همه‌ی خبرهای امروز
 • خبر دیروز ۱۰:۲۵

  براساس تجربه سال1391 و 1397

  مسعود نیلی آدرس می دهد: مردم دلار می خرند یا می فروشند

  ساعت 24 - آیا می توان سوگیری احتمالی رفتار شهروندان ایرانی را درباره خرید دلار درروزها و هفته های آینده پیش بینی کرد و براساس این پیش بینی سیاست ارزی به ویژه سیاست درباره نرخ ارز را شکل داد؟ برخی شاید قبول ندارند شهروندان عادی دارای نگاه اقتصادی جمعی هستند و خطرهایی که دسترنج انها را برباد می دهد را می شناسند و با این شناخت است که راههای جلوگیری از بی ارزش شدن درآمد و پس انداز خود را می یابند

 • خبر دیروز ۰۹:۴۱

  چرا دلار قوی ترین پول جهان است

  ۶۲ درصد ذخایر ارزی کشورها دلار است

  ساعت24 -تحریم های پی در پی امریکا علیه کشورهای مختلف و با بهانه های مختلف باعث شد بسیاری از کشورها به انتقاد از نظام پولی دنیا که وابسته به دلار است روی بیاورند.نظامی که به آمریکا قدرت می دهد سیاستهای درست یا نادرست خود را به کشورهای مختلف دنیا تحمیل کند و از دلار و تحریم دلاری و اقتصادی برای مجبور کردن کشورها برای همسو شدن با دیدگاه های امریکا استفاده کند.

 • اعزام دیروز ۰۸:۵۰

  مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری منتشرکرد

  سه پیامد امنیتی اعزام نیروهای نظامی امریکا به منطقه

  ساعت 24- درحالی که انتشار خبرهای پی درپی و متناقض از سوی رهبران سیاسی آمریکا یه مثابه یک راهبرد همانند آنچه درفرایند رسیدن به نقطه جنگ باعراق با کمی دگرگونی تکرار می شود به نظر می رسد ایران باچشمهایی باز رفتار آمریکای ها را رصدکند تا غافلگیر نشویم.

 • پپیچچیده ۱۳۹۸-۰۳-۰۱ ۰۹:۳۷

  چین دردوراهی خرید نفت از ایران یا جایگزین کردن نفت دیگران قراردارد

  داستان پیچیده فروش نفت ایران به چین

  ساعت 24 - رهبران حزب کمونیست چین این روزها دیگر همانند دوره ریاست جمهوری دموکراتی مثل باراک اوباما روزهای خوش و آسانی دربرابر آمریکای دوره دونالد ترامپ ندارد. این رییس جمهور مستقر درکاخ سفید از همان دوره تبلیغ برای حضور در بالاترین منصب سیاسی در آمریکا وعده داده بود که می خواهد کاری کند که شغل ها به آمریکا برگردند و دراین مسیر ممکن است چین ، آلمان ، مکزیک کانادا آسیب ببینند .

 • اووسس ۱۳۹۸-۰۳-۰۱ ۰۹:۱۵

  در استرالیا جریان دارد

  موج خودکشی پناهجویان دراسترالیا در پی پیروزی راست‌گرایان

  ساعت 24 -پیروزی چشمگیر و دور از انتظار ائتلاف راست‌گرایان در انتخابات پارلمانی زودهنگام استرالیا موجی از خودکشی را در میان پناهجویان «مستاصل» محصور در جزایر نائورو و مانوس به راه انداخته است.

 • اس300 ۱۳۹۸-۰۳-۰۱ ۰۹:۰۳

  کاری که خبرگزاری روسی می کند

  تبلیغ برای فروش اس300همزمان با ترساندن ایران

  ساعت 24 - درحالی که رسانه های ایرانی از چند روز پیش سوگیری اخبار و تحلیل های خود درباره منازعه ایران و آمریکا را از افزایش احتمال جنگ میان دوکشور به سوی اجتناب آمریکا از جنگ با ایران تغییر داده اند اما رسانه روسی اسپوتنیک همچنان برطبل احتمال جنگ می کوبد. تیترها و گزارش های اسپوتنیک که بدون تردید از سوی مقامهای روسی تاییدیه گرفته اند تحریک کننده است.

