چهارشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۷

وزیر صنعت: بسته حمایت از تولید ارائه می‌شود

ساعت 24- وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بسته حمایت از تولید در وضعیت فعلی کشور، بعد از هفته دولت ارائه می‌شود.

 محمد شریعتمداری امشب در حاشیه بهره‌برداری از دو واحد صنعتی در شهرک صنعتی سمنان اظهار کرد: دولت نظارت شدیدی را برای کنترل بازار در پیش گرفته و تلاش می‌شود تا با شرایطی که دشمن ایجاد کرده است، کنار آمده و سازوکار‌های مختلف برای رفع مشکلات واحد‌های صنعتی اندیشیده شود.

وی تصریح کرد: نمی‌گذاریم هیچ کدام از واحد‌های تولیدی و صنعتی کشور تعطیل شود و با نظارت‌ها و اقداماتی که دولت در حال انجام آن است، ثبات به بازار کشور برمی‌گردد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: برخی دلالان به دنبال ایجاد اغتشاش در بازار هستند؛ اما دولت کنترل و نظارت شدیدی بر بازار دارد و نمی‌گذارد حق تولیدکنندگان ضایع شود؛ البته ایجاد ثبات در بازار به همدلی بازاریان و دولت نیاز دارد و مردم باید یاری‌رسان مسؤولان باشند.

شریعتمداری با تأکید بر اینکه بخش صنعت کشور در حال پوست‌اندازی است، تصریح کرد: کشور در سال گذشته در مسیر توسعه اقتصادی گام برمی‌داشت که نوسانات قیمت ارز مشکلاتی در این بخش به وجود آورد.

وی افزود: ثبت قیمت پایه ارز در بخش‌های مختلف مشکل خرید مواد اولیه واحد‌های صنعتی را برطرف می‌سازد و بازار ثانویه ارز می‌تواند واحد‌های صنعتی کشور را به مسیر توسعه سوق دهد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تأکید کرد: در بخش پتروشیمی مشکلاتی در زمینه اختصاص ارز وجود دارد که امیدواریم این مشکل هم به‌زودی رفع شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: سمنان از استان‌های مستعد صنعتی کشور محسوب می‌شود که روند سرمایه‌گذاری رو به رشدی دارد و ۵۱ درصد اشتغال این استان در واحد‌های صنعتی به وجود آمده است.

شریعتمداری بیان کرد: بسته حمایت از تولید در وضعیت فعلی کشور، بعد از هفته دولت ارائه می‌شود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.