همه‌ی خبرهای امروز
 • خبر ۱۳۹۹-۰۵-۱۶ ۱۰:۲۸

  تحلیل ساعت 24 در باره دادگاههای فساد ارزی و نیز ارزهای صادراتی گم شده

  متهمان واقعی فساد ارزی را نمی شناسیم

  ساعت 24- این روزها در خبرهای اقتصاد سیاسی ایران گزارش های مرتبط با فساد ارزی رخ داده در دستگاهها و شرکتهای دولتی که در دادگاهها شاهد محاکمه متهمان آن هستیم و نیز خبرهای مرتبط با برنگشتن میلیاردها دلار از ارزهای صادراتی به چرخه ای که بانک مرکزی تعریف کرده است ، در صدر خبرهای این بخش قرار دارد.

 • بورس ۱۳۹۹-۰۵-۱۴ ۰۹:۱۴

  معمای مردم ایران و لاغری اقتصاد و چاقی بازار سهام

  ساعت 24 - خبرهایی که هرروز از بورس تهران منتشر می شود نشان می دهد روزانه هزاران میلیارد تومان در این بازار از سوی افراد حقیقی سهام خریداری می شود.

 • ظریف ۱۳۹۹-۰۵-۱۳ ۰۱:۰۴

  اتهام به بخشی از دولت: هواکردن عمدی قراداد راهبردی ایران وچین

  ساعت 24 - محمد حسین ملائک در یادداشتی می خواهد بگوید گروهی در دولت یا در وزارت خارجه با نوع اطلاع رسانی در باره قرارداد راهبردی ایران وچین انگار عمد داشتند این قرارداد هرگز بسته نشود.

 • مردم ۱۳۹۹-۰۵-۱۳ ۰۰:۲۲

  آقای روحانی بهتر است درد مردم گفته شود

  محمدصادق جنان‌صفت – ساعت 24- حجت‌الاسلام حسن روحانی دیروز در سخنانی که خبرگزاری‌های داخلی آن را بازتاب داده‌اند تاکید کرده است باید از سیاه‌نما یی در میدان اقتصاد خودداری شود و باید ازبازگویی شرایط دو سال تازه‌سپری‌شده که فشار حداکثری آمریکا برای بدتر کردن اقتصاد ایران به جایی نرسیده است اجتناب کرد تا از تنگناها عبور کرد.

 • عباس ملکی ۱۳۹۹-۰۵-۱۲ ۰۰:۰۳

  کاهش تقاضا برای حفاری نفت شیل در کانادا

  ساعت 24 - دکتر عباس ملکی تحلیلگر ارشد انرژی در ایران در رصد هفتگی خود از بازارها نفت وگاز و نیز تحولات زیربنایی صنعت خبر داده ونوشته است شرکت بزرگ اکزان موبیل پس از 38 سال برای نخستین با ر با زیان مواجه شده و خبرداده تقاضا برای حفاری نفت شیل در کانادا کاهش یافته است .تحلیل هفتگی وی را می خوانید:

 • دونلد ۱۳۹۹-۰۵-۱۱ ۱۰:۲۰

  آمریکا و وسوسه روسیه برای جنگ با چین

  ساعت 24 - در پایتخت چین پوسترهایی روی دیوارها چسبانده می‌ شود که در آنها نوشته شده کجا می‌ توان در هنگام حمله هوایی پناه گرفت. این ممکن است نشانه این باشد که پکن تهدید مایکل پومپئو وزیر امور خارجه آمریکا را مبنی بر رهاسازی چین از ظلم حزب کمونیست جدی گرفته است.

 • دلار ۱۳۹۹-۰۵-۱۱ ۰۹:۵۷

  گلوی مردم ایران در پنجه نرخ ارز

  ساعت 24 -میانگین قیمت هردلار در سال 1390حدود 10000 ریال بود و با کمی ارفاق قبول می کنیم میانگین قیمت هردلار در 130 روز گذشته220000 ریال بوده است. یک محاسبه بسیار ساده نشان می دهد قیمت هردلار امریکا به مثابه جذاب ترین ارز معتبر دربازارآزاد ارز ایران از سال 1390 تا امروز دست کم 22 برابر شده است.

 • مدنی ۱۳۹۹-۰۵-۱۱ ۰۸:۴۷

  ایرانیان در وضعیت نارضایتی و اعتراض

  ساعت 24 - واقعیت این است که اقتصادایران به دلایل گوناگون توانای تولید ثروت را از دست داده و با رشدهای منفی دوسال تازه سپری شده و نیز رشدهای منفی سالهای 1391 و 1392 به رشد فقر و نابرابری بیشتر منجر شده است .

