شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۴

کارکنان مرکز ترافیک هوایی فرودگاه فرانکفورت اعتصاب می‌کنند

ساعت24-کارکنان ترافیک هوایی فرودگاه فرانکفورت آلمان به منظور پیگیری مطالبات شغلی و بهبود شرایط کاری، روز سه شنبه اعتصاب می‌کنند.

در پی برگزاری چند اعتصاب در دیگر فرودگاه های آلمان، کارکنان بخش امنیتی فرودگاه فرانکفورت هم اعلام کردند که  در اعتراض به شرایط کاری، اعتصاب خواهند کرد.

بنابر گزارش خبرگزاری آلمان، فرودگاه فرانکفورت از این جهت بیش از دیگر فرودگاه‌ها حائز اهمیت است که بزرگترین مرکز ترافیک هوایی در آلمان است.

مقامات فرودگاه فرانکفورت دیروز جمعه اعلام کردند که پروازها از این فرودگاه و به مقصد این شهر روز سه شنبه آینده احتمالا با اختلال همراه باشد. طبق برنامه قرار است از ساعت دو بامداد تا هشت شب روز پانزدهم ژانویه (۲۵ دی ماه) اعتصاب برگزار می شود.

براساس این گزارش، اعتصاب‌های اخیر در فرودگاه‌های برلین و چند شهر دیگر آلمان به لغو بیش از هزار پرواز منجر شد و اجرای ۱۱۰ هزار پرواز را هم با اخلال مواجه کرد.

اتحادیه کاری ( Verdi) می‌کوشد تا با این اعتصاب‌ها، شرایط کاری ۲۳ هزار نفر از افرادی که در بخش خدمات امنیتی فرودگاه‌ها کار می‌کنند را بهبود بخشد. درخواست افزایش دستمزد به ازای ساعات کار خواسته اتحادیه کاری است. همزمان با اعتصابات مذاکرات درباره شرایط کاری بهتر روز ۲۳ ژانویه (۳ بهمن ماه) ادامه خواهد داشت.

یک ماه پیش هم، اعضای اتحادیه ریلی آلمان در اعتراض به میزان پرداخت‌های حقوقی خود اعتصاب کرده بودند.

منبع: فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s