همه‌ی خبرهای امروز
 • عباس ملکی دیروز ۰۷:۰۶

  پیامدهای سیاست های بایدن بر بازار انرژی

  ساعت 24 - عباس ملکی تحلیل گر ارشد انرژی در ایران درتازه ترین تحلیل هفتگی خود تحولات بازار و اقتصاد سیاسی انرژی را بررسی کرده است که در زیر می خوانید

 • نوبخت دیروز ۰۲:۲۱

  سکوت روحانی و نوبخت‌، تسلیم یا ترفند

  ساعت 24 - کسانی که بیننده مناظره تلویزیونی کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری در سال ۱۳۹۲ و نیز ۱۳۹۶ بودند، هرگز یادشان نمی‌رود حسن روحانی و محمدباقر قالیباف چقدر صاف و پوست‌کنده به حساب و کتاب هم رسیدند و هر کدام دیگری را به فساد متهم کردند.

 • مردم دیروز ۰۲:۱۷

  جان‌سختیم که از این غصه نمردیم

  ساعت 24 - محمدصادق جنان‌صفت -حرف‌های دیروز محمدباقر قالیباف‌ رییس مجلس قانونگذاری ایران را که یکی از خبرگزاری‌ها آن را گزارش کرده است چند بار خواندم و هر بار که خواندم، بیشتر غصه خوردم.

 • درآمد نفت دیروز ۰۲:۱۱

  تداوم تحریم های نفتی ایران و شرایط بودجه و دلار

  ساعت 24 - گزارشگران بین المللی باور دارند یکی از دلایل رشد قیمت ها در بازار جهانی نفت این است که تداوم تحریم های ایران راه ورود نفت تازه را مسدود کرده و بازار با عرضه تازه رو به رو نمی شود.

 • خبر ۱۳۹۹-۱۱-۰۴ ۰۸:۲۶

  اوج ناتوانی بازپرداخت 180 طرح مساله دار وام گیرنده ارزی

  ساعت 24-علیرضا ساعدی، عضو هیات عامل صندوق توسعه ملی که مهمان نشست تازه کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران بود ضمن ارائه گزارشی، ضوابط و شرایط اساسنامه‌ای و نظام ‌نامه‌ای را که متقاضیان با آگاهی از آن تسهیلات دریافت کرده‌اند، از جمله تکمیل و پذیرش اقرارنامه نوسانات نرخ ارز، تشریح کرد.

 • دلار ۱۳۹۹-۱۱-۰۴ ۰۷:۲۴

  استاد اقتصاد دانشگاه تهران

  تحریم حذف نشود دلار در مدار صعودی قرار می گیرد

  ساعت 24 - استاد اقتصاد دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه قیمت واقعی و بنیادی دلار براساس مطالعات انجام شده حوالی 20 هزار تومان است، گفت:‌ صادرکنندگان، روی تنزیل ارز مقاومت می‌کنند و اجازه کاهش نمی‌دهند اگر تحریم حذف نشود احتمال برگشت دلار به مدار صعودی وجوددارد. .

 • بيژن زنگنه ۱۳۹۹-۱۱-۰۴ ۰۶:۵۳

  رمز گشایی از آمارهای بیژن زنگنه

  ساعت 24 - بیژن زنگنه، بیش از هر ایرانی دیگری در طول تاریخ وزیر نفت بوده است و آنقدر فوت و فن در این صنعت آموخته است و آنقدر حرف زدن از نفت به جنس سیاست را خوب بلد شده است که افراد اندکی شاید با دقت در کلملت به کاررفته از سوی او به رمز ورازهای حرفهایش پی می برند.

 • علی ربیعی ۱۳۹۹-۱۱-۰۴ ۰۱:۱۰

  کسب قدرت سیاسی با ابزارهای غیراخلاقی

  ساعت 24 - نگاه کنید به حضور ظریف در مجلس و کلمات مطرح شده، درخواست‌های اعدام برای این و آن، به‌کار بردن افشاگری براساس اطلاعات غلط به جای روشنگری و نیز برخی تریبون‌ها که خشونت کلامی در آن موج می‌زند. اینها همه نشانه‌هایی از نقصان در سیاست و پر شدن خشونت در کلام سیاسی ایران است.

