سه‌شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۱

ترامپ مشاور امنیت ملی معاون خود را به کاخ سفید راه نداد

ترامپ

ساعت 24- جمعه هفته گذشته بود که مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا، جان لرنر را به عنوان مشاور امنیت ملی خود انتخاب کرد. لرنر تا پیش از آن معاون نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل بود.

مشاور امنیت ملی معاون رئیس جمهوری آمریکا، پس از خشم ترامپ و دستور وی برای بیرون انداختن او از کاخ سفید، از سمت خود کناره‌گیری کرد.


به گزارش ام‌اس‌ان‌بی‌سی، جمعه هفته گذشته بود که مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا، جان لرنر را به عنوان مشاور امنیت ملی خود انتخاب کرد. لرنر تا پیش از آن معاون نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل بود.

با این حال، لرنر تنها پس از گذشت چند روز، از منصب جدید خود کناره‌گیری کرد و به معاون ترامپ اطلاع داد که عهده‌دار این سمت نخواهد شد.

طبق گفته سه منبع مطلع، خودداری لرنر از پذیرش این سمت ریشه در مخالفت ترامپ با وی دارد؛ در واقع ترامپ وقتی از انتخاب لرنر توسط مایک پنس به عنوان مشاور امنیت ملی معاون رئیس جمهوری آمریکا مطلع شد به شدت خمشگین شد. ترامپ بر این باور است که لرنر طی رقابت‌های مقدماتی حزب جمهوری‌خواه در سال ۲۰۱۶، از اعضای کارزار «هرگز ترامپ» بوده است. ترامپ پس از اطلاع از این ماجرا، به نزدیکان خود گفت که «مایک چرا این کار انجام داد؟».

به گزارش گروه اخبار جهان ساعت 24 ، ترامپ نهایتا به جان کلی، رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید، گفت که «تا از دست لرنر خلاص شود».
تسنیم

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.