همه‌ی خبرهای امروز
 • روری دیروز ۰۹:۱۷

  دولت روحانی به طورضمنی خواستار شد

  افشای دادگاه فساد قاضی ها

  ساعت 24 -پس از سخنان تند و افشاگرانه دیروز حسن روحانی رییس جمهور ایران مبنی براینکه "بردن چند نفر به دادگاه در خصوص مبارزه با فساد، سر مردم کلاه نمی‌رود و مردم باید بدانند پول‌هایی بزرگی که از جیب بیت‌المال رفته به چه سرنوشتی دچار شده است." انتظار می رفت منتقدان وی توفان به پاکنند که چنین نیز شده است.

 • للبنان دیروز ۰۸:۴۱

  تهران از اوضاع عراق و لبنان نگران است

  ایران و دشواری تقسیم منابع کاهنده بین داخل و حمایت از حزب الله

  ساعت 24 - سایت دیپلماسی ایرانی وابسته به صادق خرازی دیپلمات سابق ایران و یکی از چهره های سیاسی که رفت و آمدی نامحسوس بین اصلاح طلبی به روش نو و اصولگرایی نامریی دارد ،درشرایط سخت امروز ایران مقاله ای از فردی به نام علی آلفونه را برای ترجمه انتخاب ومنتشر کرده است که کمتر دیده شده است. این نویسنده که نوشته اش دراسترتفور منتشر شده است اولا به ایران لقب امپراطوری داده که نوعی توسعه طلبی ارضی را نشان می دهد وثانیا خبر منتشرشده اسراییلی ها مبنی براینکه ایران تا امروز 16 میلیارددلار در سوریه هزینه کرده را برملا می کند و سوما تایید می کند ایران برای گروههایی درعراق و درلبنان هزینه های مالی می کند و حالا به دلیل تحریم صادرات نفت دیگر از اینکه این کاررا باسهولت انجام دهد دورشده است و چهارم اینکه خصلت یران امروز را شبیه خصلت شوروی سابق فرض کرده که نتوانست منابع کاهنده خود را بین داخل و خارج گونه ای توزیع کند که به حفظ وپایداری نظام سیاسی آسیب نرسد.

 • بدون نفت ۱۳۹۸-۰۸-۱۹ ۱۵:۲۱

  تازه ترین آمارها نشانه می دهند

  بودجه ایران بدون نفت ؛ انتخاب یا اجبار

  ساعت 24 - محمد باقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه ایران دردو- سه ماه تازه سپری شده چندین بار تاکید کرده است بودجه سال 1399 با لحاظ صفرکردن درآمد از بخش صادرات نفت خام تنظیم خواهد شد. این تاکید چند باره رییس سازمان بودجه ریزی ایران نشان می دهد دست کم تا روزی که مناسبا ت ایران و جهان و به ویژه ایران و آمریکا با شکل وماهیت امروزی ادامه دارد این حرف نوبخت را باید جدی گرفت. آیا نوبخت می داند سال آینده درامدهای به دست آمده از نفت خام به اندازه ای ناچیز است که نباید اصولا روی آن در بودجه حساب بازکرد؟

 • فردو ۱۳۹۸-۰۸-۱۶ ۱۲:۳۶

  بازنگهداشتن دروازه مذاکره و دیپلماسی

  گام چهارم را برداشتیم حالا چه کنیم

  ساعت 24 -همانطور که پیش بینی می شد رهبران اتحادیه اروپا که هدف فشار حداکثری ایران برای عبور از تحریمهای فزاینده آمریکا قراردارند دربرابر گام چهارم رفتاری منتقدانه را دردستور کار قراردارند. آیا اتحادیه اروپا با توجه به رفتار ایران برپایه ایستادگی تا آخر از برجام بیرون می رود؟ حالا که ایران گام چهارم را برداشته است چه باید کند ؟

 • نیل نیل ۱۳۹۸-۰۸-۱۶ ۰۹:۵۸

  منازعه درحال گسترش میان مصر ، اتیوپی و سودان

  آیا رود نیل میدان 'جنگ آب' خواهد شد؟

  ساعت 24 - آبادانی و پیشرفت جامعه های انسانی در آسیای غربی و به ویژه خاورمیانه و بخش هایی بزرگ از آفریقا به وجود باران و آب وابسته بوده و هست. خشکسالی دراین دهه های تازه سپری شده را یکی از دلایل پدیدار شدن داعش معرفی کرده اند. دراین مناطق اگر کنترل منابع آب از یک کشور به کشور دیگر منتقل شود سطح و ژرفای منازعات ملی از تعادل خارج می شود.

