگی

  ساعت 24 - - ولادیمیر پوتین رهبر روسیه که از بازماندگان حزب کمونیست شوروی بوده است برای اینکه بتواند بر ناتوانی خود در رسیدن به اقتصاد با رشد بالا حتی در اندازه کره جنوبی و ترکیه سرپوش بگذارد مدام دنبال این است که کشورگشایی کند . این رهبر مستبد که با مافیای همراه خویش بیست سال است بر روسیه حکومت می کند وبخش هایی از گرجستان و اوکراین را با جنگ به روسیه ملححق کرده بود این بار می خواهد کشوری به نام اوکراین را از روی نقشه حذف کند و جنگی ویرانگر راه انداخته است.

 • پرواز قیمت خوراکی ها و فقیرتر شدن فقرا در خرداد

  پرواز قیمت خوراکی ها و فقیرتر شدن فقرا در خرداد

  ساعت 24 - درحالی که وزیر اقتصاد با استناد به گوشه هایی از آمارارایه شده از سوی باانک مرکزی ونیز مرکز آمارایران از کاهش شتاب نرخ تورم سخن می گوید اما مرکز آمار ایران با ارایه گزارشی کامل از تصویر نرخ تورم درایران نشان می دهد نرخ تورم ماهانه خرداد1401 با رشد 12.6 درصدی رکورد بالاترین نرخ تورم ماهانه دراین سالهای تازه سپری شده را شکسته است. اقتصاددانان می گویند قطع اختصاص ارزان برای واردات ونیز نرخ شتابان قیمت دلار در ماههای پس از روی کار امدن دولت تازه دلیلاصلی رشد شتابان نرخ تورم بوده است.

 • سرمایه‌گذاری همچنان در کما

  سرمایه‌گذاری همچنان در کما

  ساعت 24 - اقتصاد کلان و کسب‌وکارهای بنگاهی و نیز خانواده‌ها هنگامی به سوی رونق و رفاه بیشتر می‌روند که اقتصاد کل با صیانت از مصرف کل راه را برای پس‌انداز بیشتر که در مسیر سرمایه‌گذاری در بخش واقعی اقتصاد قرار دارند را افزایش دهند. نسبت پس‌انداز به درآمد که همان پس‌انداز و در اقتصاد کلان با نسبتی بسیار اندک همان سرمایه‌گذاری است هنگامی افزایش را تجربه می‌کند که بازیگران اقتصاد احساس خطر و ناامنی‌شان روندی کاهنده را تجربه کند.

 • اصولگرایان کاربلد را هم به دولت راه ندادند

  اصولگرایان کاربلد را هم به دولت راه ندادند

  ساعت 24 - سید ابراهیم رییسی در میان روسای دولتهای پس از جنگ کمترین سابقه اجرایی در دولت را داشت که رییس دولت شد. سابقه اودر اجرا حتی از محمود احمدی نژاد که اونیز تجربه اش نسبت به دیگر روسای جمهور کمت بود نیز کمتر بود. شاید به همین دلیل بود که رییس دولت سیزدهم در انتخاب همکارانش برای دولت به ویژه وزیران ومعاونان در حوزه اقتصاد ضعیف ترین عملکرد را به خود اختصاص داده است. نشانه های این . این ضعف را می توان در انتخاب وزیر اقتصاد دولت فعلی با وزیر اقتصاد دولت اول حتی احمدی نژاد مقایسه کرد ودید.

 • در ایران «سوق داده می‌شود»

  در ایران «سوق داده می‌شود»

  ساعت 24 - در نظام سیاسی ایران در تاریخ معاصر اصطلاحی ساخته و پرداخته شد که حالا در فرهنگ و ادبیات سیاسی- اقتصادی ایران جا افتاده و در ذات آن قرار گرفته است.به این معنی که نظام سیاسی ایران در غیاب نهادهای مدنی و یا توزیع بسیار نابرابر قدرت بین حکومت و نهادهای مدنی در هر جایی هر چیزی را اراده کرده اجرا کرده است. نظام سیاسی برای اعمال قدرت در برابر نهادهای مدنی بیشتر وقت‌ها به قانون پناه برده و از این عنصر استفاده کرده تا بتواند به این اراده‌گرایی لباس قانون نیز بپوشاند.

