سه‌شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۸

ذوالنور : دستور رهبری برای غنی سازی مجدد در چارچوب برجام است/ابراز نگرانی از مشکلات مالی و فروش نفت

ساعت24-حجت الاسلام و المسلمین مجتبی ذوالنور درباره سخنان روز گذشته رهبر معظم انقلاب گفت: روز گذشته دستور ایشان به سازمان انرژی اتمی یک قید داشت و آن هم اقدام در چارچوب برجام است.

وی افزود: با دستور دیروز رهبر انقلاب، اروپایی ها این پیام را دریافت خواهند کرد که اگر به وظیفه خود در برجام عمل نکرده و تضمین های لازم را برای تامین منافع کشورمان ایجاد نکنند، ایران آماده است تا اقدامات خود را بدون این قید و خارج از چارچوب برجام آغاز کند.

وی یادآور شد: برآورد این است که اروپایی ها در تقسیم کار با آمریکا تلاش می کنند در موضوع موشکی و منطقه ای بر ایران فشار وارد کنند.

ذوالنور با بیان اینکه اگر آن ها بخواهند منافع ما را در برجام تامین کنند، به مرحله بعد خواهیم رفت، گفت: در مورد تامین منافع ایران توسط اروپایی ها تردید وجود دارد، زیرا شاید آن ها حاضر نباشند زیر فشار آمریکا این هزینه را بپردازند.

وی تاکید کرد: موضوعات بانکی، تبادلات مالی، تضمین فروش نفت و دریافت وجوه آن از جمله مواردی است که اروپایی ها باید ریسک آن را بپذیرند و هزینه آن را پرداخت کنند؛ اگرچه ما در این موضوع دچار تردید هستیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه سازمان انرژی اتمی در گام اول برای تولید یو اف 6 اقدام کرد، گفت: این اقدام برای تهیه مواد لازم و فاصله گرفتن از محدودیت های برجامی انجام می شود.

وی به محدودیت 300 کیلوگرم اورانیوم غنی سازی شده در برجام اشاره کرد و گفت: در حال حاضر با دستور رهبر معظم انقلاب که خلاف برجام هم نیست، ما محدودیتی از نظر تولید و انباشت هگزافلوراید نداریم. ما آن را تولید و انباشت می کنیم تا اگر نیاز باشد، میزان غنی سازی را بالا ببریم و دست ما در این زمینه بسته نباشد.

ایرنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');