همه‌ی خبرهای امروز
 • پناهجو امروز ۰۷:۵۹

  چهار پناهجوی «ایرانی» در کانال مانش غرق شدند

  ساعت 24 - یک زن و یک مرد پناهجو به همراه دو کودک ۵ و ۸ ساله که گفته می‌شود ایرانی هستند صبح روز سه شنبه در کانال مانش غرق شدند.قایق حامل پناهجویان که قصد داشت سرنشینانش را به بریتانیا برساند در کانال مانش غرق شد.

 • بایدن امروز ۰۰:۲۴

  سود و زیان فعالیت های اقتصادی از پیروزی بایدن یا ترامپ

  ساعت 24 - دونالد ترامپ یا جو بایدن؟ با نزدیک شدن زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا، نبض اقتصاد آمریکا نامرتب می‌زند. صنایع نفت و داروسازی به پیروزی ترامپ امید بسته‌اند و تولیدکنندگان سلاح، برخلاف تصور، به پیروزی بایدن.

 • بورس امروز ۰۰:۰۹

  بورس ایران نتیجه انتخابات آمریکا را پیش خور کرده است

  ساعت 24 - در روزهای گذشته اخبار مثبتی در فضای بازار سرمایه منتشر شده است. با این حال بازار یا نسبت به آنها واکنشی نداشته یا واکنش معکوسی نشان داده است. از جمله این اخبار مثبت و مهم، انتشار گزارش‌ها و صورت‌های مالی شرکت‌ها در فصل تابستان بوده که بعضا حتی فراتر از انتظار کارشناسان ظاهر شده‌اند.

 • بادام دیروز ۰۷:۳۲

  دبیرکل حزب موتلفه اسلامی

  دولت چرا همتی را برکنار نمی کند ؟

  ساعت 24 - دولت کسی را که مسئول افزایش نرخ دلار از ۱۱ هزار تومان به ۳۸ هزار تومان است کنار نمی‌گذارد و حتی سیاستی را به او ابلاغ نمی کند تا این وضعیت پایان یابد.

 • شافعی دیروز ۰۰:۲۱

  رییس اتاق بازرگانی در تعقیب کارتن خوابهای صادراتچی

  ساعت 24 - دولت‌ها پس از اینکه از سیطره اندیشه جان مینارد کینز اقتصاددان نامدار انگلیسی بیرون آمدند و آموزه‌های میلتون فریدمن را در دستور کار قرار دادند به مرور چند ویژگی پیدا کردند اولا لاغر، کوچک، چابک و سبکبال شدند و ثانیا راه را برایهمکاری با گروه‌های گوناگون اقتصادی- اجتماعی جامعه خویش باز کردند و با آنها در اداره جامعه به ویژه در حوزه اقتصاد شریک شدند.

 • لی ۱۳۹۹-۰۸-۰۵ ۰۰:۵۵

  ایران "سامسونگ" و"لی" ندارد

  ساعت 24 - آیا اصولا درایران می دانیم ثروتمندرین آدم مرد است یازن ، بازرگان است یا تاجر< بندش در ایران چیست و این برند در دنیا چقدر نامدار است ؟ اگی پاسخ به این پرسش ها مثبت بود باید نام او دست کم در رده بندی هایی که شرمتهای رتبه بندی شرکتها به طور سالانه از ابعاد کوناون انجام می دهند بود اما نیست.

 • صلح ۱۳۹۹-۰۸-۰۵ ۰۰:۳۵

  توافق ارمنستان و آذربایجان بر آتش بس دوستانه

  shyj 24 - وزارت امور خارجه امریکا اعلام نمود که دو کشور ارمنستان و اذربایجان با آتش بس بشردوستانه در قره باغ ازصبح روز دوشنبه موافقت کردند.

 • حبیبی ۱۳۹۹-۰۸-۰۳ ۱۲:۴۲

  دور برگردان چند باره و شگفت انگیز خصوصی سازی

  ساعت 24 - در سال 1370 وهنگامی که شادروان حسن حبیبی معاون اول رییس جمهور وقت قطار خصوصی سازی را در ایران راه اداخت هرگز نمی دانست این قطار از کدام دره ها و کدام کوهستانها عبور می کند و چه فراز و فرودهایی را طی خواهد کرد.

 • منکیو ۱۳۹۹-۰۸-۰۳ ۰۸:۳۱

  ده اصل اقتصادی منکیو که سیاستمداران ایرانی نمی دانند

  ساعت 24 - روزها اقتصادایران علاوه بر گرفتاریهای عینی وویرانگری که ان را در خود فروبرده و شهروندان ایرانی را زیر فشار تنگناها مچاله کرده است بایک بدبختی دیگرهم دست وپنجه نرم می کند و آن داغ شدن مجادله میان سیاستمداران تازه به قدرت رسیده در مجلس با سیاستگذاران ترسوی دولت است.