 • کمیته‌چی‌های شولوخف اقتصاددانان را هدف گرفته‌اند

  کمیته‌چی‌های شولوخف اقتصاددانان را هدف گرفته‌اند

  ساعت 24 - رمان دوجلدی «دن آرام» با صفحه‌های پرشمار میخاییل شولوخف یک بار از طرف به‌آذین و یک بار هم از سوی شاملو در ایران ترجمه شده که نشانه‌ای از ارادت چپ‌های ارتودکس ایرانی به شولوخف و محتوای رمان یاد شده است. رمان دن آرام یک نوشته بسیار دلنشین از یک انقلاب با پیامدهای مهیب در روسیه است. شولوخف هنرمندانه پیامدهای دهشتناک انقلاب بلشویکی را در یک سبد خوش‌نقش‌ونگار به خوانندگان این اثر به رفتارهای پست و سخیف و دهشتناک کمیته‌چی‌های بلشویک درباره کسانی که با آنها همراه نیستند اما مخالفتی هم نشان نمی‌دهند هدیه می کند.

 • بانک مرکزی با ارزنیمایی ثروت ملی را هدر می دهد

  بانک مرکزی با ارزنیمایی ثروت ملی را هدر می دهد

  ساعت 24 - آرش علوی عضو هیات نمایندگان اتاق ایران یکی از آشناترین فعالان اقتصادی در باره مسایل ارزدر ایران وگرفتاری هایی است که بانک مرکزی ایران در دوره های گوناگون بر سر اقتصاد آورده به حساب می اید. این فعال اقتصادی استان کرمان که در کمیته ارزی اتاق ایران عضویت فعال دارد و بیشتر وقت ها در نشستهای هیات نمایندگان اتاق سخنان صریحی در باره هدردادن ارز از سوی دولت با تصمیمهایی که در نهایت در عمل به فروش ارز به قیمت های کگمتر از قیمت بازار ارز هشدار می دهد بارزدیگر این هشدار را به بانک مرکزی داده و در گفت وگو با خبرنگار اتاق ایران تاکیدکرده است ؛بانک مرکزی جنبه اقتصادی ارز را در نظر نمی‌گیرد و با حراج اموال کشور از طریق نرخ دستوری نیما به زور قیمت ارز را پایین نگه می‌دارد.

 • کیسینجر از جنگ احتمالی اسرائیل و ایران خبر دارد؟

  کیسینجر از جنگ احتمالی اسرائیل و ایران خبر دارد؟

  ساعت 24 - آیا وقتی هنری کیسینجر، مشاور امنیت ملی و وزیر امور خارجه اسبق ایالات متحده آمریکا در مصاحبه با روزنامه بریتانیایی «ساندی تایمز» پیش بینی می کند که «رویدادهای بزرگی در راه خاورمیانه و آسیاست» به این معنا است که منطقه خاورمیانه در حال حاضر در آستانه جنگ قرار دارد؛ خبردارد که احتمال دارد ایران در کانون این جنگ باشد که سر دیگر آن ااسراییل با همراهی کشورهایی از کشورهای حاشیه خلیج فارس است ؟ با توجه به روند فزاینده زدوخورد مستقیم ونیابتی ایران با اسراییل در ماهها تازه سپری شده باید این پیش بینی را جدی گرفت؟ رسانه رای الیوم دراین باره نوشته و تحریریه دیپلماسی ایرانی آن را به فارسی ترجمه کرده است که در ادامه می خوانید :

