همه‌ی خبرهای امروز
 • خواب ۱۳۹۹-۰۱-۱۳ ۱۷:۴۷

  آیا با بیشتر خوابیدن می‌توانید لاغر شوید؟

  خواب وخوراک مناسب در روزهای کرونایی

   ساعت 24-خسته شدید و نمی‌دانید بقیهٔ روز را چطور ادامه دهید. احتیاج به انرژی دارید و به خوراکی‌هایی رو می‌آورید که این انرژی را تأمین کنند. قند، شکلات و نوشیدنی کافئین‌دار شیرین.به نظر ماجرای آشنایی می‌آید؟

 • نوجوان ۱۳۹۹-۰۱-۱۱ ۱۴:۲۲

  ارسطو نیز تاکید کرده است 

  خطاهای نوجوانان به دلیل  غرور است نه بدجنسی 

  منصوره نصرتی کردکندی -ساعت 24-برگشت به روزهای سپری شده و آنچه در نوجوانی بوده ایم همیشه هیجان انگیز است و جاذبه دارد. بازگویی خاطرات از سوی دیگران نیز برای آدمی شنیدنی است.

 • بلوغ ۱۳۹۹-۰۱-۰۹ ۰۱:۵۳

  از نوجوانان چه می دانیم 

  نوجوانان خطرجو و خوش گذران هستند

  ساعت 24- منصوره نصرتی کردکندی -دربخش های پیشین درباره تعریف و اینکه باید نوجوانان را بشناسیم نکاتی را یاد آورشدم . در این شماه می خواهیم برخی از دلایل اهمیت نوجوانی را بیشتر توضیح دهم. 

 • کرونا ویروس ۱۳۹۹-۰۱-۰۸ ۰۳:۱۷

  همسران به هنگام کرونا ویروس

  به یاد داشته باشید : حق با هردو شماست

  ساعت 24- منصوره نصرتی کردکندی -این روزها تمام نهادهای رسمی و غیررسمی در تمام کشورها به شهروندان توصیه می‌کنند که برای در امان ماندن از خطر ابتلا به کرونا در خانه‌ها بمانند؛ اما اگر در این اوضاع و احوال آرامش و آسایش روحی روانی در خانه ها وجود نداشته باشد و زنان زیر ضرب باشند یا مردان تحت فشار باشند چه؟ گزارش زیر درهمین باره است

 • نوجوان ۱۳۹۹-۰۱-۰۵ ۰۰:۲۲

  درباره نوجوانان بیشتر بدانیم  – 2

  نوجوانی درغرب و جامعه های دیگر 

  ساعت 24- منصوره نصرتی کردکندی -در بخش نخست این نوشتار یاد آورشدم نوجوانی یک دوره عجیب از زندگی هر انسانی است و باید درباره این دوره زندگی آدمیان مطالعات همه سویه انجام شود تا بتوانیم جامعه درستکار و سالم داشته باشیم.  این بخش از نوشته را با این پرسش شروع می کنم که " واقعا نوجوانی چیست "؟ 

 • نوجوان ۱۳۹۹-۰۱-۰۳ ۲۳:۰۶

  درباره نوجوانان بیشتر بدانیم - 1

  درمغز نوجوانان چه می گذرد

  ساعت 24- منصوره نصرتی کردکندی -همه افکار آدمی  زاییده مغز است . احساس و آرزوهایی که آدمیان  تجربه می کنند و حکایت هایی که در حافظه افراد نقش بسته  و باقی مانده است در مغز زاد و رشد می کنند.

 • کرونا ۱۳۹۹-۰۱-۰۱ ۱۹:۲۶

  رادیو فرانسه خبرداد

  30 پروژۀ ساخت واکسن برای  مقابله با کرونا

  ساعت 24-حالا و پس از بیرون آمدن از بهت پیامدهای ویرانگر ویروس چینی  کرونا شرکتهای بزرگ دارویی شماری از شرکتها دریک رقابت و البته مشارکت جهانی درحال ساخت ولکسن و داروی این ویروس هستند.

 • سلامت ۱۳۹۹-۰۱-۰۱ ۱۹:۰۷

  عصب واگ و آواز خوانی 

  چگونه در شرایط دشوار آرام بمانیم

  ساعت 24-موارد زیادی هست که ما هیچ کنترلی بر آنها نداریم، اما به هر صورت در برابر آنها واکنش نشان می‌دهیم. در مواردی هم مانند کرونا، کاری که از دستمان بر م آید، شستن مرتب دستان و مراقبت از خود و گوش کردن به توصیه های مهمی است که می شود.

 • کرونا ۱۳۹۸-۱۲-۲۹ ۱۲:۳۳

  یورونیوز گزارش داد

  باورهای غلط درباره ویروس کرونا

  ساعت 24-با شیوع گسترده ویروس کرونا در سراسر جهان، راهکارهای مختلفی برای خلاصی از این بیماری در میان مردم رواج یافته است.فراوانی این شایعات، که غالبا بدون پایه علمی هستند، چنان است که سازمان بهداشت جهانی تصمیم گرفته تا به بررسی شماری از آن‌ها بپردازد. در زیر شماری از پاسخ‌های این سازمان را به سوالات مطرح شده می بینیم.