 • پور ابراهیمی ۱۳۹۹-۰۸-۰۳ ۰۷:۰۹

  رییس کمیسیون اقتصادی مجلس خبرداد

  بسته شدن دست وپای بانک مرکزی در تجارت خارجی

  ساعت 24 - امروز میزان منابع ارزی کشور از میزان مصارف ارزی کمتر شده است که تقریباًدر طی دهه‌های گذشته هیچ گاه این شرایط را نداشتیم.آن چیزی که دغدغه جدی مجلس است و ما در مجلس و به ویژه کمیسیون اقتصادی پیگیری می‌کنیم، موضوع تنظیم بازار و مقابله با گرانی کالاها چه در بخش کالاهای اساسی و چه در بخش کالاهای غیراساسی است. البته اولویت با کالاهای اساسی است چرا که باید نیازها و مایحتاج زندگی مردم را به خوبی مدیریت کرد

 • پوتين و روحاني ۱۳۹۹-۰۸-۰۱ ۰۸:۴۲

  روسیه رقیب ایران یا رفیق ایران ؟

  روسیه حتی 5 دلار از وام 5 میلیارد دلاری را به ایران نداد

  ساعت 24 - روسیه ولادیمیر پوتین یکی از کشورهای خوشبخت در مناسبات با ایران است . در حالی که شهروندان ایرانی به دلایل تاریخی و نیز به دلایلی که رفتارهای حاکمان روسیه با ایران داشته اند از این کشور دلخوشی ندارند اما مدیران دولتهای ایران و نیز بخشی از رهبران احزاب وگروههای سیاسی ایرانی از روسیه پوتین به مثابه متحد استراتژیک و دوست ایران نام می برند .

 • خانه ۱۳۹۹-۰۸-۰۱ ۰۰:۲۲

  تاریخ 47 ساله مالیات بر خانه های خالی

  رویای پولسازی از چیزی که نیست

  ساعت 24 - دولت‌های ایران تا روزی که به دریای درآمدهای صادرات نفت وصل بوده‌اند هرگز با مردم و فعالان اقتصادی بر سر اینکه به دولت مالیات بدهند کاری نداشته و ندارند. در مقابل هرگاه درآمدهای رویایی نفت در سرازیری قرار گیرد یادشان می‌افتد باید از جیب مردم و از درآمد مالیات بر فعالیت‌های اقتصادی خزانه را پر کنند.

 • روحانی ۱۳۹۹-۰۸-۰۱ ۰۰:۱۳

  بانکها 7 بار دستور روحانی را نادیده گرفتند

  ساعت 24 - اقتصاد ایران روزهای سختی را سپری کرده و روزهای سختی را نیز پیش رو دارد. در چنین روزهای سخت و عجیب اقتصاد ایران بدیهی است که مدیران و اداره‌کنندگان کشور به دلیل پرشمار بودن و تودرتو و چندلایه بودن اقتصادی و نیز در هم تنیده شدن آن با سیاست و نبردهای بر سر قدرت، تصمیم‌ها و دستورهای عجیب بگیرند و بدهند.

 • پارسا ۱۳۹۹-۰۷-۳۰ ۰۰:۲۱

  محمد پارسا* برای روزنامه جهان صنعت نوشت

  توسعه صادرات به معنای واقعی

  ساعت 24 - آقای محمدباقر نوبخت در نشست رسمی درباره تدوین بودجه سال ۱۴۰۰ نکات قابل اعتنایی را مطرح کرده که متاسفانه در هیاهوی خبرهای داغ اقتصادی مربوط به قیمت دلار، ارز، سکه و سهام دیده نشد.

 • شافعی ۱۳۹۹-۰۷-۳۰ ۰۰:۱۶

  شافعی مدافع استوار خصوصی سازی

  ساعت 24- غلامحسین شافعی رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در همه مدتی که ریاست اتاق را بر عهده دارد با وزانت و متانت و سبک و سنگین کردن حرف‌هایی که می‌خواهد بزند، چیزی نمی‌گوید که کسی را آزار دهد یا اینکه مناسبات بخش خصوصی و دولت در همین اندازه‌ای هم که هست، آسیب نبیند.