 • gan ۱۳۹۸-۰۸-۱۵ ۰۹:۱۰

  در این دنیا همه مردم مثل هم زندگی نمی کنند

  تیراژ ٣٠٠ هزار نسخه ای یک کتاب درفرانسه

  ساعت 24-کتاب برندۀ جایزۀ گنکور امسال، «همۀ مردمان در جهان یکسان زندگی نمی‌کنند»، نوشتۀ ژان پُل دوبوُآ، تنها یک روز پس از دریافت این مهمترین جایزۀ ادبی فرانسه، به چاپ دوم رسید و ناشر آن اعلام کرد که علاوه بر ١٢٠ هزار نسخۀ اولیه، دست بکار چاپ ٢٠٠ هزار نسخۀ دیگر شده است. «پلنگ برف ها»، برندۀ جایزۀ «رونودو» نیز که تنها از سه هفتۀ پیش در بازار است به چاپ پنجم و ١٨٠ هزار نسخه رسید. این ارقام برای انتشار کتاب درفرانسه برای نویسندگان ایرانی که شمارگان کتابهایشان به طور متوسط به کمتر از 500جلد رسیده و همین میزان نیز در یک دوره طولانی به فروش می رسد باعث شگفتی وحسرت است . عنوان این کتاب می تواند در مقایسه میان نویسندگان رمان درایران با فرانسه نیز قابل اعتنا باشد و یادمان باشد رمان نویسان ایرانی چگونه در بازاری بسیار کم رونق فعالیت نویسندگی دارند.

 • داروو ۱۳۹۸-۰۸-۱۴ ۰۸:۳۴

  رادیو فرانسه گزارش می دهد

  آمریکا وسدسازی دربرابر تجارت بشر دوستانه با ایران

  ساعت 24 - سازوکار فشار حداکثری آمریکا علیه ایران، خواسته و یا ناخواسته، تأمین کالاهای بشر دوستانه مورد نیاز مردم ایران را مختل کرده و آن را با مشکلات جدی روبرو کرده است. براساس قوانین بین المللی هیچ کشوری نمی تواند اینگونه کالاها را برای کشور دیگری تحریم کند. این کالاها، خصوصاً مواد غذایی و مواد دارویی شامل تحریم های یکجانبه آمریکا نمی شود و آمریکا به طور رسمی، هدف قرار دادن مردم عادی ایران را رد می‌کند و حتی تلاش می‌کند خود را حامی آن‌ها نشان دهد. ولی در عمل اینطور نیست، زیرا شبکه گسترده و پیچیده تحریم‌های آمریکا به گونه‌ای طراحی شده که تاثیر تخریبی مستقیمی بر بسیاری از شهروندان ایران، خصوصا آن‌هایی دارد که درگیر بیماری‌های صعب العلاج که نیازمند داروهایی هستند که باید از خارج وارد شوند.

 • نفیو ۱۳۹۸-۰۸-۱۲ ۱۰:۴۷

  خلاصه گزارش بروکینگز از ضرورت اعمال محدودیت در توانایی های هسته ای ایران

  توصیه های معمار تحریم های ایران به دولت ترامپ

  ساعت 24 - -ریچارد نفیو نویسنده کتاب مشهور هنر تحریم ها است که شرح مفصلی از سازوکار اعمال کارآمد تحریم ایران در آغاز دهه 1390 ودر دولت دوم محمود احمدی نژاد است. این نویسنده و معمار تحریم های ایران که گفته می شود در ترسیم یک نقشه پیچیده علیه اقتصاد ایران و سایر کشورهای تحت تحریم آمریکا دارد به همراه رابرت اینهارن گزارشی برای موسسه معتبر بروکینگز تهیه کرده اند که خلاصه ای از آن ر به نقل از ماهنامه اتاق بازرگانی می خوانید:

 • 'HCC ۱۳۹۸-۰۸-۱۱ ۰۰:۵۶

  صادرات گاز ایران به ترکیه تا یک سوم کاهش یافت

  روسیه به ایران در بازار گاز رحم نمی کند

  ساعت 24 - روسیه به مثابه رقیب اصلی ایران در بازار جهانی گاز به دلایل گوناگون نسبت به ایران دست بالا رادارد و توانسته است در غیاب عرضه گاز ایران که در چنگ تحریم امریکا گرفتار شده است بازار گاز اروپا را به تسخیر خود درآورد کارشناسان باور دارند روسیه در رقابت با ایران در توسعه صادرات گاز هرگز به ایران رحم نمی کند.

