دوشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۳

تجاوز سرباز آمریکایی به یک زن ژاپنی

ساعت 24- سرباز 24 ساله آمریکایی روز یکشنبه به اتهام تجاوز به یک زن در هتلی در ناها، مرکز استان اوکیناوا بازداشت شد؛ اتهاماتی که این شهروند آمریکایی آنها را رد کرده است.

دبیر کابینه ژاپن اعلام کرد، دولت توکیو امروز (دوشنبه) رسما نسبت به تجاوز ادعا شده یک ملوان آمریکایی به یک ژن ژاپنی در استان اوکیناوا اعتراض کرد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، جاستین کاستلانوس، سرباز 24 ساله آمریکایی روز یکشنبه به اتهام تجاوز به یک زن در هتلی در ناها، مرکز استان اوکیناوا بازداشت شد؛ اتهاماتی که این شهروند آمریکایی آنها را رد کرده است.

یوشیهیده سوگا، دبیر کابینه ژاپن گفت: به شدت تاسف آور است که چنین رویدادی رخ داده است. دولت ژاپن از آمریکا خواسته تا انضباط و مقررات را تشدید کرده و از تکرار چنین رویدادهایی جلوگیری کند.

نامه اعتراضی دولت ژاپن در خصوص این رویداد توسط وزرای خارجه و دفاع این کشور برای سفارت آمریکا در توکیو و مقامات نظامی آمریکا ارسال شده است.

تاکشی اوناگا، فرماندار اوکیناوا در کنفرانسی خبری این پرونده تجاوز را یک جنایت جدی توصیف کرد.

ساکنین استان اوکیناوا، روابط خوبی با آمریکا ندارند که به عنوان یک کشور تحت الحمایه بین سال‌های 1945 تا 1972 میلادی این جزایر را اداره کرد.

 

ایسنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s