 • دو گروه که رییسی را به دره بزرگ نزدیک کرده اند

  دو گروه که رییسی را به دره بزرگ نزدیک کرده اند

  ساعت 24 - شاید گروههایی ازسیاست ورزان ایرانی ساکن در خارج از کشور و نیز حتی دردرون سرزمین ملی به دلایل گوناگون ،آرزوی شکست اقتصادی دولت سیزدهم به ریاست سید ابراهیم رییسی را داشته و دارند و باورشان این است این شکست می تواند نظام سیاسی ایران را با شرایط ناشناسی روبه روکند. اما واقعیت این است که شهروندان ایرانی این روزها این آرزو را ندارند و می خواهند همین دولت یا هردولت دیگری با هرگرایش سیاسی بتواند کسب وکار آنها را رونق دهد وسفره شان را بیش از این خالی نکند و کاهش قدرت خرید آنها را جبران کند.

 • تغییر پارادایم یا تغییر وزیران

  تغییر پارادایم یا تغییر وزیران

  ساعت 24 –آیا برکناری عبدالملکی از وزارت کار پاسخ شهروندان ایرانی است که این روزها بازنشسته شده اند و دولت سیزدهم با توصیه وزیر برکنارشده یا موافقت او مزد بازنشستگان را فقط 10 درصد افزایش داده است ؟ آیا حتی اگر مسعود میر کاظمی رییس سازمان برنامه وبودجه که حقوق کارمندان را در حد ده درصد تثبیت کرد را از این منصب بردارند در کل اقتصادایران اتفاقی می افتد؟ برخی باوردارند الان اقتصادایران به جای تغییر وزیران نیاز به تغییر پارادایم یا تغییر در نگاه به مسایل اقتصادی دارد؟ روزنامه جهان صنعت در ستون نقد روز به این مساله پرداخته ونوشته است ؟

 • گاز در پارس جنوبی و ما در کاراکاس می‌چرخیم

  گاز در پارس جنوبی و ما در کاراکاس می‌چرخیم

  ساعت 24 - یکی از نشانه‌های اینکه مدیران اداره‌کننده یک کشور هوشمند و دلسوزند یا اینکه روزگار را باری به هر سو سپری می‌کنند هم این است که دانایی و توانایی آنها به دست آوردن درآمد از داشته و دارایی‌های سرزمین مادری است. آنهایی که به هردلیل نتوانند راه درآمدسازی از دارایی‌های خدادادی را هموار کنند یک جای کارشان لنگ می‌زند و خوب و با همه نیرو کشورداری نکرده‌اند. شوربختانه ایران در میان کشورهای ناکام دراین باره جای می‌گیرد و همه نشانه‌ها این را به روشنی آشکار می‌کنند.

 • سقوط از سمت تقاضا استخوان اقتصاد را می شکند

  سقوط از سمت تقاضا استخوان اقتصاد را می شکند

  ساعت 24 - بازار هر کالا یا خدمت دو سو دارد: عرضه و تقاضا و قیمت که نشان‌دهنده و برآیند ده‌ها فعالیت ذهنی و عینی و سبک و سنگین کردن‌ها از سوی مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان است که از برخورد این دو متغیر بنیادین به دست می‌آید.تجربه انسانی و نیز دانش اقتصاد و مطلوبیت‌های هر عنصر اقتصادی نشان می‌دهند در صورت رشد بیشتر عرضه از رشد تقاضا، قیمت‌ها می‌افتد.

