سه‌شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۱

جهانگیری: باید برای هر شرایطی آماده باشیم

ساعت 24- اسحاق جهانگیری در آیین افتتاح فاز سوم از خط نخست قطار شهری اصفهان اظهار کرد: به فکر افزایش قیمت بنزین نیستیم، اما از آنجایی که بخشی از بنزین کشور از خارج وارد می‌شود و آیا اختلالی در واردات بنزین به وجود بیاید یا نه نشان می‌دهد باید برای هر شرایطی آماده باشیم.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به اینکه هنوز بخشی از بنزین کشور از خارج تامین می‌شود، گفت: اینکه آیا اختلالی در واردات بنزین به وجود می‌آید یا نه نشان می‌دهد باید برای هر شرایطی آماده باشیم.

اسحاق جهانگیری در آیین افتتاح فاز سوم از خط نخست قطار شهری اصفهان اظهار کرد: به فکر افزایش قیمت بنزین نیستیم، اما از آنجایی که بخشی از بنزین کشور از خارج وارد می‌شود و آیا اختلالی در واردات بنزین به وجود بیاید یا نه نشان می‌دهد باید برای هر شرایطی آماده باشیم.

وی ادامه داد: در یک دوره‌ای بسیاری از کلانشهرها با مشکلات حاد محیط زیستی روبرو بودند که مجبور بودیم برای حفظ سلامتی مردم تعطیلی‌های متعددی داشته باشیم. در همین راستا باید برای خدمات شهری و به خصوص حمل و نقل شهری کارهای جدی صورت بگیرد.

معاون اول رییس جمهور افزود: اصفهان هم به لحاظ تاریخی و هم از نظر جمعیت نیازمند همکاری بیشتری از طرف دولت است. هشت کلان‌شهری که ساخت مترو در آن‌ها در دستور کار است باید با کمک دولت و همچنین شهرداری با سرعت پیش بروند.

جهانگیری گفت: مدیران باید با اجرای طرح‌های بزرگی که نیازمند دانش است و در کشورهای توسعه یافته انجام می‌شود به جهانیان نشان بدهند که ملایمت، احترام و توافق، تنها راه صحبت با مردم ایران است. در این مسیر شهرداری‌ها در خط مقدم خواهند بود.

وی افزود: امروز پشتوانه این مردم و تمدنی که در پشت آن‌ها قرار دارد، فعالیت‌های مدیران است. در اصفهان نیز باید طرح‌های بزرگی انجام دهید تا این پیام را به دنیا برسانید که با این مردم نمی‌شود با هر زبانی صحبت کرد.

معاون اول رییس جمهور گفت: سال گذشته ٢ میلیارد دلار برای خریداری واگن اختصاص داده شد. در همان زمان سعی شد از همه توان داخل نیز برای ساخت آن‌ها استفاده شود و این اتفاق رقم خورد. خوشبختانه این ٢ میلیارد دلار باعث شد ۶٣٠ واگن آن به مراحل نهایی برسد.

جهانگیری ادامه داد: هر مسافرتی که با حمل و نقل ریلی انجام شود وزارت نفت قدری از هزینه را پرداخت می‌کند و این امکان کمکی به کلانشهرها خواهد بود.

وی افزود: قطار سریع السیر تهران اصفهان در سال گذشته فاینانس ٢ میلیارد دلاری گرفت. کارهای آن انجام گرفته و به سرعت تکنولوژی آن به کشور خواهد آمد و فرصت جدیدی در کشور شکل خواهد گرفت. برای برقی کردن راه آهن تهران مشهد هم کارهایی انجام شده است.

معاون اول رییس جمهور تاکید کرد: روزانه صدها هزار سواری میان کلانشهرها و حومه رفت و آمد دارند و باید به راه آهن حومه‌ای نیز توجه شود. باید برای جایگزینی تاکسی و موتور سیکلت هم برنامه ریزی شود.

ایسنا

برچسب‌ها

نظرات

  • مجید ۱۳۹۷/۰۴/۱۹ - ۲۰:۵۱
    0 0
    چه زود ارز تک نرخی جهانگیری ارتقا یافت ایا 100 تومان ارزش انرا داشت که به ملت ثابت شود که ارز جهانگیری هم دروغ بود بنظر میرسد بین نامه ارسالی خائنین برای مذاکره بی قید وشرط ((یا همان خط شکنان وطن فروشان)) و التهابات عمدی اقتصاد و بازار ارز وسکه و طلا که کاملا درانحصارو مدیریت دولت است ونا ارامی مدیریت شده عناصر ضد انقلاب در مطالبات بحق مردمی- سو مدیریت دیده نمیشودچراکه سو مدیریت پوششی است برای پنهان کردن عمدی بودن - زیرا این مدیران فعلی توانایی انرا دارند که در مدت چندسال ملیاردها ثروت جمع اوری کنند وهر کدام دهها شرکت را در ان واحد اداره کنند این شرایط فعلی بیشتر شبیه یک دسیسه و کودتای نرم داخلی با همکاری امریکا و خرید زمان اثر گذاری توطئه توسط مذاکرات اروپایی علیه نظام اسلامی و بنظر میرسد که مجریان انهم در پشت شعار وحدت پنهان شده و مشغول تیشه به ریشه زدن هستند تا به نتیجه دلخواه که همان ادامه مذاکرات ایران فروشی ولی ایندفعه با خواست و رضایت مردم برسند شما تمام نا ارامی های چند ماه اخیر را مرور کنید در تمامی انها از گفته ها ونظرات بی دلیل رئیس دولت و وزرا و بعد پس گرفتن گفته ها شروع شده و بدون استثنا به اغتشاش کشیده شده مردم محترم ایران عزیز وحدت خوبست و امری حیاتی ولی مراقب نفوذی ها باشید مبادا در این وحدت از پشت خنجر بخوریم دشمن روبروی ماست اما نفوذی ها پشت سر ما پنهان شده اند پس نگاهمان فقط به روبرو نباشد و داخل غافل نشویم یادمان باشد ایران توانست در کابینه اسرائیل نفوذ کند تا شناسایی همه نفوذی های اسراییل مراقب باشیم وبا هرکس با شعار وحدت جلو امد متحد نشویم ودر دام مصلحت اندیشی ساختگی رانت خوارها اقا زاده ها خود فروخته های سیاسی نیفتیم مواظب جهت دهی وحدت در راستای خواست نفوذی ها باشیم در ایران اسلامی فقط یک ریسمان برای وحدت وجود دارد نه حزب نه جناح نه قوم وقبیله نه نژاد نه مذهب نه روسای قوا نه مقامات که در این سالها دیدیم که هر کدام اینها به تنهایی جز نفاق و جدایی چیزی برایمان نداشت دیدیم در این سالها هروقت از ولایت دور شدیم ضربه خوردیم هر وقت از ولایت دور شدیم با حرف زیبا فریب خوردیم تمام مشکلات که در گیر ان هستیم برای دور شدن از خط ولایت است پس تنها ریسمان وحدت ایران عزیز ولایت فقیه است به هر بهانه هر قدم از خد

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.