علم الهدي

ساعت 24- نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی تصریح کرد: برخی مقامات کشور در خانه سفیر در حضور زنان بی‌حجاب و آرایش کرده قرارداد می‌نویسند و وقتی ما اعتراض می‌کنیم می‌گویند باید با جهان تعامل کنیم؛ آیا کشورهای جهان فقط سوئد و آمریکا هستند و کشورهای مقاومت جزء جهان نیستند.

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی  صبح امروز در گردهمایی ائمه جمعه استان خراسان رضوی که در دفتر ائمه جمعه برگزار شد، با بیان اینکه توسعه شخصیت حضرت زهرا(س) یک جریان خاص است، اظهار داشت: رهبر فرمودند دو مسأله در حال توسعه است که به ما قرب فرج را بشارت می‌دهد، یکی توجه به ساحت حضرت فاطمةالزهرا(س) و دیگری توسعه وجود مقدس امام زمان(عج) و برنامه‌ها و مراسمات نیمه شعبان در کشور است.


وی با بیان اینکه این دو توسعه اجتماعی مردم به خاطر خود صاحب‌الزمان است(عج)، افزود: این توسعه توجه مردم مربوط به اراده و نفوذ شخصی مولا امام زمان(عج) است و اگر ایشان نباشد گرایش‌ها حاصل نمی‌شود، چه در توسعه جشن‌های نیمه شعبان و چه در توسعه عزاداری‌های فاطمیه که نشان از توجه خود شخص امام است.

امام جمعه مشهد با اشاره به اینکه عده‌ای می‌گویند عزاداری ایام فاطمیه به صورت دسته عزاداری نباشد، تصریح کرد: نظر رهبر معظم انقلاب این است که شعائر عاشورا مخصوص خود عاشوراست و عاشورا و اربعین با توجه به خاص بودنشان، برجستگی خودش را داشته باشد.

علم‌الهدی ادامه داد: نظر ایشان در مسأله فاطمیه این است که با وجود برگزار کردن برنامه‌ها و رسوم سنتی، باید تجمع‌های بزرگی شکل گیرد چرا که فاطمیه به شعائر بزرگ‌تر احتیاج دارد که در آن عزاداری ویژه آمیخته با تبیین شخصیت سیاسی حضرت فاطمه باشد.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری دسته‌های عزاداری در مشهد را استثناء دانستند، خاطرنشان کرد: در مشهد راهپیمایی به‌عنوان تسلیت به امام رئوف انجام می‌شود در شهرهای دیگر باید تجمع‌های بزرگ برگزار شود، اگر مصلی مرکز شهر است باید تجمع بزرگ را در آنجا شکل دهند اما اگر مرکزی نیست در یک میدان مرکز شهر تجمع کنید.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی با بیان اینکه مصداق نوکریمان در توسعه مراسم شهادت حضرت زهرا(س) در شکل تجمع چشم‌گیر انجام شود، افزود: در تهران در چند نقطه صبح و عصر تجمع انجام می‌شود، مشهد در میدان شهداست که مقام معظم رهبری استثناء کردند و موضوعیت دارد این راهپیمایی‌ها سعی کنند با یک روز فاصله برگزار شود و در هر شهری اعم از کوچک و بزرگ تجمعات بزرگ و اقامه عزای ایشان تشکیل شود.

وی تصریح کرد: باید چند نکته در این مراسم‌ها رعایت شود، نکته اول اینکه از روضه‌های باز و نوع کلمات که اهانت به سایر مذاهب باشد، مخصوصا در شهرهای تلفیقی پرهیز شود.

امام جمعه مشهد با تأکید بر اینکه وحدت اسلامی را خدشه‌دار نکنید، خاطرنشان کرد: نکته دوم تبیین فلسفه سیاسی مظلومیت ایشان است که حضرت خود توجه دارند و در کنار بیان مظلومیت فلسفه سیاسی مظلومیت ایشان نیز توجه شود، این نکته مهم است؛ تبیین شخصیت مظلوم ایشان اکنون بزرگ‌ترین آموزه کاربردی در عرصه سیاسی کشور ماست.

وی ادامه داد: امروز که مقاومت ما در برابر استکبار روزبه‌روز در حال پیشرفت و شفافیت است، اگر بخواهیم موضع‌گیری سیاسی خود را تبیین کنیم از فلسفه سیاسی مظلومیت ایشان است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه استراتژی کامل ما در برابر استکبار، مقاومت است، گفت: ما باید عرصه مقاومت خود را روزبه‌روز توسعه دهیم و بزرگ‌ترین آموزه سیاسی ائمه، آموزه سیاسی حضرت زهرا(س) است که مقاومت تا کجا باشد.

وی تصریح کرد: برخی مقامات و مسؤلان کشور در داخل خانه سفیر در حضور زنان سربرهنه بی‌حجاب و آرایش کرده در مجلس مختلط می‌نشینند و آنجا قرارداد می‌نویسند و وقتی ما اعتراض می‌کنیم می‌گویند باید با جهان تعامل کنیم، آیا کشورهای جهان فقط سوئد و آمریکا هستند و دیگر کشورها به ویژه کشورهای مقاومت جزء جهان به حساب نمی‌آیند؟

امام جمعه مشهد ادامه داد: مرز مقاومت را باید تبیین کنیم، اگر فلسفه سیاسی حضرت زهرا(س) را تحلیل کنیم بزرگ‌ترین راهبرد و تحلیلی است که به مردم می‌دهیم.

فارس

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

خط داغ

تازه ترین خبرها

مطالب خواندنی

موضوعات داغ سیاسی