همه‌ی خبرهای امروز
 • انتخاب ۱۳۹۸-۰۶-۲۶ ۰۹:۳۲

  نگاهی از درون نشان می دهد

  اختلال دو قطبی، غم و شادی اغراق شده

  ساعت 24-شاید در اطرافتان افرادی را دیده باشید که از دید شما رفتارها و هیجانات نامتعادلی داشته باشند. به‌عنوان مثال لحظه‌ای غمگین، لحظه‌ای شاد و حتی لحظاتی به طور همزمان غمگین و شاد باشند. معمولا این افراد در ارتباط و تعامل با اطرافیانشان مشکلاتی دارند و یا اطرافیانشان به‌دلیل نوسانات خلقی و هیجانی و یا به اصطلاح عام «رفتارها و احساسات غیرقابل پیش‌بینی» نمی‌دانند چطور می‌توانند با فرد مقابل برخورد کنند.از این نمونه می توان به تعریفی از اختلال دو قطبی رسید.

 • قد ۱۳۹۸-۰۶-۲۶ ۰۹:۲۱

  نتایج یک تحقیق علمی

  دیابت نوع دو، کوتاه قدها را بیشتر تهدید می‌کند

  ساعت 24-بر اساس مطالعه جدیدی که نتایج آن در مجله Diabetologia به چاپ رسیده، قد کوتاه، با افزایش خطر ۴۱ درصدی ابتلا به دیابت نوع دو در مردان و افزایش خطر ۳۳ درصدی ابتلا به این بیماری در زنان ارتباط دارد.به گزارش سی ان ان، قد کوتاه در چندین مطالعه با ریسک بالاتر ابتلا به دیابت نوع دو مرتبط بوده است و این یعنی قد می‌تواند برای پیش‌بینی خطر ابتلا به برخی بیماری‌ها، شاخص مفیدی باشد.

 • نمک ۱۳۹۸-۰۶-۱۶ ۱۰:۴۴

  نگاه خود را اصلاح کنید

  رابطه آب سرد با لاغری و نمک با چاقی

  ساعت 24-مقوله چاقی و لاغری با باورهای درست و غلط زیاد، منبع درآمد، بحث داغ محافل و یا دغدغه افراد بی‌شماری در دنیاست. در این میان باورهای غلط باعث می‌شوند که برنامه‌های کنترل وزنی که افراد در پیش می‌گیرند با اطلاعات اشتباه همراه باشد. در زیر به نمونه‌هایی از آن می‌پردازیم: آب سرد شما را لاغر می‌کند؟

 • دارو ۱۳۹۸-۰۶-۱۶ ۰۹:۴۶

  توصیه اتاق داروسازان ایالت نیدرساکسن آلمان

  7ماده غذایی که در مصرف آن‌ها با دارو باید احتیاط کرد

  ساعت 24-بسیاری شاید از عوارض منفی مصرف برخی مواد غذایی همراه با دارو آگاه نباشند. در حالی که تأثیر متقابل دارو و برخی از این مواد گاهی چنان خطرناک می‌شود که بیمار حتی ممکن است با عوارضی مانند ایست قلبی مواجه شود. بر اساس گزارش منتشر شده در وب‌سایت "فوکوس"، اتاق داروسازان ایالت نیدرساکسن آلمان توجه عموم را به هشت ماده‌ غذایی فراخوانده که مصرف آن‌ها همراه با برخی داروها ممکن است از خود تأثیراتی منفی و خطرناک به جا بگذارد.

 • کربوهیدرات ۱۳۹۸-۰۶-۱۴ ۲۲:۳۸

  بستگی به مصرف کننده دارد

  کربوهیدرات، دوست یا دشمن؟

  ساعت 24-کربوهیدرات‌ها، منبع حیاتی فیبر و موادغذایی هستند که تمام انرژی مورد نیاز ما را تأمین می‌کنند یا حجم زیادی از غذای غیرضروری که باعث بی‌نظمی و درهم‌ریختگی میزان قند خون ما می‌شوند؟

 • خلق وخوی ۱۳۹۸-۰۶-۱۳ ۱۰:۲۸

  دکتر دیوید دی برنز توصیه می کند

  7 کار برای بهتر شدن خلق و خو

  به گزارش هافینگتون پست، دکتر دیوید دی برنز، روانپزشک و نویسنده کتاب پر فروش روانشناسی «احساس خوب: روش جدید درمان خلق و خو» (به انگلیسی: Feeling Good The New Mood Therapy) می‌گوید: «ما هم همان مشکلات بیماران‌مان را داریم.» راه های زیر چند موردی هستند که کارشناسان خود امتحان کرده و به بیماران خود توصیه می کنند:

 • دارو ۱۳۹۸-۰۶-۰۹ ۱۳:۵۷

  پژوهشگران بیمارستان دانشگاه رگنزبورگ آلمان

  مسکن ها داروی هر دردی نیستند ، استفاده نکنید

  ساعت 24-داروهای مسکن حاوی اپیوئید مانند کد ِیین، کاربرد زیادی در پزشکی دارند اما مصرف بی‌رویه آنها برای هر ناراحتی، از سردرد گرفته تا عادت ماهانه خطرناک است.

 • پروتیین ۱۳۹۸-۰۶-۰۹ ۱۳:۴۶

  ما چقدر پروتئین نیاز داریم

  مصرف پروتئین به کاهش وزن کمک می‌کند؟

  ساعت 24-خیلی از ما به انتخاب خودمان مقدار زیادی پروتئین مصرف می‌کنیم. غذاهایی که پروتئین زیادی دارند هم به وفور یافت می‌شوند. اما ما واقعا چقدر پروتئین نیاز داریم؟

 • سلامت پوست ۱۳۹۸-۰۶-۰۷ ۱۹:۲۱

  تازه‌های پزشکی نظر می دهد

  جلوگیری از آسیب نور خورشید، با کرم یا غذا؟

  ساعت 24-استفاده از انواع کرم‌ها و لوسیون‏های ضدآفتاب برای محافظت از پوست در برابر اثرات مخرب اشعه ماوراء بنفش نور خورشید، ضروری است اما روش‌های دیگری هم وجود دارند که می‌توانند مانند این محصولات، اثرات محافظتی داشته باشند:

 • دیابت ۱۳۹۸-۰۶-۰۷ ۱۹:۰۶

  سبد خوراکی ها به جای دارو

  اگر مشکل دیابت دارید، این مطلب را بخوانید

  ساعت 24-دیابتی‌ها علاوه بر دارو درمانی، باید به خوراکی‌هایی که می‌خورند، دقت داشته باشند. چرا که تحقیقات ثابت کرده در برخی بیماری‌ها نظیر دیابت، کنترل یا جایگزینی خوراکی‌ها به اندازه دارو درمانی مؤثر است.

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s