همه‌ی خبرهای امروز
 • سلاح ورزی امروز ۱۰:۲۹

  اطلاع‌رسانی نایب‌رییس اتاق ایران از نتیجه دیدار با ریس بانک مرکزی

  توافقی با همتی نشد و پیمان‌سپاری ارزی همچنان پابرجاست

  ساعت24-در حالی که برخی اطلاعات ناقص از انعطاف بانک مرکزی در پذیرش پیشنهادهای بخش خصوصی در زمینه حذق پیمان‌سپاری ارزی دستوری منتشر شده است، حسین سلاح‌ورزی نایب‌رییس اتاق ایران این انعطاف را رد کرد و گفت: همتی توافقی با بخش خصوصی نکرده است. نوشته وی را عینا از صفحه تلگرامی وی می‌خوانید:

 • امیر ابادی دیروز ۱۱:۵۸

  ساعت24 بررسی کرد

  جهانگیری و روحانی؛ دوخط دورشونده دربیان واقعیت های اقتصادی

  ساعت24-ادبیات اقتصادی که این روزها از سوی اسحاق جهانگیری در محافل به کارگرفته می شود با ادبیاتی که رییس جمهور حسن روحانی به کارمی گیرد زاویه دارشده است و دوخط دورشونده را ترسیم می کند.

 • خبر ۱۳۹۷-۰۸-۲۱ ۱۶:۰۹

  دویچه وله گزارش می دهد

  پیامدهای تحریم‌ ایران برای ترکیه ،آذربایجان و ارمنستان

  ساعت24-حجم معاملات تجاری بین ایران و ترکیه طی پنج سال گذشته از ۲۱ میلیارد دلار به ۱۰ میلیارد دلار کاهش یافته است. ترکیه که برای شش‌ماه از تحریم‌های نفتی علیه ایران معاف شده، امید دارد این معافیت پس از شش ماه بار دیگر تمدید شود.دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، هشتم ماه مه فرمان اجرایی خروج ایالات متحده از توافق هسته‌ای با ایران و برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را امضا کرد.

 • سفیر ۱۳۹۷-۰۸-۲۱ ۱۰:۴۴

  سفیر ازبکستان در تهران در آستانه سمینار بین‌المللی سرمایه‌گذاری بین‌المللی گردشگری تاکید کرد

  گردشگری راهبردی برای رشد و توسعه اقتصاد ازبکستان

  ساعت24-استفاده از سرمایه های تاریخی ، فرهنگی و طبیعی کشورها و سرزمین‌ها راهی هموار و کارآمد برای خوشبختی بیشتر سرزمین‌ها و کشورها در دنیای امروز است و این راه کم دردسر و با برکت را باید هموار کرد وگسترش داد.

 • اخوندی ۱۳۹۷-۰۸-۲۱ ۰۹:۴۷

  عباس آخوندی بیشترین شانس برای شهردار شدن دارد

  شورای شهر یک لیبرال را برای شهرداری معرفی کرد

  ساعت24-اعضای شورای شهر تهران برگزیدگان ناب شهروندان پایتخت‌نشینان به حساب می‌آیند. کاندیداهای این شورا با کمترین دخالت نهادهای اصلی نظارتی مثل شورای نگهبان، راه خود را برای نشستن برکرسی شورای شهروندان بازکرده و با رای مستقیم پایتخت‌نشینان به این نهاد رسیده‌اند.

 • اتاق بازرگانی ۱۳۹۷-۰۸-۲۰ ۱۵:۰۱

  پایان عشق یک‌طرفه بخش خصوصی به دولت

  روحانی پس از 64 ماه حاضر نیست به اتاق بازرگانی برود

  ساعت24-اگر برای بخش خصوصی ایران یک روح کلی در نظر بگیریم می‌توان باکمی مدارا و مهربانی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی را حامل آن روح کلی بدانیم. این نهاد قدیمی ایرانی که پس از پیروزی انقلاب اسلامی دو دوره متفاوت از روش‌ها و راهبردها را تجربه کرده در شرایط حاضر تبلور و نمادی از روح کلی بخش خصوصی ایران شده است.

