شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۰

رحمانی فضلی: کشور ضرری از فعالیت احزاب نمی‌کند

عبدالرضا+رحمانی+فضلی.jpg

ساعت 24- وزیر کشور اعتقاد دارد که طی سال‌های فعالیت دولت‌های یازدهم و دوازدهم، از جهت فعال شدن احزاب و فعالیت‌های احزاب هیچ ضرری به کشور وارد نشده است.

عبدالرضا رحمانی‌فضلی در مراسم تودیع و معارفه استانداران قدیم و جدید فارس، گفت: حوزه سیاست داخلی یکی از اولویت‌های دولت محسوب می‌شود؛ ایران امروز کشوری پویا، پرتحرک، قوی و آماده توسعه و پیشرفت است و در حوزه‌های مختلف نقش مردم و مشارکت مردم به شکلی متشکل باید مشخص شود.

وی با بیان اینکه در حوزه سیاست داخلی به انسجام و وحدت مردم نیاز داریم، گفت: کسانی‌که بر خلاف این مسیر حرکت کنند، در مسیر اقتدار کشور و خواست رهبری و دولت حرکت نکرده‌اند؛ مشارکت سیاسی مردم در سرنوشت خودشان بسیار مهم است و نباید تنها به ایام انتخابات محدود شود.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه نقش احزاب در تحقق کامل این اولویت بسیار پررنگ است، گفت: احزاب و گروه‌ها باید در عضوگیری، برنامه‌ریزی، اعلام مواضع و حرکت‌های جمعی و ... تلاش کنند و وزارت کشور هم بسترها را برای فعالیت در قالب تشکل‌ها و احزاب فراهم کرده و می‌کند.

او با بیان اینکه هم‌اینک هیچ حزبی در انتظار نوبت مجوز نمی‌ماند، گفت: هیچ محدودیتی برای فعالیت‌ احزاب در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی و برگزاری همایش‌ها و نشست‌ها و ... وجود ندارد. 

ایسنا

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s