همه‌ی خبرهای امروز
 • خانه مانی ۱۳۹۹-۰۵-۱۸ ۲۳:۴۸

  چگونه درخانه بمانیم و آسیبها را از خودمان دور کنیم

  ساعت 24- منصوره نصرتی کردکندی _چگونه گره های سرچشمه گرفته از ماندن در خانه را بازکنیم؟ ماندن دراز مدت در خانه چه پیامدهای آسیب زننده ای برجسم و تن ما دارد و چگونه می شود این آسیب ها را برطرف کرد؟   

 • دارو ۱۳۹۹-۰۵-۱۵ ۱۹:۵۱

  هشدار در مورد مصرف قرص‌های ضدبارداری 

  ساعت 24 محققان آمریکایی به تازگی به زنانی که قرص‌های ضدبارداری مصرف می‌کنند و یا کسانی که تحت هورمون‌درمانی جایگزین هستند، هشدار داده‌اند که هرچه سریع‌تر این درمان‌ها را در دوران اپیدمی ترک کنند.

 • سیستم ایمنی ۱۳۹۹-۰۵-۱۵ ۱۹:۳۱

  چند خبر پزشکی ازدویچه وله 

  کدام مواد غذایی را باید حتما خام خورد

  ساعت 24-دویچه وله آلمان هرچندروز یک بار مجموعه ای از تازه ترین یافته ها ی علمی – پزشکی را منتشر می کند که تازه ترین آنها را در ادامه می خوانید:

 • زمستان ۱۳۹۹-۰۵-۱۵ ۱۹:۲۲

  شیوع کرونا در زمستان چقدر وخیم خواهد بود؟

  ساعت 24-پاییز و زمستان کم‌کم فرا می‌رسند و معمولا در فصل‌های سرد، سرماخوردگی و آنفلوآنزا هم زیاد می‌شوند. این باعث نگرانی از افزایش ابتلا به کرونا و شاید هم موج دوم و بزرگتر این بیماری شده است.

 • پیاده زوی ۱۳۹۹-۰۵-۱۱ ۱۸:۱۷

  راه رفتن یا دویدن: کدام ورزش بهتری است؟

  ساعت 24-پیاده‌روی و دو ورزش‌های کم‌هزینه‌ای هستند که برای انجام آنها نیازی به ثبت‌نام در باشگاه‌ها و یا استفاده از ابزار و دستگاه‌های مختلف ورزشی نیست.ولی کدام یک از آنها بهتر است؟

 • زبان ۱۳۹۹-۰۵-۰۸ ۱۶:۴۷

  چه سن و سالی برای یادگیری زبان مناسب‌تر است؟

  ساعت 24-والدین به کودکان نوپای خود کمک می‌کنند که کت و کلاه‌های دوچرخه‌سواری خود را درآورند. معلم‌ها بچه‌ها را در آغوش می‌گیرند و با لحنی شاد به زبان اسپانیایی به آنها خوش‌آمد می‌گویند:"صبح‌بخیر!"در زمین بازی، دختر کوچکی می‌خواهد که موهایش را "دم‌اسبی" کند و از واژهٔ اسپانیایی آن استفاده می‌کند و بعد توپ را می‌اندازد و به انگلیسی می‌گوید : "بگیرش!

 • آلزایمر ۱۳۹۹-۰۵-۰۸ ۱۶:۳۷

  روش های کاهش خطر ابتلا به آلزایمر

  ساعت 24-دانشمندان در یکی از تازه‌ترین پژوهش‌های خود، ۲۱ روش مؤثر را برای کاهش خطر ابتلا به آلزایمر پیدا کرده‌اند.بر پایه یک فراتحلیل علمی که نتایج آن روز دوشنبه منتشر شد، فعالیت‌های تحریک کننده ذهن به ویژه کتاب خواندن و شطرنج بازی کردن، جلوگیری از استرس، افسردگی و ضربه‌ مغزی، پیش‌گیری از بیماری قند، فشار خون و چاقی از سنین میانسالی به بالا از جمله مؤثرترین این روش‌ها هستند.

 • گرما ۱۳۹۹-۰۵-۰۸ ۱۶:۳۱

  فشار گرمایی چیست؟

  ساعت 234"فشار یا استرس گرمایی" (heat stress) وضعیت خطرناکی است که می‌تواند باعث از کار افتادن اعضای بدن شود اما میلیون‌ها نفر در دنیا بخصوص در کشورهای در حال توسعه، شغل‌هایی دارند که آنها را در معرض چنین گرمایی قرار می‌دهد، مثل کار در فضای باز، در مزرعه یا سر ساختمان یا در جاهای سرپوشیده مثل بیمارستان و کارخانه.

 • کرونا ۱۳۹۹-۰۵-۰۸ ۱۶:۲۲

  متخصصان می‌گویند :

  چاقی خطر ابتلا به کرونا را افزایش می‌دهد

  ساعت 24-متخصصان پس از بررسی مطالعات موجود می‌گویند که چاقی و اضافه وزن، شما را بیشتر در معرض ابتلای نوع وخیم و مرگ ناشی از کووید ۱۹ قرارمی‌دهد.

s