 • روحانی ۱۳۹۷-۰۸-۲۰ ۰۹:۳۹

  آن جور که ایران می خواست ومی خواهد نشد

  سقوط ۲۰ درصدی قیمت جهانی نفت

  ساعت24-شدید قیمت‎ها در بازار جهانی نفت ادامه دارد. بهای هر بشکه نفت برنت جمعه ١٨ آبان به زیر ۷۰ دلار و شاخص نفت سبک آمریکا (WTI)، به زیر ۶۰ دلار سقوط کردند. بر این اساس، بهای نفت هم اکنون نسبت به اوج قیمت آن در ۳ اکتبر گذشته، بیش از۲۰ درصد سقوط کرده است.

 • روحانی ۱۳۹۷-۰۸-۲۰ ۰۹:۲۱

  بی اثری یا موثر بودن تحریم ها در نگاه دو مدیر اصلی دولت دوازدهم

  تحریم راه رییس جمهور و معاون اول را جدا کرد

  ساعت24-آیا دورجدید تحریم های آمریکا براقتصاد ایران اثر منفی ندارد و انگار هیچ اتفاقی نیفتاده است؟ دراین باره دیدگاههای متفاوتی در میان مدیران سیاسی و اقتصادی ایران دیده می شود.

 • باهنر ۱۳۹۷-۰۸-۱۹ ۰۹:۳۸

  باهنر:احمدی‌نژاد باید ویژه مدیریت شود/ متأسفانه برخی ایستادن وسط چهارراه و فحش‌دادن به سران قوا را انقلابی‌گری می‌دانند

  ساعت24-رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: متاسفانه بعضی وقت‌ها فضای رسانه‌ای طوری می‌شود که اگر یکی کسی وسط چهاراه بلند شد و ایستاد و به رئیس‌جمهور و رئیس قوه قضائیه و رئیس مجلس و اینها فحش داد، می‌گویند این خیلی آدم انقلابی هست.

 • خبر ۱۳۹۷-۰۸-۱۹ ۰۹:۱۸

  روزهای سخت تر اقتصادایران در راه است

  سه رخداد به زیان ایران در داستان تحریم

  ساعت24-رهبری کاخ سفید از همه نفوذ سیاسی و اقتصادی خود برای تحت فشار قراردادن ایران درموضوع تحریم گام برمی دارد. به نظر می رسد الان کاخ سفید مساله ای مهمتر از ایران دردستورکارندارد یا دست کم در ظاهر چنین نشان می دهد.

 • خبر ۱۳۹۷-۰۸-۱۹ ۰۹:۱۵

  تحلیل حسین سلاح ورزی نایب رییس اتاق ایران مناسبات دولت و بخش خصوصی

  مارپیچ بی اعتمادی فزاینده بازار ، ارز را آتش خواهد زد

  ساعت24-دریک حالت خوش بینانه می توان تصور کرد دولت دوازدهم برپایه ارزیابی شتاب زده از دخل وخرج ارزی و برپایه برآورد نادرست از رفتار رانت جویانه نهفته درذات آد می و ایرانیان ناگهان اعلام کرد هر ایرانی می تواند برای هر مصرفی دلار با قیمت 4200 تومان خریداری کند. این تصمیم گیج کننده دولت با موجی از تقاضای پرشتاب از سوی بازار مواجه شد و مطابق آمارهای در دسترس دریک ماه پس از اعلام دولت، 20میلیارددلار ثبت سفارش انجام شد.

 • طبیبیان ۱۳۹۷-۰۸-۱۸ ۱۰:۲۳

  ساعت 24 : روحانی گام به گام در مسیر ادبیات احمدی نژادی

  محمد طبیبان : روحانی به دانش اقتصاد احترام بگذارد

  ساعت 24-علاقمندان به اقتصادسیاسی ایران نیک می دانند محمد طبیبیان از انگشت شمار مقامهای ایرانی است که به همراه مسعود روغنی زنجانی از مقامهای خود درسازمان برنامه و بودجه به دلیل نارضایتی از سیاستهای دولت کناره گیری کرد. این اقتصاددان برجسته ایرانی که در ترویج اقتصادآزاد درایران نقش قابل اعتنایی دارد از دولتها به دلیل اینکه به دانش اقتصاد بی احترامی کرده و با کنارگذاشتن آموزه های اقتصادی و اعمال سلیقه شخصی موقعیت اقتصادکلان ایران را نامساعد می کنند انتقاد می کند.