 • فقرا ۱۳۹۹-۱۱-۰۳ ۰۸:۲۷

  بی پولی کشور و جنگ کهنه روحانی و قالی باف

  در سال 1392 بود که حسن روحانی و محمد باقر قالیباف در نبود چهره های استخواندار دوجناح سیاسی کشور شانس های بالایی برای به دست آوردن منصب ریاست جمهوریپیدا کردند. . آنهایی که مناظره های این دونامزد انتخابات را دنبال می کردند یادشان هست هرکدام چگونه با تضعیف رقیب از مسیر بزرگ کردن و افشای نقاط تاریک کار و زندگی یکدیگر راه را برایاو ناهموارکردند .

 • جواد ظریف ۱۳۹۹-۱۱-۰۳ ۰۱:۱۲

  افشاگری خبرگزاری روسی از ارتباط پنهان دولت ایران با تیم بایدن

  ساعت 24 - عماد آبشناس کارشناس خبرگزاری اسپوتنیک فارسی که دیدگاههای دولت روسیه را منتشر می کند در یادداشت تازه اش برای این رسانه ارتباط های پشت پرده دولت روحانی با تیم بایدن خبرداد.

 • چین ۱۳۹۹-۱۱-۰۳ ۰۰:۴۶

  آمریکا از نظر اقتصادی چین را طلاق داده و اروپاهم وسواس دارد

  ساعت 24 - همزمان با برگزاری مراسم تحلیف جو بایدن، چهل و ششمین رئیس‌جمهوری ایالات متحده، وزارت امور خارجه چین روز چهارشنبه بیستم ژانویه، با انتشار بیانیه‌ای ۲۸ تن از مسئولان پیشین دولت آمریکا، از جمله مایک پمپئو و جان بولتون را به دلیل «نقض حاکمیت پکن» و «دخالت در امور داخلی» این کشور تحریم کرد.

 • قالیباف ۱۳۹۹-۱۱-۰۲ ۲۲:۴۴

  ادامه رجز خوانی روحانی و قالیباف برای بودجه

  ساعت 24 - رجز خوانی و سخن پراکنی علیه هم از سوی روحانی و قالیباف از انتخابات ریاست جمهوری 1392 شروع شده است و هنوز ادامه دارد. حالا قالیباف در مقام ریاست مجلس شان خود را حتی بالاتر از رییس دولت می داند و به او فرمان می دهد. دور تازه رجز خوانی از اوایل پاییز بر سر بودجه 1400 شروع شده و ادامه دارد.

 • بایدنی ۱۳۹۹-۱۱-۰۲ ۰۷:۵۱

  توصیه های کارشناسانه باربارا به ایران برای انعطاف

  ساعت 24 - اگر در ایران نهادهای آمار گیری ونظر سنجی های غیر دولتی اجازه فعالیت داشتند و می توانستند با رجوع به متن و بطن جامعه خواسته های شهروندان را شناسایی و به تصمیم گیران منتقل کنند بسیار از گره ها شاید باز می شد. اما چنین نیست و نخبگان نیز نمی خواهند از احتیاط دور شده و صریح تر سخن بگویند.

 • بازار دلار ۱۳۹۹-۱۱-۰۲ ۰۷:۲۴

  نشانه های افزایش احتمال صعودی شدن قیمت دلار

  ساعت 24 - دقت در صحبت های عبدالناصر همتی در باره سیاست های ارزی و نیز مسایل اقتصاد سیاسی ارز می تواند سرنخ های مورد نیاز دلار بازان را به آنها بدهد که روند کاهش قیمت ها سخت شده است و آنها که تا امروز دلارهای خود را فروخته اند باختند.

 • روحانی ۱۳۹۹-۱۱-۰۲ ۰۶:۵۲

  ساعت 24 تحلیل می کند

  راز ترساندن روحانی از خوش بینی به بایدن

  ساعت 24 - روزی که حسن روحانی به محمد باقر نوبخت گفت برای بخشی از درآمد بودجه عمومی کشور روی صادرات 2.3 میلیون بشکه درروز صادرات نفت به قیسمت هربشکه 40 دلار حساب باز کند ،آیا دررویا وخیال به سر می برد؟

 • همتی ۱۳۹۹-۱۱-۰۲ ۰۰:۴۲

  همتی شگفت‌انگیز واعدادی که ارایه کرد

  ساعت 24 - همه کسانی که به اقتصاد سیاسی ایران به هر دلیل علاقه دارند و اخبار و گزارش‌های ارسالی از سوی رسانه‌ها و به نقل از مدیران و فعالان اقتصادی را دنبال می‌کنند، روز سه‌شنبه آخرین روز دی‌ماه ۱۳۹۹ را با شنیدن و خواندن خبرهای شگفت‌انگیزی دنبال کردند که از صبح زود در اتاق بازرگانی تهران شروع شد و در ساعت‌های پایانی شب در تلویزیون ایران ادامه پیدا کرد.

