همه‌ی خبرهای امروز
 • دیابت ۱۳۹۸-۰۸-۲۳ ۰۹:۵۶

  تازه های پزشکی دویچه وله

  از خانواده خود در برابر دیابت محافظت کنیم

  ساعت 24-۱۴ نوامبر، فردریک بنتینگ؛ مردی که در سال ۱۹۲۱ انسولین را کشف کرد، چشم به جهان گشود. فدراسیون بین‌المللی دیابت نیز در سال ۱۹۹۱ این روز را به عنوان روز جهانی دیابت در نظر گرفت.به گزارش پایگاه خبری فدراسیون بین‌المللی دیابت (International Diabetes Federation)؛ دیابت در سال ۲۰۱۷، باعث مرگ ۴ میلیون نفر در سراسر جهان شد و نزدیک به ۷۲۷ میلیارد دلار هزینه به حوزه سلامت دولت‌‏ها تحمیل کرد.

 • سبزیجات تلخ ۱۳۹۸-۰۸-۲۳ ۰۹:۴۸

  به این فکرکرده اید؟

  بی‌میلی به سبزیجات عامل ژنتیکی دارد

  ساعت 24-از خوردن بعضی از سبزیجات متنفرید؟ بنا بر تحقیقات جدید دانشمندان آمریکایی، این مساله می تواند مربوط به ژن‌های شما باشد.به گفته آن‌ها، داشتن دو نوع ژن باعث حس مزه تلخ برای سبزیجاتی مانند کلم بروکلی و جوانه‌ها می‌شود.این می‌تواند دلیل این باشد که چرا بعضی افراد نمی‌توانند به اندازه کافی در رژیم غذایی خود از سبزیجات استفاده کنند.

 • چاقی ۱۳۹۸-۰۸-۱۸ ۱۰:۲۲

  باور های نادرست در مورد چاقی را بشناسید

  چاقی خطرناکتر از سیگار

  ساعت 24-بنا بر برآورد سازمان بهداشت جهانی، بیش از ۱.۹ میلیارد فرد بزرگسال در سال ۲۰۱۶ اضافه وزن داشتند و از این تعداد بیش از ۶۵۰ میلیون نفرشان چاق بودند.این آمار و ارقام به ما کمک می‌کند تا دریابیم چرا مسئولان در زمینه‌های گوناگون از "همه‌گیری چاقی" حرف می‌زنند.

 • حشرات ۱۳۹۸-۰۸-۱۷ ۱۱:۰۶

  دوازده دلیل حکمرانی حشراتکدامند؟

  افشاگری مگس ها و زندگی بدون سر سوسکها

  ساعت 24-حشرات بی شمارترین و متنوع‌ترین جانوران روی کره زمین هستند. اما چرا آنها اینقدر موفق هستند؟ و آیا واقعا امکان دارد که روزی حشرات کنترل جهان را به دست بگیرند؟

 • دویدن ۱۳۹۸-۰۸-۱۷ ۱۰:۵۲

  تحقیق جدید:

  دویدن زیاد و کم به یک اندازه برای طول عمر مفید است

  ساعت 24-برای عمر طولانی‌تر، فقط بدوید، فرقی نمی‌کند چند بار در هفته و با چه سرعتی. این نتیجه یک تحقیق جدید علمی است که در «نشریه بریتانیایی پزشکی ورزشی» به انتشار رسیده است.

 • گردشگری ۱۳۹۸-۰۸-۱۶ ۱۲:۱۸

  گزارش یورونیوز

  شبکه‌های اجتماعی چه تاثیری در صنعت گردشگری دارند؟

  ساعت 24-دوبی جزو پنج شهر محبوب کاربران اینستاگرام در سراسر دنیاست. تفریحگاه‌های ساحلی، معماری و رستوران‌های مهم و معروف، گردشگران را به اینجا می‌کشاند.طبق نظرسنجی سایت سفری موسوم به Wego، دوبی در لیست پنج شهری است که عکسهایش بیش از بقیه شهرها از سوی کاربران در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود.