 • سیر ۱۳۹۸-۱۲-۲۵ ۱۴:۵۰

  کارشناسان تاکیدکردند

  7 درمان تقلبی کرونا

  ساعت 24-شیوع ویروس کرونا در دنیا ادامه دارد و در حال حاضر هیچ درمانی هم برایش نیست. اما در عوض شاهد توصیه‌های بهداشتی زیادی بوده‌ایم، از مصرف سیر گرفته تا روغن بنفشه و خاکشیر، توصیه‌هایی بی‌مصرف اما نسبتا بی‌آزار تا واقعا خطرناک.در ادامه نگاهی خواهیم داشت به برخی از این توصیه‌ها و نظر منابع علمی درباره آن‌ها

 • گرسنگی و اعصبانیت ۱۳۹۸-۱۲-۲۴ ۱۴:۱۰

  "بالا رفتن ناگهانی قند" و سقوط ناگهانی 

  آنچه می‌خورید می‌تواند استرس شما را کم ‌کند

  ساعت 24-به نظر کارشناسان، آنچه می‌خورید روی واکنش بدن در برابر استرس تاثیر می‌گذارد. پرهیز از مصرف بعضی خوراکی‌ها باعث کاهش استرس بر بدن و زندگی روزمرهٔ می‌شود. در اینجا ۴ تغییر در رژیم غذایی را برای مهار بهتر استرس آورده‌ایم.علاوه بر سیر شدن، غذایی که می‌خورید باید میلیون میلیون باکتری‌هایی را هم که در روده‌های شما زندگی می‌کنند سیر کنند.

 • کرونا ۱۳۹۸-۱۲-۲۴ ۱۱:۰۹

  ترس از کرونا با روان ما چه می‌کند؟

  عطسه های ترس و جنگ دستمال توالت ها 

  ساعت 24تصویر قفسه‌های خالی از دستمال توالت در فروشگاه‌های بزرگ کشورهای مختلف جهان از جمله آمریکا، نمایش‌گر ترس و واهمه مردمی است که مشغول دست و پنجه نرم کردن با یک بیماری ناشناخته هستند. عنصر ناشناختگی این هیولا، باعث شده که مردم ندانند باید به چه سلاحی مسلح باشند.در این نوشته سعی کرده‌ایم در گفت‌وگو با دو کارشناس به این سوال‌ها پاسخ بدهیم:

 • کرونا ۱۳۹۸-۱۲-۲۲ ۱۷:۴۸

  فرانسه شایعه رسانه های اجتماعی را تکذیب کرد:

  کوکائین کرونا را درمان نمی کند

  ساعت 24- منصوره نصرتی کردکندی -مقامهای وزارت بهداشت فرانسه مجبور شدند شایعه های پراکنده شده دررسانه های اجتماعی  که می نویسند مصرف کوکائین درمان بیماری کروناست را تکذیب کرده و با صراحت به شهروندان تاکیدکردند ، مصرف کوکایین ، کروناویروس را درمان نمی کند .

 • 7عادت ۱۳۹۸-۱۲-۲۰ ۲۰:۱۴

  7عادت اشتباه در خانم ها که سلامت آنها را به خطر می اندازد

  ساعت 24-برای اینکه سلامت جسم و جانمان را تضمین کنیم نکات ریز و درشت پرشماری هست که باید آنها را بدانیم و رعایت کنیم چیزهایی که شاید به نظر با اهمییت نیاید . چند نکاتی که باید رعایت کنیم به شرح زیر برای خانم ها ارایه شده است :

 • خواب ۱۳۹۸-۱۲-۲۰ ۱۹:۰۱

  راههای آسان برای تقویت سیستم ایمنی بدن

  ساعت 24-منصوره نصر تی کردکندی -برای تضمین حداکثر محافظت ازبدن  در  مقابله با هر نوع ویروس ،آنفلوانزا مخصوصا کروناویروس داشتن سیستم ایمنی قوی و سالم  از مهمترین موارد است .

 • دست ۱۳۹۸-۱۲-۱۹ ۱۷:۰۸

  توصیه به یک کار سخت

  چکار کنیم که کمتر به صورتمان دست بزنیم؟

  ساعت 24-پزشکان و مقامات بهداشتی مرتب به ما می‌گویند که برای جلوگیری از ورود ویروس کرونا به بدنمان نباید به چشم‌ها، بینی و دهان خود دست بزنیم. اما این کار در عمل واقعا سخت است - ما بیشتر از آنکه فکر می‌کنید "به خودمان دست می‌زنیم.

 • اسکناس ۱۳۹۸-۱۲-۱۷ ۱۶:۰۷

  از اسکناس گرفته تا نرده ها :

  ده چیز که کرونا ویروس را گسترش می دهند

  ساعت 24- منصوره نصرتی کردکندی -کدام اشیا بیشترین خطر انتقال کرونا ویروس را دارند ؟سازمان بهداشت جهانی می گوید : اسکناس ها می توانند ویروس را منتقل کنند . در اینجا در باره موارد دیگری که باید مراقب باشید ، می خوانید :

 • دست ۱۳۹۸-۱۲-۱۷ ۱۵:۵۴

  چرا نمی‌توانیم جلوی خودمان را بگیریم تا به صورتمان دست نزنیم؟

  ساعت 24-در حالی که هنوز راه موثری برای مواجهه با شیوع گسترده ویروس کرونا یافت نشده است، کارشناسان می‌گویند بهترین روش جلوگیری از انتقال این ویروس رعایت فردی و دست نزدن به دهان، بینی و چشمان است. راهی که در ابتدای امر ساده به نظر می‌رسد اما کمتر کسی است که بتواند در مقابل وسوسه دست زدن به صورتش مقاومت کند.

 • کرونا و اسکناس ۱۳۹۸-۱۲-۱۵ ۱۸:۵۸

  از اسکناس گرفته تا نرده ها :

  ده چیز که کرونا ویروس را گسترش می دهند

  ساعت 24- منصوره نصرتی کردکندی -کدام اشیا بیشترین خطر انتقال کرونا ویروس را دارند ؟سازمان بهداشت جهانی می گوید : اسکناس ها می توانند ویروس را منتقل کنند . در اینجا در باره موارد دیگری که باید مراقب باشید ، می خوانید :

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s