 • بن سلمان و زاکربرگ ۱۳۹۹-۰۵-۱۰ ۰۱:۱۴

  ثروت ملی 360 میلیارد دلاری عربستان چه می کند ؟

  ساعت 24 -در آغاز سال ٢٠٢٠ ، زمانی که بدلیل بی ثباتی ناشی از کووید-١٩ و توقف اقتصاد جهانی شاخص های بورس امریکا سقوطی ٣٠ درصدی را نشان می دادند، صندوق های ثروت ملی عربستان در این وضعیت فرصتی برای تنوع بخشیدن به سرمایه گذاری هایشان می دیدند.

 • آلمان ۱۳۹۹-۰۵-۰۹ ۱۰:۲۳

  دولت آلمان از کجا پول می آورد و به مردم کمک می کند

  افزایش کمک‌هزینه زندگی برای خانواده‌های آلمانی

  ساعت 24 - در شرایطی که کرونا پدیدار کرده و شهروندان کشورهای جهان را بادرد سر رو به روکرده است برخی از دولتها از جمله دولت آلمان به مردم کمک های قابل اعتنایی می کنند. به طور مثال هم اکنون دولت آلمان مصمم است با اختصاص ۱۲ میلیارد یورو بودجه، کمک‌هزینه خانواده‌ها را بر پایه شمار فرزندان خانواده افزایش دهد.

 • نوبخت ۱۳۹۹-۰۵-۰۹ ۱۰:۰۵

  سه فرمانده اقتصاد ایران و آشفته کردن روزگار مردم

  ساعت 24 - -براساس قانون تاسیس ، بانک مرکزی فرمانده اصلی و سیاستگذار اول پولی و ارزی و مدیریت تورم به حساب می آید. وزارت اقتصاد ، مسئولیت دخل دولت و سیاستهای مالی را برعهده دارد و سرانجام سازمان برنامه و بودجه فرمانده چگونه خرج کردن درآمدهای کشور است و این سازمان است که با تهیه بودجه بالاترین نقش را دراقتصاد دارد.

 • بانک مرکزی.jpg ۱۳۹۹-۰۵-۰۸ ۰۰:۲۵

  دولت به سود رانت خواران از جیب مردم به جیب بانکها ریخت

  زیان 560 هزار میلیارد تومانی سپرده گذاران بانکی

  غلامرضا سلامی با استناد به آمارهای بانک مرکزی اثبات کرد

  ساعت 24 -سود وفیده عملیات پیچیده بانکی در حالی که به اسم کمک به بخش خصوصی کوچک انجام شد در واقع به جیب بنگاههای دولتی رفت و از سوی دیگر بانک مرکزی و دولت با کاهش دستوری نرخ بهره بانکی برای داغ کردن بازار سهام 560 هزار میلیارد تومان به سود بانکها از سود سپرده گذاران برداشت کردند. ارقام حیرت انگیز بالا را غلامرضا سلامی تحلیلگر ارشد بازار مالی با استنناد به آمارهای بانک مرکزی به دست آورده است .

 • بیکاران ۱۳۹۹-۰۵-۰۷ ۱۲:۴۸

  چشم بندی در آمار بازار کار با ابهام سازی درتعریف فرد بیکار ادامه دارد

  معمای حذف 1.5 میلیون شغل و کاهش بیکاری

  ساعت 24 -اقتصادایران سرزمین عجیب ها شده است و هر پدیده شگفتی شاز در دنیا ودر اقتصادهای سالم در این اقتصاد به شکل عجیبی دیده می شود. به طور مثال درحالی که یک مرکز از نرخ تورم 41 رصدی در سال 1398 اطلاع می دهد یک نهاددیگر آن را تا 7درصد کمتر نشان می دهد. یک شگفتی دیگر این است که شاید ایران یکی از معدود کشورهایی در جهان باشد که با شیوع و همه‌گیری ویروس کرونا نه تنها نرخ بیکاری در آن افزایش پیدا نکرد، بلکه با کاهش نیز روبرو بود.

 • علی بخشی ۱۳۹۹-۰۵-۰۷ ۱۲:۱۰

  علی بخشی؛ رییس هیات مدیره سندیکای صنعت برق ایران

  صنعت برق نباید به پتروشیمی و فولاد یارانه دهد

  ساعت 24 - اقتصادایران اکنون انبوهی از تناقض ها را در دل خود پنهان کرده که به دلیل کاهش درآ مدهای نفت خام پنهان کردن آن دیگر آسان نیست وهرروز از یک محل سر باز می زند. یکی از اینتنتقض ها این است که برخی فعالیت ها که به هردلیل در دولت لابی های نیرومند دارند برای سود آوری خود به جیب و دخل فعالیت های دیگر وصل شده اند.