 • سخنان طعنه آمیز و سرسختانه باقری کنی درباره برجام

  سخنان طعنه آمیز و سرسختانه باقری کنی درباره برجام

  ساعت 24 - دولت سیزدهم که آمد نخستین جایی را که برای دگرگونی نشانه گرفت وزارت خارجه بود. محمد جواد ظریف وزیر خارجه و نیز غباس عراقچی معاون ارشد ظریف و مذاکره کننده اصلی در شش دور گفت وگوهای وین در ماههای آخر دولت روحانی به سرعت جای خود را به سیاستمداران اصولگرایی دادند که در همه هشت سال دولت روحانی مخالف مذاکره برای توافق از نوع احیای برجام بودند. درهمان روزها گفته می شد سکان داران تازه دیپلماسی وظیفه دارند یا تمایل دارند گفت وگوهای تازه ای را شروع کنند و امیدوار بودند با سخت گیری و انعطاف ناپذیری از آمریکا امتیاز بگیرند اما این اتفاق نیفتاد و درنهایت گفت وگوهای هسته ای ناتمام ماند. د

 • بانک‌ها ناامن نشوند

  بانک‌ها ناامن نشوند

  ساعت 24 - در تابستان ۱۳۵۸ و پس از یک تصمیم انقلابی‌، همه بانک‌های فعال در ایران به تملک دولت درآمدند. پس از آن نیز بانک‌های موجود در چند بانک ادغام شده و سپس در سال‌های نخست دهه ۱۳۶۰ قانون بانکداری اسلامی تهیه و اجرایی شد. بر پایه این سه اقدام بود که دولت‌های ایران از همان دهه ۱۳۶۰ خود را نه‌تنها مالک بانک‌های کشور دانستند بلکه این حق را به خود دادند که منابع و سپرده‌های شهروندان را نیز متعلق به خود تلقی کرده و درباره چگونگی خرج کردن این منابع با دست باز عمل کنند.

 • اندوه پارس جنوبی در یاد تاریخ ایرانیان می ماند

  اندوه پارس جنوبی در یاد تاریخ ایرانیان می ماند

  ساعت 24 – ایرانیان برای اندوه خوردن رخدادهای قابل اعتنایی را می توانند درذهن تصور کنند و یادشان بیاید در دوره ای که می شد ثروت ایران را تبدیل به در آمد کرد به دلایل خاص توانایی این کاررا پیدا نکرد ودرمقابل کشورهای کوچک حاشیه خلیج فارس و دیگر همسایه های ایران از این رخوت نظام سیاسی ایران سود بردند. به طوری که دبی جای بندرهای جنوبی ایران ثل قشم وکیش را گرفت و بندرگوادر جای بندرچابهارونیز ترکیه گردشگران را به خاک خود کشاند و قطر هم گاز ایران را برداشت و ثروتمند شد. در میان ثروتهای از دست رفته اما میدان پارس جنوبی وضعیتی اندوه باردارد و اندوه آن در یاد تاریخی ایرانیان می ماند.

 • نگاه لنینیستی به کارگران دیروز و بازنشستگان امروز ایران

  نگاه لنینیستی به کارگران دیروز و بازنشستگان امروز ایران

  ساعت 24 - ولادیمیر ایلیچ لنین روسی اندیشه مارکس را بازسازی عملیاتی کرد و گفت تا زمانی که کارگران به خودآگاهی طبقاتی برسند روشنفکران یا انقلابیون حرفه‌ای کار انقلاب را دنبال می‌کنند. به این ترتیب بود که روسیه توسعه نیافته صنعتی که در آن مناسبات سرمایه‌داری هنوز ظهور و بروز پیدا نکرده بود شاهد انقلابی به نام پرولتاریا شد. انقلاب اکتبر ۱۹۱۷ روسیه را به دامان یاران لنین انداخت. لنین و یارانش با تکه‌تکه کردن شهروندان روسی یک طبقه هم پیدا کردند و نامش را گذاشتند خرده‌بورژوازی و تاکید کردند باید این خرده‌بورژوازی را به سوی کارگران بکشانیم و خصلت‌های بورژوازی را در آنها نابود کنیم.

