همه‌ی خبرهای امروز
 • پروانه دیروز ۱۶:۰۲

  سرشماری پروانه های مهاجر

  هجوم گسترده پروانه‌های رنگین بانو به بریتانیا

  ساعت 24-پروانه‌ها همه ساله با سرعت ۴۸ کیلومتر در ساعت مسیر ۱۲۰۷۰ کیلومتری را طی می‌کنند.هجوم گسترده نوعی پروانه رنگارنگ موسوم به "رنگین بانو"، به بریتانیا باعث شده که درخواست‌هایی برای شمارش آنها مطرح شود.

 • لرزش دیروز ۱۵:۱۲

  استرس و خستگی بیش از اندازه

  تشنج یا لرزش غیرقابل‌کنترل از کجا می‌آید؟

  ساعت 24-دلایل بسیاری برای تشنج یا لرزش ناگهانی در بدن وجود دارد. اغلب نوشیدن مایعات و آرامش به رفع این حالت‌ها کمک می‌کنند. اما لرزش غیرقابل‌کنترل می‌تواند نشانه بیماری‌ای جدی نیز باشد.

 • قلب ۱۳۹۸-۰۴-۲۹ ۱۹:۵۵

  وب‌سایت هفته‌نامه آلمانی "فوکوس" گزارش داد

  زنگ خطر بیماری قلبی با چهار علامت ویژه در بدن

  ساعت 24-وجود چین در نرمه گوش و یک هاله سفید دور عنبیه‌ چشم می‌تواند حاکی از بیماری قلبی احتمالی باشد. اگر شما نیز این علامت‌های ویژه را در بدن خود دارید بهتر است بی‌درنگ به پزشک مراجعه کنید.

 • اندازه دور شکم ۱۳۹۸-۰۴-۲۸ ۱۸:۰۶

  برای جلوگیری از بیمار شدن

  مراقب اندازه دور کمر خود باشید

  ساعت 24- شاخص توده بدنی (Body Mass Index) یا BMI تا مدت‌ها، فاکتور تعیین‌کننده چاقی در بزرگسالان محسوب می‌شد. در بسیاری از کشورها همچنان چاقی افراد تنها از طریق محاسبه BMI به شکل تقسیم وزن (به کیلوگرم) بر قد (به متر به توان ۲) تعیین می‌شود.

 • گوچه فرنگی ۱۳۹۸-۰۴-۲۵ ۲۰:۰۳

  یورونیوز نظر دانشمندان را منتشر کرد

  بهترین غذاها برای سلامت قلب

  ساعت 24-بیماری‌های قلبی-عروقی را قاتل شماره یک جهان می‌دانند که سالانه جان قریب به ۱۸ میلیون نفر را می‌گیرد. ژنتیک، عوامل محیطی و سبک زندگی از عواملی هستند که بر سلامت قلب و عروق موثرند

 • همسفر ۱۳۹۸-۰۴-۲۴ ۰۰:۰۷

  ۴۰ درصد همسفران در قطار تمایل دارند با دیگران حرف بزنند

  شادی وخرسندی از حرف زدن با غریبه ها

  ساعت 24-در شیکاگو از گروهی از مسافران اتوبوس و قطار شهری پرسیدیم در مسیر صبحگاهی خود ترجیح می‎دهند با یک نفر دیگر حرف بزنند یا تنها بنشینند و کاری که معمولا انجام می‎دهند را بکنند.بیشتر مردم بخشی از روز خود را در کنار غریبه‎ها می‎گذرانند، چه در رفت‌وآمدهای روزانه، چه موقع خرید از سوپرمارکت و چه زمانی که در پارک یا کافه نشسته‎اند.