 • دلار ۱۳۹۹-۱۱-۰۱ ۰۹:۰۴

  چرا حرفه ای ها دلارمی خرند؟

  ساعت 24 – تجربه دهه 1390 نشان می دهد قیمت دلار جهش های بلند را تجربه می کند ، چند گاهی در اوج می ماند آنگاه برای مدتی بسیار بالاتر از نقطه پرش نخستین وکمی زیر نقط اوج می ایستد و سپس پرش خود را شروع می کند.

 • حادثه فولاد بویراحمد ۱۳۹۹-۱۱-۰۱ ۰۸:۰۰

  فولاد سازها در تیررس اتهام لابی گری وستم کاری

  ساعت 24 - دیروز در اتاق تهران جنگ سختی میان ذینفعان صنعت فولاد از تولیدکنندگان مواد اولیه فولاد مثل سنگ اهن ریال گندله و زغال سنگ و برق ونیز استفاده کنندگان از فراورده های فولاد و اهن برپا بود. در این جنگ که سیدرسول خلیفه سلطان از سوی فولاد سازها حاضر بود نخستین یورش برنده به او جعفر سرقینی بود که سالهای طولانی معاون معدنی وزارت معادن وفلزات و سپس وزارت صمت بود. او در یورش به فولاد سازها تیری هم به سوی خوانساری رییس اتاق تهران انداخت و به اوگفت باید در بیان واقعیت ها همه جانبه نگاه کند.

 • ترامپ و پوتین ۱۳۹۹-۱۱-۰۱ ۰۷:۰۵

  پیام خداحافظی ترامپ : تنها رییس جمهوری ام که جنگی را شروع نکردم

  ساعت 24 –"من به خصوص افتخار می کنم بعد از چند دهه اولین رئیس جمهور بودم که هیچ جنگ تازه ای را شروع نکرده است.ما خلافت داعش را نیست و نابود کردیم و به زندگی فلاکت بار بنیانگذار و رهبر آن البغدادی پایان دادیم. "

 • تحریم ۱۳۹۹-۱۱-۰۱ ۰۶:۴۹

  بایدن زیر ضرب موافقان ادامه تحریم های ایران

  ساعت 24 – وندی شرمن که حالا معاون وزیر خارجه شده است می گوید گفت: «باید در باره مناسبات با ایران به سختی تلاش کنیم زیرا اعتبارمان را از دست داده‌ایم و اکنون ضعیف‌تر به نظر می‌رسیم"

 • کیم ۱۳۹۹-۱۰-۳۰ ۱۲:۴۰

  قفسه های خالی کالاهای اساسی و زرادخانه لبریز از موشک

  کره شمالی منتظر بازی بایدن است

  ساعت 24 - کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، در جشن تولدش فهرستی طولانی از سلاح‌های جدیدی ارائه کرد که دوست دارد داشته باشد.فهرستی که شامل موشک‌های دوربرد دقیقتر، کلاهک‌های اتمی بسیار بزرگ، ماهواره‌های جاسوسی و یک زیردریایی اتمی می‌شد.

 • مردم ۱۳۹۹-۱۰-۳۰ ۰۷:۱۵

  کاش حال ایران واقعا خوب بود

  محمدصادق جنان‌صفت –ساعت 24 - هر ایرانی دلسوز به این مرز و بوم و این سرزمین شگفت‌انگیز که ارزش داشتن یک سرزمین آباد و شاد با شهروندانی سرزنده و چشم‌اندازی روشن را نیک می‌داند، این روزها از خود می‌پرسد آیا حال سرزمین‌مان خوب و خوش است؟

 • دلاریزاسیون ۱۳۹۹-۱۰-۳۰ ۰۶:۴۰

  آیا دلار بازان حرفه ای ونهادهای حقیقی فروشنده اند؟

  ساعت 24 -ایا دلار بازان حرفه ای و نهادهای حقیقی بزرگ که برای روز مبادا دلار را باقیمت های تا 25 هزارتومان خریده اند دراین روزها فروشنده دلارند یا خریدار؟ تجربه نشان می دهد شاید دلار برای یک دوره کوتاه مدت در مسیر سرازیری باشد اما دلار بازارن حرفه ای یادشان هست این روندکاهنده می تواند به سرعت برگردد.

