سه‌شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۹

سخنگوی دولت: کسری بودجه نداریم/آخرین وضعیت پرداخت حقوق کارمندان دولت، فرهنگیان و پرسنل نیروهای مسلح/اگر دستگاهی دریافتی نداشته است، به سازمان برنامه و بودجه اعلام کند

نوبخت

ساعت24-نوبخت درباره وضعیت واریز حقوق پرسنل نیروهای مسلح گفت: حقوق نیروهای مسلح به سازمان نیروهای مسلح داده شده من تاکید کرده ام تا امروز سازمان نیروهای مسلح حقوق کارکنان خود را واریز کند.

محمد باقر نوبخت در نشست خبری هفتگی خود اعلام کرد: کسری بودجه با عدم تحقق بودجه متفاوت است. کسری بودجه یعنی منابع تامین نشود اما وقتی منابع تامین نشود و ما مصارف را کم کنیم، دیگر کسری بودجه نداریم و عدم تحقق بودجه داریم.

وی با بیان اینکه  همه منابع بودجه تحقق پیدا نکرده است و ما هم مصارف را کاهش داده ایم تا کسری بودجه نداشته باشیم، گفت: بنابراین کسری بودجه نداریم.

سخنگوی دولت ادامه داد:دلیل عدم تحقق بودجه امسال این بود که سقف بودجه پیشنهادی ما به مجلس 319هزار میلیارد تومان بود که مجلس محترم به هر دلیلی این عدد را به 346هزار میلیارد تومان افزایش داد که ما مخالف بودیم.

وی همچنین اعلام کرد: رشد اقتصادی نه ماهه 96نسبت به زمان مشابه سال قبل با در نظر گرفتن نفت4/4درصد و بدون نفت 4/7درصد است و رشد سرمایه گذاری ما 3/9درصد است.

نوبخت در ادامه درباره وضعیت واریز حقوق پرسنل نیروهای مسلح گفت: حقوق نیروهای مسلح به سازمان نیروهای مسلح داده شده من تاکید کرده‌ام تا امروز سازمان نیروهای مسلح حقوق کارکنان خود را واریز کند.

وی ادامه داد: درباره پرداخت حقوق اسفند نیز به خزانه ابلاغ کرده‌ایم که مبالغ را به دستگاه‌ها بدهد. خزانه چک حقوق‌ها را به بانک مرکزی و بانک‌مرکزی به حساب دستگاه‌ها واریز کرده است، اگر دستگاهی دریافتی نداشته است، به سازمان برنامه و بودجه اعلام کند. از نظر ما همه تخصیص حقوق‌ها داده شده است.

سخنگوی دولت در ادامه اعلام کرد: حقوق فرهنگیان را پرداخت کرده‌ایم و تا پایان سال اضافه کار و حق التدریس فرهنگیان پرداخت می‌شود.

ایسنا

نظرات

 • محمدی پور ۱۳۹۶/۱۲/۲۲ - ۱۴:۱۲
  1 0
  اگر کسر بودجه وجود ندارد مطالبات ما را چرا نمی دهید ؟ تعدادی از مطالبات سال های قبل : مرخصی ذخیره بازنشستگان اداری سال 95 کمک هزینه ازدواج و فوت سال , 96 95 مرخصی مناطق محروم از سال60 تا سال دیون از سال 88 تا کنون و و غیره 0000000
 • س-ت ۱۳۹۶/۱۲/۲۲ - ۱۴:۲۹
  1 0
  جناب نوبخت 21 ماه پیش امتحانات نهایی در خرداد 95 برگزار شد ولی تا الان حق الزحمه تصحیح اوراق آن پرداخت نشده.حرف شما را باور کنیم یا وزیر را؟
 • ۱۳۹۶/۱۲/۲۲ - ۱۷:۴۱
  1 0
  تابادست تان نگرفتین ولمس نکردین باورنکنید
 • ۱۳۹۶/۱۲/۲۳ - ۱۲:۲۱
  1 0
  حق الزحمه امتحا نات رو کی میدین

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.