جمعه ۲۴ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۵

فرمانده ارتش: آماده مقابله‌ به‌مثل با تحرکات دشمن در هر سطحی هستیم /داعش را آمریکا آموزش داده است

ساعت24-فرمانده کل ارتش با بیان اینکه تهاجم همه‌جانبه علیه ایران را آمریکا پشتیبانی می‌کند، گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران آماده است تا در هر سطح و سطوحی در برابر اقدامات و تحرکات دشمن مقابله‌به‌مثل کند.

امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی در یادواره شهدای مشق عشق که در بوستان شهدای آذر برگزار شد، با اشاره به مجاهدت‌های شهدای مدافع حرم اظهار داشت: شهدای مدافع حرم شهدای امنیت این مرزوبوم هستند.

فرمانده کل ارتش با اشاره به سختی‌های اداره ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: حقیقت این است که هدایت و حفظ نیروهای نظامی به دست صاحب اصلی آن است و بقیه ما جز وسیله‌ای نیستیم.

سرلشکر موسوی با تأکید بر الزامات دفاع همه‌جانبه عنوان کرد: زمانی که کشوری در برابر تهاجم کشور بیگانه قرار می‌گیرد از خود به دفاع می‌پردازد اما در برابر تهاجم همه‌جانبه دشمن نیز باید دفاع همه‌جانبه کرد. در دفاع همه‌جانبه تمامی مؤلفه‌های دفاعی کشور برای مقابله با تهاجمات همه‌جانبه دشمن بسیج می‌شوند و لازم است تا همه مؤلفه‌ها به‌صورت ترکیبی در کنار یکدیگر قرار بگیرند.

وی تأکید کرد: تهاجم همه‌جانبه علیه ایران را آمریکا پشتیبانی می‌کند و وجود رخنه در این دفاع همه‌جانبه نتیجه‌ای جز شکست در بر نخواهد داشت. در بحث تجهیزات نظامی مهم‌ترین مسئله خودکفایی در ساخت و به‌کارگیری ترکیبی و ابداعی است که سبب شده ایران را به یکی از قدرت‌های ناشناخته در جهان تبدیل کند.

فرمانده کل ارتش در ادامه با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین دلایل پیروزی و موفقیت‌های جمهوری اسلامی در عرصه‌های نظامی رهبری قدرتمندانه مقام معظم رهبری است که در طول تاریخ جز ائمه اطهار(ع) مانندی نداشته، تاکید کرد: ارتش ایران آماده است تا در هر سطح و سطوحی در برابر اقدامات و تحرکات دشمن مقابله‌به‌مثل کند و امروز دشمن به این نکته رسیده‌ که تنها راه مقابله با ایران تعامل و پذیرش قدرت نظام جمهوری اسلامی در همه عرصه‌هاست.

آمریکا داعش را آموزش داده تا در منطقه تشنج ایجاد کند

همچنین مشاور عالی فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه اکنون شاهد انزوای جریان داعش هستیم، گفت: آمریکا از داعش حمایت می‌کند و آن‌ها را آموزش داده تا در منطقه تشنج ایجاد کند و بیداری اسلامی را از بین ببرد.

سردار حسین دقیقی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: داعش در حال نابودی است و دیر یا زود این جریان به طور کامل از بین می‌رود.
وی پیروزی‌های جبهه مقاومت را نتیجه یاری خدا و استقامت مردم خواند و گفت: هر جریانی که بخواهد در برابر حقوق حقه مردم بایستد محکوم به شکست است و به فنا می‌رود.

مشاور عالی فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به اینکه اکنون شاهد انزوای جریان داعش هستیم، بیان کرد: شکست همیشه در ماهیت باطن نهادینه است و جریان‌های ساخته استکبار که به مردم ظلم می‌کنند، محکوم به فنا هستند.

وی با اشاره به اینکه دشمنان از بین بردن بیداری اسلامی را هدف قرار دادند، ابراز کرد: داعش نیز برای تحقق این هدف شکل گرفت تا بیداری اسلامی را به حالت انفعالی درآورد و شکل تدافعی به خود بگیرد.

سردار دقیقی داعش را ساخته و پرداخته دست آمریکا عنوان کرد و افزود: آمریکا از داعش حمایت می‌کند و آن‌ها را آموزش داده تا در منطقه تشنج ایجاد کند و بیداری اسلامی را از بین ببرد.

وی با اشاره به اینکه به وجود آمدن داعش نوعی جنگ سخت با انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: به لطف الهی نقشه آمریکایی‌ها شکست خورده و با همت رزمندگان اسلام پیروزی‌ جبهه مقاومت در منطقه رقم خورده است.

مشاور عالی فرمانده کل سپاه پاسداران، انقلاب اسلامی را جریانی سیال و پویا خواند و گفت: جریان انقلاب اسلامی در هر منطقه سربازان خودش را دارد که ما امیدواریم روز به روز این جریان در دنیا ریشه‌دارتر و عمیق‌تر شود.

تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
s