یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۹

همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال۹۷/ افزایش حقوق واقعی باشد

3

ساعت 24-عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سال ۹۷ خبر داد.

رسول خضری  در مورد همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی گفت: در حال حاضر حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی نسبت به دیگر بازنشستگان کمتر است به همین دلیل مجلس در لایحه بودجه سال آینده اعتباری ویژه برای همسان سازی در نظر گرفته شده است.

وی به اعتبار ۲ هزار میلیاردی اشاره کرد و گفت: این اعتبار برای سال ۹۷ است و در صورت محقق شدن این بودجه برای سال ۹۸ نیز اعتباری در نظر خواهیم گرفت.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در مورد افزایش حقوق بازنشستگان تاکید کرد: افزایش حقوق بازنشستگان باید در دستور کار قرار گیرد و در برخی موارد با توجه به کم بودن حقوق این افراد، افزایش ۲۰ درصدی نیز نمی تواند درآمد بازنشستگان را افزایش دهد تا بتوانند از عهده تامین هزینه های زندگی بر بیایند به همین دلیل باید افزایش حقوق ها واقعی باشد.

وی با اشاره به اینکه دولت به سازمان تامین اجتماعی بدهی دارد، گفت: این بدهی در قبال پرداخت ۳ درصد حق بیمه کارگران و بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی است که سالهای زیادی روی هم انباشته و پرداخت نشده است.

خضری گفت: در بودجه امسال قرار شد بابت بدهی های دولت، ۵ هزار میلیارد تومان به سازمان تامین اجتماعی پرداخت شود تا بخشی از مطالبات این سازمان تامین شود.

به گفته وی، دولت و مجلس باید به این سازمان کمک کنند تا در راستای ارائه خدمات به بیمه شدگانش به مشکلی دچار نشود چرا که حدود نیمی از جمعیت کشور تحت پوشش این سازمان هستند.

نظرات

 • ناشناس ۱۳۹۶/۱۲/۱۳ - ۱۴:۰۳
  0 0
  با سلام اقای محترم ما باید به کی حرف دلمون را بزنیم ما باز نشستگان کشوری ولشگری زیر خط فقر هستیم وهم جوان بیکار داریم الاقل بجها رو سر کار ببرن اقای عزیز همسان سازی حقوق حق ماست وده ساله اجرا نشده چرا ما شاغلین درست شده ولی مال باز نشسته بدبخت با حقوق 1200هزار تومن درست نشده لطفا وخواهشنا در افزایش حقوق باز نشستگان تجدید نظری بکنید با تشکر از همکاری شما
 • بیراه ۱۳۹۶/۱۲/۱۵ - ۰۲:۱۶
  0 0
  والا دومیلیون هم برای یه خانوده با عروس ودوماد هیچ کاری نمیکند شب وروز کارمان غصه شده بخدا گنا داریم خدا را درنظر بگیرید ......
 • فرهاد نعمت الهی ۱۳۹۶/۱۲/۱۵ - ۱۲:۲۵
  0 0
  بروزی که سرازی قبرمیشبم سوگند 1067 تومان مستمری تامین اجتماعی پول توجیبی بچه ها نیت با 500 قسط ودو دختر دبیرستانی با دانشجو ازاد با عروعرودامادو ونوه جز شرمساری چیزی برای ادم باقی میمانه محض رضای خدا همسان سازی یا هرنامی که دوستش دارید انجام چون درسرای ما لبخند زدن فراموش شده
 • ناشناس ۱۳۹۶/۱۲/۱۹ - ۲۱:۲۰
  0 0
  به پیر به پیامبر سوگند حداقل مزد بجای نمیرسه محض رضای خدا مستمری بگیران تامین اجتماعی فراموش نکنید

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.