سه‌شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۱

نقوی حسینی: رئیس‌جمهور پاسخ سنجیده‌ای به یاوه‌گویی‌های ترامپ داد

ساعت 24- یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس سخنان رئیس‌جمهور در مجموع عمومی سازمان ملل را سنجیده و دقیق خواند و گفت که این سخنان پاسخی محکم به یاوه‌گویی‌های ترامپ در سازمان ملل بود.

سیدحسین نقوی حسینی با اشاره به صحبت‌های رئیس‌جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل اظهار کرد: آقای رئیس‌جمهور بعد از یاوه‌گویی‌های ترامپ و سخنان سخیف او از تریبون سازمان ملل با بیانی سنجیده و دقیق مطالبش را در محورهای مهمی مطرح کرد که از جمله آن عدم پایبندی آمریکا به تعهدات بین‌المللی بود. اینکه کشورها بدانند آمریکا عهدشکن است و پایبندی به تعهدات ندارد.

وی افزود: یکی دیگر از موارد مورد اشاره رئیس‌جمهور، مقابله ایران با تروریسم بود که اخیراً شاهد حمله تروریستی در کشور ما و شهر اهواز بودیم که همه جهانیان به تروریستی بودن این اقدام اعتراف کردند. این حمله نشان داد جمهوری اسلامی ایران قربانی تروریسم است.

نقوی حسینی خاطرنشان کرد: رئیس‌جمهور موضوع گفت‌وگو را متذکر شد آن هم برخلاف ادعاهای بی‌اساس آمریکایی‌ها که فقط مدعی مذاکره و گفت‌وگو هستند. رئیس‌جمهور نشان داد گفت‌وگو نباید با طی کردن تشریفات و پروتکل خاصی باشد. می‌توان از همین تریبون سازمان ملل هم صحبت کرد. حرف‌های ترامپ و روحانی نوعی گفت‌وگو است.

وی با اشاره به صحبت‌های رئیس‌جمهور درباره وضعیت یمن و فلسطین گفت: آقای روحانی به مشکلات منطقه از جمله یمن و فلسطین و مردمان مظلومشان اشاره کرد که جنایاتی علیه آنها توسط گروه‌های تروریستی و با پشتیبانی آمریکا صورت می‌گیرد. سخنان رئیس‌جمهور سنجیده و بر محور منافع ملی ایران بود که پاسخی به یاوه‌گویی‌های ترامپ داد.

ایسنا

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s