 • بورسیران ۱۳۹۹-۱۰-۳۰ ۰۰:۵۱

  بورس هراس انگیز با سه میلیون سرمایه از دست داده

  ساعت 24 - سایت خبری – تحلیلی ساعت 24 روز 16 اردیبهشت و در روزهایی که فرهاد دژپسند با رشدهای شگفت انگیز شاخص کل سهام که از رشد ارزش سهام شرکتها سزچشمه می گرفت در رویا به سر می برد نوشت :

 • تحریم ۱۳۹۹-۱۰-۲۹ ۲۳:۴۹

  سه گانه زمانی تحریم و کسری بودجه

  ساعت 24 - درست همزمان با رسیدن بودجه کل و اقتصادایران به سربالایی ، سوخت ماشین بودجه کل کشور در سال 1400 نیز به انتها رسیده و نمی تواند به رفتن ادامه دهد. دلیل اصلی تمام شدن سوخت بودجه کل کشور همان تمام شدن و نرسیدن درآمد صادرات نفت خام است. حالادیگر درایران با صدای بلند گفته می شود بودجه ایران به تحریم و تحریم نیز به گفت وگو با ایالات متحد آمریگا سنجاق شده اند.

 • رانت ۱۳۹۹-۱۰-۲۹ ۰۶:۵۹

  رانت خواری و حسرت و غصه درستکاران

  ساعت 24 - در این روزهای تازه سپری شده فولادسازان ایرانی توانسته اند موجی از انتقاد علیه قییمت گذاری دستوری راه انداخته و دولت نیز دوپاره شده و گروهی می گویند برای جلوگیری از افزایش قیمت کالاهایی که فولاد مصرف می کنند باید قیمت فولاد کنترل شود. گروه دیگر اما باوردارند بهتر است به جای قیمت گذاری دستوری فولاد قیمت گاز و برق فولاد سازها ازاد شود.

 • عباس ۱۳۹۹-۱۰-۲۹ ۰۰:۵۰

  بازار انرژی زیر نگاه عباس ملکی *

  پشت بازار نفت به چین گرم است

  ساعت 24 - قیمت نفت برنت برای تحویل در ماه‌های آتی در روز سه‌شنبه هفته قبل به بالاترین قیمت در ١١ ماهه اخیر یعنی ۵٧ دلار در هر بشکه رسید و پس از آن کمی کاهش نشان داد. یکی از دلایل آن می‌تواند تقویت دلار در برابر ارزهای دیگر در هفته قبل باشد.

 • جمشید ۱۳۹۹-۱۰-۲۹ ۰۰:۴۱

  تله دلار 15 هزارتومانی و جهش دوباره دلار

  ساعت 24 - در روزهایی که هنوز نمی‌دانستیم کدام یک از نامزدهای انتخاباتی آمریکا بر صندلی ریاست‌جمهوری تکیه خواهد زد و آینده سیاسی روشنی پیش روی کشور نبود، حفظ و ذخیره منابع ارزی به صورت امری بدیهی و اجتناب‌ناپذیر درآمده بود.

 • طلا سکه دلار ۱۳۹۹-۱۰-۲۹ ۰۰:۳۲

  بازارها ی سهام و دلار در چاه ابهام

  ساعت 24 - این روزها می‌توان گفت بازارهای شناخته‌شده در ایران مثل بازار سهام، ، بازار ارز، بازار کالاهای بادوام و بازار کالاهای واسطه‌ای حالت گرگ و میش را دارند و معلوم نیست کسی که وارد هر کدام از بازارها می‌شود فایده میش نصیبش می‌شود یا چنگ و دندان تیز گرگ. بازارهای ایران این روزها در مه فرو رفته و در چاله‌ ابهام افتاده‌اند. البته این وضعیت در دوره‌هایی در بازارها پدیدار شده اما این بار داستان پیچیده‌تر است.

 • رنانی ۱۳۹۹-۱۰-۲۸ ۱۳:۴۴

  نوشته محسن رنانی در باره دموکراسی و کلاغ های خانه مادری

  ایران تا دمکراسی راه درازی دارد

  ساعت 24 - محسن رنانی اقتصاددان ایرانی که سکوت قلم را شکسته و آرام آرام دارد به صحنه مجادله سیاسی- اقتصادی بر می گردد در تازه ترین نوشته اش با یاد آوری یک خاطره ،درباره دست اندازهای دموکراسی در ایران نوشته است که از روی صفحه تلگرامی وی نقل می شود: