همه‌ی خبرهای امروز
 • خبر دیروز ۱۸:۱۴

  سینمای ایران از روزنه سیمای سیمرغ

  سرنوشت سینمای ایران درانحصار 5 خصولتی

  ساعت 24-تحلیل سینما از دو حیث مهم است: توجه به خصلت آینگی سینما و توجه به تاثیری که در عرصه عمومی می‌گذارد. خصلت آینگی سینما ما را متوجه وضعیت فرهنگی و مولفه‌های جامعه می‌کند و تاثیرگذاری سینما بر فرهنگ ما را دل‌مشغول نقش هدایتی سینما. تفکیک این دو جنبه قاعدتاً به آن می‌ماند که بخواهیم تنها یک روی سکه را ببینیم. لذا هم باید دقت کرد سینما کدام واقعیت‌ها را به چه نحوی «بازنمایی» می‌کند و چه چیزهایی را به عنوان «هست‌هایِ» فرهنگی و اجتماعی به معرض وجدان جامعه می‌آورد، و هم باید دید چه آرمان‌ها و بایدهایی را حکایت می‌کند.

 • پخش مواد غذایی دیروز ۰۹:۵۲

  سیاست های کلیشه ای جواب نمی دهند و باید طرحی نو در انداخت

  معیشت شهروندان و روزهای سخت و نفس گیر

  ساعت 24-نتایج یک نظر سنجی انجام شده از سوی ایسپا نزدیک به 89 درصد پرسش شوندگان گفته اند قدرت خریدشان برای خرید آجیل و تنقلات نسبت به اسفند پارسال کاهش داشته است . این رقم برای شیرینی و میوه 78درصد، و برای پوشا ک درهمین دوره زمانی 82درصد گزارش شده است.

 • جان کری و ظریف دیروز ۰۹:۲۹

  راه اصلی برای برطرف کردن تنگناها

  نباید زندگی در تحریم را اصل بدانیم

  ساعت 24-«رشد اقتصادی ایران در سال 1398 بین 5/4 تا 5/5 درصد منفی» خواهد بود. از طرف دیگر و مطابق با آمارهای ارایه شده از سوی مرکز آمار ایران، رشد جمعیت ایران در سال 1398 دست‌کم 5/1 درصد است. یک محاسبه ساده نشان می‌دهد سال آینده کل جامعه ایران و اقتصاد ملی بین 6 تا 7 درصد فقیرتر و کوچک‌تر خواهد شد.

 • خبر ۱۳۹۷-۱۲-۲۷ ۱۰:۱۵

  الجزایریهای خارج نشین همراه ساکنان سرزمین

  تمدید دوره ریاست جمهوری بوتفلیقه خلاف قانون اساسی است

  ساعت24 - هزاران الجزایری‌ و فرانسوی الجزایری‌تبار در مخالفت با ادامه ریاست جمهوری بوتفلیقه در آستانه انتخابات آتی الجزایر، در پاریس تظاهرات کردند.راهپیمایان در تجمع روز یکشنبه ۲۶ اسفند در میدان رپوبلیک (جمهوری) پاریس در حالی که بسیاری از آنان پرچم این کشور را در دست داشتند، علیه دولت بوتفلیقه شعار دادند.

 • خبر ۱۳۹۷-۱۲-۲۷ ۱۰:۱۱

  به رغم هشدار های پرشمار بخش خصوصی در11ماه گذشته

  آیا وزیر اقتصاد باورمی کند دلار4200 تومانی فساد ساز است ؟

  ساعت24 - فرهاددژپسند داین چندماه گذشته که منصب با اهمیت وزارت اقتصادرا دردست دارد نشان داده است یک محافظه کار تمام عیار است و گامی برخلاف عرف و عادت دولت برنخواهد داشت و تازمانی که مطمئن نشده است دیدگاه عمومی دولت چیست درباره چیزی داوری نمی کند و پیشنهادی نمی دهد.

 • خبر ۱۳۹۷-۱۲-۲۷ ۱۰:۰۳

  سازگاری داوری پدرام سلطانی با اطلاعات بیژن زنگنه

  کاسبهای تحریم دالانهای تاریک فسادحفرکرده اند

  ساعت24 - سخنان خشم آلود بیژن زنگنه درباره فساد بزرگ بابک زنجانی که هزاران میلیارد تومان پول حاصل از صادرات نفت خام دراختیارش را پنهان کرده و به هردلیل آن را برنمی گرداند ومحاکمه گروهی از کسانی که دردولت احمدی نژاد ارزهای صادرات پتروشیمی را دراختیار داشته واز آن برای خود رانت فساد آلود درست کرده بودند، نشان می دهد تحریم ایران درسالهای اخیر یکی از سرچشمه های فساد شده است.

 • خبر ۱۳۹۷-۱۲-۲۷ ۱۰:۰۱

  برخی از پیامدهای راهبردی تحریم‏‌ها بر جامعه، نظام سیاسی و ایران تشریح شد

  شکل ‏‌گیری فضای ناامیدی، تند شدن طبقه متوسط و تعطیلی ساخت زیربناها

  ساعت24 - درحالی که مقامهای سیاسی ایران امیدوارند سال 1398 سال کاهش فشارهای تحریم براقتصادایران ، معیشت خانواده ها و ادامه کار بنگاههای اقتصادی باشد اما کارشناسان باوردارند ادامه تحریم ها ایران و جامعه ایرانی را با آسیب جدی مواجه خواهد کرد.

 • خبر ۱۳۹۷-۱۲-۲۶ ۱۰:۲۶

  مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری منتشر کرد

  اقتصاد عربستان و رهایی از اعتیاد به نفت

  ساعت24 -واقعیت این است که نظام سیاسی عربستان و ترکیه و این روزها حتی امارات کوچک در کنار و حتی در مرحله بالاتر از درگیری‌های سیاسی به اصلاحات اقتصادی باهدف رسیدن به سطح بالاتری از رشد و توسعه و رسیدن به پله نخست اقتصادی در خاورمیانه فعالیت دارند.

 • خبر ۱۳۹۷-۱۲-۲۶ ۱۰:۰۷

  تحلیل عضو هیئت‌رئیسه اتاق بازرگانی تهران

  مشکل اقتصاد با پلیس‌بازی حل نمی‌شود

  ساعت24 -آیا همه دولت‌های پس از انقلاب و همه مدیران و روسا و کارشناسان و کارکنان دستگاه قضایی ایران و ده‌ها دستگاه نظارتی در ایران ضعیف بوده‌اند و یا بر روی فساد چشم‌بسته‌اند که شاهد گسترش فساد کاران اقتصادی هستیم و هرروز شاهد محاکمه یک گروه مفسد اقتصادی هستیم؟

 • خبر ۱۳۹۷-۱۲-۲۶ ۱۰:۰۲

  بخش خصوصی ایران را دولتها درمسیر رانت خواری قراردادند

  دولت دوازدهم و ادامه نظام حامی پروری

  ساعت24 -این روزها شاهد محاکمه یک گروه از کسانی هستیم که بنا به گفته دادستان انقلاب درنظام اقتصادی اخلال کردند و به همین دلیل است که داستان رانت خواری و فساد باردیگر به صدر خبرهایی اقتصادسیاسی ایران برگشته و با داستان تلخ کاهش قدرت خرید شهروندان گره خورده است.

 • خبر ۱۳۹۷-۱۲-۲۵ ۱۰:۰۲

  چرا غولهای غرب اتحایه اروپا ترکیه را دردل خود جای نمی دهند

  احتمال انتقال قدرت از غرب به جنوب اروپا

  ساعت24- مسایل ، تحولات و آینده ترکیه برای ایران به دلیل اینکه همسایه دیوار به دیوارند اهمیت دارد.هررخدادی که ترکیه را درهرمسیری تضعیف کند یا آن را درحوزه اقتصادی و نظامی تقویت کند بر آینده ایران موثر است. بنابر این پیگیری تحولات ترکیه یکی از کارهایی است که پژوهشگران ایرانی همیشه انجام می دهند .

 • خبر ۱۳۹۷-۱۲-۲۵ ۰۹:۲۷

  مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری منتشر کرد

  دلایل رشد رفتار و گفتار گروههای فاشیستی درایران

  ساعت24- در بررسی گفتمان‌های سیاسی و نیروهای سیاسی و اجتماعی حامی طی سال‌های پس از انقلاب اسلامی، دو گفتمان سیاسی حضور مسلط دارند: اصول‌گرایی و اصلاح‌طلبی. در گفتار سیاسی یک دهه پیش، این دو گفتمان را «راست» و «چپ» می‌نامیدند.

 • مهاجران در آب ۱۳۹۷-۱۲-۲۴ ۱۱:۰۴

  شمار متقاضیان پناهندگی در اروپا به شدت کم شده است

  مهاجران خسته شده اند یا مهاجرپذیران؟

  درحالی که با تشدید جنگ درسوریه و افزایش نبرد با داعش در عراق وادامه شرایط جنگی در افغانستان سه محل اصلی بریا رشد مهاجرت از خاورمیانه و جهان بود و به دردسرهای پرشماری رسید حالا جریان مهاجرت آرام شده است.

 • خبر ۱۳۹۷-۱۲-۲۳ ۱۰:۴۳

  بهمن دانایی دبیر انجمن کارخانه های قند و شکر تحلیل کرد

  سلب اختیارات وزارت جهاد کشاورزی به بهانه تشکیل وزارت بازرگانی

  ساعت24 -ایران امروز به مثابه یک کشور و یک سرزمین و یک جامعه ویژگی‌هایی دارد که آن را از دیگر جامعه‌ها و کشورها متمایز می‌کند. ایران امروز البته با کشورهای دیگر مشابهت‌هایی دارد که در این مشابهت‌ها تردید نباید کرد. آنچه ایران را از کشورهای دیگر متمایز می‌کند را می‌توان در حوزه فرهنگ، در حوزه سیاست خارجی، در مسایل اجتماعی و سرانجام در اقتصاد دید.

 • خبر ۱۳۹۷-۱۲-۲۳ ۰۹:۵۶

  روس‌ها چه خوابی برای ایران در فردای سوریه می‌بینند

  حمله نظامی آمریکا به ایران و نبرد ایران و روسیه

  ساعت24 -آندری کورتونف، مدیر کل شورای امور بین الملل روسیه (ریاک) و میشل دوکلوس، سفیر سابق فرانسه در سوریه مقاله مشترکی نوشته و سناریوهای مختلف آینده سوریه را برسسی و پیامد های احتمالی را تشریح کرده اند.

 • خبر ۱۳۹۷-۱۲-۲۳ ۰۹:۵۵

  تفاوت نگاه یک نروژی با یک ایرانی دریک میزگرد درباره انرژی

  ایرانی از آمریکا گفت و نروژی فقط از کشور خودش

  ساعت24 -شورای راهبردی روابط خارجی یک‌نهاد مشورتی است که چند سال پیش از سوی مقام رهبری تأسیس شد تا با بررسی و پژوهش در مناسبات خارجی ایران به دولت و سایر نهادها کمک کند .

 • خبر ۱۳۹۷-۱۲-۲۲ ۱۱:۵۶

  بودجه به‌گونه‌ای تهیه‌شده که کسری بودجه در آن حتمی است

  بودجه 98 ؛ سیاسی‌ترین بودجه

  ساعت24 - درباره پیامدهای بودجه 1398 بر فعالیت‌های اقتصادی سال پیش رو، تحلیل‌های پرشماری در سطوح کلان، بنگاه و خانواده انجام‌شده است. اکثریت تفسیرها و تحلیل‌های انجام‌شده از شکل و ماهیت بودجه سال 1398 شوربختانه نشان از کاستی‌ها و کسری‌های آن دارد.

 • خبر ۱۳۹۷-۱۲-۲۲ ۱۱:۵۳

  نویسنده اسپوتنیک روسی هم منتقد شد

  غیب شدن بیش از یک‌میلیون گوسفند در ایران

  ساعت24 - عماد آب شناس تنها تحلیلگر ایران در اسپوتنیک است. این عماد آب شناس که درمیان نویسندگان ایرانی نام‌آشنا نیست و تاکنون عکسی از او نیز منتشرنشده است در اسپوتنیک فارسی که وظیفه ترجمه نگاه روسیه ب ایران را ازنظر رسانه‌ای بر دوش می‌کشد به‌تازگی یادداشت‌هایش انتقادی شده است که یکی از آن‌ها را در زیر می‌خوانید .

 • خبر ۱۳۹۷-۱۲-۲۲ ۱۰:۳۳

  هشدار سپهر برزی‌مهر؛ دبیر سندیکای صنعت برق ایران برای سال 1398

  پول نرسد برق می رود

  ساعت24 - حیات صنعت برق ایران که این روزها به شدت گرفتار کمبود نقدینگی و رکود شده است، بر پایه سه منبع درآمدی بنا نهاده شده است. درآمد این صنعت از سه محل «درآمد حاصل از فروش برق به مشترکین»، «درآمد حاصل از صادرات» و «سایر درآمدهای عملیاتی و غیرعملیاتی» تأمین می‌شود.

 • خبر ۱۳۹۷-۱۲-۲۲ ۱۰:۳۱

  خصومت و پیگیری آمریکا برای محاصره اقتصادی ایران تمامی ندارد

  تشکیل یک‌نهاد تازه مالی برای نظارت بر مسائل مالی ایران

  ساعت24 - رهبری امروز کاخ سفید برخلاف رهبران قبلی که در خصومت با ایران هرازچندگاه تصمیم تازه‌ای می‌گرفتند هروز یک اقدام خصمانه علیه اقتصاد ایران را اتخاذ و اعلام می‌کند. این سطح از دشمنی برای محاصره همه راههای نفس کشیدن ایران از سوی رهبری کاخ سفید کم‌سابقه بوده است.

 • خبر ۱۳۹۷-۱۲-۲۲ ۰۹:۴۹

  افزایش بی‌سابقه پاسخ منفی به تقاضای پناهندگی ایرانی‌ها در آلمان

  فقط 25درصد پناهندگان موفق شده‌اند پناهندگی بگیرند

  ساعت24 - پس‌ازآن که برخی رسانه‌های خبری در هفته‌های تازه سپری‌شده خبردارند در جریان گشایش بزرگ بازار کار ژاپن به روی متقاضیان کار در این کشور ممکن است راه ورود ایرانیان بسته باشد یا سخت‌گیری بیشتری صورت پذیرد حالا خبر می‌رسد که مدیران سیاسی در آلمان نیز دریک زمینه دیگر به ایرانیان سخت می‌گیرند.

 • خبر ۱۳۹۷-۱۲-۲۲ ۰۹:۳۵

  پدرام سلطانی در سطح بالاتری از یک عضو پارلمان خصوصی حرف زد

  هنر تغییر دادن رویکردهای خصمانه به ایران

  ساعت24 -جامعه‌های انسانی چگونه در پویش زمان چگونه در پله‌های بالاتر سعادت و خوشبختی مادی و کیفیت بالاتر زندگی می‌ایستند؟ یکی از پیش برنده‌های هر سرزمین و جامعه‌ها بی‌چون‌وچرا آدم‌هایی با نیروی ذهنی نیرومند و داشتن راهبردهای بالنده هستند که آینده دورتری را نسبت به همتایان خود می‌بینند.

 • خبر ۱۳۹۷-۱۲-۲۱ ۱۷:۱۶

  قوه قضاییه شایعه‌ساز بزرگ پتروشیمی را پیدا کند

  گمانه‌زنی درباره افسانه‌سرایی اختلاس 6.6 میلیارد دلاری پتروشیمی

  ساعت24 -مهدی شریفی نیک‌نفس، عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران و مدیرعامل شرکت بازرگانی پتروشیمی است. این همان شرکتی است که نخستین مدیرعامل آن پس از خصوصی شدن در حال محاکمه است.

 • خبر ۱۳۹۷-۱۲-۲۱ ۱۰:۰۷

  مدیران ارشد اقتصادی فقط از اشتباه می‌گویند آن‌هم نه به‌طور صریح

  دلار و تحقیر خانواده‌های ایرانی

  ساعت24 -زندگی ایران و ایرانیان در سال 1397 با دشواری شروع شد و با سختی و ابهام و غبار در چشم‌انداز سال آتی به پایان می‌رسد. ایرانیان در زمستان 1396 به چشم دیدند بازار ارز با طوفان روبه‌رو شده است و این طوفان به‌زودی بازار ارز را از تعادل و توازن نیم‌بند را دور می‌کند و در جامعه ایرانی زلزله به بار می‌آورد.

 • خبر ۱۳۹۷-۱۲-۲۱ ۱۰:۰۳

  هیچ‌کس عدد نمی‌گوید

  تعادل مزدها معلق در میان دو استیصال

  ساعت24 -این روزها نمایندگان نهادهای کارگری و کارفرمایی با نماینده دولت نشست‌های پرشماری برپا می‌کنند تا بتوانند درباره مزدهای سال 1398 به توافق برسند. اگرچه نمایندگان نهادهای کارفرمایی چیزی درباره اینکه چقدر می‌توانند به مزدها اضافه کنند نمی‌گویند اما آن‌ها محافظه‌کاری پیشه کرده و باورشان این است در شرایط رکودی سال 1398 نمی‌توانند بر میزان مزدها حتی در اندازه‌های کم نیز اضافه کنند .

 • خبر ۱۳۹۷-۱۲-۲۱ ۰۹:۵۷

  رئیس «اینستکس» در تهران

  مخالفان روحانی این روزنه را نبندند

  ساعت24 -درحالی‌که حلقه محاصره اقتصادی ایران تنگ تر می‌شود و ایران برای دادوستد با خارج هرروز با محدودیت بیشتری مواجه می‌شود سه غول اروپایی یک روزنه بازکرده‌اند تاز راه آن بتوان تجارت محدود دست‌کم برای غذا و دارو را باز نگهداشت.

 • جلسه در بانک مرکزی ۱۳۹۷-۱۲-۲۰ ۱۰:۱۵

  هنر بزرگ در پنهان کردن اقتصاد دانان طرف مشورت رییس بانک مرکزی

  نه یک جمله و نه یک تصویر و یک رانت بزرگ

  ساعت 24- رییس بانک مرکزی ایران درحال حاضر روزی یک مدیر ارشد رسانه ای بوده است و هنر پنهان سازی برخی خبرها و گزارش ها را خوب آموخته است . او اکنون این هنر را به کار می گیرد تا هیچ ایرانی علاقمند نداند کدام اقتصاددانان دراین چند ماه شش بار با او گفت وگو کرده و احیانا درجریان جزییات طرح و برنامه های بانک مرکزی قرار گرفته اند.

 • پتروشیمی ۱۳۹۷-۱۲-۲۰ ۱۰:۱۰

  باز نشر دو یادداشت درباره فساد درفعالیتهای پتروشیمی

  روایتی از قرعه کشی رانت برای دلارهای پتروشیمی

  ساعت 24-محمدصادق جنان صفت سردبیر ساعت 24 دریاد داشتی در روزنامه دنیای اقتصاد به تاریخ 2شهریورماه 1385 با تیتر"رنج دهقانان و سرخوشی رانت‌خواران" درباره رانت خواری و فساد در فعالیتهای صنعت و تجارت داخلی و خارجی پتروشیمی نوشت " بر پایه ارقام رسمی و غیررسمی، اعلام شده رانت موجود در توزیع فرآورده‌های پتروشیمی به دوهزار میلیارد تومان، رانت سیمان به یک‌ هزار میلیارد تومان و آهن‌آلات به ۵۰۰میلیارد تومان رسیده است. ...

 • مهدی مطهرنیا ۱۳۹۷-۱۲-۲۰ ۱۰:۰۴

  تحلیل مهدی مطهرنیا کارشناس ارشد مسایل جهان از شرایط جهانی

  ایران برگ برنده قدرتها برای امتیازگیری ازهم شده است

  ساعت 24-دکتر مهدی مطهرنیا کارشناس ارشد مسایل اروپا و جهان درتازه ترین شماره" نامه اتاق بازرگانی "گفت وگوی مشروحی درباره جان گرفتن پوپولیسم راست در اروپا انجام داده است. محمدرضا ستاری مصاحبه کننده با مطهرنیا درپایان این گفت وگو موضوع مناسبات آمریکا با اروپا درباره ایرانرا مطرح کرده است بخش پایانی این گفت وگو را درساعت 24 می خوانید:

 • خبر ۱۳۹۷-۱۲-۱۹ ۱۶:۲۶

  درمیزگرد برای صلح ملی چه باید کرد مطرح شد

  سطح پایین فساد و آزادی اطلاعات ضامن صلح هستند

  ساعت24 -جامعه‌شناسی صلح زنجیره‌ای از ایده‌های علمی است که رسالت خود را همچون بنیان‌گذاران جامعه‌شناسی، بهبود اوضاع جامعه می‌داند، بخش مهم وظیفه جامعه‌شناسی صلح شناخت علمی پدیده صلح و همچنین مطالعه جامعه‌شناختی ریشه‌ها و زائده‌های پدیده‌هایی است که دارای پتانسیل تهدید صلح و امنیت می‌باشند ازاین‌رو با توجه به اینکه (صلح و امنیت) فراتر از اختلال و آشفتگی‌های حملات و درگیری‌های نظامی است و با توجه به اینکه صلح جدی‌ترین نیاز بشر در هزاره سوم می‌باشد ، برای صلح باید کاری کرد.

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');