 • کفش ۱۳۹۸-۰۴-۲۲ ۰۹:۱۲

  کفش‌ پاشنه‌ بلند از کی مد شد؟

  مخترع کفش پاشنه بلند : شاه عباس یا ملکه الیزابت ؟

  ساعت 24-کفش‎های پاشنه بلند اگر چه امروزه برای جذاب‎تر کردن زنان - و در برخی موارد عذاب آن‎ها- به بازار ارائه می‎شوند، اما در واقع اول مردان بودند کهاز این نوع کفش‌ها استفاده کردند. سربازان سوار بر اسب ایران باستان، کفش‎های پاشنه بلند می‎پوشیدند تا پایشان روی رکاب ثابت بایستد.

 • فسیل ۱۳۹۸-۰۴-۲۱ ۲۰:۲۵

  اروپایی ها تاریخ می سازند

  انسان ۱۵۰ هزار سال پیش از آنچه تاکنون گمان می‌رفت به اروپا آمد

  ساعت 24-انسان ۱۵۰ هزار سال پیش از آنچه تاکنون گمان می‌رفت به اروپا آمد سالیان درازی است که پژوهشگران در این باره بحث می‌کنند که انسان مدرن چه موقع به اروپا آمد و در آن ساکن شد. تحقیقی جدید نشان می‌دهد که سکونت انسان مدرن در اروپا سال‌ها پیش از آنچه تا کنون پنداشته می‌شد اتفاق افتاده است.

 • خواب ۱۳۹۸-۰۴-۲۱ ۱۹:۵۳

  استادعصب شناسی دانشگاه کالیفرنیا

  خواب مثل بانک نیست، شما نمی‌توانید آن را پس‌انداز کنید

  ساعت 24-ما می‌خوابیم چون خوابیدن فایده‌های گوناگونی برای ذهن و بدن ما دارد. بنا بر آخرین پژوهش‌ها، هیچ سیستمی در مغز و بدن ما نیست که با خوابیدن کارکردش بهتر نشود و اگر خوب و کافی نخوابیم صدمه نبیند

 • یبوست ۱۳۹۸-۰۴-۱۹ ۰۹:۴۵

  یبوست و نشانهٔ مشکل نهفته‌تری مانند سرطان روده‌ها

  آیا بیش از آنچه فکر می‌کنیم یبوست داریم؟

  ساعت 24-زندگی زیباتر و لذت بخش تر بود اگر درد و بیماری نبود و اگر اعضای بدن از کارنمی افتادند و ناراحتی درست نمی کردند. اما این گونه نیست و درد و رنج سرچشمه گرفته از ناتوانی هرعضو بدن درانجام وظایفش زندگی را سخت می کند.

 • شخصیت ۱۳۹۸-۰۴-۱۹ ۰۷:۳۶

  خصوصیات افراد درونگرای بسیار حساس و مهربان

  ساعت 24-یکی از مهمترین بحث های روانشناسی ، راوانشناسی شخصیت است که نظریه های متفاوتی در باره آن بیان شده است . درون گرایی یا برون گرایی در واقع انتخاب یک شخص است که چگونه و از چه طریقی می تواند انرژی بدست آورد از ارتباط با دیگران یا با تنهایی و با خود بودن ؟

 • گوژپشتی 1 ۱۳۹۸-۰۴-۱۶ ۰۹:۵۷

  جلوگیری از گوژپشت شدن

  ساعت 24-بدن ما به طور طبیعی دوست دارد پس از مدتی، ماهیچه های شانه و بازو و کمر و شکم را رها سازد و عملاً ولو شود. خیره شدن یه صفحه مانیتور کامپیوتر و بدتر از آن به صفحه کوچک تلفن های دستی، فشار زیادی به ستون فقرات ما ایجاد می کند.

 • بهداشت ۱۳۹۸-۰۴-۱۵ ۰۹:۵۲

  مهمترین محل هر خانه کجاست؟

  آشپزخانه کثیف وانتشار بیماری های عفونی

  ساعت 24-پس از سر و کار داشتن با مواد غذایی خام مانند گوشت گاو و گوسفند یا طیور باید دست‌ها را شست و سطح مورد استفاده نیز با دقت پاک شود.کارشناسان می‌گویند برای پرهیز از عفونت و بیماری اعضای خانواده، باید به زمان و مکان نظافت خانه توجه داشت.

