شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۹

واشنگتن: آمریکا در زمینه تحریم‌های نفتی ایران معافیت بیشتری اعطا نمی‌کند

ساعت24-یک مقام وزارت خارجه آمریکا میگوید که واشنگتن قصد ندارد معافیتهای بیشتری در زمینه تحریمهای نفتی علیه ایران به کشورهای دیگر اعطا کند.

به گزارش  رویترز، یک مقام وزارت خارجه آمریکا روز شنبه اعلام کرد که واشنگتن به دنبال اعطای معافیت تحریمی بیشتر در زمینه تحریمهای نفتی علیه ایران نیست. 

برایان هوک در یک نشست خبری در ابوظبی پایتخت امارات گفت: دلیل قبلی برای اعطای معافیت جلوگیری از افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی بود. 

رویترز افزود: با این حال برایان هوک از پاسخ به این سوال که در پایان ماه مه که دوره معافیتها به پایان خواهد رسید آمریکا چه برنامه ای دارد خودداری کرد.

بعد از بازگرداندن تحریومها بعد از خروج غیرقانونی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از توافق هسته ای، آمریکا مجبور شد برای برخی از خریداران نفت ایران معافیت صادر کند.

منبع: فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s