 • امارات ۱۳۹۷-۰۸-۱۷ ۱۴:۳۸

  در گفت و گو با یک کارشناس ارشد انرژی بررسی شد

  قطر و امارات؛ خیلی دور خیلی نزدیک

  ساعت 24-دکتر بهروز نامداری کارشناس ارشد انرژی است که معتقد است با بازگشت تحریم‌های آمریکا علیه ایران قطر نمی‌تواند پنجره تنفس ایران محسوب شود و امارات نیز هر چند به صورت رسمی روابط خود را با ایران کاهش خواهد داد ولی به صورت غیر رسمی به روابط خود ادامه می دهد.

 • سامسونگ ۱۳۹۷-۰۸-۱۷ ۱۴:۰۵

  تبلت -تلفن تاشوی هوشمند جدید سامسونگ رونمایی شد

  چراغ رقابت نفس گیر را سامسونگ روشن کرد

  ساعت 24-دنیای تکنولوژی که جزییات آن در طراحی و ساخت تلفنهای همراه به کار می رود دنیایی ویژه است که تنها بازیگران اصلی آن را از نزدیک احساس می کنند. البته درمیان میلیاردها نفری که از هواداران سرسخت این نماد امروز فناوری دردنیا به حساب ی آیند شمار قابل اعتنایی نیز شیفته دنیای اسرار آمیز این پدیده شده و همان ها هستند که بازار موبایل را داغ و سود آور می کنند.

 • یورو ودلار ۱۳۹۷-۰۸-۱۷ ۱۱:۰۹

  نقش ترامپ درکامیابی طرح دلار زدایی درجهان

  روسیه استراتژی کنار گذاشتن دلار را به سرعت پیش می‌برد

  ساعت 24-آثار و پیامدهای ناسیونالیسم اقتصادی دونالد ترامپ و همچنین ادامه تحریم اقتصادی روسیه و تهدید ژاپن ، چین ، کانادا و حتی اروپا به وضع تعرفه از سوی ترامپ کشورها را به این فکر انداخته است از دلار دوری کنند.

 • خبر ۱۳۹۷-۰۸-۱۶ ۱۴:۱۷

  ادعای اسپوتنیک: اروپا با ایران دودوزه‌بازی می‌کند

  خبرگزاری روسی و خراب کردن مناسبات نیم‌بند ایران و اروپا

  ساعت24-معین فرهنگ دودوزه‌بازی کردن را "با هر دو طرف معامله یا مبارزه همدست شدن و هر دو را فریب دادن" معنی کرده است . این عبارت برای افراد و جامعه‌هایی به کار می‌رود که در مناسبات با یک فرد یا یک جامعه راستی و درستی ندارند و برای فریب آن‌ها خود را چیزی غیر ازآنچه هستند نشان می‌دهند.

 • خبر ۱۳۹۷-۰۸-۱۶ ۱۲:۱۱

  انتقاد احمد زیدآبادی از رفتار و گفتار وزیر امور خارجه

  ظریف نباید خاکستر به چشم کارگزاران نظام بریزد

  ساعت24-احمد زیدآبادی بدون تردید یکی از پیگیرترین کارشناسان و روزنامه‌نگاران ایرانی درمسایل بین‌المللی و دیپلماسی است و البته با صراحت آنچه را به نظرش کارشناسانه می‌رسد را این روزها در صفحه تلگرامی خود می‌نویسد. وی به بهانه پیروزی حزب دموکرات آمریکا در انتخابات کنگره این کشور و برنده شدن حزب جمهوری‌خواه در انتخابات سنا نقدی به رفتار و گفتار محمدجواد ظریف درباره مسائل ایران و آمریکا نیز دارد.

 • خبر ۱۳۹۷-۰۸-۱۶ ۱۱:۱۲

  یک رخنه دیگر در رژیم تحریم‌ها اتفاق افتاد

  چابهار معاف از تحریم و چشم‌به‌راه سرمایه

  ساعت24-فشار روحی – روانی که رهبری کاخ سفید از سوی رهبران سیاسی جهان تحمل می‌کند از تاب‌آوری آن‌ها فراتر رفته و آن‌ها را وادار به انعطاف در تحریم ایران کرده است. پس‌ازآنکه 8کشور خریدار نفت ایران با شرایطی مجوز خرید نفت را به دست آوردند حالا به نظر می‌رسد باز گذاشتن دست ایران برای دادوستد نفتی با افغانستان و خرید کالا از این کشور و معاف کردن چاپ‌ها از رژیم تحریم‌ها رخنه‌ای تازه در این رژیم فراهم شده است.

