• پرسش جهان صنعت از خاندوزی : اتاق شیشه ای روی محرمانه ها ؟

  پرسش جهان صنعت از خاندوزی : اتاق شیشه ای روی محرمانه ها ؟

  ساعت24-خشت اول چون نهد معمار کج- تا ثریا می‌رود دیوار کج. این ضرب‌المثل شیرین فارسی با دیدن نمونه‌های بسیار در زندگی و تاریخ ایرانیان درست شده و سینه‌به‌سینه نقل می‌شود. شهروندان ایرانی به ویژه هر جا حرف نامربوط می‌شنوند که درباره یک کار نادرست است و می‌فهمند گام نخست آن کار کج بوده و گمانه‌زنی می‌کنند که ادامه کار نیز نادرست خواهد بود، از این ضرب‌المثل استفاده می‌کنند. حالا داستان شگفت‌انگیز مولدسازی که رییس سازمان برنامه‌وبودجه آن را برای توجیه کار خود افشا کرده محل مجادله شده و مهم‌ترین وزیر اقتصادی کابینه و احتمالا مجری این طرح تنها بعد از فشار رسانه‌ای ناگزیر شد از محرمانه‌ها سخن بگوید که مشمول این ضرب‌المثل شده است.

 • ایرانیان زیر آوار سمی‌ترین نوع خشونت

  ایرانیان زیر آوار سمی‌ترین نوع خشونت

  ساعت 24 -  خشونت یک روش برای آرام‌سازی معترضان از سوی نهادهایی است که قدرت اعمال خشونت را دارند. خشونت شکل‌های گوناگون و از نظر کیفیت و کمیت نیز درجه‌های بالا و پایین دارد. خشونت در هر جامعه‌ای از سوی نهادهایی اعمال می‌شود که بیشترین قدرت را دارند. برخی از خشونت‌ها سمی‌ترین و کشنده‌ترین و نیز تحقیرآمیزترین شکل خشونت به حساب می‌آیند.

 • خسارت 8000 میلیاردی صنعت در خراسان رضوی

  خسارت 8000 میلیاردی صنعت در خراسان رضوی

  ساعت 24- طبق اطلاعات منتشرشده از سوی مرکز آمار ایران، میزان «ارزش ‌افزوده روزانه» بخش صنعت خراسان‌ رضوی در سال 98، به میزان 64 میلیارد تومان برآورد شده است. ستانده (تولید) یعنی ارزش تولیدات صنعتی استان نیز روزانه 225 میلیارد تومان بوده است. همچنین در قالب یک بررسی با عنوان «گزارش زودرس حساب‌های منطقه‌ای»، در سال 1400 ارزش ‌افزوده روزانه بخش صنعت، 177 میلیارد تومان اعلام شده که این یعنی با هر روز تعطیلی صنایع، این میزان ارزش ‌افزوده با تصمیم‌گیری بی‌محابای مسئولان فقط در خراسان‌ رضوی دود می‌شود! بدون اینکه حسب وظیفه‌ای که قانون تکلیف کرده، مابازای آنها را تعیین کنند.

 • خبرعجیب ساژین روس از مقام قطری درباره ایران

  خبرعجیب ساژین روس از مقام قطری درباره ایران

  ساعت ۲۴-  عبداللهیان وزیر امور خارجه ایران است. او در حالی که گفته بود گفت‌وگوهای هسته‌ای ایران با غرب به نقطه‌ای رسیده و اختلاف‌ها تنها بر سر ویرگول‌ها است اما نتوانست این ویرگول را بگذارد  و داستان برجام به سویی رفت که از دسترس خارج شد.به تازگی یک مقام روس در اسپوتنیک نگاه تازه‌ای به مقوله برجام انداخته  وخبهای عجیبی داده است.

 • جنبش دستاوردسازی بچه گانه برای دولت سیزدهم

  جنبش دستاوردسازی بچه گانه برای دولت سیزدهم

  ساعت ۲۴ -همان‌طور که سلسله‌های پادشاهی سلسله پیشین را از صحنه خارج می‌کردند و هیچ دستاوردی برای شاه پیشین در نظر نمی‌گرفتند و تاریخ را مثلا به قاجار و پهلوی تقسیم می‌کردند، هر روز خبرهایی می‌دهند که نشان می‌دهد کابینه دولت روحانی در هشت سال مدیریت خود گویا کاری نداشته‌اند و می‌رفتند در محل کار خود می‌نشستند و بعد هم می‌رفتند خانه و اعضای دولت فعلی از بامدادان تا شامگاهان کار می‌کنند.

