چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۶

کدخدایی: لایحه CFT در دستور کار شورای نگهبان نبود/ نظرات «مجمع تشخیص مصلحت نظام» پیرامون دو لایحه «پالرمو» و «مبارزه با پولشویی» به مجلس ارسال شد

کدخدایی

ساعت24- سخنگوی شورای نگهبان، گفت:در جلسه امروز شورای نگهبان دو لایحه «الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مقابله با جرایم سازمان یافته» موسوم به «پالرمو» و لایحه «اصلاح قانون مبارزه با پولشویی» در دستور کار قرار داشت.

عباسعلی کدخدایی، طی مصاحبه با بخش خبری ساعت ۱۴ شبکه یک سیما با اشاره به دستور کار امروز شورای نگهبان اظهار کرد: در جلسه امروز شورای نگهبان دو لایحه «الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مقابله با جرایم سازمان یافته فراملی» موسوم به «پالرمو» و لایحه «اصلاح قانون مبارزه با پولشویی» در دستور کار قرار داشت.

وی ادامه داد:شورای نگهبان پیش‌تر ایراداتی را به دو لایحه فوق‌الذکر وارد دانسته و آن‌ها را به مجلس ارجاع داده بود که این ایرادات توسط مجلس مرتفع شد و در جلسه امروز از نظر اعضای شورای نگهبان با رفع آن ایرادات، تبدیل آن مصوبات به قانون بلااشکال تشخیص داده شد.

سخنگوی شورای نگهبان تصریح کرد: البته در جلسه امروز شورای نگهبان با توجه به نظراتی که مجمع تشخیص مصلحت نظام نسبت به دو لایحه «پالرمو» و «مقابله با پولشویی» داشت، اعضای شورای نگهبان این نظرات را برای اعمال به مجلس ارسال کردند.

کدخدایی با اشاره به لایحه «الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم» موسوم به (CFT) که روز یکشنبه هفته جاری در مجلس تصویب شد، گفت: بررسی این لایحه اصلا در دستور کار امروز شورای نگهبان قرار نداشت و انشاالله در جلسات آینده این شورا مورد بررسی قرار می‌گیرد؛ بنابراین اینکه در فضای مجازی مطرح شد لایحه CFT در دستور کار امروز شورای نگهبان قرار داشت، کذب محض است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s