 • خبر ۱۳۹۷-۰۸-۱۶ ۱۱:۰۹

  داوس: فاصله اقتصاد امارات با ایران تنها 20درصد است

  اقتصاد ایران 40 درصد کوچک‌تر از عربستان

  ساعت24-عربستان با 86 صدم درصد، ایران با ۵۵صدم درصد، امارات عربی متحده با ۴۸صدم درصد و اسرائیل با 44 صدم درصد قریب به 2.3درصد از ثروت ۸۰ هزارمیلیاردی دنیا را در اختیاردارند. این اعداد تازه‌ترین ارقامی‌اند که مجمع جهانی اقتصاد مشهور به داووس استخراج و در اختیار افکار عمومی جهان قرار داده است.

 • خبر ۱۳۹۷-۰۸-۱۶ ۱۰:۲۸

  آخرین نتایج از انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا؛ جمهوری‌خواهان در مجلس سنا و دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان پیشتاز هستند

  ساعت24-انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا روز سه‌شنبه از ایالت‌های شرقی آمریکا آغاز شد. ایالت‌های کنتاکی و ایندیانا نخستین ایالت‌هایی بودند که صندوق رأی در آنها بازگشایی شد.

 • خبر ۱۳۹۷-۰۸-۱۵ ۱۱:۰۲

  عضو هیئت‌مدیره انجمن کارخانه‌های قند و شکر تحلیل کرد

  نادیده گرفته شدن قوانین و مصوبات در دولت حقوقدان

  ساعت24-برخی صفات و رفتارها حُسن ذاتی دارند و هر جامعه‌ای با هر گرایش سیاسی و در هر عصر و دوره‌ای و در هر سرزمینی آن‌ها را نیکو می‌داند و به آن‌ها احترام می‌گذارد. راست‌گویی، شجاعت، دلسوزی به همنوع، عدالت و آزادیخواهی شماری از این صفات هستند که هر فردی آن‌ها را محترم می‌داند و دارنده این صفات را تحسین می‌کند.

 • خبر ۱۳۹۷-۰۸-۱۵ ۱۰:۱۹

  بار دیگر بازخوانی تحریمی که از آن درس نگرفتیم

  شطرنج‌باز تحریم‌ها و داستان تحریم 2009

  ساعت24-ریچارد نفیو، مسئول تیم طراحی تحریم‌ها علیه ایران، در دوره دوم اوباما و چهره اصلی تیم پشتیبان مذاکره‌کنندگان توافق هسته در امور تحریم‌های وین بود. نفیو پیش از آن به مدت 10 سال، مسئول امور ایران در شورای امنیت ملی در کاخ سفید و قائم‌مقام هماهنگی سیاست تحریم در وزارت خانه ایالات‌متحده بوده است.

 • خبر ۱۳۹۷-۰۸-۱۵ ۱۰:۱۰

  نوکیسه‌ها و رانت‌خواران برنده سیاست‌های ارزی شدند

  دیوار بلند بی‌اعتمادی دولت و بخش خصوصی

  ساعت24- دولت یازدهم در فضایی آکنده از مهر و محبت میان بخش خصوصی و دولت شروع به کارکرد و به‌مرور به سردی گرایید. درحالی‌که بخش خصوصی ایران در همان سال‌های فعالیت دولت یازدهم از برخی تصمیم‌ها ازجمله دخالت تمام‌عیار سازمان حمایت از مصرف و تولید در امور قیمت‌گذاری گلایه داشت و از دولت می‌خواست که در امور خصوصی‌سازی تسریع کند اما با شروع به کار دولت دوازدهم وضعیت و مناسبات بخش خصوصی هرگز در مسیر بهبود حرکت نکرد.

 • خبر ۱۳۹۷-۰۸-۱۵ ۰۹:۵۷

  در برزیل اتفاق افتاد

  رأی فوتبالیست‌های فقیر زاده در سبد رئیس‌جمهور طرفدار ثروتمندان

  ساعت24-بازیکنان برزیلی در همه سطوح فوتبال این کشور اغلب از خانواده‌های فقیر و نژادهای مختلف هستند. بااین‌حال چرا آن‎ها در انتخابات ریاست جمهوری به نامزدی رأی می‌دهند که متهم به نژادپرستی است و برنامه‌هایش شامل طرح ریاضت اقتصادی و حذف احتمالی سیاست‎هایی است که در دهه گذشته میلیون‎ها برزیلی را از فقر نجات داده است.