 • چند پرسش مهم دلاری از فرزین

  چند پرسش مهم دلاری از فرزین

  ساعت 24- محمدرضا فرزین آدم خوشبختی است که می‌تواند بدون دردسر از شبکه اجتماعی- آمریکایی توئیتر استفاده کند و بدون روبه‌رو شدن با رسانه‌نگاران هرچه دلش بخواهد را بنویسد. وی در توئیت تازه خود نوشته است: ما یک روز خوب، یک روز معمولی و یک روز ناپایدار را در عملیات احیای ثبات قیمت ارز گذراندیم. در فرصت آخر هفته، تیم بانک مرکزی با بررسی‌ عوامل و رفع اشکالات به مداخله و نرخ‌سازی خود ادامه خواهد داد. از آقای فرزین می‌پرسیم: ی

 • فروش ثروت ملی ایرانیان در ضعیف ترین موقعیت

  فروش ثروت ملی ایرانیان در ضعیف ترین موقعیت

  ساعت 24 - روزی که شادروان حسن حبیبی، معاون اول رییس‌جمهوری وقت در خرداد ۱۳۷۰ زنگ خصوصی‌سازی را به صدا درآورد شاید هرگز به ذهنش نمی‌رسید رییس سازمان برنامه و بودجه به اطلاع عموم مردم برساند دولت می‌خواهد دارایی‌های تاریخی ایران را برای تامین کسری بودجه و با هدف کسب درآمد در یک سال بفروشد. اما واقعیت این است که دولت سیزدهم چوب حراج برداشته و با بیراهه‌روی از فلسفه خصوصی‌سازی که تفویض قدرت به بخش خصوصی از مسیر انتقال دارایی‌های دولتی و نیز افزایش بهره‌وری از دارایی‌هاست، می‌خواهد هزاران هزار میلیارد تومان از دارایی بخش دولتی را در روزهایی که بخش خصوصی ایران در ضعیف‌ترین موقعیت قرار دارد بفروشد.

 • ناتوانی دولت در شناخت مسایل ایران امروز

  ناتوانی دولت در شناخت مسایل ایران امروز

  ساعت 24 - ایران سرزمین و جای زاد و رشد میلیون‌ها ایرانی است که‌ در هر گوشه پهناور این آب‌وخاک زندگی می‌کنند و میلیون‌ها ایرانی که به هر دلیل در این مرز و بوم زندگی نمی‌کنند و هیچ‌کس هم نمی‌تواند بگوید بیش از دیگری میهن را دوست دارد و برای آبادی و آزادی بیشتر آن هر کاری می‌کند.هیچ فرد و گروه و نهادی حق ندارد خود را میهن‌پرست‌تر از دیگری بداند و با این داوری نادرست که چون سهمی از قدرت به او رسیده، باید دیگران را نبیند و به آنها انگ و نشان بزند.

 • فرار بزرگ خرده پاها از بورس

  فرار بزرگ خرده پاها از بورس

  ساعت 24 - بدون چون وچرا می توان فهمید که رییس تازه بانک مرکزی می داند رفتارهای زیگزاکی وپرشمار او برای بازار ارز علاوه براینکه بازار ارز را گیج می کند دیگر بازارها را نیز دستخوش تحول وتغییرات ناگهانی می کند که پیامدهای ان ناشناس وگاه ویران کننده خواهد بود اما او کار خودرا می کند وبه رییسی وعده داه است جلوی افزایش قیمت دلاررا می گیرد.

 • آیا دولت حق دارد هرکاری انجام دهد؟

  آیا دولت حق دارد هرکاری انجام دهد؟

  ساعت 24 - به گزارش روزنامه دولت در جلسه‌ای که اخیرا با حضور رییس‌جمهوری برگزار شده بود، وزارت جهاد کشاورزی موظف شد قیمت ۱۰ قلم کالای اساسی خوراکی را تا پایان ماه مبارک رمضان ۱۴۰۲ تثبیت کند. در این جلسه که وزارت جهاد کشاورزی پیشنهادهایی برای تثبیت ۱۰ قلم کالای اساسی خوراکی شامل برنج، روغن، مرغ، تخم‌مرغ، گوشت، پنیر، ماست، شیر، شکر و ماکارونی ارائه کرده بود، مصوب شد. این وزارتخانه باید برنامه‌هایی را برای تثبیت قیمت این ۱۰ قلم کالا تا پایان ماه مبارک رمضان ۱۴۰۲ اجرایی کند.