 • فقر ۱۳۹۹-۰۵-۰۷ ۱۰:۰۴

  بدبختی های مردم آمریکای لاتین

  ساعت 24 – شهروندان جهان هرروز بیشتر در گرداب ویروس کرونا گرفتارتر شده و کارو سلامتی و اینده خود را با خطرهای بیشتری رو به رو می بینند. حالا که شمار موضوع کسب وکار جهانی به ویژه در کشورهای فقیر تر جهان از جمله کشورهای امریکای لاتین مبتلایان به این ویروس از 16 میلیون نفر و شمار جان از دست داده ها بیش از 600 هزار نفر شده است بیچارگی ها روندی فزاینده را تجربه می کند و بشر گرفتارشده نمی داند جان خود را از بیماری صیانت کند یا اینکه کسب وکار خود را محکم نگاه دارد تا از گرسنگی نمیرد.

 • کرونا ۱۳۹۹-۰۵-۰۷ ۰۹:۱۵

  کرونا سخت‌ترین وضعیت اضطراری تاریخ معاصر

  ساعت 24 - رئیس سازمان جهانی بهداشت می‌گوید کشورهای جهان گام‌های بسیار موثری برای مقابله با ویروس جدید کرونا برداشته‌اند اما هنوز تا متوقف کردن این همه‌گیری راهی طولانی در پیش است.

 • سلامی ۱۳۹۹-۰۵-۰۷ ۰۱:۱۰

  تحلیل گر ارشد بازار مالی و سرمایه

  دولت هم نمی تواند مانع ترکیدن حباب بورس شود

  ساعت 24 -"پیش بینی زمان ترکیدن حباب برای خبرگان سهم باز حتی در آمریکا بسیار دشواراست ولی استباط من این هست تا پایان دولت دوازدهم حمایت جمعی از بورس ادامه دارد ولی اتفاق می ا فتد که بعضی اوقات قدرت حکومت هم نمی تواند جلوی ترکیدن آن حباب را بگیرد.

 • صادرات نفت ۱۳۹۹-۰۵-۰۶ ۰۹:۵۲

  ادعا و تردید افکنی درباره خرید نفت ایران از سوی پکن

  چین خرید نفت ایران را متوقف کرد؟

  ساعت 24 - درحالی که ادامه خرید نفت ایران در شرایط تحریم از سوی رهبران حزب کمونیست چین یکی از دلایل اشتیاق وزارت خارجه و طیف هایی از سیاستمداران ایرانی برای عقد قرارداد راهبردی با این کشور است رسانه های غربی میخواهند این نقطه روشن را نیز سیاه کنند؟

 • سلاح ورزي ۱۳۹۹-۰۵-۰۶ ۰۰:۲۷

  حسین سلاح‌ورزی ، نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران

  بانک مرکزی واتاق ایران همراه شوند

  ساعت 24 - رییس بانک مرکزی ایران در دوماه گذشته نیوی قابل اعتنایی برای انداختن توپ گران شدن ارز به زمین بخش خصوصی داشت و به نظر می رسد اتاق ایران را در این داستان مقصر می دانست.

 • شینزو ۱۳۹۹-۰۵-۰۵ ۰۹:۳۱

  رقابت درافکنیم و بهره برداری کنیم

  اتحادیه اروپا و ژاپن در کنار روسیه وچین

  ساعت 24 - دولت دوازدهم از تابستان 1399 دوران فعالیت قانونی اش در سرازیری قرار می گیرد و از بهار 1400 دیگر در هیاهوی انتخابات سیزدهم غرق می شود و با بیشترین یورش انتقادی مواجه خواهد شد.

 • اسپوتنیک ۱۳۹۹-۰۵-۰۴ ۱۹:۱۶

  ایران برای هواپیماهای مسافربری امریکایی مزاحمت ایجاد کند

  تحلیل تحریک آمیز خبرگزاری روسی درباره احتمال جنگ منطقه ای

  ساعت 24- این روزها خبر گزاری روسی اسپوتنیک که به زبان فارسی نیز خبر، گزارش و تحلیل ارایه می کند در نوشتن تحلیل هایی که به نوعی تحریک آمیز به حساب می آیند شتاب نشان می دهد و از چیزهایی می نویسد که در اطلاعات و تحلیل های مقامهای گونا گون ایرانی دیده نمی شود و تحریک آمیز به حساب می آیند.

 • فریدون ۱۳۹۹-۰۵-۰۴ ۱۸:۲۶

  نگاه چین به ایران نگاه فروشنده به مشتری است

  ساعت 24 - فریدون مجلسی درگفت وگو با دیپلماسی ایرانی تاکید دارد برای چین متحد استراتژیک معنی ندارد و این کشور به سایر کشورها به عنوان مشتری نگاه می کند و ایران هم از این قاعده بیرون نیست. بخشی از گفت وگوی این دیپلمات سابق را می خوانیم:

 • دانش ۱۳۹۹-۰۵-۰۴ ۱۰:۴۵

  همه مردم دنیا در مسیر بدبختی

  ساعت 24 - -شهروندان جهان هر روز که سپری می شود بیشتر در گرداب کرونا فرو می روند واز دست هیچ کس کاری برنمی اید و دولتهای بزرگ نیز در برابر این ویروس زانو زده اند.