 • خبر ۱۳۹۷-۰۸-۱۵ ۰۹:۳۵

  آلمان: ادامه همکاری تجاری قانونی با ایران امکان‌پذیر است

  سوخت سیاسی اروپا ته کشید و کاری انجام نشد

  ساعت24-به نظر می رسد این روزها شاید یکی از افرادی که باید غمگین باشد موگرینی رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپاست که به رغم پیگیریها و برنامه ریزی گسترده برای انباشت نیروی مادی باهدف مبارزه با تحریم ایران از سوی آمریکا کارش به جایی نرسید.

 • سلاح ورزی ۱۳۹۷-۰۸-۱۴ ۱۳:۰۷

  تحلیل حسین سلاح ورزی درباره تغییرات کابینه

  چندی در هوای تازه تنفس کنیم

  ساعت24-در این روزهای ناشناس اقتصاد ایران می‌توان با خوش‌بینی و امیدواری به روندها و آینده نگاه کرد و آرزو کرد که مدیران جدید با درس‌آموزی از تجربه‌های تلخ و شیرین مدیران قبلی و با اجتناب از منفعت‌طلبی سازمانی و گروهی و باانگیزه‌های نو و برنامه‌های ابتکاری خون تازه در رگ‌های کسب‌وکار ایرانیان جاری کنند و گام‌هایی درراه عبور از سخت‌ترین روزها بردارند.

 • قیمت دلار ۱۳۹۷-۰۸-۱۴ ۱۳:۰۳

  پرش دلار سودی برای صادرات نداشت و برعکس شد

  بازرگانان ایرانی به پیمان‌شکنی مشهور شدند

  ساعت24-پرش بلند قیمت دلار و سایر ارزهای معتبر در بازار ایران به پول ملی یکسره به زیان شهروندان شد و قدرت خریدشان را نابود کرد. این رخداد که راه را برای 3.5 برابر شدن نرخ تبدیل دلار به ریال ایران را فراهم کرد این امید را ایجاد کرد که دست‌کم به توسعه صادرات ایران کمک کندو ارزآوری از این مسیر افزایش یابد. اما این اتفاق نیز نیفتاد و ایران به دلایل گوناگون در این حوزه نیز با شکست مواجه شد.

 • خبر ۱۳۹۷-۰۸-۱۴ ۱۲:۰۹

  داستان دانمارک ممکن است ایجاد کند

  رابطه ایران و اروپا در معرض خطر

  ساعت24-اگر عربستان سعودی تحت‌فشار قرارگرفته است تا تمام جزئیات قتل جمال خاشقچی روزنامه‌نگار را در کنسولگری‌اش در استانبول برملا کند، ایران نیز خودش را در معرض از دست دادن روابطش با اروپا آن‌هم درزمانی که به حمایت آن‌ها نیاز دارد، قرار داده است.

 • خبر ۱۳۹۷-۰۸-۱۴ ۱۲:۰۶

  ادبیات احمدی نژادی دردستور کار رییس دولت دوازدهم قرارگرفت

  دور افتخار روحانی برای دور زدن تحریم‌ها

  ساعت24-حسن روحانی حالا ادبیاتی همانند ادبیات محمود احمدی‌نژاد درباره تحریم‌ها را دردستورکار قرار داده است و از بی‌اثری تحریم‌های آمریکایی درهرفرصتی سخن می‌گوید.

 • خبر ۱۳۹۷-۰۸-۱۴ ۱۱:۰۴

  با اضافه شدن 300 شخصیت حقیقی و حقوقی مشمول موج دوم تحریم‌ها منتشر می‌شود

  فهرست 700 نفره مشمول تحریم‌ها

  ساعت24-نبرد تبلیغاتی ایران و آمریکا هم‌زمان با تک و پاتک دو کشور برای موثربودن و بی‌اثر کردن تحریم‌های دور دوم علیه اقتصاد ایران به اوج رسیده است. مقام‌های آمریکایی باور دارند که تشدید تحریم‌ها اقتصاد ایران را در حالت فلج قرار می‌دهد اما مقام‌های ایرانی می‌گویند آثار و پیامدهای تحریم از 6 ماه پیش به‌مرور آشکارشده است و دیگر اتفاقی نمی‌افتد. این در حالی است که مقام‌های آمریکایی 300 شخصیت حقیقی و حقوقی را بر فهرست 400 نفره قبلی اضافه کرده و گفته‌اند به‌زودی جزییاتی درباره این فهرست را منتشر می‌کنند.