• منطقه پولی یورو با رشد ۲ درصدی از رکود خارج شد

  منطقه پولی یورو با رشد ۲ درصدی از رکود خارج شد

  ساعت 24 - یورواستات، اداره آمار کمیسیون اتحادیه اروپا روز جمعه اعلام کرد که اقتصاد کشورهای حوزه یورو در سه ماهه دوم سال جاری رشدی دو درصدی را تجربه کرده است.

 • اسپرم گاو و راه شوروی

  اسپرم گاو و راه شوروی

  ساعت 24 - در اوایل دهه ۱۳۷۰ که روزنامه همشهری تازه منتشر می‌شد خبر کوتاهی منتشر کرده بود که ایران برای به نژاد دامی باید اسپرم گاو از خارج وارد کند زیرا توانایی تولید آن در داخل نیست. حالا دکتر عباسعلی زالی وزیر کشاورزی دهه ۱۳۶۰ در گفت‌وکو با «جهان‌صنعت» گفته است ایران هنوز برای به نژادی دام باید اسپرم گاوی را از خارج تامین کند.

 • تهدید ایران به پایان مذاکرات هسته‌ای از سوی آلمان

  تهدید ایران به پایان مذاکرات هسته‌ای از سوی آلمان

  ساعت 24 - هایکو ماس وزیر امور خارجۀ آلمان فدرال روز جمعه ۳۰ ژوئیه/ ۸ مرداد، جمهوری اسلامی ایران را به قطع مذاکرات هسته‌ای وین و ازسرگیری تحریم‌های اتحادیه اروپا تهدید کرد.

 • سنگ بزرگ وسط جاده صلح هسته ای

  سنگ بزرگ وسط جاده صلح هسته ای

  ساعت 24 - حسن روحانی و محمدجواد ظریف شاید خوش‌بین‌ترین سیاستمداران ایرانی وحتی در مقایسه با سیاستمداران آمریکایی بودند که تصور می‌کردند جو بایدن تا قبل از پایان سال ۱۳۹۹، صلح نامه با ایران را امضا می‌کند.البته برخی کارشناسان باور دارند این دو نفر به ویژه حسن روحانی از پیچیدگی رسیدن به صلح‌نامه اطلاع و تحلیل دقیق و عمیق داشت اما احساس می‌کرد حتی خودفریبی شاید بهتر از فرو رفتن در سیاهی باشد.

 • کشتار خاموش ایرانیان تهیدست با پول خودشان

  کشتار خاموش ایرانیان تهیدست با پول خودشان

  ساعت 24 - ایرانیان تهیدست با کوچک شدن سفره هایشان خاومش و در خود فرو تپیده می میرند و کسی هم جلودار این کشتار نیست. قاتل ایرانیان ناشناس نیست : قاتل نورم مهار نشدنی است که در همه 40 سال تازه سپری شده نرخ رشد آن تنها چند سال به زیر 10 درصد افتاده و در بیشتر سالها بالای 10 درصد بوده است.

 • مجلس نمی‌تواند هر قانونی را وضع کند

  مجلس نمی‌تواند هر قانونی را وضع کند

  ساعت 24 - جامعه‌های پیشرو در بنیان نهادن دموکراسی و الزام‌های آن در فرآیند ژرفا بخشیدن و گسترش دموکراسی به این نتیجه رسیدند که با کاستن از قدرت قانونگذاری نهاد دولت و نیز نظارت بر اجرای قانون از سوی دولت، نهاد تازه‌ای باید تاسیس شود.

 • حذف ولغو تحریم ها رویا و سراب است

  حذف ولغو تحریم ها رویا و سراب است

  ساعت 24 - محمدکاظم انبارلویی سرمقاله نویس روزنامه اصولگرای رسالت با انتقاد از حسن روحانی رییس جمهور و محمد جواد ظریف وزیر خارجه درباره بی نتیجه بودم برجام و کذاکرات صلح هسته ای ، طولانی شدن فرایسند مذاکرات را نقشه آمریکا دانست و تصریح کرد: زورگویی و بدعهدی آمریکایی‌ها هیچ‌گاه اجازه نمی‌دهد رویای توافق و بهتر بگوییم سراب رسیدن به لغو تحریم‌ها تعبیر شود.

