یکشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۰

اشتباهات تاریخی بزرگ در فیلم های مشهور هالیوود!!

د

ساعت24-گاهی در مشهورترین فیلم ها اشتباهات عجیب و فاحشی اتفاق می افتد که از دید مردم عادی پنهان می ماند، اما همیشه افرادی تیزبین هستند که این سوتی ها را رو کنند

سوتی های جالب فیلم های معروف


ویلیام والاس در فیلم «شجاع دل» دامن مردانه (kilt) پوشیده است. در این فیلم ویلیام والاس حدود سال 1300 زندگی می کرده و در اسکاتلند تا قرن 16 کسی دامن نمی پوشید.

سوتی سینمایی,اشتباهات تاریخی,اشتباهات فیلم ها,گاف سینمایی,
 فیلم «شجاع دل»

 


در فیلم Captain America: The First Avenger  دسته سربازان سیاه و سفید در حال جنگ با یکدیگر نشان داده شدند، اما ارتش آمریکا در  زمان جنگ کره سال 1950 تفکیک شد. این فیلم مربوط به دوران جنگ جهانی دوم است.

سوتی سینمایی,اشتباهات تاریخی,اشتباهات فیلم ها,گاف سینمایی,
فیلم Captain America: The First Avenger

 

در فیلم «جایی برای پیرمردها نیست» مربوط به سال 1980 یک Carl's Jr در بک گراند تصویر دیده می شود. اما این علامت لوگو مدرن انها است که در سال 1980 استفاده نمی شد. و El Paso در ان زمان هیچ رستوانی Carl's Jr نداشت. (این رستوران های زنجیره ای در آن بخش از کشور هنوز بسط داده نشده بود)

سوتی سینمایی,اشتباهات تاریخی,اشتباهات فیلم ها,گاف سینمایی,
فیلم «جایی برای پیرمردها نیست»
 

در فیلم born on the Fourth of July ترانه «امریکن پای» از رادیو شنیده می شود. اما این اهنگ سال 1971 منتشر شد. و فیلم در سال 1969 اتفاق افتاده است.

سوتی سینمایی,اشتباهات تاریخی,اشتباهات فیلم ها,گاف سینمایی,
 فیلم born on the Fourth of July

 

نماد برگ افرای کانادایی در فیلم The Untouchables  مربوط به سال 1935 ، در تعدادی از صندوقچه ها دیده می شود. اما این برگ های افرا که سمبل کانادا است (و روی پرچم کانادا نیز هست) تا سال 1965 طراحی نشده بود.

سوتی سینمایی,اشتباهات تاریخی,اشتباهات فیلم ها,گاف سینمایی,
فیلم The Untouchables

 

 هوارد هیوز در فیلم هوانورد در صحنه ای از فیلم که مربوط به سال 1928 است ده کوکی شکلاتی سفارش می دهد. اما این کوکی ها تا  قبل از دهه 30 اختراع نشده بودند.

سوتی سینمایی,اشتباهات تاریخی,اشتباهات فیلم ها,گاف سینمایی,فیلم هوانورد
فیلم هوانورد

 

در فیلم «آرگو» سال 1980 یک ربات با چشمان آبی ال ای دی دیده می شد. اما ال ای دی آبی تا سال 1993 اختراع نشده بود. این مخترعین به خاطر این کارشان قطعا جایزه نوبل گرفتند!

سوتی سینمایی,اشتباهات تاریخی,اشتباهات فیلم ها,گاف سینمایی,عینک آفتابی
فیلم «آرگو»

 

جانگو در  فیلم «جانگو آزاد شده» عینک آفتابی بامزه ای زده است. اما تا سال 1929 استفاده از عینک آفتابی در امریکا گسترده نشده بود. تا قبل از این سال استفاده از عینک فقط استفاده پزشکی بود و به ندرت هم کسی استفاده می کرد. اگر از کوئنتین تارنتینو کارگردان در مورد این موضوع سوال کنید حتما توصیخ قانع کننده ای دارد!

سوتی سینمایی,اشتباهات تاریخی,اشتباهات فیلم ها,گاف سینمایی,عینک آفتابی
 فیلم «جانگو آزاد شده»

 

در فیلم تایتانیک جک می گوید او و پدرش روی دریاچه Wissota از ice fish استفاده می کردند. اما رودخانه Wissota به خاطر ساخت یک سد در سال 1917 درست شد. و جک در حادثه غرق شدن تایتانیک در سال 1912 درگذشت.

سوتی سینمایی,اشتباهات تاریخی,اشتباهات فیلم ها,گاف سینمایی,تایتانیک
فیلم تایتانیک

 

در فیلم دهه نودی The Informant  تمام ماشین های پلاک های جدید دارند؛ اما ماشینهای تا سال 2001 این پلاک ها را نداشتند.

سوتی سینمایی,اشتباهات تاریخی,اشتباهات فیلم ها,گاف سینمایی,
فیلم The Informant

 

فارست در فیلم «فارست گامپ» نامه ای تشکر آمیز ازکمپانی اپل به خاطر سرمایه گذاری در این شرکت دریافت می کند. تاریخ این نامه سال 1975 بود. درحالیکه شرکت اپل تا سال 1981 شروع به تجارت نکرده بود.

سوتی سینمایی,اشتباهات تاریخی,اشتباهات فیلم ها,گاف سینمایی,اپل
فیلم فارست گامپ

 

شخصیت راسل کرو در گلادیاتور توسط کسانی که او دستگیر کرده بودند به نام صدا The Spaniard می شد.
اما واژه Spaniard از یک کلمه قدیمی فرانسوی espaignart می آید که تا قبل از قرن 14 استفاده نمی شد. و  داستان گلادیاتور در سال 180 اتفاق افتاده است.

 

سوتی سینمایی,اشتباهات تاریخی,اشتباهات فیلم ها,گاف سینمایی,گلادیاتور

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s