 • آب و هوا ۱۳۹۸-۰۸-۱۶ ۱۲:۰۱

  مدیکال اکسپرس گزارش داد

  آب و هوا و تجربه درد

  ساعت 24-مبتلایان به آرتریت روماتوئید و کسانی که از دردهای مزمن رنج می‌برند، در برخی شرایط آب و هوایی بخصوص هوای مرطوب، بادی و سرد و با فشار اتمسفر پایین، درد بیشتری را تجربه می‌کنند.

 • معده خالی ۱۳۹۸-۰۸-۱۶ ۱۱:۴۸

  فوکوس انلاین :

  کدام خوراکی‌ها را نباید با معده خالی خورد؟

  ساعت 24-حتی اگر غذاهای سالم انتخاب شما باشند، مصرف آنها در زمان اشتباه و بخصوص با معده خالی، می‌تواند دردسرهای جدی برای دستگاه گوارش ایجاد کند.به گزارش Focus Online؛ متخصصان تغذیه تاکید می‌کنند صبح‌ها و در صورت ناشتا بودن، هرگز سراغ انواع ماست نروید.

 • دروغ ۱۳۹۸-۰۸-۱۱ ۲۲:۱۲

  پروفسور ریچارد وایزمن یاد می دهد

  شناسایی دروغگو ها

  ساعت 24-از کجا می‌فهمید کسی دروغ می‌گوید؟ پروفسور ریچارد وایزمن، روان‌شناس، پژوهشی انجام داده تا نشانه‌های دروغگویی را پیدا کند و به نتایج جالبی رسیده است.او توصیه‌های خود را برای تشخیص دروغگوها در میان گذاشته است.

 • میوه ۱۳۹۸-۰۸-۰۹ ۱۵:۴۳

  تازه‌های پزشکی

  پوست کدام میوه‌ها و سبزی‌ها را نباید دور ریخت؟

  ساعت 24-اگر عادت دارید پوست و ساقه برخی میوه‌ها و سبزی‌ها را در سطل زباله بیندازید، بدانید با این کار نه تنها پول خود را دور ریخته‌اید، بلکه بسیاری از خواص بی‌نظیر میوه‌ها را نیز از دست داده‌اید.

 • کم خونی ۱۳۹۸-۰۸-۰۹ ۱۴:۲۳

  نشانه ها و مراحل درمان کم‌خونی ناشی از کمبود اسید فولیک

  ساعت 24-رنگ‌پریدگی، خستگی و بی‌حالی، و کم‌اشتهایی از علایم کمبود اسید فولیک به شمار می‌آیند.رنگ‌پریدگی، خستگی و بی‌حالی، و کم‌اشتهایی از علایم کمبود اسید فولیک به شمار می‌آیند.

 • خود شیفتگی ۱۳۹۸-۰۸-۰۹ ۱۴:۱۱

  خودشیفته‌ها کمتر افسرده می‌شوند

  ساعت 24-افراد خودشیفته ممکن است کمتر از سایر افراد جامعه به اختلالات روانی خاصی مانند افسردگی و استرس مزمن مبتلا شوند و این را محققان دانشگاه کوئین بلفاست ایرلند می‌گویند.

 • زندگی بدون استرس ۱۳۹۸-۰۸-۰۶ ۱۴:۲۱

  زندگی بدون استرس :راه هایی برای داشتن خانواده ای آرام

  9 راه نه چندان سخت برای حذف استرس

  ساعت 24-امروزه داشتن یک زندگی بدون تنش و استرس برای خیلی‌ها دور از ذهن به نظر می‌رسد.با وجود کار، مراقبت از فرزندان و دیگر مسئولیت‌های روزمره، آیا راهی وجود دارد که احساس فرسودگی نکنیم؟

 • عمر طولانی ۱۳۹۸-۰۸-۰۶ ۱۴:۱۱

  فکر و خیال زیاد ، طول عمر را کوتاه می کند

  ساعت 24-محققان دانشکده پزشکی دانشگاه هاروارد می‌گویند یکی از اصلی‌ترین کلیدهای طول عمر سالم و با کیفیت این است: زیاد فکر و خیال نکنید!

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s