 • سقف آروزهای دولت سیزدهم در اقتصاد

  سقف آروزهای دولت سیزدهم در اقتصاد

  ساعت 24 - آیا مساله اقتصاد ایران در حال حاضر این است که خودروهای تولیدشده در دو کارخانه انحصاری، چگونه به مشتریان واقعی فروخته شود؟ به نظر می‌رسد با توجه به اینکه هم سخنگوی سیاسی دولت و هم سخنگوی اقتصادی دولت در دو روز متوالی در این باره حرف می‌زنند و دستور صادر می‌کنند و درباره مسائل فروش اتومبیل پای دولت و دستگاه‌ها را به میان می‌کشند باید با قاطعیت گفت مساله اقتصاد ایران آنقدر تنزل پیدا کرده که خودرو و نوع فروش آن مساله روز کشور شده است.

 • مردم کلافه اند

  مردم کلافه اند

  ساعت 24- کاربی تدبیری و ناکاربلدی دولت سیزدهم به جایی رسیده است که روزنامه اصولگرای زسالت نیز در سرمقاله امروز خو دولت را به باد انتقاد گرفته و تصریح کرده است مردم کلافه شده اند وهمه این وضعیت مقصرش شخص رییس دولت سیزدهم است که مطابق قانون اساسی نفر اول اجرایی در کشور است. مسعود پیرهادی سرمقاله نویس روزنامه رسالت نوشته است:

 • 4 پرسش روزنامه جهان صنعت از مخبر

  4 پرسش روزنامه جهان صنعت از مخبر

  ساعت 24 - معاون اول رییس‌جمهوری گفته است بیش از ۱۱۰ طرح اقتصادی به ارزشبیش از ۹۰ میلیارد دلار وارد مرحله اجرا و سرمایه‌گذاری شده است. در بخش پتروشیمی ۲۱ طرح با ارزش ۱۳ میلیارد دلار، در بخش میادین نفتی ۱۶ طرح به ارزش ۵۶ میلیارد دلار و در بخش صنعت شش طرح به ارزش هفت میلیارد دلار تعریف شده و در بخش کشاورزی نیز طرح‌هایی با ارزش پنج میلیارد دلار تدوین‌شده که برخی از این طرح‌ها وارد مرحله اجرا و عملیات شده‌اند.

 • حرف‌های سریع‌القلم و خاندوزی و حسرت ملی

  حرف‌های سریع‌القلم و خاندوزی و حسرت ملی

  «ساعت 24 - برخی رسانه‌ها نوشته‌ای طولانی به قلم محمود سریع القلم استاد دانشگاه  شهید بهشتی درباره آنچه در داووس ۲۰۲۳ گذشت را منتشر کرده‌اند که البته نشان نمی‌دهد این نوشته از حضور دکتر سریع‌القلم در نشست اخیر بوده یا برداشت او از خبرهای منتشرشده این اجلاس. اما آنچه او از این اجلاس برداشت کرده است برای ایران و ایرانیان اهمیت زیادی دارد و لازم است نوشته او از سوی مدیران و اداره‌کنندگان نظام جمهوری اسلامی خوانده شود. 

 • راهبرد سرکوب بازارها در دستور کار

  راهبرد سرکوب بازارها در دستور کار

  ساعت 24 - دولت سیزدهم راهی جز سرکوب نمی شناسد. این سرکوب دولتی برای کسب رضایت کدام گروههای ذی نفوذ صورت می گیرد؟ ایا دولت سیزدهم نمی خواهد از تاریخ معاصر درس بگیرد وبداند نتیجه سرکوب بازارها ، تشکیل بازار سیاه وزیرزمینی و اول راه بدتر شدن وضعیت گروههای گوناگون اجتماعی و آفرینش رانت وفساد و تباهی است؟ ایا دولتهای پیشین به ویژه دولتهای احمدی نژاد درراه سرکوب قیمت ها به جایی رسیدند و رضایت مردم به دست آمد یا بازارها طغیان کردند؟ هنوز دیدارهای سرزده از کارخانه های لبنیان درذهن ها مانده است وهنوز شهروندان یادشان هست دولت احمدی نژاد سیب زمینی فروش شده بود.

