پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۱

نتانیاهو: بمباران سوریه به امنیت جهان کمک می‌کند

نتانیاهو

ساعت 24- نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی می‌گوید بمباران‌های انجام شده از سوی جنگنده‌های این رژیم علیه اهدافی در سوریه به امنیت جهان کمک می‌کند.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شده است که ایران حدود 80 هزار شبه‌نظامی شیعه را از کشورهای پاکستان، افغانستان و دیگر کشورها به سوریه آورده است تا کشور سنی‌ مذهب سوریه را «تغییر» دهد.

این ادعا در شرایطی از سوی بنیامین نتانیاهو بیان شده است که سوریه جمعیتی بیش از 18 میلیون نفر داد و بیش از 70 درصد این جمعیت (دستکم 12.6 میلیون نفر آن) از پیروان مذاهب اربعه اهل‌سنت هستند.

طبق گزارش اسپوتنیک، نتانیاهو در ادامه مدعی شده است که این «نیروهای شبه‌نظامی» هدف حملات جنگنده‌های این رژیم بوده‌اند.

وی همچنین ادعا کرده است که بدون این حملات، اقدامات ایران به یک جنگ داخلی در سوریه و مهاجرت گسترده اهل سنت به اروپا می‌انجامید.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه سخنان ضدایرانی خود مدعی شد: «این [تلاش برای تغییر سوریه به یک کشور شیعه] مواد لازم برای شعله‌ور کردن دوباره یک جنگ داخلی است ... و جرقه چنین کاری می‌تواند میلیون‌ها نفری باشند که به اروپا می‌روند ... و این به مشکلات و تروریسم بی‌انتهایی در بسیاری از کشورها منجر می‌شود.»

به گزارش گروه اخبار جهان ساعت 24 ، وی همچنین وعده داد طرح‌های ایران را خنثی کرده و مدعی شد که با بمباران پایگاه‌هایی مورد ادعایش در سوریه، اسرائیل به «امنیت جهان» کمک می‌کند.

تسنیم

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.