سه‌شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۴

تحریم‌های آمریکا تأثیر مثبتی بر کاهش نفوذ ایران در سوریه داشته است

ساعت24-نماینده ویژه ایالات متحده مدعی شد که تحریم‌های آمریکا تأثیرات مثبتی بر کاهش نفوذ ایران در سوریه داشته است.

به گزارش  اسپوتنیک، جیمز جفری، نماینده ویژه ایالات متحده در امور سوریه، در یک نشست خبری گفت: شانس دستیابی به پیشرفت برای حل و فصل بحران سوریه اکنون بهتر از شش ماه گذشته است.

وی گفت: ما هنوز به اهمیت منطقه ادلب معتقدیم. اینجا یک منطقه پرتنش است و در ما تلاش برای تنش‌زدایی در آن هستیم ، همه گفت‌وگوهای ما نه فقط با ترک‌ها بلکه با روس‌ها این موضوع را نشان می‌دهد.

جفری گفت: گروه کوچکی در  سوریه، اجرای یک فرایند سیاسی تحت رهبری سوریه برای پایان دادن به جنگ دائمی و ایجاد شرایط صلح آمیز را  مورد بررسی قرار دادند.

وی همچنین مدعی شد که تحریم‌های آمریکا تأثیرات مثبتی بر کاهش نفوذ ایران در سوریه داشته است، وی از بیان جزئیات بیشتر در این مورد خودداری کرد.

سوریه سال‌ها به علت جنگ داخلی خشونت‌آمیز ویران شده است  و میلیون‌ها نفر از ساکنان سوریه مجبور به مهاجرت از این منطقه به مکان‌های دیگر شده‌اند.

منبع: ایلنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s