 • فساد بزرگ در دولت سیزدهم

  فساد بزرگ در دولت سیزدهم

  ساعت 24- رسانه های افراطی هوادار دولت سیزدهم حاضر نشدند خبر با اهمیت یک فساد بزرگ در دولت سیزدهم که احمد توکلی برای دومین بار آن را افشا کرد چیزی بنویسند. ان طور که این اصولگرای قدیمی در نامه اش به رییس دولت سیزدهم نوشته است واردات 13 میلیون تن نهاده های دامی به شرکتی که تازه تاسیس شده داده شده است . این در حالی است که شرکت یاد شده منابع ریالی وارزی را هم از دولت گرفته است.

 •  آقای فرزین! مردم بیشتراز شما حواسشان جمع است

   آقای فرزین! مردم بیشتراز شما حواسشان جمع است

  ساعت 24-  محمدرضا فرزین رییس کل بانک مرکزی ایران از آن دسته مدیرانی است که می‌تواند برای صیانت از جزیره و جایی که در آن حکمفرمایی می‌کند دیگر نهادها و سازمان‌ها را با دردسر روبه‌رو کند و در این کار مهارت دارد. او که برای مدتی اجرای راهبرد پرداخت یارانه در دولت محمود احمدی‌نژاد را برعهده داشت از همان مرکز توانست فعالیت دیگر نهادها را قفل کند و کار را گونه‌ای سامان داد که پرداخت یارانه به تولیدکنندگان را همراه با سیاست سختگیرانه تثبیت قیمت‌ها اجرا شود.

 • سه گزینه سخت ایران برای مقابله با اروپا

  سه گزینه سخت ایران برای مقابله با اروپا

  ساعت 24 - پارلمان اروپا گامهایی براب تحریم سپاه پاسدارانقلاب اسلامی برداشته است .مقامهای سیاسی ونظامی نظام جمهوری اسلامی ایران در رورهای گذشته راههای مقابله با این اقدام پارلمان اروپا را اعلام کردند که شامل احتمال خروج ایران از ان پی تی ، احتمال ایجاد محدودیت در رفت و آمد کشتی ها از تنگه هرکز ونیزتروریستی حساب کردن ارتش کش.رهای اروپایی است.

 • ایران به داووس دعوت شد؟

  ایران به داووس دعوت شد؟

  ساعت 24- نگارنده اطلاع ندارد آیا محمود سریع‌القلم استاد علوم سیاسی که یکی از پیگیرترین ایرانیان برای حضور در نشست‌های سالانه مجمع جهانی اقتصاد یا همان داووس است امسال نیز در این اجلاس حاضر بوده یا نه. همچنین خبری از اینکه مقام‌های اقتصادی یا سیاسی از دولت سیزدهم یا مجلس و دیگر نهادهای حکومتی در داووس ۲۰۲۳ مشارکت کرده‌اند یا نه در رسانه‌های ایرانی منتشر نشده است. اگر این بی‌خبری را نشانه‌ای از نبود حضور ایرانیان مسوول در داووس تلقی کنیم بسیار اتفاق ناراحت‌کننده‌ای است.

 •  گلیم ارزی فرزین سیاه بافته شد

   گلیم ارزی فرزین سیاه بافته شد

  ساعت 24 - گلیم بخت محمدرضا فرزین  رییس تازه بانک مرکزی در این منصب تازه به چنگ آورده اش انگار از همان روزهای نخست سیاه بافته شد. او چند ساعت پس از اینکه امضای حکمش صادر شد به تلویزیون آمد واصرار کرد با همه دشواری ها برای تثبیت قیمت نیمایی در عدد 28500 تومان کوشش می کنیم وبا راه اندازی بازار مبادلات ارزی قیمت این بازار با قیمت بازار ارز نزدیک می شون. اماقیمت هردلار دیروز به عددخیره کننده 44000تومان رسید.

 • کلید انتخابات سرمایه‌داران زده شد

  کلید انتخابات سرمایه‌داران زده شد

  ساعت24-چند روز پیش یادآور شدیم انگار تنور انتخابات اتاق‌های بازرگانی به مثابه مهم‌ترین نهاد خصوصی ایران که دارای قانون خاص خود است هیزم ندارد و سرد است. برخی از دلایل سرد بودن انتخابات اتاق به مسائل عمومی ایران برمی‌گردد که دل و دماغ هیچ کاری برای هیچ نهاد غیرحکومتی باقی نگذاشته است و برخی از دلایل نیز به دلسردی بازیگران خصوصی در برابر بی‌تفاوتی نهاد دولت به این بخش برمی‌گردد. روز گذشته اتاق بازرگانی تهران با نشان دادن شروع ثبت‌نام برای انتخابات دوره تازه اتاق روی سایت خود کلید انتخابات مهم‌ترین اتاق بازرگانی پس از اتاق ایران را زد.