 • اف ای تی اف ۱۳۹۸-۰۸-۰۸ ۱۷:۳۳

  درمرکزبررسی های استراتژیک ریاست جمهوری مطرح شد

  سیر تا پیاز در باره FATF

  ساعت 24 - پنجاه و یکمین جلسه از سلسله نشست‌های «گفت‌وگوهای راهبردی»، در تاریخ بیست تیر ماه ۱۳۹۷، با سخنرانی آقای دکتر سیدجواد کاظمی‌تبار، دکترای برق و کامپیوتر از دانشگاه کالیفرنیا ایرواین امریکا و کارشناس داده کاوی برای کشف تقلب برای تراکنش‌های بانکی امریکا با عنوان «مبارزه با پولشویی در ایران» در سالن نشست‌های مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری برگزار شد. در ادامه خلاصه‌ای از اهم مباحث ارایه شده در این نشست ارایه می‌گردد.

 • maezia ۱۳۹۸-۰۸-۰۸ ۱۴:۱۸

  رویترز ادعاکرد

  مسدود کردن حساب‌های بانکی ایرانیان در مالزی

  ساعت 24 -آیا ادعای خبرگزاری رویتر درباره مسدود شدن حساب بانکی شهروندان ایرانی از سوی بانکهای کشورمالزی نیاز به اثبات دارد و آیا این ادعا را نباید نظامهای مالزیایی و ایرانی تایید یا تکذیب کنند. درحالی که بانک مرکزی ایران و رییس آن هرروز از کامیابی در مبارزه با حمله و تحریم آمریکا می گویند و می نویسند بهتر نیست دراین باره اطلاع رسانی کرده و شهروندان را ز نگرانی بیرون آورند.

 • درامد ۱۳۹۸-۰۸-۰۶ ۱۶:۲۹

  صندوق بین‌المللی پول از سقوط درآمد ارزی ایران گزارش داد

  56 میلیارد دلار سقف درآمد ارزی ایران درسال 2020

  ساعت 24 -همین چند روز پیش بد که عبدالناصر همتی در اتاق بازرگانی ایران درجمع صدها بازرگان و کارخانه دار ایرانی تصریح کرد رقمی برابر با 40 میلیارددلار از درآمد ارزی ایران به دلیل تحریم نفت کاهش پیدا کرده است. حالا این صندوق بین المللی پول است که گزارش می دهد و عدد یاد شده را تایید می کند.

 • خبر ۱۳۹۸-۰۸-۰۴ ۰۷:۵۹

  تحلیل سخنگوی دولت از رفتار مخالفان FATF

  ایران را جزیره محاصره شده نکنیم

  ساعت 24 - -درحالی که مخالفان پیوستن ایران به FATF که نوعی پیمان پولی است .تلاش های دولت را تا امروز بی اثر کرده و لایح های دولت بدون تصویب مانده و به گلایه شدید رییس جمهور منجر شده است سخنگوی دولت نوشته است ادامه این کار به معنای این است که اقتصاد ایران را به گوشه تنهایی برانیم و ایران را تبدیل به جزیره محاصره شده کنیم.

 • خبر ۱۳۹۸-۰۸-۰۱ ۱۴:۲۱

  دررقابت با 65 بانوی برتر و200 بنگاه اقتصادی

  یک ایرانی برنده جایزه جهانی «بانوی پیشرو» شد

  ساعت24-غزال نعمتی، مدیر کشاورزی شرکت نستله ایران در جریان سومین دوره مراسم جهانی «زنان پیشرو در مسیر توسعه پایدار»، برنده جایزه زن برتر شد. در جریان مراسمی که همه‌ساله تحت نظر سازمان بین‌المللی توسعه پایدار کسب‌وکارها (World Business Council for Sustainable Development) برگزار می‌شود، جایزه برترین و پیشروترین فرد به یک بانوی ایرانی تعلق گرفت.

 • تررکیهه ۱۳۹۸-۰۸-۰۱ ۰۷:۲۰

  اروپا ازمحدود کردن اعتبارات سرمایه گذاری شروع کرد

  اقتصاد ترکیه درمحاصره تحریم ها

  ساعت 24- اردوغان رییس جمهورترکیه گویا با اطلاع کامل از پیامدهای تیره شدن مناسبات اقتصادی اش با اروپا و آمریکا می خواهد هدف های این کشور درباره منطقه ای که دراختیار کردهای سوریه است را پیش ببرد. پس از اخطار تند دونالد ترامپ مبنی برتحریم شدید اقتصادترکیه حالا خبر می رسد بانک سرمایه‌گذاری اروپا همکاری اقتصادی با ترکیه را متوقف کرده است.