 • هاشمی ۱۳۹۹-۰۷-۲۹ ۱۰:۱۱

  امیراحرار نظیفی، عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه

  "کارگزاران" نمونه بارز مافیا هستند

  ساعت 24 - حزب کارگزاران سازندگی در سال 1374و درجریان انتخابات مجلس چهارم از سوی معاونان و مشاوران و برخی از وزیران شادروان آیت الله هاشمی مثل غلامحسین کرباسچی ؛ مرحوم محسن نوربخش ، عطالله مهاجرانی ونیز بیژن زنگنه تاسیس شد که بعدها وزیران وقت حزب را ترک کردند.

 • اتاق بازرگانی ۱۳۹۹-۰۷-۲۹ ۰۸:۲۹

  گسترش نارضایتی بخش‌خصوصی

  ساعت 24 - محاصره اقتصادی ایران از سوی گروه حاکم بر کاخ‌ سفید هر روز کار را بر مدیران ارشد اقتصادی و سیاسی ایران سخت‌تر می‌کند. سخت‌ترین مرحله برای عبور از این تنگنا تهیه ارز برای تنظیم تجارت خارجی و نیز واردات کافی برای مواد غذایی، نهاده‌های دامی و مواد اولیه و کالاهای واسطه‌ای است.

 • ترکیه ۱۳۹۹-۰۷-۲۹ ۰۸:۲۴

  دلیل قدرت‌نمایی ترکیه در خارج از مرزهایش چیست؟

  ساعت 24 - گونول تول ،مدیر مرکز مطالعات ترکیه در موسسه خاورمیانه واشنگتن برای بی بی سی از رفتار تازه آنکارا نوشته و یاد آوری می کند ترکیه در سال‌های اخیر سه بار به سوریه حمله کرده و مداخله نظامی خود در خارج از کشور را افزایش داده است.

 • پرستاران ۱۳۹۹-۰۷-۲۹ ۰۸:۰۲

  پس از خلبانان و مهندسان نفت حالا مهاجرت پرستاران

  ساعت 24 - در دهه تازه سپری شده مهاجرت از ایران به دلیل پیدا کردن کار و شغل با درآمد و ثبات بیشتر به شکل گسترده رخ داده و انگار تمامی ندارد. پس از یک دوره که خبرهای منتشر می شد مهندسان نفت ایران به کشورهای صادرکننده نفت می روند خبرهایی در باره مهاجرت خلبانان منتشر شد و حالا روزنامه رسالت از مهاجرت پرستاران می نویسد.

 • بایدن ۱۳۹۹-۰۷-۲۸ ۰۱:۴۳

  سبقت بایدن از ترامپ و تردید به نظرسنجی ها

  ساعت 24 - تازه‌ترین نظرسنجی‌ها در آمریکا نشان می‌دهد جو بایدن نامزد دموکرات‌ها در برابر دونالد ترامپ برای ورود به کاخ سفید در انتخابات ۳ نوامبر آینده همچنان در سطح ملی و ایالتی پیشتاز است. برخی از گزارش‌ها بر اعتبار و دقت بیشتر نظرسنجی های کنونی نسبت به نظر سنجی های سال ٢٠١۶ تأکید می کنند.

 • کندلوس ۱۳۹۹-۰۷-۲۸ ۰۱:۳۹

  روزنامه جهان‌ صنعت تحلیل کرد

  اقتصاد سیاسی ایران در قاب پاییز 1399

  ساعت 24 - گاهی آدمی باید بایستد و به پشت سر نگاه کند و امروز و الانش را ورانداز کند و چشم‌اندازی را برای آینده‌اش در نظر بگیرد. این سه کار یعنی دیدن آنچه بر سر جامعه آمده است، آنچه امروز هست و آنچه آینده‌اش را می‌سازد. برای جامعه‌های انسانی از جمله ایران یک راه انکارناشدنی برای پیمودن است. نوشته حاضر بیشتر بر آنچه الان یعنی در قاب پاییز ۱۳۹۹ هستیم را در قالب اقتصاد سیاسی ایران پوشش می‌دهد. بدیهی است نوشته کوتاه و گویاست که ریخت و اندازه ایران در قاب پاییز ۱۳۹۹چگونه است.

 • ماروین ۱۳۹۹-۰۷-۲۸ ۰۰:۴۷

  رکود اقتصادی جامعه را بی رحم می کند

  ساعت 24 -آنهایی که فیلم سینمایی به یادماندنی «شماره یک» که برخی آن را به اسم «یک مرد یا یک ترن» می‌شناسند را دیده‌اند، چهره‌های پر از خشم و اندوه و خشونت دو مرد را به یاد دارند که در دوره رکود بزرگ سال ۱۹۲۹ آمریکا را درگیر یکی از بی‌رحمانه‌ترین نبردهای یک به یک می‌کنند تا از هستی و زندگی خویش نگهداری کنند.

