یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۳

وزیر کشور: آمریکا، اسرائیل و برخی کشورهای منطقه در ناامن‌سازی مرزها فعال هستند

بلوارشهیدروحانیتوسطوزیرکشورافتتاحشد.jpg

ساعت24-سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: وزیر کشور عنوان کرد که آمریکا، اسرائیل و برخی کشورهای منطقه در ناامن‌سازی کشور به ویژه در مرزها فعال هستند.

سیدحسین نقوی حسینی  در خصوص نشست امروز (یکشنبه، 31 تیرماه) فراکسیون نمایندگان ولایی با وزیر کشور و معاونان وی، اظهار داشت: جلسه امروز اعضای فراکسیون با وزیر کشور و معاونین وی و با حضور اکثریت قاطع اعضا تشکیل شد.

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه در ابتدای این جلسه نمایندگان نظرات خود را مطرح کردند، بیان کرد: آقایان ساداتی‌نژاد، جعفرپور، ابطحی، سید احسن علوی، حسن بیکی، سلیمانی، شکری و عباس گودرزی، خادم و شریف‌پور اظهارنظر کردند که عمده‌ترین نکات مطرح شده، جدی به امنیت داخلی، حضور جدی و مداوم در امور مردم، مشکلات حاد اصناف و اقشار مختلف، اموری که منجر به بحران عمومی می‌شود مانند مسکن، سکه، ارز، رکود در تولید، اعتراض شدید به انتصابات در وزارت کشور به ویژه در حوزه فرمانداران و بخشداران که لطمه شدیدی به خدمت‌رسانی مردم زده است.

وی افزود: در ادامه جلسه رحمانی فضلی به مشکلات و مسائل مربوط به امنیت داخلی و شرایط سیاسی و اجتماعی کشور اشاره کرد و توضیحات خود را بیان کرد.

همسایگان شرقی ما نمی‌توانند مرزهای خود را کنترل کنند

به گزارش  فارس، عبدالرضا رحمانی فضلی در جلسه فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: من مسئول امنیت داخلی کشور هستم.

وزیر کشور با اشاره به تلاش‌های دشمنان خارجی و معاندین داخلی گفت: ما طی سال‌های گذشته با سوژه‌های مختلف ناامن‌سازی روبرو بوده‌ایم که از جمله آن‌ها می‌توان به اعتراضات سال گذشته و 3ماه گذشته اشاره کرد که بر محور مسائل قشری و صنفی شکل گرفتند.

وی افزود: کلیه ظرفیت وزارت کشور برای تأمین امنیت و حل و فصل آرام و منطقی موضوعات قشری، صنفی و منطقه‌ای به کار گرفته شده است؛ در عین حال موضوعاتی مانند ارز، سکه و مسکن، آب و کمبود آن، مسائل کامیون‌داران، موسسات مالی و پولی و امثالهم به وزارت کشور ارتباطی ندارد ولی تأمین امنیت آن به عهده ما است.

رحمانی فضلی ادامه داد: ما همسایه کشورهایی هستیم که نمی‌توانند مرزهای خود را اداره و کنترل کنند و فقط سال گذشته بیش از 700 افغانستانی بدون مجوز را از مرز برگرداندیم به افغانستان ولی از مسیر دیگری به داخل برگشتند، در حوزه مواد مخدر هم همین وضع را شاهد هستیم.

آمریکا، اسرائیل و برخی کشورهای منطقه در ناامن‌سازی کشور به ویژه در مرزها فعال هستند

وزیر کشور گفت: همسایگان شرقی ما نمی‌توانند مرزهای خود را کنترل کنند، حتما نمایندگان محترم مطلع هستند که امروز آمریکا، اسرائیل و برخی کشورهای منطقه در ناامن‌سازی کشور به ویژه در مرزها فعال هستند، گروه‌هایی را مسلح کرده و می‌کنند که چند ده سال فعالیتی نداشتند اما مطمئن باشید امنیت کشور حفظ می‌شود.

وی گفت: بی‌اعتنایی به نمایندگان از سوی فرمانداران و استانداران را گناه می‌دانم.

رحمانی فضلی گفت: دشمنان ملت و کشور امروز هم ناامن سازی می کنند و هم در نمایش این ناامنی‌ها بزرگنمایی می‌کند، ما امروز نیازمند همدلی اتحاد و انسجام و هماهنگی کامل هستیم و باید بر حل موضوعات مردم، همه تلاش خود را به کار گیریم.

امنیت کشور امروز شاخص مثبت نظام است

وی ادامه داد: شورای امنیت کشور به طور مستمر جلسات خود را با حضور کلیه دستگاه‌‎های مرتبط تشکیل می‌دهد و کلیه موضوعات را دقیق بررسی می کند، امنیت کشور که امروز شاخص مثبت نظام در منطقه است.

با طرح افزایش تعداد نمایندگان موافق هستیم/ تامین مالی طرح از طرف دولت انجام می‌شود

رحمانی فضلی گفت: ما با طرح افزایش تعداد نمایندگان موافق هستیم و نظر دولت مثبت است و تامین مالی آن هم از طرف دولت انجام می‌شود.

روزانه 5 میلیون نفر به دستگاه‌های اداری و اجرایی کشور مراجعه می‌کنند

وی افزود: در روز 5 میلیون مراجعه به دستگاه های اداری و اجرایی کشور وجود دارد و کار سنگین است.

رحمانی فضلی بیان کرد: تقسیمات کشوری هم با منطق، آرامش و دقیق انجام می‌شود و باید بر اساس کارشناسی انجام شود.

وزیر کشور بیان کرد: باید هسته‌های مقاومت، اقتصاد مقاومتی و خودکفایی را در استان ها تشکیل دهیم و استان‌ها را به مرکز تصمیم گیری و مدیریت تبدیل کنیم.

انتهای پیام/

فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.