 • بدهی از نوع یونانی

  بدهی از نوع یونانی

  ساعت 24 - دولت‌ها برای اینکه بتوانند منابع مالی لازم برای دخل‌وخرج خود و کشور را به تعادل برسانند و بودجه‌ای با رعایت همه اصول تدوین کنند کار دشواری در پیش دارند. دلیل دشواری این است که سازمان‌های خرج که عموما دولتی و وابسته به نهادهای عمومی و نهادهای قدرتمند هستند در هر دوره از بودجه‌بندی سهم بیشتری از کیسه بودجه می‌خواهند.

 • آیت الله مکارم شیرازی و گیرانداختن ارزی دولت

  آیت الله مکارم شیرازی و گیرانداختن ارزی دولت

  ساعت 24-آیت‌الله ناصر مکارم ‌شیرازی مرجع تقلید شیعیان است و مقام و رتبه بالایی دارد. این روحانی بلندمرتبه بیشتر از همتاهای خود به مسائل و تنگناهای اقتصاد کلان و مقوله دخل و خرج شهروندان توجه دارد و از فرصت‌هایی که به دست می‌آید به مقام‌های ارشد اداره‌کننده نهادهای اصلی هشدار می‌دهد. وی در تازه‌ترین سخنانش در دیدار با وزیر کشور ابتدا به یک مساله بااهمیت اشاره کرد و گفت: «با توجه به افزایش فروش نفت و درآمدهای ارزی حاصله از آن و همچنین تفاوتی که در نرخ ارز اتفاق افتاده باید آثار و نتیجه آن در زندگی و سفره مردم آشکار شود، در حالی که چنین چیزی احساس نمی‌شود.»

 • تجارت نباشد دوستی هم نیست

  تجارت نباشد دوستی هم نیست

  ساعت ۲۴-یک فیلسوف روشن بین دهه ها پیش تصریح کرده بود اگر کشوری نتواند با کشورهای دیگر تجارت کند و کشتی- کشتی کالا  داد وستد کند عاقبت کارش به شلیک توپ وموشک می رسد. کره شمالی در جنوب شرق آسیا نمونه اعلای این دسته ازکشورهای دنیای امروز است. یک خانواده چندین دهه است یک ملت را برده وار مدیریت می کنند و با استفاده از زور وقدرت و کمک برخی از کشورهای دیگر توانسته اند این راهبرد را ادامه دهند. کره شمالی کالیی برای صادرات به دیگر کشورها ندارد و کالایی هم از کشورهای دیگر وارد نمی کند. این گونه شده است که کره شمالی منزوی است و تنها به موشکهای ویران کننده خود افتخار می کند. برخی از افراد درایران تمایل دارند ایران را همانند کره شمالی کنند .

 • اقتصاد دورانی۴۵۰۰ میلیون دلاری  دلاری چیست؟

  اقتصاد دورانی۴۵۰۰ میلیون دلاری  دلاری چیست؟

  ساعت ۲۴ - «اقتصاد دورانی» به یکی از پرکاربردترین عبارت‌ها در دنیای کسب و کار امروز تبدیل شده است و به مجموعه اقدامات مربوط به بازیافت، کاهش دورریز و ایجاد مشاغل جدید پایدار اشاره دارد. مجمع جهانی اقتصاد به با اشاره به آمار شرکت مشاوره اکسنتور می‌گوید اگر تغییر در کسب و کارها به سوی اقتصاد دورانی پیش رود فرصت عظیم اقتصادی ۴.۵ تریلیون دلاری تا سال ۲۰۳۰ فراهم خواهد شد.

