پنجشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۵

آمریکا یک فرد ایرانی را به نقض تحریم‌ها متهم کرد

ساعت 24- وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد یک شهروند ایرانی به تلاش برای نقض تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران و صادرات کالا و فن آوری‌های ممنوعه به جمهوری اسلامی اعتراف کرده است.

 وزارت دادگستری آمریکا روز پنج شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که آقای "آرش سپهری" شهروند ۳۸ ساله ایرانی به اتهامات خود مبنی بر نقش داشتن در صادرات کالاها و فن آوری‌های ممنوعه به ایران اذعان کرده است.

طبق قوانین آمریکا، سپهری قوانین وزارت بازرگانی آمریکا و همچنین تحریم‌های اعمالی علیه جمهوری اسلامی ایران را نقض کرده است.

طبق مدارک دادگاه، وی یکی از کارمندان و عضو هیات مدیره شرکت تجهیز صنعت شایان بوده است که در ماه می‌سال ۲۰۱۱ به اتهام تلاش برای تامین قطعات صنعت هسته‌ای ایران در لیست سیاه اتحادیه اروپا قرار گرفته بود.

وی متهم به انتقال کالاهای گوناگونی از قبیل: تجهیزات سونار با کیفیت بالا، بوردهای الکترونیکی ذخیره اطلاعات، لپ تاپ، و دیگر قطعات از آمریکا به ایران شده است.

جرایم ادعا شده توسط آمریکا می‌تواند تا پنج سال زندانی برای وی در پی اشته باشد.

آمریکا هر از چند گاهی افراد و شرکت‌های ایرانی را به جرم نقض قوانین تحریمی محاکمه کرده و یا در لیست سیاه قرار می‌دهد.

تسنیم

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s