 • برونگرا ۱۳۹۸-۰۴-۱۴ ۱۷:۴۴

  آدمها را بیشتر بشناسیم

  برونگراه چه ویژگیهایی دارند

  saat24- شخصیت آدمها هر طور که باشد می‌توان آنها را به دو نوع مختلف برونگرا و درونگرا تقسیم کرد. اگر شخصیت کلی یک انسان را پشت بام یک خانه فرض کنیم آدم برونگرا یا درونگرا، نماینده دو سوی یک بام هستند.افراد برونگرا می توانند سریع تمرکزشان را از دست بدهند.

 • اسیگار ۱۳۹۸-۰۴-۱۴ ۱۷:۲۵

  انجمن سلطنتی نابینایان بریتانیا

  سیگار کشیدن 'به چشم‌ به اندازه‌ ریه صدمه می‌زند'

 • صعود ۱۳۹۸-۰۴-۱۳ ۱۸:۴۱

  بهترین سنگ‌نورد دنیا یاد می دهد

  چگونگی غلبه برترس

  ساعت 24-الکس هانولد در حال صعود از ال کاپیتان در پارک ملی یوسیمیتی (نشنال جئوگرافی، جیمی چین) در سال ۲۰۱۷، الکس هانولد سنگ‌نورد آمریکایی کاری را کرد که به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شاهکارهای ورزشی در همهٔ زمینه‌ها تاکنون شناخته شده است. او دیوارهٔ مرتفع ال‌کاپیتان معروف به ال‌کپ در پارک ملی یوسیمیتی را که حدود ۹۰۰ متر ارتفاع دارد، بدون طناب و تجهیزات ایمنی صعود کرد.الکس هانولد دربارهٔ ترس و چگونگی غلبه بر آن چنین می‌گوید:

 • آب ۱۳۹۸-۰۴-۱۰ ۰۸:۴۱

  خودرا نیشگون بگیرید

  2روش برای اینکه بدانید آب کافی به بدن‌تان می رسد

  ساعت 24-حتماً شنیده اید که می گویند یک فرد برای سلامت بدن و دستگاه گوارش، باید در روز ۸ لیوان آب بنوشد. با وجود این که مقدار پیشنهاد شده به نظر درست می آید ولی برای همه یکسان نیست.

 • افتاب ۱۳۹۸-۰۴-۱۰ ۰۷:۵۹

  توصیه متخصصین پوست برای استفاده ازکرم ضد

  خطر آفتاب را جدی بگیرید تاسرطان پوست نگیرید

  ساعت 24-در حالی که موج گرمای شدید بخش بزرگی از اروپا را درنوردیده، اهمیت حفاظت پوست در برابر تابش نور خورشید ضرورت بیشتری پیدا کرده است.در این شرایط پرسش‌هایی همچون : چرا باید مراقب پوست‌مان باشیم؟ یا چطور یک کرم ضد آفتاب انتخاب کنیم و چگونه از آن استفاده کنیم؟ پرسش‌هایی هستند که یورونیوز از نگاه متخصصین امراض پوستی آنها را مورد بررسی قرار داده است.

 • خواب ۱۳۹۸-۰۴-۱۰ ۰۷:۴۴

  به هفت دلیل باید خواب‌های مان را تفسیر کنیم

  ساعت 24-هر چه از عمرمان می گذرد متوجه می شویم که آرزوها و تمایلات ما پیچیده تر می شوند و به همان اندازه ممکن است آرزو های درست و دست نیافتنی باشند.