 • هادیان ۱۳۹۸-۰۷-۳۰ ۱۵:۱۱

  در گفت و گو با دکتر ناصر هادیان استاد روابط بین‌الملل دانشگاه تهران بررسی شد

  چگونه محاسبات استراتژیک ترامپ را تغییر دهیم؟

  ساعت 24 -دکتر ناصر هادیان استاد روابط بین‌الملل دانشگاه تهران و به گفته بسیاری از کارشناسان یکی از مطرح‌ترین تحلیل‌گران مسائل آمریکاست. ایشان در پاییز سال گذشته گفته بود که ایران باید سیاست خروج تدریجی از برجام را عملیاتی کند، امری که در گفت و گوی پیش رو تصریح می‌کند دیگر جواب‌گو نبوده و باید در مسیری دیگر گام برداشت. این استاد روابط بین‌الملل در گفت و گویی که چندی قبل و همزمان با شروع گام‌های هسته‌ای ایران با نامه اتاق بازرگانی ایران داشت، ابتکار عمل جدیدی را پیشنهاد کرد که مسیر کم‌هزینه‌تری برای ایران در قبال تغییر سیاست‌های کنونی آمریکا و اروپا ایجاد می‌کند.

 • لاگارد ۱۳۹۸-۰۷-۲۹ ۱۶:۵۰

  کریستین لاگارد: اگرترامپ قفل تجارت جهانی را بازنکند

  پرشمارتر شدن لشگر بیکاران جهان

  کریستین لاگارد، رئیس جدید بانک مرکزی اروپا در گفت‌وگویی که چند روز پیش از احراز رسمی این سمت انجام داده ولی به تازگی منتشر شده در مورد نقش دونالد ترامپ در چالش‌های اقتصاد جهانی گفت که او کلیدهای زیادی برای گشودن قفل باب بی‌اعتمادی و ریسک‌های فزاینده دارد.

 • ازبکستان ۱۳۹۸-۰۷-۲۹ ۰۹:۵۰

  در برنامه کنفرانس شهر نوکوس انجام می شود

  معرفی نوآوری ها و فناوری های زیست محیطی برای دریای آرال

  ساعت 24 -در تاریخ 25 اکتبر 2019 ، شهر نوکوس میزبان کنفرانس بین المللی در بالاترین سطح و تحت نظارت سازمان ملل با عنوان " دریای آرال - منطقه نوآوری ها و فناوری ها" خواهد بود.هدف ازاین رویداد، تقویت جریان سرمایه گذاری و همکاری های منطقه ای در اجرای رویکردهای نوآورانه و فناوری برای بهبود وضعیت معیشت مردم و محیط زیست منطقه دریای آرال است. برای نخستین بار ایده تبدیل منطقه دریای آرال به منطقه ای از نوآوری ها و فناوری های زیست محیطی، توسط رئیس جمهور ازبکستان آقای شوکت میرضیایف در اجلاس سران کشورهای بنیانگذار صندوق بین المللی حفاظت از دریای آرال در 24 آگوست سال 2019 درشهر ترکمنباشی مطرح شد.

 • هکر ۱۳۹۸-۰۷-۲۹ ۰۹:۳۰

  رویترز از اتهام تازه آمریکا به ایران خبرداد

  هکرهای ایران در اختیار روسیه برای حملات سایبری

  ساعت 24 - آمریکایی های حاکم برکاخ سفید اعتقاد راسخ دارند که بخش عمده ای از هرچه در آن دستکاری در نظم جهانی است از سوی حکومت ایران انجام می شود و بر پایه این پندار است که هر روز یک اتهام تازه به ایران وارد می کنند . تازه ترین اتهام اثبات نشده ازسوی آمریکا یی ها که انگلستان نیز آن را تایید و دویچه وله آلمان خبر آن را منتشر کرده این است که هکرهای روس برای گم‌ کردن ردپای خود از امکانات هکرهای ایران استفاده کرده‌اند.

