سه‌شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۴

جزئیات آتش‌سوزی در مدرسه زینبیه خرم‌آباد

ساعت 24-مدیرعامل آتش‌نشانی شهرداری خرم‌آباد با بیان اینکه ۴ نفر از دانش آموزان مدرسه زینبیه دچار مسمومیت دود شدند گفت: علت آتش سوزی در دست بررسی است.

حمید علیرضایی اظهار داشت: مدرسه دخترانه زینبیه خرم‌آباد عصر امروز  دچار آتش‌سوزی شد که ساعت  17:05 دقیقه به سازمان آتش‌نشانی خرم‌آباد اطلاع‌رسانی شد و در ساعت 17:08 دقیقه نیروهای سازمان در محل حضور یافتند.

وی بابیان اینکه انبار این مدرسه دچار آتش‌سوزی شده بود افزود: در انبار این مدرسه انواع لوازم‌التحریر، 20 لیتر نفت و وسایل آزمایشگاهی وجود داشت که دچار حریق شده بود و در حال حاضر علت آتش‌سوزی مشخص نیست و در دست بررسی است.

مدیرعامل آتش‌نشانی شهرداری خرم‌آباد بابیان اینکه در کمترین زمان حریق توسط عوامل آتش‌نشانی مهار و دانش آموزان از کلاس‌های درس خارج شدند عنوان کرد: 4 نفر از دانش آموزان دچار مسمومیت دود شدند که 115 حضور یافت و مشکل دو نفر از دانش آموزان برطرف و دو نفر از دانش آموزان نیز به بیمارستان منتقل شدند.

وی بیان کرد: مدارس خرم‌آباد در بحث ایمنی مشکل‌دارند به‌طوری‌که 80 درصد از مدارس ایمنی ندارند؛ اکثر مدارس راه خودرو آتش‌نشانی ندارند و سر در ورودی این مدارس اجازه ورود خودروهای آتش‌نشانی وامدادرسانی را نمی‌دهد.

علیرضایی تصریح کرد: امروز کوچک‌ترین خودرو آتش‌نشانی نتوانست به محوطه مدرسه زینبیه ورود کند؛ در طبقه بالای این مدرسه به‌جای نصب نرده و حفاظ از فنس استفاده‌شده که دسترسی را برای امدادرسانی سخت می‌کند و از طرفی انبار نباید داخل فضای آموزشی قرار داشته باشد که در صورت ایجاد مشکل به کلاس‌های درس خسارت وارد نشود.

وی خاطرنشان کرد: مدارس سیستم ایمنی ندارند و درب‌های خروجی که باید به بیرون بازشوند به داخل باز می‌شود که این موضوع در مواقع حوادث ایجاد مشکل می‌کند.

تسنیم