 • حرف همه فعالان اقتصادی در نوشته خوانساری

  حرف همه فعالان اقتصادی در نوشته خوانساری

  ساعت24-مسعود خوانساری، رئیس اتاق بازرگانی تهران کارنامه وسابقه طولانی در مدیریت اقتصادی در دوبخش دولت ونیز بخش خصوصی دارد و همچنین بنگاهداری را نیز به خوب می شناسد. او سالهاست با صدها نفر از بازرگانان و صنعتگران ایرانی و نیز خارجی و اقتصاددانان از طیف های گوناگون نشست و برخاست دارد و می گیود و می شنود و انتقال می دهد. آنچه او این روزها بر زبان می آورد یا می نویسدمورد قبول بیشتر فعالان اقتصادی است. خوانساری نیک می داند وضعیت دولت و نیز بنگاهها و شهروندان تا چقدر نامناسب است و به همین دلیل توصیه می کند باید سرمایه گذاری رونق پیدا کند ونیز باید با مردم حرف زد.

 • رویکرد روسی : برجام یا جنگ

  رویکرد روسی : برجام یا جنگ

  ساعت 24- واشنگتن علیرغم مواضع سختگیرانه خود در قبال موضوع تسلیحات هسته‌ای ایران، ممکن است در آینده نزدیک مجبور به دادن برخی امتیازات جدید شود، زیرا زمان به نفع این کشور نیست. دولت ترامپ توانایی ایران برای مقابله با کمپین «فشار حداکثری» ایالات متحده را به شدت دست کم گرفته بود. رئیس جمهور از روی عادت، بر روی فشار مالی بر تهران شرط بندی کرد و معتقد بود که آسیب‌های اقتصادی در نهایت باعث سازش خواهد شد. علاوه بر این، این احتمال وجود دارد که واشنگتن همچنین امیدوار باشد که اگر تهران از دادن امتیازات خودداری کند، گروهی در کشور کودتا کنند.

 • برکناری یا استعفا: تغییر فوری وزیر کار

  برکناری یا استعفا: تغییر فوری وزیر کار

  ساعت 24 -برخی اخبار از احتمال تغییر وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی کابینه دولت سیزدهم خبر می‌دهد امروز خبری منتشر شد که احتمالاً آقای حجت عبدالملکی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی به زودی از دولت کنار خواهد رفت.

 • دولت ذرت فروشی و بنگاه اتومبیل بازکرده است

  دولت ذرت فروشی و بنگاه اتومبیل بازکرده است

  ساعت 24 - تازه‌ترین کالایی که وزارت صمت با شجاعت تمام خود را فروشنده آن معرفی کرده است ۵۰ مدل خودرو است. این شهامت وزارتخانه قابل تحسین است که از هیچ چیزی هراس ندارد و در حالی که خودروسازان مدیر و هیات‌مدیره و سازمان فروش دارند و سال‌های طولانی است کالایی که خود تولید می‌کنند را در بازار می‌فروشند، فروش آنها را از دست خودروسازها بیرون آورده است. سخنگوی وزارت صمت گفته است «تا پایان شهریور تقریبا ۵۰ خودرو یا مدل‌های فروش خودرو، از دایره قرعه‌کشی خارج می‌شوند. آماده‌ایم تا پس از تعیین‌تکلیف خودروهایی که قرار است عرضه شوند، از ۲۵ خرداد در قالب‌های مختلف فروش، مثل فروش فوق‌العاده یا پیش‌فروش و مشارکت، بدون قرعه‌کشی، اما با سامانه یکپارچه، خودروهایی مانند شاهین، ساینا، ساینا F، کوئیک F و کوئیک R را از طریق سامانه یکپارچه عرضه کنیم.»