 • هشدار همتی درباره به خطر افتادن معیشت مردم

  هشدار همتی درباره به خطر افتادن معیشت مردم

  ساعت 24 -درحالی که عبدالناصر همتی هیچ مقامی در بانک مرکزی ندارد و بیش از دوماه است که از این مقام کنار گذاشته شده است معلوم نیست چگونه به آمارهای پولی واعتباری بانک مرکزی دسترسی دارد که اعتراف می کند : " از ذکر اعداد محرمانه عاجز است، ولی لازم می‌بیند نسبت به این رویه سریعا تجدیدنظر شود." وی در حالی به دولت ومقامهای سیاسی در باره کارنامه 4 ماه نخست فعالیت دولت درباره استقراض از بانک مرکزی هشدار می دهد که دوماه از این مدت را رییس بانک مرکزی بوده است اودر صفحه تلگرامی خود به خطر افتادن معیشت مردم را در صورت ادامه وضعیت فعلی قطعی می داند.

 • دیکتاتور پیونگ یانگ ونیاز به حرف زدن با سئول

  دیکتاتور پیونگ یانگ ونیاز به حرف زدن با سئول

  دیکتاتور کره شمالی و برده دار بزرگ قرن بیست و یکم با پشتیبانی حزب کمونیست چین و نیز ولادیمیر پوتین همچنان سرپا بود و هست و هیچ راه و روزنه ای برای تفس کشیدن شهروندان بازنمی کند. این دیکتاتور نوکر چین درماههای گذشته ارتباط تلفتی با کره جنوبی را قطع کرد و حالا که در گرداب افتاده بازهم می خواهد حرف بزند.

 • نابردبار شدن ایرانیان

  نابردبار شدن ایرانیان

  ساعت 24 - نظام سیاسی ایران و ارکان اصلی تصمیم‌گیرنده آن در همین روزهایی که در آن به سر می‌بریم با سه پدیده بزرگ و نفس‌گیر دست به گریبان است؛ کمبود آب و برق یا کاستی‌های زیرساخت‌های ایران، فرآیند مدیریت پدیده آزاردهنده کرونا از جلب اعتماد شهروندان تا تامین واکسن و سرانجام رها شدن صلح هسته‌ای و فرورفتن این پدیده در غبار.

 • فرانسه: ایران فرصت توافق برای احیای برجام را به خطر نیندازد

  فرانسه: ایران فرصت توافق برای احیای برجام را به خطر نیندازد

  ساعت 24 - وزارت خارجه فرانسه روز دوشنبه اعلام کرد که اگر ایران به زودی به میز مذاکره برنگردد، فرصت رسیدن به یک توافق با قدرت‌های جهانی و احیای توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ را به خطر می‌اندازد.

 • آمریکا به فکر احیای برجام با کارت فشار بر چین

  آمریکا به فکر احیای برجام با کارت فشار بر چین

  ساعت 24 - واشنگتن به خوبی می داند سرعت تاثیرگذاری تحریم های موجود از سرعت نقطه گریز ایران عقب افتاده است و با اعمال تحریم های جدید در همین مقطع زمانی قادر نیست ترمز پیشرفت هسته ای ایران را بکشد؛پس چگونه این بازیگر می تواند عقب ماندگی خود را در این حوزه برطرف کند؟

 • کمبود آب ، کرونا و تحریم ایران را لبه پرتگاه رسانده اند

  کمبود آب ، کرونا و تحریم ایران را لبه پرتگاه رسانده اند

  ساعت 24 - درحالی که نظام سیاسی ایران در حل مساله کرونا با ناکامی فزاینده دست به گریبان بوده وهست ودر شرایطی که نظام سیاسی نمی تواند به صلح هسته ای برسد و گلوی اقتصاد فشرده می شود حالا کمبود آب نیز به دوگره بزرگ یادشده اضافه شده و نظام سیاسی ایران در بدترین حالت قراردارد . این سه معضل بزرگ ایران وایرانیان در لبه پرتگاه نگه داشته اند.

 • دلنوشته آخوندی :یاران حبیب یک به یک می‌روند...

  دلنوشته آخوندی :یاران حبیب یک به یک می‌روند...

  ساعت 24-عباس آخوندی وزیر در سوگ دوست و همکار 40 ساله اش دلنوشته ای را به ساعت 24 ار سال کرده و به فعالیت های رییس بنیاد مسکن اشاره کرده است که می خوانید:

 • تکیه گاه قدرت سیاسی در ایران

  تکیه گاه قدرت سیاسی در ایران

  ساعت 24 - شاید قیمت‌گذاری روی پدیده‌ای مثل «قدرت سیاسی» برای برخی قابل هضم‌ نباشد و بگویند مگر می‌شود روی این پدیده قیمت گذاشت. اما در دنیای امروز که دانش چندرشته‌ای یا به عبارت دیگر پیوند دانش‌های گوناگون به ویژه در دانش حوزه علوم انسانی روند فزاینده یافته این پرسش را می‌توان طرح کرد و به جواب هم رسید.

