پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۲

رئیس کل دیوان محاسبات مطرح کرد:

تاکید بر حذف یارانه‌نقدی 35 میلیون نفر پردرآمد/ یک سوم مدیران دولتی یارانه نقدی می‌گیرند

ساعت 24-رئیس کل دیوان محاسبات کشور گفت: باید یارانه نقدی بیش از 35 میلیون نفر حذف شود.

به گزارش ایلنا، عادل آذر رئیس دیوان محاسبات کشور در حاشیه بازدید از مناطق زلزله زده کرمانشاه در پاسخ به سئوالی مبنی بر آخرین اقدامات انجام شده در خصوص حذف یارانه نقدی دهک‌های بالای درآمدی جامعه اظهار داشت: یکی از تکالیف اصلی قانون بودجه سال ۹۵ (تبصره ۱۴) این است که قانونگذار بر دولت تکلیف کرده که دهک‌های بالای درآمدی جامعه (که بیش از ۳۵ میلیون نفر از جمعیت کشور را شامل می‌شود) را شناسایی و یارانه آن‌ها قطع شود.

وی افزود: در همین رابطه در ابتدای سال ۹۶ برای اینکه گزارش عملکرد این تبصره را بگیریم مکاتباتی با دفتر رئیس جمهور، معاون اول رئیس جمهور و رئیس برنامه و بودجه کشور داشتیم که گزارش این تبصره (چند میلیون نفر از دریافت یارانه حذف شده اند) به دیوان محاسبات ارائه شود، ولی تاکنون جوابی نگرفته ایم.

رئیس دیوان محاسبات کشور گفت: با این وجود بر اساس ارزیابی که ما انجام داده ایم از جمعیت ۷۷ میلیون نفری (ایرانی الاصل) کشور در حال حاضر بیش از ۷۶ میلیون نفر یارانه دریافت می‌کنند و این در حالی است که در همان قانون بودجه سال ۹۵ مقرر شده کلیه مدیران دولتی که درآمد سالانه آن‌ها بیشتر از ۳۵ میلیون تومان است موظفند از دریافت یارانه انصراف دهند و اگر یارانه دریافت کردند به میزان دو برابر مبلغ دریافتی را عودت دهند.

عادل آذر افزود: برآورد ما این است که مدیران دولتی که درآمد آن‌ها ماهیانه بالای ۴ میلیون تومان است نزدیک به یک سوم آن‌ها در حال حاضر یارانه دریافت می‌کنند که بر اساس قانون این افراد باید از دریافت یارانه انصراف می‌دادند.

وی خاطرنشان کرد: به بسیاری از این مدیران به صورت کتبی تذکر داده ایم که از دریافت یارانه انصراف دهند.

رئیس دیوان محاسبات کشور همچنین اظهار داشت: از طرف دیگر کسانی هم که قصد انصراف از دریافت یارانه را دارند در حال حاضر سامانه رفاهی خارج از دسترس است تا مراجعه کنندگان بتوانند انصراف خود را ثبت کنند که در این رابطه به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تذکر داده شده است نسبت به باز کردن سامانه رفاهی اقدام کنند، تا حداقل کسانی که فعلا شناسایی شده اند از دریافت یارانه انصراف دهند.

نظرات

  • رضا ۱۳۹۶/۰۹/۱۸ - ۱۳:۰۲
    0 0
    بجای یارانه چرا حقوق نجومی را درمان نمی کنید. الان درآمد پزشکان 100 برابر بقیه حقوق بگیران است. 10 برابر اختلاف می شود 1000 درصد یعنی 10هزار درصد اختلاف فقط در حقوق هست چیزهای دیگر که بماند گفتنی نیست...

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.