 • ارزان ۱۳۹۹-۰۷-۲۷ ۰۸:۳۵

  معما: چرا کالاها در ایران گران و در اروپا ارزان شد؟

  ساعت 24 - درحالی که ایرانیان شاهد تورم افسارگسیخته ای در بازار کالاها هستند و روند فزاینده رشد قیمت ها امان مردم را بریده است مرکز آمار اتحادیه اروپاخبر داده است قیمت کالاها در 19 کشور اروپایی ارزان شده و متوسط تورم کشورهای عضو منطقه یورو به منفی ۰.۳ درصد رسید.

 • عبدالناصر همتی مدیرعامل بانک ملی ۱۳۹۹-۰۷-۲۷ ۰۷:۳۶

  همتی زیر ضرب انتقاد : خود را پشت تحریم پنهان نکن

  ساعت 24 - حالا دیگر ستاره اقبال عبدالناصر همتی رییس بانک مرکزی با شتاب درحال فرو افتادن در تاریکی هاست و سخنان پرشمار او در قالب نوشته های کوتاه اینستاگرامی ترس به دل بازار ارز و بازار گردانان نمی اندازد و قیمت دلار بر اراده و خواست او طغیان کرده است.

 • رئیس جمهور روحانی ۱۳۹۹-۰۷-۲۷ ۰۷:۱۱

  روزنامه رسالت روحانی را دجال و کدخدا معرفی کرد

  ساعت 24 - آتش خشم اصولگرایان ازصلح خواهی حسن روحانی رییس جمهور که هفته پیش گفت اگر زورمان نمی رسد با ید صلح کنیم و این خواسته خود را با یاد آوری صلح امام حسن مستند کرد هر روز شعله ور تر می شود و با عباراتی تند اورا در کانون نقدهای سخت قرار می دهند.

 • ارمنی ۱۳۹۹-۰۷-۲۵ ۱۸:۰۶

  هشدار ارمنستان به ایران درباره حمله قره باغ به مواضع آذر بایجان

  ساعت 24-الهام علی اف، رئیس جمهور آذربایجان مدعی شد که ارمنستان هفته گذشته خواستار آتش بس در قره باغ شده است، به گفته علی اف دلیل این امر وضعیت دشوار در جبهه‌ها بوده است.

 • مسکن ترکیه ۱۳۹۹-۰۷-۲۵ ۱۷:۵۸

  ایرانی ها همچنان صدرنشین ملک مسکونی در ترکیه

  ساعت 24- طبق آخرین گزارش اعلام شده از سوی مرکز آمار ترکیه، فروش املاک مسکونی به خارجی‌ها در ماه سپتامبر در پنجمین ماه متوالی با افزایش روبرو شده است و در هشتمین ماه متوالی از فوریه ۲۰۲۰ میلادی، ایرانی‌ها در صدر خریداران مسکن در این کشور ثبت شده‌اند.

 • بزوس ۱۳۹۹-۰۷-۲۵ ۱۷:۳۳

  ترکیب سرمایه گذاری ثروتمندان در بازارها مختلف

  ساعت 24 - در نیم سال نخست امسال شاید بیشترین دگرگونی در ذهن و رفتار شهروندان ایرانی نسبت به نگهداشتن دارایی های خود چه کوچک و متوسط وچه بربزرگ و کلان رخ داده است. افزایش شتابان نرخ تبدیل هر دلار آمریکا به ریال ایران و دو برابر شدن آندر نیم سال و نیز دو برابر شدن قیمت هر سکه در همین مدت راه شادی و اندوه وحسرت را به دلهای میلیونها ایرانی باز کرد و گروه ناچیزی شاد و سرمست شدند و بیشتر شهروندان اندوهگین وخشمگین شدند.

 • فقر ۱۳۹۹-۰۷-۲۵ ۱۰:۳۹

  نماینده مردم اردبیل در مجلس

  تعداد زیادی از مردم به نان شب محتاجند

  ساعت 24 - نماینده مردم اردبیل مجلس گفت:‌ متاسفانه اختلاف طبقاتی در کشور غوغا می‌کند و تعداد زیادی از مردم به نان شب محتاج هستند و باید خیلی سریع برای رفع مشکلات معیشتی مردم وارد میدان شد و نمی‌توان وقت را تلف کرد.

 • هسته ای ۱۳۹۹-۰۷-۲۵ ۰۷:۳۳

  تمرین جنگ هسته ای در آلمان

  ساعت 24 - سلاح های هسته ای آمریکایی در ترکیه آلمان ، بلژیک و هلند ذخیره می شوند. آلمانی ها قصد دفاع از چه کسی را دارند؟