 • گرمازدگی ۱۳۹۸-۰۴-۰۷ ۱۶:۳۲

  احتمال از کارافتادن مغز به دلیل فشارخون بالا

  گرما با بدن انسان چه می‌کند؟

  ساعت 24-گرمازدگی وقتی رخ می‌دهد که مرکز تنظیم حرارت بدن دیگر نتواند پاسخگو باشد. اما تا سر رفتن ظرفیت مکانیسم‌های خنک‌کننده درونی، بدن تدابیر زیادی برای مقابله با گرما دارد. راهکار شما برای خنک نگه داشتن بدن چیست؟

 • زبان آدمی ۱۳۹۸-۰۴-۰۷ ۱۲:۲۵

  یک پرسش جالب

  آیا ممکن است زبان مادری‌مان را فراموش کنیم؟

  ساعت 24-یکی از نگرانی های کسانی که به مدت طولانی از میهن خود دور شده اند و با هموطنان خود از نزدیک صحبت نمی کنند این است که به مرور ممکن است زبان مادری خود را فراموش کنند آیا چنین اتفاقی می افتد ؟

 • نوزاد ۱۳۹۸-۰۴-۰۷ ۰۱:۲۴

  دویچه ووله به نقل از سایتهای ایرانی

  نوزادانی که از بیمارستان دزدیده می‌شوند

  ساعت 24-به نوشته برخی سایت‌های داخلی نوزادی در ایران توسط پرستارنمایی از بیمارستان دزدیده شد. ناباروری برخی زوج‌ها و شرایط سخت فرزندپذیری در ایران از مواردی است که به عنوان انگیزه فروش نوزاد به خانواده‌های متقاضی عنوان می‌شود.

 • واکسن ۱۳۹۸-۰۴-۰۷ ۰۱:۱۴

  اثربخشی واکسن اچ پی وی

  امیدواری دانشمندان برای ریشه‌کن کردن سرطان دهانه رحم

  ساعت 24-دانشمندان می‌گویند موفقیت‌هایی که در یک دهه اخیر به دلیل اثربخشی واکسن اچ‌پی‌وی به دست آمده، به این امید دامن زده که روزی بیماری سرطان دهانه رحم به کلی ریشه‌کن شود.

 • گل 1 ۱۳۹۸-۰۴-۰۶ ۱۷:۱۸

  آشنایی با گل‌های خوراکی و خواص آن‌ها

  ساعت 24-زیبایی گل‌ها چشم و عطر خوش آن‌ها مشام را نوازش می‌دهد. اما در طبیعت گل‌هایی هم هستند که نه تنها خوش‌مزه و قابل خوردن‌اند، بلکه خواص بی‌نظیری نیزدارند . 1زیبایی گل‌ها چشم‌نواز است و عطر خوش آن‌ها مشام را نوازش می‌دهد. در طبیعت گل‌هایی هم وجود دارند که نه تنها خوشمزه و قابل خوردن هستند، بلکه خواص بی‌نظیری نیز دارند. در بسیاری از فرهنگ‌ها از گل‌ها در پخت و پز و تهیه سالاد و دسر نیز استفاده می‌شوند. . دست‌چینی از گل‌های خوراکی در اینجا:

 • خواب ۱۳۹۸-۰۴-۰۵ ۲۰:۴۸

  شب‌های رؤیایی؛ چند نکته درباره خواب

  عوامل خوب و عوامل مزاحم خواب خوب

  ساعت 24-از اول تیر در نیمکره شمالی کره زمین روزها باز هم کوتاه و شب‌ها بلند می‌شوند. اما دلیلی برای ناراحتی وجود ندارد. عوامل دیگری وجود دارند که خواب راحت را تضمین می‌کنند

 • گیاه خواری ۱۳۹۸-۰۴-۰۳ ۱۱:۴۱

  تفاوت‌های رژیم وجترین و وگان

  همه آنچه که باید در وجترین و وگان به افرادی اطلاق می‌شود که سبک زندگی و رژیم‌های غذایی «وجترینیسم (گیاه‌خواری)» و «وگانیسم (گیاه‌خواری مطلق)» را برگزیده و دنبال می‌کنند. پیروان این رژیم‌ها از مصرف گوشت و فرآورده‌های دامی به صورت نسبی یا کامل منع شده‌اند. در این نوشتار به بررسی این دو سبک می‌پردازیم. وجترینیسم یا گیاه‌خواری

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s