 • نوشته ای عجیب ازاحمد نقیب زاده و بیماری توهم توطئه

  نوشته ای عجیب ازاحمد نقیب زاده و بیماری توهم توطئه

  ساعت 24 -احمد تقیب زاده استاد علوم سیاسی دردانشگاه است و یکی از اعضای شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی به حساب می آید. اوکه یکی از تحلیلگران جدی در سیاست داخلی است و نوشته های پرشماری دارد از روزگار سیاست درایران حیران شده و اعتراف می کند انگار بیماری توهم توطئه گرفته است.

 • وقتی نیلی هم خسته شده وحرفهایش تکراری است

  مسایل اقتصادی وارد فاز سیاسی شده و راه حل اقتصاد ی ندارند

  وقتی نیلی هم خسته شده وحرفهایش تکراری است

  ساعت 24 - کسانی که با مسعود نیلی از نزدیک برخورد کرده و سخنان اورا در دو دهه تازه سپری شده به هر مناسبت گوش داده و یا خوانده اند می دانند اوهمیشه حرف ونکته تازه ای در باره اقتصاد کلان داشت که معضلی را نشان می داد یا آدرس یک راه را برای حل یک مساله می داد .

 • خوزستان بحران های ایران را آشکار کرد

  خوزستان بحران های ایران را آشکار کرد

  ساعت 24 - علی ربیعی سخنگوی دولت در یکی از سایت های داخلی نوشته است : ایران با پنج مسئله کلان مواجه است که ظرفیت تبدیل شدن به بحران را دارد و همه این مسائل در خوزستان خودنمایی کرده‌اند. جمهوری اسلامی در مقابل یکی از بزرگ‌ترین چالش چهار دهه اخیر خود قرار گرفته است.

 • دولت بی‌قدرت در دستهای رییسی

  دولت بی‌قدرت در دستهای رییسی

  ساعت 24 - تضعیف نهاد دولت در برابر سایر نهادها سابقه‌ای دراز در ایران معاصر دارد. نخستین گام را دانشجویان تسخیرکننده سفارت ایالات‌متحده آمریکا برداشته و دولت شادروان مهدی بازرگان را تا مرز بی‌قدرتی کشاندند. نخست‌وزیر دوران گذر در آبان ۱۳۵۸ استعفا داد و رفت.

 • شکست برجام یعنی ونزوئلایی شدن ایران

  رفتار اقتصادی دولت سیزدهم درسرنوشت ساز است

  شکست برجام یعنی ونزوئلایی شدن ایران

  ساعت 24 - اقتصاد ونزوئلا با تورم چندهزاردرصدی دست و پنجه نرم می کند و شهروندان این کشور به زحمت شکم خود را سیر می کنند و میلیونها ونزوئلایی از این کشور قفرار کرده اند و کشور در معرض جنگ داخلی است و اگر روس ها وچینی ها نباشند دولت مادورو سقوط می کند. این است که ایرانیان از ونزوئلایی شدن هراس دارند. حالا فریال مستوفی عضو اتاق بازرگانی تهران می گوید اگر دولت سیزدهم در برجام شکست بخورد احتمال ونزوئلایی شدن ایران افزایش می یابد. سخنان اورا به نقل از پایگاه خبری ایران می خوانید:

 • لبنان گروگان از درون و بیرون

  لبنان گروگان از درون و بیرون

  ساعت 24- لبنان درنگاه به تاریخ خاورمیانه، چهار راه بروز حوادث گوناگون و بحران‌ها بوده است که نقش تعیین کننده در چگونگی حیات دولت‌ها در این کشور و دیگر کشورهای منطقه داشته است.روز و روزگاری به خصوص در رسانه‌های عربی و اروپایی، لبنان را «عروس» خاورمیانه می‌خواندند.

 • سردار؛ اصرار مورینیو و پول نقد لورکوزن

  سردار؛ اصرار مورینیو و پول نقد لورکوزن

  ساعت 24 - خبرنگار مشهور ایتالیایی در خبری فوری اعلام کرده است که باشگاه رم ایتالیا و هم‌چنین بایرن لورکوزن آلمان مشتریان جدید ستاره تیم ملی فوتبال ایران هستند.

