دوشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۵ - ۲۳:۵۹

آلمان: حضور اسد در دوره انتقالی بعید نیست

بشار اسد

ساعت 24- وزیر خارجۀ آلمان مدعی شد شرکت بشار اسد در دوره انتقالی سوریه بعید نیست ولی خاطرنشان کرد که این دوره باید از نظر زمانی کوتاه باشد.

فرانک والتر اشتاین مایر روز دوشنبه در سخنانی در بروکسل گفت که جستجوی راه حل سیاسی در صورتی موفقیت آمیز خواهد بود که توافق های مجموعه حامی سوریه در وین و مونیخ پیش برود.
وی گفت:« در این صورت دولت انتقالی تشکیل خواهد شد که جلوگیری از فروپاشی سوریه را تضمین و تمامیت ارضی آن را حفظ می کند، مخالفان در این دولت نقش خواهند داشت و اسد برای مدت طولانی در تعیین سرنوشت سوریه نقش نخواهد داشت».
اشتاین مایر همچنین خاطرنشان کرد، اشغال مجدد تدمر توسط داعش نشانگر آن است که روسیه و ایران باید به دنبال راه حل سیاسی درگیری باشند.

العالم

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s