چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۸

نماینده ولی فقیه: ضرورت جلوگیری از ورود خرافات به عزاداری‌های محرم

ساعت 24- نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با بیان اینکه امام حسین(ع) الگوی جبهه مقاومت اسلامی است گفت: دل و چشم دل به بیگانگان داشتن در زندگی حسینی معنا و جایگاهی ندارد.

آیت‌الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی ظهر امروز در کلاس درس اخلاق مدیران استان مرکزی با اشاره به فرارسیدن ایام عزاداری سیدالشهدا و ماه محرم و صفر اظهار داشت: مکتب و نهضت حسینی، مکتب اخلاقی و فکری است که را هدایتگری و عاقبت به خیری را نشان می دهد.

وی افزود: تبلیغ مکتب عاشورایی توام با آیین عزاداری امام حسین(ع) است و جدایی آنها از یکدیگر امکان پذیر نیست و باتوجه به فضای معنوی که در ایام محرم و صفر بر جامعه حاکم است باید در مراسم های سوگواری شرایطی ایجاد و آماده شود که آموزه های ناب قیام عاشورا و پیام نهضت حسینی به بهترین شکل در لایه های مختلف جامعه نفوذ کند.

ضرورت جلوگیری از ورود خرافات به عزاداری‌های محرم

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: در همین راستا لازم است مسئولان فرهنگی و مذهبی کشور در زمینه تفکیک خرافات از آیین های عزاداری وارد عمل شوند زیرا نهضت عاشورا نمادی از دعوت مردم به امر به معروف و نهی از منکر و دفاع از مظلوم در برابر ظالم است.

آیت الله دری نجف آبادی ادامه داد: تنها هدف امام حسین(ع) در قیام خونین کربلا برافراشتن پرچم حق و حقیقت است زیرا آن امام به خوبی می دانست که مردم کوفه از ایشان حمایت نمی کنند و پایان کار برای آن حضرت کاملا روشن بود.

وی اضافه کرد: مردم باید علاوه بر حضور گسترده و پر شور در آیین های عزاداری، از مهم ترین ویژگی های اهل بیت(ع) که می توان به ساده زیستی، فروتنی، قناعت و تواضع اشاره کرد، الگوبرداری کرده و به آن توجه ویژه داشته باشند.

امام جمعه اراک بیان کرد: همچنین مسئولان و مدیران دستگاه های اجرایی درراستای افزایش اعتماد عمومی، باید شفاف سازی عملکرد دستگاه های خود را در دستور کار قرار دهند.

تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s