 • ادعا درباره احتمال قطع صادرات نفت ایران به چین

  ادعا درباره احتمال قطع صادرات نفت ایران به چین

  ساعت 24 - از دو- سه روز پیش زمزمه هایی درباره سخت گیری دولت بایدن در صورت شکست گفت وگوهای صلح هسته ای نسبت به اقصادایران به گوش می رسید تا اینکه رسانه های خارجی نوشتند دولت ایالات متحده در راستای آماده کردن خود برای رویارویی با احتمال عدم بازگشت تهران به میز مذاکرات، در حال بررسی موضوع مسدود کردن راه فروش نفت ایران به چین است.

 • نورداستریم خوشبخت و و پارس جنوبی سیه بخت

  نورداستریم خوشبخت و و پارس جنوبی سیه بخت

  ساعت 24 - ایران و روسیه دو همسایه قدیمی هستند که در ۲۰۰ سال گذشته بارها با هم جنگیده‌اند و روسیه تزاری بخش‌های مهمی از ایران را با کاربرد زور و فریب از ایران جدا کرد. انقلابیون روسیه در سال ۱۹۱۷ توانستند تزارها را شکست داده و کشوری با اقتصاد سوسیالیستی و دعوای عدالت‌خواهی در جهان راه بیندازند.

 • انتقام تاریخی و سخت اقتصاد از سیاست در ایران

  انتقام تاریخی و سخت اقتصاد از سیاست در ایران

  ساعت 24 - پنهان‌سازی گرفتاری‌ها و گره‌های کور زندگی و کسب‌وکار و معیشت ایرانیان که دیگر مانند روز آشکار شده ناشدنی شده است و ایرانیان از روزگار غم‌انگیز خود آگاهی همه سویه دارند. حالا دیگر چند سالی است که مدیران سیاست و اداره‌کنندگان ایران با اطلاع دقیق از اینکه پنهان‌سازی دشواری‌های زندگی شهروندان این سرزمین ناشدنی است راه تازه‌ای را می‌روند و دنبال این هستند که بگویند سازنده این همه بدبختی کیست؟

 • جلالپور: ریشه های شرم ما از خوزستانی ها

  جلالپور: ریشه های شرم ما از خوزستانی ها

  ساعت 24- سه سال پیش دو متن درباره خوزستان در همین کانال نوشتم. یک بار در بهار و بار دیگر در مهر 1397.در فروردین 97 نوشتم: «خوزستان با ابرچالش‌های نگران کننده‌ای مواجه است. هر روز خبر ناگواری از این استان می‌شنویم.

 • پرش بلند قیمت موادغذایی در ایران

  پرش بلند قیمت موادغذایی در ایران

  ساعت 24- درحالی که مقامهای سیاسی ایران در نیم قرن گذشته کوشش کردند ایران در تامین غذا به خارج کمتر ین وابستگی را داضشته باشد داما درحال حاضر به دلیل وابستگی نهاده های دام و طیور و نیز واردات برنج وروغن و شکر برای تعادل بخشی به تولید و مصرف کشور از این نظر وابستگی کامل داریم. از سوی دیگر رشد قیمت دلار به پول ایران قیمت موادغذایی را بیش از سایر کالاها افزایش می دهد.

 • ترکیه و ساخت دیوار بتنی در مرزش با ایران

  ترکیه و ساخت دیوار بتنی در مرزش با ایران

  ساعت 24 - برای مقابله با ورود «مهاجران غیر قانونی، قاچاق کالا و مبارزه با تروریسم» در حال نصب یک دیوار بزرگ بتنی ۶۳ کیلومتری در مرز خود با ایران است.

 • سدها مقصر بی آبی نیستند

  سدها مقصر بی آبی نیستند

  ساعت 24 - این روز ها مطالب فراوانی در مورد بحران آب نوشته می شود. هرکسی هم عاملی را سیبل حمله کرده است. از همه نسنجیده تر انتقاد از سد سازی در کشور است. مقایسه کنید اگر سد کرج و لار و لتیان ساخته نشده بود آب آشامیدنی مردم تهران از کجا می آمد؟

 • روزنه هایی را باز بگذارید تا مردم خفه نشوند

  روزنه هایی را باز بگذارید تا مردم خفه نشوند

  ساعت 24 - همیشه اینطور بوده است که جامعه های کوچک هنگامی که با جامعه های بزرگتر نبرد می کنند خودرا پنهان می کنند تا نیروها و امکانات یکسره در اختیار نیروی بزرگتر نیفتد . مثلا برای سلاح های خود انبارهای ناپیدا تهیه می کنند وحتی سربازهای خود را در زیر زمین ودر تونلها پنهان می کنند.