پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۲

بانک جهانی: سنگاپور از نظر «شاخص سرمایه انسانی» در جهان اول شد / چین در جایگاه ۶۴ دنیا / آغاز آموزش‌های رسمی در سنگاپور از ۴ سالگی

خبر

ساعت24-بانک جهانی با انتشار گزارشی جدید اعلام کرد بر اساس بررسی‌های انجام شده، سنگاپور از نظر شاخص سرمایه انسانی برپایه وضعیت سیستم فراگیر بهداشت و سلامت و آموزش گسترده، در صدر کشورهای جهان قرار دارد. شاخص سرمایه انسانی، سیستم جدیدی برای طبقه بندی کشورها از نظر سرمایه گذاری‌های انجام شده آن‌ها برای بهره وری نیروی انسانی و مردم خود به ویژه در دو زمینه بهداشت و آموزش است و رتبه بندی آن‌ها را دراین زمینه در جهان نشان می‌دهد.

بانک جهانی با انتشار گزارشی جدید اعلام کرد بر اساس بررسی‌های انجام شده، سنگاپور از نظر شاخص سرمایه انسانی برپایه وضعیت سیستم فراگیر بهداشت و سلامت و آموزش گسترده، در صدر کشورهای جهان قرار دارد.

 بانک جهانی در گزارشی در نوسا دائو اندونزی محل برگزاری نشست سالانه صندوق بین المللی پول و این بانک اعلام کرد که ۱۵۷ کشور در سراسر جهان در سال جاری از نظر وضعیت نیروی انسانی در دو بخش سیستم‌های بهداشت و سلامت و میزان آموزش مورد بررسی قرار گرفتند.
دراین مقایسه تطبیقی، شاخص سرمایه انسانی کشورهای مختلف جهان براساس رتبه بندی آن‌ها در وضعیت کارکرد سیستم‌های بهداشتی، آموزش و پرورش، توانایی و بهره وری نیروی کار و درآمد شهروندان و رشد اقتصادی کشورها مورد بررسی تطبیقی قرار گرفت.
براساس گزارش شاخص سرمایه انسانی بانک جهانی ۲۰۱۸، سنگاپور با اخذ ۰.۸۸ امتیاز رتبه نخست این فهرست و کره جنوبی، ژاپن، هنگ کنگ، فنلاند، ایرلند، استرالیا، سوئد، هلند و کانادا نیز به ترتیب در زمره ۱۰ کشور برتر جهان در شاخص سرمایه گذاری‌های گسترده در حوزه نیروی انسانی در دو زمینه آموزش و بهداشت قرار گرفتند.
براین اساس چین غول اقتصاد آسیا و جهان در جایگاه ۶۴ امین کشور جهان قرار گرفت.
طبق این گزارش اکنون سنگاپور درجایگاه بالاترین کشورها در وضعیت و شاخص نیروی انسانی به ویژه از نظر سیستم آموزشی بسیار بالا قرار گرفته است.
بانک جهانی گزارش داد که شاخص سرمایه انسانی، سیستم جدیدی برای طبقه بندی کشورها از نظر سرمایه گذاری‌های انجام شده آن‌ها برای بهره وری نیروی انسانی و مردم خود به ویژه در دو زمینه بهداشت و آموزش است و رتبه بندی آن‌ها را دراین زمینه در جهان نشان می‌دهد.
طبق گزارش بانک جهانی یک کودک در سنگاپور آموزش‌های رسمی را از سن ۴ سالگی شروع می‌کند، اما آموزش‌های رسمی و اجباری کودکان در این کشور ۱۳ سال پیوسته تا سن ۱۸ سالگی ادامه دارد.
براساس شاخص‌های بین المللی ۹۸ درصد از کودکان و نوجوانان در سنگاپور به مرحله آموزش متوسطه وارد می‌شوند، در حالیکه این رقم در آفریقای جنوبی صرفا ۲۶ درصد است.
'براین اساس تقریبا با همین نسبت نوجوانان و جوانان مرحله دوم آموزش متوسطه و سرانجام تحصیلات تکمیلی را طی کرده و وارد بازار کار می‌شوند در حالی که تقریبا سه چهارم جوانان آفریقای جنوبی از ورود به این مرحله باز می‌مانند.
علاوه بر این بر اساس بررسی انجام شده کودکی که در سنگاپور به دنیا می‌آید ۱۰۰ درصد احتمال بقا وادامه زندگی را دارد که این احتمال تا سن ۶۰ سالگی به ۹۵ درصد می‌رسد که این شاخص نشان دهده سیستم بهداشت و سلامت بسیار بالای این جامعه است.
در گزارش بانک جهانی ابراز امیدواری شده است که کشورهای جهان تقویت شاخص‌ها و استانداردهای بین المللی برای آموزش و سلامت شهروندان و نیروی انسانی خود را افزایش دهند.
بر این اساس سنگاپور سرآمد و دولت آفریقایی چاد در انتهای فهرست ۱۵۷ کشور جهان از نظر شاخص سرمایه انسانی در سال جاری میلادی قرار گرفتند.
این بانک هشدار داده است افزایش موج اتوماسیون و استفاده هوش از مصنوعی در جهان بسیاری از مشاغل کم مهارت را در سال‌های آینده تهدید خواهد کرد و کسب اشتغال و رقابت‌های شغلی برای افرادی که تحصیلات پایین و سلامت ضعیف دارند در آینده سخت‌تر خواهد شد.
اجلاس سالانه صندوق بین المللی پول با حضور 'کریستین لاگارد'رئیس صندوق، نمایندگان بانک جهانی، وزیران مالی ونمایندگان اقتصادی ۱۸۹ کشور از روز سه شنبه هفته جاری در 'نوسادوآ' جزیره بالی اندونزی در حال برگزاری است.
وزیران امورمالی و روسای بانک‌های مرکزی، نمایندگان پارلمان‌ها و مجالس کشورها و متخصصان ارشد اقتصادی از ۱۸۹ کشورجهان با ۳ هزارو ۲۰۰ نفر دراین اجلاس درجزیره بالی اندونزی شرکت کرده اند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s