 •    ایران از باتلاق اوکراین خارج شود

  هشدارعباس آخوندی

     ایران از باتلاق اوکراین خارج شود

  ساعت 24 - تنش میان ایران و اروپا رو به فزونی است و هیچ نشانه‌ای از اهرم‌های مهار وجود ندارد. ریشه‌ این موضوع به تلقی غرب از همراهی ایران و روسیه در جنگ اوکراین باز می‌گردد و مساله‌ی برجام در آن نقش پررنگی ایفا نمی‌کند. زیان‌های این رویارویی غیرقابل جبران و برای هیچ است. و این افکار عمومی ملت ایران را بسیار آزار می‌دهد. بی‌گمان پیامدهای این درگیری؛ فعلا در مرحله‌ی لفظی تعادل منطقه‌ای را به زیان کشورهای منطقه و به سود اسرائیل تغییر خواهد داد. عبور از این مرحله نیازمند هوشمندی فراتر از دولت مستقر است. باشد سیاست‌سازان تدبیری بیندیشند.

 • گیج کردن بازار ارز

  گیج کردن بازار ارز

  ساعت 24 - تغییر سکاندار بانک مرکزی از سیاست های جدیدی در زمینه مدیریت نرخ ارز رونمایی شده است. محمدرضا فرزین از همان ابتدا بر تثبیت نرخ ارز در سامانه نیما تاکید و اعلام کرد که قیمت دلار برای مدت یک سال در این سامانه 28 هزار و 500 تومان خواهد بود. هدف از تعیین این نرخ دستوری نیز واردات مواد اولیه، ماشین‌آلات و تجهیزات و همچنین کالاهای اساسی عنوان شده است. از نظر کارشناسان دلار 28500 تومانی نیمایی کارکردی مشابه دلار ترجیحی خواهد داشت و باید منتظر شکل رانت های پشت پرده در سایه تخصیص آن به واردکنندگان باشیم.

 • سنجش میهن‌دوستی بخش خصوصی ومدیران دولتی

  سنجش میهن‌دوستی بخش خصوصی ومدیران دولتی

  ساعت 24 -  دوست داشتن سرزمینی که شهروندان در آن زاد و رشد می‌کنند به آرامی در قلب و ذهن آنها جای می‌گیرد و بیشتر شهروندان میهن‌دوست به الزام‌های این دوست داشتن آگاه می‌شوند. دلسوزی برای میهن و هم‌میهنان با ملی‌گرایی تندخویانه که با راهبردهای پیچیده و برای پاشیدن خاک به چشم شهروندان تدارک دیده شده و اجرایی می‌شوند به صورت معناداری تفاوت دارند و الزام‌های آنها نیز به طور بنیادین از هم جدا می‌شوند.

 • حال ایران: زمین دلمرده ، سقف آسمان کوتاه

  رییس اتاق بازرگانی تهران تشبیه کرد

  حال ایران: زمین دلمرده ، سقف آسمان کوتاه

  ساعت24-تحریم‌ها انواع فشارها را به فعالان اقتصادی بخش خصوصی وارد کرده و این موضوع بر کسب‌وکار آنها تاثیر گذاشته و حال ما مانند این شعر اخوان ثالث شده است « زمین دلمرده، سقف آسمان کوتاه، غبارآلود مهر و ماه زمستان است. بخش خصوصی، در این روزها تحت انواع فشارهای اقتصادی قرار دارد. تحریم‌های بین‌المللی کسب‌وکار فعالان اقتصادی را نشانه رفته و مصائب آن بیش از آنکه دامان سیاست‌مداران را بگیرد، فعالیت‌های بخش‌خصوصی را با چالش همراه ساخته‌است.  امروز برای هیچکس قابل کتمان نیست که شعارهایی مانند بی اثر قلمداد کردن تحریم ها، چه لطمه‌های سختی به اقتصاد کشور وارد ساخته است.

 • چند پرسش مالیاتی از آقای خاندوزی

  چند پرسش مالیاتی از آقای خاندوزی

  ساعت24-سیداحسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی دولت سیزدهم پس از ۱۸ ماه وزارت بر بزرگ‌ترین و مهم‌ترین وزارتخانه ایران آیا درک کرده است هر سخنی که او می‌گوید بر کارنامه دولت و تصمیم‌های این نهاد و از مسیر این تصمیم‌ها بر زندگی و کسب‌وکار شهروندان اثر می‌گذارد و باید دقت کند و آمار و اطلاعات درست بدهد؟ نیک می‌دانیم سازمان برنامه و بودجه پس از اعلام وزارت اقتصاد برای کسب درآمد در سال ۱۴۰۲ هزینه‌ها را مشخص می‌کند و تخصیص منابع را انجام می‌دهد.