شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۶

وزرای خارجه ترکیه و آمریکا رایزنی کردند

ساعت 24- وزرای خارجه ترکیه و آمریکا در تماسی تلفنی درباره سوریه رایزنی کردند.

به گزارش آناتولی، مولود چاوش‌اوغلو وزیر خارجه ترکیه با مایک پمپئو همتای آمریکائی خود به صورت تلفنی گفتگو کرد.

بر اساس اعلام وزارت خارجه ترکیه، طرفین درجریان این تماس تلفنی آخرین تحولات سوریه را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

به گزارش مهر، ترکیه و آمریکا در موضوع سوریه با یکدیگر اختلاف نظر دارند.

جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید دیروز جمعه اعلام کرد که امیدوار است مذاکرات با ترکیه به نتایج خوبی برای دو طرف منتهی شود.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید در یک مصاحبه رادیوئی در این خصوص گفت: مذاکرات نظامی و امنیتی با ترکیه درخصوص مسائل منطقه از قبیل: موضوع کردها و سوریه، هفته آینده نیز ادامه می‌یابد. من، وزیر خارجه و ترامپ رئیس جمهوری آمریکا درک کرده ایم که آنکارا به عدم اسیب رساندن به کردهای سوریه متعهد است.

این درحالیست که رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در روزهای گذشته حاضر به دیدار با جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید در آنکارا نشده بود.

شبکه تلویزیونی فاکس نیوز سه شنبه هفته گذشته در گزارشی اعلام کرد: جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید در حالی ترکیه را تَرک کرد که موفق به دیدار با رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه نشد.

به گزارش فاکس نیوز، دلیل این امر درخواست بولتون از ترکیه برای عدم حمله به کُردهای مورد حمایت واشنگتن در سوریه و عصبانیت اردوغان از این موضوع بوده است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s