شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۴

ماس: امیدوارم بتوانیم در هفته های آتی کانال مالی پرداخت با ایران را نهایی کنیم

ساعت24-«هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان در گفت‌وگو با نشریه آلمانی «اشپیگل» به دشواری ایجاد کانال مالی اروپا با ایران به رغم اعمال فشارهای آمریکا اذعان کرد.

خبرنگار اشپیگل با اشاره به اینکه یکی از مواردی که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا از پیگیری چندجانبه گرایی در سیاست‌های جهانی خودداری کرده است، سیاست‌های وی درباره ایران است و به خروج آمریکا از توافق هسته ای با ایران (برجام) و اعمال مجدد تحریم ‌ها اشاره کرد. وی درباره سیستم انتقال مالی میان اتحادیه اروپا و ایران مستقل از دلار آمریکا از وزیر خارجه آلمان پرسید که ایجاد چنین ساختاری چقدر طول می‌کشد؟

ماس در پاسخ گفت: «من امیدوارم که ما بتوانیم کانال پرداخت را در هفته‌های آتی نهایی کنیم. ما به سرعت در حال کار بر روز نیازهای نهایی هستیم و  تعیین کشوری که میزبان این کانال مالی باشد هم شامل آن می شود.چنین چیزی در مقابل آمریکا آسان نیست چرا که تلاش می کند تا اعمال فشار داشته باشد.»

منبع: فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s