 • همت ۱۳۹۸-۰۷-۲۹ ۰۸:۵۶

  دلیل اصلی حمله رییس بانک مرکزی به خودروسازان

  همتی و فرار از پاسخگویی صریح به پرسش ها

  ساعت 24 -عبدالناصر همتی رییس بانک مرکزی سرانجام پس از سپری کردن 453 روز از ریاست بر این نهاد اصلی اقتصادی ایران و بی اعتنایی به اتاق بازرگانان و صنعتگران ایران وعدم حضور در شورای گفت وگو، دیروز 28 مهرماه به اتاق ایران آمد. وی درحالی که زمان هایی از وقت خود را هنگام سخنرانی روسای کمیسیون های اتاق به حرف زدن با نفر کناری خود اختصاص می داد و همین رفتار او موجب شد علی شمس اردکانی رییس کمیسیون اقتصادکلان اتاق دو- سه بار باخطاب قراردادن مستقیم وی به این کار او اعتراض کند در زمان پاسخگویی به پرسش بخش خصوصی ناگهان به مدیران کارخانه های خود روسازی ایران حمله کرد.

 • امیییید ۱۳۹۸-۰۷-۲۹ ۰۷:۲۳

  به مناسبت روز جهانی فقر

  فقر و ذوب همبستگی اجتماعی

  ساعت 24 -درک فقرا از موقعیت فقیرانه شان احساسی تولید می کند که حاصل تجربه زیسته آنهاست . احساس تجربه ناخوشبختی و عدم رضایت از موقعیت به دلیل ناتوانی از تغییر آن یا سختی در تامین هزینه های زندگی که احساس نارضایتی از زندگی را افزایش می دهد . سختی مفهومی است که رنج و محنت زندگی فقرا را مطرح می کند جامعه شناسان نیز محرومیت اجتماعی را رایج ترین پیامد آشکار فقر معرفی کرده اند. برگر و لاکمن واقعیت را شامل دو بعد عینی و ذهنی می دانند ،

 • اکونومی ۱۳۹۸-۰۷-۲۶ ۰۷:۰۵

  CNBC به نقل از اقتصاددانان گزارش داد

  رکود احتمالی اقتصادجهان در سال 2020

  ساعت 24 - اقتصاددانان به چند عامل برای کندتر شدن رشد اشاره می کنند، اما در صدر لیست عوامل ترسناک برای بازارها ، افزایش نرخ بهره بانک فدرال و همچنین تأثیر تعرفه ها و جنگ های تجاری در صورت تداوم، به چشم می خورد. برخی اقتصاددانان گفته اند که اقتصاد سال آینده رکود اقتصادی را پیش بینی نمی کنند ، اما به نظر می رسد که تا سال 2020 ، احتمال رکود بیشتر خواهد بود به ویژه اینکه برخی دیگر از اقتصاددانان شواهد و مدارکی برای این واقعه دارند.

 • هالک ۱۳۹۸-۰۷-۲۴ ۱۱:۳۲

  دادستان فدرال آمریکا ادعا کرد

  هالک ‌بانک ترکیه و تداوم دورزدن تحریم ایران

  ساعت 24 - رهبری کاخ سفید و کسانی که تصورمی کنند می توانند برقاعده بازار استیلا پیدا کرده و تحریم اقتصادی علیه ایران را به طورکامل اجرا کنند از مقوله رقابت موسسه ها برای سود بیشتر در شرایط گوناگون در مقابل رقبا اطلاعات کمی درند و باچشم پوشی از این داستا مجبورند هراز چندگاه موارد نقض و نقص تحریم ها را کشف کنند. ادعانامه ای که دادستانی فدرال آمریکا در نیویورک تنظیم کردهو یک بانک بزرگ ترکیه رابه مشارکت در یک نقشه چند میلیارد دلاری برای دور زدن تحریم های آمریکا علیه ایران متهم کرده است از این دست کشفیات به حساب می آید.

 • trv ۱۳۹۸-۰۷-۲۴ ۱۱:۱۴

  گسترش فقر در شهر و روستا و کاهش مصرف موادغذایی

  ایرانیان در سال 1397 کمتر از 1390 غذا خوردند

  ساعت 24 - حسن روحانی رییس جمهور ایران شاید درجریان جزییات دقیق آمارهای اقتصاد خانواده قرار نمی گیرد یا اگر قرار می گیرد ترجیح می دهد از کنار آنها عبور کند و نگید که مصرف سرانه موادغذایی مهم درایران به دلیل تحریم روندکاهنده دارد و شهروندان به دلیل کاهش قدرت خرید نمی توانند حتی به اندازه توصیه شده نهادهای علمی مواد غذایی مصرف کنند. آمارهای به دست آمده از نتایج یک پژوهش از سوی یک نهاد پژوهشی دولتی نشان می دهد مصرف سرانه 11قلم از مواد غذایی اصلی ایرانیان شامل ماکارونی ، برنج ، نان ،گوشت قرمز،گوشت سفید، تخم مرغ ، لبنیات ، روغن نباتی ، سیب زمینی ، حبوبات و قند و شکر درسال 1397 نسبت به سال 1390 کاهش را تجربه کرده است.