 • لبنان ۱۳۹۹-۰۵-۰۴ ۰۱:۴۳

  کشتی بی ناخدای لبنان در دریایی توفانی

  ساعت 24 - لیره لبنان در طی دهه ها نرخ برابری ١٥٠٠ لیره برای ١ دلار را داشت. این دو ارز که قابل تبدیل نزد صرافی های عادی در خیابان بودند به مرور نرخ برابری شان تغییر یافت و قیمت هر دلار ٨٠٠٠ لیره شد.

 • پرسپولیس ۱۳۹۹-۰۵-۰۴ ۰۱:۲۴

  پرسپولیس وچهارمین قهرمانی پی در پی

  ساعت 24 -پرسپولیس با برد ۲ بر ۱ مقابل میزبانش، نفت مسجدسلیمان برای چهارمین بار پیاپی قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران شد. درحالیکه ۴ هفته به پایان این فصل باقی مانده تیم‌های سپاهان و تراکتور یا فولاد خوزستان قادر نیستند اختلاف امتیازشان را با پرسپولیس را کنند. پرسپولیس زیر نظر یحیی گل‌محمدی به این قهرمانی دست پیدا کرد هرچند در آغاز فصل گابریل کالدرون آرژانتینی سرمربی این تیم بود. دایی، کریمی و احسان علیخانی در جشن قهرمانی

 • چین ۱۳۹۹-۰۵-۰۲ ۰۱:۲۷

  باید درقوی ترین زمان اقتصاد با چین قرارداد بست

  ساعت24-می‌گویند اژدها می‌تواند در آب شنا کند، روی زمین بدود و در آسمان پرواز کند و همچنین توانایی شگفت‌انگیزی در دگرگون‌سازی شکل خود دارد. رهبران پررمز و راز چین از دیرباز اژدها را نماد استیلای خود بر شهروندان و ترساندن دیگران برگزیده‌اند.

 • شریعتمداری کیهان ۱۳۹۹-۰۵-۰۲ ۰۱:۰۱

  نکته ای که شریعتمداری کیهان نوشت

  بهره گرفتن از نیروهای بسیجی برای مقابله با مفسدان گردنکش

  ساعت 24 - این روزها، سختی معیشت، مشکل مسکن، بیکاری، گرانی افسار گسیخته و افزایش تصاعدی قیمت کالا و خدمات و مشکلات دیگری از همین دست، نه فقط زندگی اقشار محروم را با سختی روبه‌رو کرده، بلکه بسیاری از دهک‌های متوسط جامعه را نیز به محرومیت کشانده است و در همان حال بازار مفسدان اقتصادی و حرامخواران زالوصفت هر روز داغ‌تر می‌شود.

 • بان ۱۳۹۹-۰۵-۰۲ ۰۰:۴۹

  در اطلاعیه بانک مرکزی درخصوص بازگشت ارز حاصل از صادرات دوعدد اعلام شد

  250 متخلف و بخشی از 27 میلیارددلار ارز برنگشته

  ساعت 24 - بانک مرکزی در اطلاعیه ای مهم و با هشدارهای تازه و تاکید چند باره در باره اینکه مطابق مصوبه مورخ 1399.04.24، کلیه صادرکنندگان مکلف هستند برابر ضوابط ابلاغی نسبت به برگشت و عرضه ارز صادرات خود به چرخه اقتصادی اقدام کنندبه دوعد هم اشاره کرد.

 • بورس ۱۳۹۹-۰۵-۰۱ ۰۰:۵۲

  انتخاب بین حباب بیشتر یا تورم کمتر

  بهتر است حباب بورس به مرور تخلیه شود تا ناگهانی

  ساعت 24 - ارزش سهام شرکتهای فعال در بورس تهران در روزهای تازه سپری شده با نوسان شدید مواجه شده است و کاهش های شاخص کل که شکار روزهای ان افزایش می یابد بر رفتار و نگاه سهامداران موثر خواهد شد.

 • ایران- چین ۱۳۹۹-۰۴-۳۱ ۱۴:۵۰

  استاد دانشگاه مطالعات بین‌المللی شانگهای درباره ایران وچین

  دشمنی آمریکا تهران و پکن را به هم رساند

  داستان مناسبات احتمالی ایران وچین برپایه سندی که ایران برای همکاری مشترک 25 ساله برای چینی ها فرستاده است در داخل ایران وچین ونیز در آمریکا و سایر رسانه ها بازتاب گسترده ای دارد .

s