 • بازار بی تاب ارز ؛تهدیدها ، دستگیری ها و وعده ها

  بازار بی تاب ارز ؛تهدیدها ، دستگیری ها و وعده ها

  ساعت 24 - بازار آزاد ارز درایران بدون ترمز به سوی افزایش روز افزون قیمت ارزهای معتبر پیش می رود. در چنین شرایطی که اقتصاد و خانواده های ایرانی با تهدی کاهش قدرت روبه رو می شوند خبرها نشان می دهد نیروهای امنیتی و انتظامی به دستگیری ها ادامه می دهند . در همین حال معاون اول رییس جمهور وعده داده است بازار را کنترل کرده و نرخ تبدیل ریال به دلار را افزایش می دهد. همزمان با رکورد شکنی تاریخی بهای دلار در بازار آزاد ایران، یک مقام پلیس امنیت اقتصادی این کشور، از بازداشت و دستگیری ۳۱ نفر از سرشاخه‌های معاملات فردایی ارز و طلا به اتهام اخلال در بازار ارز خبر داد.

 • درخواست غیر متعارف گروسی از ایران : «همین الان» به میز مذاکرات برگردید

  درخواست غیر متعارف گروسی از ایران : «همین الان» به میز مذاکرات برگردید

  ساعت 24 - در حالی که مقامهای سیاسی ایران در وزارت خارجه ودر سایر نهادها ونیز برخی سیاستمداران تند رو تر ادعاهای آزانس بینالمللی انرژی اتمی را قبول ندارند وحتی به خروج از ان پپ تی توصیه وتصریح می شود ریاست این سازمان درتازه ترین گفته هایش با لحنی غیر متعلارف از ایران خواسته است فورا وهمین الان به میز مذاکره برگردد. به گزارش یک رسانه غربی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز یکشنبه ۲۲ خرداد از ایران خواست ک«هم‌اکنون» به میز مذاکرات در وین بازگردد تا از بحرانی که ممکن است شرایط را برای نجات برجام «بی‌نهایت سخت‌تر» کند، جلوگیری شود.

 • رانت 6هزارتومانی در هردلار

  رانت 6هزارتومانی در هردلار

  ساعت 24 - نرخ فروش دلار آمریکا در خرید و فروش‌های روز یکشنبه بازار آزاد تهران سومین رکورد تاریخی خود را طی سه روز معاملاتی گذشته ثبت کرد و از مرز ۳۳ هزار تومان نیز گذشت.شکاف قیمتی دلار در بازارآزاد و دلار نیمایی به 6هزارتومان رسیده است. به این ترتیب هر کس بتواند به 100 هزار دلار دلار نیمایی دست یابد رانتی معادل 6 میلیارد تومان به دست آورده است.

 • تظاهرات کاسب های امین حضور تهران به وضعیت اقتصادی

  تظاهرات کاسب های امین حضور تهران به وضعیت اقتصادی

  ساعت 24 - درحالی که بیشتر خبرگزاری هاو رسانه های اجتماعی خبرمی دهند کاسب های بازار لوازم خانگی در امین حضور به دلیل جهش نرخ ارز دست از کار کشیده و به سیاست ارزی دولت اعتراض و راهپیمایی کردند خبرگزاری های هوادار دولت می گویند این اعتراض به نرخ وروش تازه مالیات گیری بوده است.

 • دلار ۳۳۰۰۰ تومان

  دلار ۳۳۰۰۰ تومان

  ساعت 24 - با گذشت ۱۰ ماه از شروع به کار دولت سیزدهم دلار با افزایش قیمت حدود ۳۰ درصدی همراه شده و برای نخستین‌بار از نیمه کانال ۳۲ هزار تومان عبور کرده است. بررسی‌ها نیز نشان می‌دهد که بازار ارز پیش از صدور این قطعنامه به استقبال افزایش قیمت‌ها رفته بود اما نهایی شدن تصمیم آژانس در خصوص ایران، آتش رشد قیمت دلار را شعله‌ورتر کرده است. رصد تحولات قیمت ارز طی یک ماه اخیر اما خبر از ماندگاری دلار در نرخ‌های بالای ۳۰ هزار تومان می‌دهد، به طوری که پایین‌ترین قیمت ثبت شده در این بازه زمانی ۳۰ هزار و ۱۵۰ تومان و بالاترین آن نیز ۳۲ هزار و ۸۷۰ تومان بوده است.