پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۵

رئیس ستاد نیروهای مسلح: تهدیدهای ترامپ برای ما ترقه ای بیش نیست

ساعت24-رئیس ستادکل نیروهای مسلح با بیان اینکه آموزه‌های دوران دفاع مقدس باید سینه به سینه به جوانان و نسل‌های آینده منتقل شود، گفت: تجاوز به ایران سرنوشت صدام را برای دشمنان رقم می‌زند.

سرلشکر محمد باقری، رئیس ستادکل نیروهای مسلح که روز پنج‌شنبه (۳۰ شهریور) در همایش ملی نکوداشت پیشکسوتان جهاد و مقاومت در جمع فرماندهان و مقامات کشوری و لشکری در تالار خلیج‌فارس موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس سخن می‌گفت با اشاره به آموزه‌های دوران دفاع مقدس بیان کرد: تکیه به خدا، ولایت‌مداری و تبعیت از رهبری، نفی سلطه‌پذیری، ایثار، مقاومت در برابر دشمنان، آسیب‌ناپذیری در برابر دشمن، عزت نفس، ابتکار و خلاقیت، خوداتکایی، بن‌بست‌شکنی، مشارکت ملی و همگانی از جمله درس‌هایی است که ما در دوران دفاع مقدس آموخته‌ایم.

وی یادآور شد: هوشیاری و قدرت اطلاعاتی، حفظ توان رزمی و وحدت ملی نیز از دیگر آموزه‌های دوران دفاع مقدس هستند.  این درس‌ها باید سینه به سینه توسط پیشکسوتان دوران دفاع مقدس به نسل‌های مختلف منتقل شود.

او تاکید کرد: امروز در طرح‌ها و برنامه‌های خود هیچ کاستی‌ای نداریم و در اجرای آنها نیز حتی یک مستشار و خارجی حضور ندارد.

سرلشکر باقری درباره همه‌پرسی اقلیم کردستان عراق گفت: اینکه اکنون کشور عراق به چنین روزی افتاده ناشی از فقدان ولایت‌مداری و تبعیت از رهبری است.  این همه‌پرسی اتفاقی نادرست است و نباید انجام شود اما متاسفانه چنددستگی در کشورها چنین شرایطی را برایشان ایجاد می‌کند.

این فرمانده دوران دفاع مقدس با اشاره به شجاعت شهدای مدافع حرم بیان کرد: زمانی در دوران دفاع مقدس همه کشور درگیر جنگ بودند اما اکنون چنین چیزی نیست و شهدای مدافع حرم امروز که همه مسابقه دنیاطلبی دارند کار بسیار ارزشمندی انجام می‌دهند. برای دفاع از ارزش‌ها حضور پیدا می‌کنند و کاری بسیار شجاعانه انجام می‌دهند. امروز که یگان‌ها حضور پیدا می‌کنند اقشار مختلف نیروهای مسلح برای من نامه می‌زنند که پارتی آنها بشوم تا در منطقه حضور یابند.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به سخنان اخیر رئیس‌جمهور آمریکا در سازمان ملل بیان کرد: اگر کسی تازه به دوران رسیده از مسیر تجارت به پست ریاست‌جمهوری برسد و بیاید در سازمان ملل حرف‌های جاهلانه بزند و نفرت‌افکنی کند باید بداند که این حرف‌ها پشیزی نمی‌تواند ایران را بترساند و برای ما این تهدیدها ترقه‌ای بیش نیست. کافی است که او از تریبون سازمان ملل پایین بیاید و از نزدیک‌ترین ارتشی خود بپرسد که آیا آمریکا امکان تجاوز و تهاجم به ایران را دارد؟ باید پاسخ را از آنها بشنوند چراکه اکنون ما در خلیج‌فارس و تنگه هرمز و فضای پیرامونی کشور در سطح منطقه جنوب غرب آسیا از آمریکایی‌ها دور نیستیم، هم ما آنها را زیرنظر داریم و هم آنها ما را زیر ذره‌بین قرار داده‌اند، بنابراین آنها به رئیس‌جمهور خود خواهند گفت که چه شرایطی در منطقه است و به قول مردم ما خواهند فهمید که یک من ماست چقدر کره دارد.

سرلشکر باقری به دشمنان ایران تاکید کرد: تهاجم و تجاوز به ملت ایران سرنوشت صدام را در پی خواهد داشت. این طور نیست که کشوری با ویژگی‌های ژئوفیزیکی و ژئو استراژیک مانند ایران بخواهد در مقابل دشمنان شکست بخورد. ما درس‌های فراوانی از دفاع مقدس آموخته‌ایم. بهتر است دشمنان به شهر تکریت بروند و قبر صدام را ببینند. از سوی دیگر ما شاهدیم که هرگاه نام امام خمینی می‌آیند همه به احترام او می‌ایستند.

این فرمانده دوران دفاع مقدس خاطرنشان کرد: هر حادثه تاریخی ممکن است دچار فراموشی، تحریف یا افراط و تفریط شود. مساله دفاع مقدس نیز این گونه است و باید پیشکسوتان جهاد و مقاومت هر لحظه آن را یادآوری و مرور کنند و به تبیین، تشریح و ترویج آموزه‌های دوران دفاع مقدس برای جامعه و به ویژه نسل جوان بپردازند.

او همچنین گفت: دفاع مقدس تهاجمی بود که جهان استکبار با برنامه ریزی دقیق و در زمان مشخص و پیش بینی کامل آن را به انجام رساند اما به واسطه رهبری امام و ایثارگری شهدا شکست خورده است. عراق در دورانی که انقلاب به پیروزی رسید ۱۰ لشکر داشت و در هنگام آغاز جنگ ۱۲ لشکر در اختیارش بود. صدام در طول جنگ تحمیلی توان نظامی خود را به ۵۶ لشکر رساند اما با این وجود شکست خورد. او حتی در پایان جنگ تحمیلی در آستانه دستیابی به سلاح هسته‌ای بود، همچنین ۳۵ کشور مستقیم از او حمایت مالی و تسلیحاتی انجام می‌دادند. ما در جهان دروغ که همه دم از حقوق بشر می‌زدند در مقابلش ایستادیم و در شرایط نامناسب آن زمان توانستیم در مقابل او بایستیم.

سرلشکر باقری گفت: اینک ملت ما سربلند است که بهترین امنیت را در مرکز ناامنی‌های جهانی دارد. این امنیت از برکت خون شهدا و ایثارگران است.

در این مراسم امیر سرتیپ عبدالرحیم موسوی، فرمانده ارتش، سردار محسن رفیق‌دوست، سردار رادان، سردار حسین اشتری، فرمانده نیروی زمینی، سردار بهمن کارگر، رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، حجت‌الاسلام سعیدی، نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران و جمع کثیری از فرماندهان و پیشکسوتان دوران دفاع مقدس حضور داشتند.

سرلشکر حسن حسنی سعدی و سردار محسن رفیق‌دوست نیز در این مراسم سخنرانی کردند.
منبع: عصر ایران

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s