 • مسععودد ۱۳۹۸-۰۳-۰۱ ۰۱:۲۸

  تحلیل مسعود نیلی از تحریم و کاهش قدرت خرید مردم

  تحریم ها طولانی و مردم تا 5 سال آینده هرسال فقیرتر می شوند

  ساعت 24- مرکز آمار آمار حساب‌های ملی سه ماهه سوم 1397 را منتشر کرده است و من روی آن دقیق شدم و بررسی کردم. این تصویر مقداری نگران‌کننده است. آنچه به یک باره در سه ماهه سوم سال 1397 می‌بینیم چند پله بزرگ به لحاظ تولید و سرمایه‌گذاری پایین آمده ایم.

 • آلن ۱۳۹۸-۰۲-۳۰ ۰۹:۴۱

  حاشیه هایی از دادن نخل طلایی و گریه پسر محبوب پاریسی ها

  آلن دلون زنده است چون فرانسه می خواهد

  ساعت 24 -فرانسوی ها همیشه پس از جنگ دوم جهانی راهی برای نشان دادن توانایی های خود به ویژه دربرابر آمریکا را جستجو کرده و درهرمیدانی نقطه درخشانی را نشان داده اند. فرانسوی ها به طور مثال فرانسوی ها ایرباس را دربرابر بویینگ ساختند و به دنیا معرفی کردند، آنها همچنین اتومبیل پژو را برای مقابله با اتومبیل های آمریکایی به بازار عرضه کردند و دربرابر فانتوم آمریکایی میراژ و کنکورد را به دنیا معرفی کردند. فرانسوی ها بریژیت باردو را دربرابر الیزابت تایلور آمریکایی به دنیا معرفی کردند و البته تک ستاره درخشان آنها درسینما بدو ن تردید آلن دلون است.

 • بیهوده ۱۳۹۸-۰۲-۳۰ ۰۷:۰۰

  دویچه وله تحلیل کرد

  فشار حداکثری بی فایده ترامپ بر ایران

  ساعت 24 -از زمان خروج آمریکا از برجام تا کنون در ایران و کشورهای غربی چه اتفاقی افتاده است؟ فشار حداکثری دولت ترامپ بر ایران تا چه حد برای رسیدن به اهدافش پاسخگو خواهد بود؟ تفسیری از راینر هرمان، روزنامه‌نگار آلمانی.اعتبار جهانی سیاست خاور نزدیک آمریکا همواره کاهش می یابد.

 • نففتت ۱۳۹۸-۰۲-۳۰ ۰۶:۵۲

  دو سناریوی اوپک برای جایگزینی نفت ایران درریاض چیست

  نقشه برای نفت ایران ؛ روسیه هم بود

  ساعت 24 -ایران پس از روی کارآمدن دولت نخست حسن روحانی و باامضای برجام که محدودیت هایی برای تولید انرژی هسته ای بر ایران تحمیل کرد توانست سهم خودرا اوپک به میزان قبل از تحریم های سال 1391 و 1392 برساند. این میزان تولید و صادرات ایران درادامه خصومت آمریکا با ایران و بازگشت تحریم ها اما حالا درسال 1398 باردیگر باکاهش مواجه وبازار جهانی نفت با کمبود احتملی عرضه مواجه شده است.

 • خبر ۱۳۹۸-۰۲-۲۹ ۱۴:۰۳

  فقط 30 درصد منابع یارانه‌ای پایدار هستند

  اعداد و ارقام ترسناک توزیع یارانه

  ساعت24 - گزارش منتشر شده نشان می‌دهد ادامه پرداخت یارانه به روش‌های فعلی فاجعه‌بار خواهد شد و باید اصلاحات یارانه‌ای هر چه زودتر انجام شود. در این گزارش که خلاصه‌ای از آن را می‌خوانید اعداد و ارقام ترسناکی دیده می‌شود که ضرورت اصلاح را بیشتر می‌کند. در این گزارش آمده است:

 • خبر ۱۳۹۸-۰۲-۲۶ ۱۰:۲۱

  اقتصاددان جوان محاسبه کرد

  نوبخت بیشتر از امریکا خسارت می زند

  ساعت24 -پویا ناظران اقتصاددان جوان ایرانی در صفحه تلگرامی خود و درکانالش که وقایع اقتصادی نام دارد ضمن مقایسه ارزش ریالی تخریب احتمالی یک جنگ با ارزش ریالی رانت و هدررفت ریالی ناشی از سیاستگذاری اقتصادی سنتی و ناکارآمد و همچنین مقایسه فرماندهی اقتصادی میرحسین موسوی در صورت ریاست جمهوری یا ابراهیم رییسی می نویسد ارزش ریالی تخریب نوبخت به مثابه فرمانده اقتصادی روحانی از هزینه های جنگ احتمالی بیشتر است.

