سه‌شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۳

آیا مدارس شهر تهران در 30 اردیبهشت تعطیل است؟

تعطیلی مدارس

ساعت 24- مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراها در یک هزار و 500 واحد آموزشی پایتخت گفت: تاکنون تصمیمی برای تعطیلی مدارس در روز 30اردیبهشت ماه(روز بعد از انتخابات) گرفته نشده است.

علیرضا کمرئی روز سه شنبه اظهار کرد: باتوجه به گستردگی انتخابات و حجم بالای آرا به خصوص پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تهران، احتمال می دهیم که شمارش آرا طولانی و به روز بعد از 29اردیبهشت ماه موکول شود.

وی با بیان اینکه حدود یک هزار و 500 واحد آموزشی شهر تهران به صورت مستقیم درگیر موضوع انتخابات هستند، اظهار کرد: بیش از 30 هزار فرهنگی شهر تهران در اجرا، نظارت و بازرسی بر انتخابات مشارکت دارند که ممکن است اداره مدارس به دلیل شمارش آرا در روز بعد از 29اردیبهشت ماه با محدودیت هایی مواجه شود.
کمرئی گفت: تصمیم گیری برای تعطیلی مدارس در فردای انتخابات باید با هماهنگی هیات اجرایی انتخابات مستقر در فرمانداری تهران انجام شودو
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران افزود: با بررسی شرایط در روز جمعه(29اردیبهشت) اگر شمارش آرا در مدارس به روزهای بعد موکول شود، درباره تعطیلی آنها در روز 30اردیبهشت ماه تصمیم گیری شده و اطلاع رسانی خواهد شد.
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به صورت همزمان 29اردیبشهت ماه جاری برگزار می شود.

*فعالیت مدارس ابتدایی تا 10خردادماه
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران درباره پایان فعالیت مدارس در سال تحصیلی 96-95 گفت: مدارس بر طبق تقویم آموزشی فعالیت می کنند که مدارس ابتدایی تا 10 خردادماه و مقاطع دیگر تحصیلی به دلیل برگزاری امتحانات، تا روز 26 خردادماه دایر خواهند بود.
کمرئی با اشاره به همزمانی امتحانات پایان سال تحصیلی با ماه مبارک رمضان افزود: انتخابات ریاست جمهوری و ماه مبارک رمضان تغییر زمانی در امتحانات خردادماه ایجاد نمی کند و امتحانات به روال عادی برگزار می شود.
امتحانات پایان سال تحصیلی 96-95 از ابتدای خردادماه برگزار می شود.

ایرنا

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.