پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۹

واکنش آیت‌الله علم‌الهدی به خروج آمریکا از برجام

ساعت24-نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: ستیز با آمریکا به عنوان راس الحاد جهانی یک رسالت قرآنی است.

 آیت الله سیداحمد علم الهدی ظهر امروز در اجتماع اعتراض‌آمیز حوزویان خراسان علیه اقدامات خصمانه آمریکا اظهار داشت: مسئله مبارزه و مجاهده و دشمنی با دشمنان دین و خدا از مسائل محوری است لذا مسئله ما با آمریکا و غرب یک مسئله خاص است و صرفاً منحصر به تعاملات بین‌المللی نیست، مسئله ما دین است و رسالت انقلاب و نظام ماست.

امام جمعه مشهد بیان کرد: بنا به فرموده قرآن که می‌فرماید محور زندگی اجتماعی شما دشمن‌ستیزی است و اگر شما با دشمن مبارزه و جنگ نکنید، دشمن شما را براندازی و دشمن شما را نابود می‌کند باید عمل کرد و این مسئله‌ای نیست که یک داد و ستد یا تعامل، قرارداد و یا یا امضا مشکل آن حل شود.

آیت الله علم الهدی تصریح کرد: روز گذشته مقام معظم رهبری دو نکته بسیار مهم فرمودند، نخست اینکه ایشان فرمودند من به این سه کشور هم اعتماد ندارم و این‌ها هم عین آمریکا هستند و نکته بعدی هم اینکه بنا به شرایطی اگر می‌خواهید برجام را ادامه دهید باید تضمین بگیرید و من موکداً می‌گویم و یقین دارم نه شما می‌توانید تضمین بگیرید و نه این‌ها تضمین می‌دهند. وی گفت: باید سخنان مقام معظم رهبری را چراغ راه خود قرار دهیم و این دو نکته اقتضا می‌کند که این شکل ادامه برجام نه امکان پذیر است و نه به مصلحت ماست.

آیت الله علم الهدی افزود: مسئله ستیز با آمریکا به عنوان راس استکبار و الحاد جهانی، به عنوان یک وظیفه و رسالت قرآنی بر عهده ما گذاشته شده و مسئله‌ای که ما باید روی آن تمرکز و تفکر کنیم، مبارزه و مجاهده است؛ از موضوعات مهم دیگر، پای خدا ایستادن است و در راه خدا با دشمن جنگیدن و مبارزه کردن است و غضب خدا را نه در عرصه سیاست، زندگی اجتماعی و عرصه‌های مختلف هستی تحمل نکردن است. وی ادامه داد: مقام معظم رهبری از همان ابتدا فرمودند با اینکه شما می‌خواهید این پیمان را ببندید اما آمریکا به عهد خودش وفا نخواهد کرد، دیروز هم فرمودند این‌ها کسانی هستند که پایبند هیچ چیز نیستند نه اخلاق و نه بر هیچ اصل انسانی پایدار هستند.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی اظهار داشت: امروز ما شاهد این هستیم که اصل قضیه ‌علیه و ضرر خود آمریکا تمام شد، یعنی آنها آمده بودند با به وحشت انداختن دنیا از سلاح هسته‌ای که هیچ‌گاه به دنبال آن نبودیم علیه ما اجماع جهانی راه بیاندازند که این نقشه آن‌ها نقش بر آب شد و دیگر آمریکا علیه ما نمی‌تواند اجماع راه بیاندازد چرا که آبرویش در سطح دنیا رفته و مفتضح شده است.

تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');