 • خبر ۱۳۹۸-۰۲-۲۶ ۰۹:۴۹

  چرا ایرلند از بحران رها شد ولی یونان نتوانست

  اعتماد عموم؛ ایران شبیه یونان ودور از ایرلند

  ساعت24 -نخبگان سیاسی کشورها برای ارزش آفرینی اقتصادی، محتاج سرمایه و دارایی هستند. سرمایه دارای انواع مختلفی همچون سرمایه فیزیکی، انسانی، طبیعی و مالی می‌شود. از جمله سرمایه‌های مهمی که در دهه‌های اخیر به اهمیت آن پی برده شده است.

 • خبر ۱۳۹۸-۰۲-۲۴ ۱۱:۲۰

  آلمان و بریتانیا به آمریکا درباره ایران هشدار دادند

  غولهای اروپایی همچنان برضد خواسته های ترامپ

  ساعت24 -وزیر خارجه آمریکا دروزهای تازه سپری شده از این کشور به ان کشور می رود تا رفتار خصمانه کشورش با ایران را توجیه کند و با تهدید و تطمیع رهبران کشورها به ویژه اروپایی ها آنها را با خود همراه کند.

 • چامسکی ۱۳۹۸-۰۲-۲۴ ۱۱:۰۵

  ترامپ برعکس توصیه شورای ملی ایرانیان آمریکا عمل کرد

  فشار حداکثری به جای گشایش حداکثری

  ساعت24 -شورای ملی ایرانیان آمریکا که دران افراد نام آشنایی مثل یرواند آبراهامیان تاریخ نویس ،هادی و جواد صالحی اصفهانی دو برادر اقتصاددان که هرسال به ایران می آیند و با رسانه های ایران گفت و گو کرده و به نهادهای پژوهشی رفت و آمد دارند ، نوام چامسکی منتقد دولت ها و نظام سیاسی آمریکا ، ریچارد دالتون سفیر پیشین بریتانیا درایران ، گری سیک پژوهشگرامریکایی و ماروین زونیس نویسنده چند کتاب در باره محمد رضا پهلوی عضویت دارند و در هنگامه روی کار آمدن دونالد ترامپ در امریکا نامه ای به او نوشته و توصیه هایی کردند.

 • خبر ۱۳۹۸-۰۲-۲۴ ۰۹:۵۵

  خودتان ارزداده اید و حالا مناقشه درست می کنید

  همدستی بخشی از دولت با افراطیون سیاسی

  ساعت24 -بانک مرکزی تحت ریاست عبدالناصر همتی سیاسی ترین دوران عمر 60 ساله خود را سپری می کند. نگاهی به یادداشت های اینستاگرامی رییس بانک مرکزی نشان می دهد او برای تیره و تارکردن فضای داوری نسبت به کارنامه ارزی و بانکی این نهاد بیشترین حمله ها را نخست به رهبری سیاسی آمریکا و سپس بخش خصوصی ایران داشته است.

 • خبر ۱۳۹۸-۰۲-۱۹ ۱۱:۱۸

  اروپا زیر پرچم سامسونگ و فرهنگ کره ای

  سرمایه گذاری چند میلیارد دلاری در صنعت موسیقی پاپ

  ساعت24 -این روزهای دنیا برای شهروندان کره جنوبی جای خوبی شده است. شرکتهای کوه پیکری مثل سامسونگ و هیوندایی به هرسرزمینی با هرمیزان قدرت خرید گوشی تلفن همراه ، تلویزیون و اتومبیل می فروشند و پول خارجی به کره می اورند. این پولهای خارجی که از مسیر توسعه صادرات به دست می اید حالا راه را برای اینکه اقتصادکره جنوبی درپله یازدهم اقتصاد جهان بایستد بازکرده است.

 • خبر ۱۳۹۸-۰۲-۱۹ ۱۱:۰۸

  این حرف وزیر دفاع فرانسه تهدید است یا خیرخواهی ؟

  فرانسه خواهان فروریختن اقتصاد ایران نیست

  ساعت24 -اتحادیه اروپا یک نهاد مهم اقتصادی و سیاسی است که آلمان موتور توسعه اقتصاد آن و فرانسه و البته انگلستان تنظیم کننده سیاست خارجه آین اتحادیه به حساب می آیند. این سه غول اروپایی دردوسال گذشته جبه متحدی علیه آمریکا تاسیس کردند تا راه تحریم دوباره ایران را مسدود کنند.

