چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۸

وزیر آموزش و پرورش: مدارس نباید به هیچ عنوان زودتر از موعد تعطیل شوند

ساعت24- وزیر آموزش و پرورش گفت: تاکید موکد به همکارانم خواهم داشت به هیچ عنوان امسال حتی یک روز هم مدارس نباید زودتر از موعد خود به بهانه تعطیلات نوروز تعطیل شود

 محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در پایان جلسه هیات دولت با حضور در جمع خبرنگاران گفت: در سال ۹۷ مهم‌ترین برنامه وزارت آموزش و پرورش تحولاتی است که در حوزه محتوای برنامه‌های آموزشی و پرورشی شروع خواهد شد.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین وظایف ما در حوزه اقتصاد مقاومتی فرهنگ‌سازی و  ایجاد زمینه‌هایی است که بچه‌ها در مدرسه آنچه در حوزه اقتصاد مقاومتی به عنوان موضوع راهبردی کشور مطرح است، تمرین کنند.

 وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: البته ما پیش از این هم در کتب درسی مطالبی را داشتیم اما کافی نیست بنابراین یکی از مهارت‌هایی که سال ۹۶ آغاز کردیم و در سال ۹۷ با جدیت بیشتری آن را توسعه و عمق می‌دهیم، توسعه مهارت‌های زندگی و الگوی زندگی اسلامی ایرانی است که بخشی از آن مربوط به اقتصاد مقاومتی است. موضوعاتی مثل اقتصاد خانواده بسیار مهم است که بچه‌ها باید در مدرسه تمرین کنند و در سال ۹۷ با جدیت آن را دنبال می‌کنیم.

بطحایی درباره اینکه خبرهایی وجود دارد مبنی بر اینکه برخی مدارس زودتر از موعد قرار است در آستانه عید تعطیل شوند، گفت: امروز و فردا  سمینار مدیران کل را داریم که باید امروز آنجا بروم. یکی از مسائلی که در این سمینار مورد تاکید جدی قرار خواهد گرفت همین مساله است به ویژه با تعطیلات سال جاری که به دلیل آلودگی هوا و شرایط اقلیمی  ایجاد شد، حتما مدارس باید تا آخرین روز مقرر باز باشند تا خدایی نکرده عقب افتادگی پیدا نکننند.

 وزیر آموزش و پرورش گفت: هر چند در ایامی شرایطی رخ داد که اجتناب‌ناپذیر هم بود وقفه‌ای در تحصیل فرزندان ما ایجاد شد اما تاکید موکد به همکارانم خواهم داشت به هیچ عنوان امسال حتی یک روز هم مدارس نباید زودتر از موعد خود به بهانه تعطیلات نوروز تعطیل شود.

ایلنا

نظرات

 • محمد ۱۳۹۶/۱۲/۱۶ - ۱۲:۳۸
  2 0
  افرین بر وزیری که غیبت دانش اموزاان ومعلمان برایش مهم است ولی مطالبات معلمان یکسال هم عقب بیفتد مهم نیتس
 • احمد ۱۳۹۶/۱۲/۱۶ - ۱۳:۱۷
  1 0
  جناب آقای وزیر این همه امر ونهی میکنی بد نیست به فکر مطالبات معلم ها هم باشی
 • ناشناس ۱۳۹۶/۱۲/۱۶ - ۱۴:۳۴
  0 0
  مگرمعلم تعطیل میکنه دانش اموز نمیاد میگه کیه که از من بپرسه میزنمش
 • ناشناس ۱۳۹۶/۱۲/۱۶ - ۱۹:۲۵
  0 0
  نظر وزیرمدارس نیمه شمالی کشور است که امسال به خاطر اب وهوا یک روز در میان تعطیلی داشتن.
 • یک معلم ازکاشان ۱۳۹۶/۱۲/۱۶ - ۲۰:۰۱
  0 0
  سلام ،آقای وزیرشماکه دلهره برای درس دانش آموزان داری ،چرابرای سلامت آنها دلهره نداری ؟چرا به دانش آموزان امسال شیرندادید؟
 • رضا ۱۳۹۶/۱۲/۱۶ - ۲۰:۰۹
  1 0
  برا بودجه که مردی حرف بزنی برا حقوق یکسال عقب افتاده معلم که لالی. فقط همین مورد را زبون دراوردی
 • ۱۳۹۶/۱۲/۱۶ - ۲۳:۳۰
  0 0
  به قول نماینده ارومیه عجب مترسگی است این وزیر .

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.