 • صندوق ۱۳۹۸-۰۷-۲۴ ۰۱:۰۵

  تناقض آمارهای نهادهای معتبر جهانی با آمارحسن روحانی

  بدترین سقوط تولید ناخالص ایران در35 سال گذشته

  ساعت 24 - آیا این احتمال وجوددارد منابع رسمی تولید اطلاعات کلان از اقتصادایران دوگزارش متفاوت و متناقض درباره رشد اقتصادایران تهیه کرده و اطلاعات ارایه شده به رییس جمهور حسن روحانی با واقعیت اقتصاد ایران تفاوت معنا دار داشته باشد؟ باتوجه به اینکه نهادهای معتبر بین المللی مثل بانک جهانی و صندوق بین المللی پول آمار بسیار ناراحت کننده از سقوط رشد اقتصادایران در اندازه های 8 تا 10 درصد برای سال 2019 ارایه می دهند اما روحانی می گوید رشد منفی اقتصاد به نقطه عطف رسیده و درسال 1398 مثبت خواهد شد.

 • جلال ۱۳۹۸-۰۷-۲۴ ۰۰:۲۶

  محسن جلال پور پیامدهای اقتصاد مبتنی برتوزیع رانت را تشریح کرد

  اقتصاد رانتی، کار شرافتمندانه را بی ارزش می کند

  ساعت24- محسن جلال پور فعال اقتصادی و کار آفرین که در ده سال اخیر مسئولیت های مختلفی در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران داشته است در گفت و گو با "ساعت بیست و چهار" از زیان ها و خسارت های اقتصاد دولتی و رانتی در دهه های اخیر در کشورمان سخن گفت و تاکید کرد همه باید تلاش کنیم که این روند تغییر کند و مردم ایران بدانند اقتصاد غیرآزاد و غیررقابتی موجب شده بخش اصلی منابع طبیعی و ثروتهای ایران با کمترین میزان بهره وری هدر داده شود. این اقتصاد موجب شده ذخایر نفت ایران در 70 سال سپری شده فروخته و با کمترین بهره وری هزینه شود.

 • سورری ۱۳۹۸-۰۷-۲۲ ۰۹:۴۴

  داود سوری اقتصاددان : دولت توان حذف یارانه انرژی را ندارد

  افسانه ;کنار نهادن درآمد نفت از بودجه

  ساعت 24 - آیا گفتن این آرزو ازسوی محمد باقرنوبخت به عنوان رییس خرج ایران که دیگر پولی از نفت دربودجه جاری هزینه نمی شود و هرچه قرار است هزینه شود را باید از محل مالیات بگیریم آرزوی واقعی اواست؟ به نظر نمی رسد این آرزوی رییس سازمان برنامه و بودجه امروز ایران و اصولا هیچ دولتی باشد . نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه اما چشمش به بازار نفت نیز هست و می داند متاسفانه نفت ایران از این بازار درعمل حذف شده است. بنابر این ناگزیر است از بودجه بدون درآمد نفت درسال آینده خبر دهد. اما اقتصاددانان و فعالان اقتصادی و حتی شهروندان عادی نیز می دانند این حرف نوبخت اگر صادرات نفت خام از سر گرفته شود حتی یک روز نیز دوام نمی آورد.

 • رششدد ۱۳۹۸-۰۷-۲۲ ۰۱:۰۸

  پیش بینی بسیار بدبینانه بانک جهانی از قتصادایران

  اقتصاد ایران 7.8 درصد دیگر هم کوچکتر می شود

  ساعت 24 - بی بی سی خبرگزاری انگلیسی به نقل از تازه ترین گزارش منتشر شده بانک جهانی ادعا کرده است اقتصادایران درفاصله 2019 تا 2020 برای دومین سال متوالی رکود را تجربه کند و رشد اقتصادی به ۸/۷- درصد برسد.نرخ تورم سالانه در این مدت 38 درصد تخمین زده شده و گفته شده انتظار می‌رود در میان مدت از حجم فعالیت‌های اقتصادی در ایران کاسته شود.

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s