 • خبر ۱۳۹۸-۰۲-۱۹ ۱۰:۳۹

  عراق در آستانه امضای قراردادی ۵۳ میلیارد دلاری با دو غول نفتی آمریکا و چین

  نفت ایران درچاههای فراموشی

  ساعت24 -ایران بسیار زودتر از عراق یا کویت یا امارات نفت خود را در معرض فروش دربازارهای جهانی قرار داد و درهمه سالهای قبل از پیروزی انقلاب اسلام در اوپک و دربازار نفت جهان موقعیت بسار ممتازی داشت. اما پس از پیروزی انقلاب اسلامی این اندیشه معلوم نیست از کجا زاد و رشد کرد که نباید ثروت ملی ایرانیان به قیمت های ارزان به بازار جهانی عرضه شود.

 • خبر ۱۳۹۸-۰۲-۱۷ ۱۰:۲۶

  درجستجوی راه دیگر نبوده ایم

  یک سال پرزحمت برای ایران و ایرانیان

  ساعت24 -دونالد ترامپ پدیده جدید زاد و رشد یافته مناسبات قدرت و فرهنگ جامعه آمریکایی به حساب می اید. این نیرومندترین رهبر جهان همین امروزبا رفتار، گفتار و تصمیم هایش دنیایی تازه را برپا می کند که با نظم جهانی ساختار یافته پیش از ریاست جمهوری او تفاوت های معنادار دارد.

 • خبر ۱۳۹۸-۰۲-۱۷ ۰۹:۵۵

  ایران ارجمند وتوانایی که این روزها جان ندارد

  توانایی ها و زخم های ایران امروز

  ساعت24 -تن و روان سرزمین ایران این روزها تب دار و بیمار است و از کابوس هایی رنج می برد. مدیران سیاسی اداره کننده و دارای توان ونیروی واقعی درایران ارجمند ، دراین روزهای پرسوز و گداز،شهروندان ، ایران و خود را با نیرومند ترین کشورجهان از نظر اندازه توانایی اقتصادی و ساز و برگ جنگی و استیلای فرهنگی دروضعیت جنگی قرار داده اند. ایران این روزها حالش خوب نیست و از تب ودردو فشار بیرونی ناراحت و زخمی است. این بی حالی ایران درحالی است که توانایی های آن را نمی توان هرگز انکار کرد.

 • خبر ۱۳۹۸-۰۲-۱۶ ۱۱:۴۳

  فاجعه دلارپاشی به روزنامه ها رسید

  رنج آگاهی و پلیدی یک تصمیم

  ساعت24 - تجربه نشان می‌دهد دنیاهای پرشماری در جامعه‌های انسانی زاد و رشد کرده و ماندگار شده‌اند. دنیای روزنامه‌نگاری در ایران نیز یکی از این دنیاها به حساب می‌آید که سرشت و سرنوشت آنها بازتاب‌دهنده گوشه‌ای از ویژگی‌های جامعه ایران به حساب می‌آیند.

 • خبر ۱۳۹۸-۰۲-۱۶ ۱۱:۳۸

  آیا ایران دربیت کوین سرمایه گذاری کند؟

  تحریم ایران در ارزهای دیجیتال؛ ابعاد و پیامدها

  ساعت24 - به تازگی نمایندگان مجلس سنا و مجلس نمایندگان آمریکا طرحی برای تحریم ارز دیجیتال ایران ارایه کرده‌اند. با توجه به اینکه ارزهای دیجیتال ظرفیت قابل توجهی برای نقل و انتقال مالی بین‌المللی دارد و می‌تواند در دوران تحریم مورد استفاده قرار گیرد، برخی از نهادهای دولتی و حاکمیتی به تولید و استفاده از این ارز اقدام کرده‌اند.

 • خبر ۱۳۹۸-۰۲-۱۶ ۱۱:۳۵

  پژوهشکده امنیت اقتصادی تدبیر تحلیل کرد

  بنیان‌های گسترش فساد در سازمان تأمین اجتماعی

  ساعت24 - سازمان تأمین اجتماعی به عنوان یک سازمان بیمه‌گر اجتماعی که پهناورترین چتر حمایتی را بر اقشار مختلف جامعه اعم از کارگران، کارمندان، معلمان، دانشگاهیان، اصناف، قالیبافان، روحانیان و ... دارد، هدف دولت‌ مبنی بر استقرار هرچه بهتر نظام جامع رفاه و تأمین اجتماعی در جامعه و ارتقاء امنیت اجتماعی شهروندان را دنبال می‌کند.

 • خبر ۱۳۹۸-۰۲-۱۶ ۱۰:۱۹

  یک خبر خوش از افغانستان

  شهرک حیرتان افغانستان؛ از پایگاه نظامی تا بندرگاه تجاری

  ساعت24 - شهرک حیرتان که در ۸۰ کیلومتری شهر مزارشریف در شمال افغانستان قرار دارد یکی از بنادر مهم و امن برای بازرگانان افغان محسوب می‌شود.این بندرگاه که به مسکو کوچک نیز مشهور است، روزگاری از پایگاه‌های ارتش شوروی در شمال افغانستان بود.

 • خبر ۱۳۹۸-۰۲-۱۶ ۱۰:۱۱

  عربستان زیرذره بین مک‌کینزی(MGI)

  رویای شیرین و راههای سخت درانتظار عربستان است

  ساعت24 - مؤسسه مک‌کینزی سال ۲۰۱۵ در مقاله‌ای با عنوان «عربستان سعودی فراسوی نفت: تحول در سرمایه‌گذاری و بهره‌وری» (Saudi Arabia beyond Oil: The Investment and Productivity Transformation) به مطالعه اقتصاد متکی به نفت عربستان و تلاش این کشور برای فاصله گرفتن از اتکای صرف به درآمدهای نفتی در راستای ایجاد قابلیت «پایداری» پرداخته است.

 • خبر ۱۳۹۸-۰۲-۱۶ ۰۹:۵۱

  حرفهای بولتون و تایید سخنان فلاحت پیشه

  ایران عصبانی شود تیراول را شلیک می کند؟

  ساعت24 - نشانه ها و آدرس های قابل اعتنایی وجوددارند که نشان می دهند ایران و آمریکا خواسته یا ناخواسته از حالت نه جنگ نه صلح و تهدید غیر عملیاتی دور و دورتر می شوند. فشارهای تحریم اقتصادی ایران هرروز بیشتر می شود وتوانایی اقتصاد ایران برای عبور از این فشارها هروز کاهش می یابد.

 • خبر ۱۳۹۸-۰۲-۱۲ ۰۹:۵۹

  آمریکا در قفقاز جنوبی هم دردسر امنیتی ایران شده است

  محدودیت برای سرمایه گذاری انرژی ایران

  ساعت24 -به دلیل موقعیت ژئواستراتژیک منطقه قفقاز جنوبی از یک سو و وجود ذخایر سوختهای هیدروکربنی در حوزه خزر از سوی دیگر، این حوزه مورد توجه قدرتهای منطقه ای و بین المللی قرار گرفته است.

 • خبر ۱۳۹۸-۰۲-۱۰ ۰۹:۴۹

  درسند راهبردی امنیت ملی آمریکا تاکید شده است

  رویاهای آمریکا درخاورمیانه و مساله ایران

  ساعت24 -در دسامبر 2017 بود که راهبرد امنیت ملی امریکا منتشر شد. این سند بالادستی برای دولت امریکا به حساب می اید تا روزی که سند امنیت تازه ای تدوین شود . این سند آرزوهای و رویاهای آمریکایی به مردم امریکا ، شهروندان جهنی و سیاستمداران و گروههای بانفوذ درداخل وخارج آمریکا را نشان می دهد.

 • خبر ۱۳۹۸-۰۲-۰۹ ۰۹:۵۸

  تحلیل حسین سلاح ورزی نایب رییس اتاق ایران

  ایام به کام کسب و کار نیست

  ساعت24 -هرگز هیچ ایرانی دلسوز به این آب و خاک و سرزمین از اینکه کسب وکار ایرانیان درهردوره از روز و روزگا رمزه و بوی اندوه و ابهام داشته باشد شاد وخرسند نخواهد بود. ایرانیان شاید بیش از شماری انبوه از شهروندان سایر سرزمین ها به میهن خویش مهر می ورزند و برای پیشرفت آن درمقایسه با دیگران آرزو دارند. اما حالا در آستانه پایان نخستین ماه از سال تازه که همراه با برپایی جشن های نوروز بود این احساس شادی و شادمانی از اینکه کسب و کار ایران درمدار رونق باشد درمیان شهروندان دیده نمی شود.

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s