سه‌شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۰

۲ مرکز وابسته به «پ‌ک‌ک» در آلمان تعطیل شدند

ساعت24- وزارت کشور آلمان از تعطیل شدن ۲ مرکز وابسته به «پ‌ک‌ک» در این کشور خبر داد.

به گزارش آناتولی، وزارت کشور آلمان در بیانیه ای اعلام کرد: به دستور «هورست زیهوفر» وزیر کشور فعالیت مؤسسه انتشاراتی «مزوپوتامیا» (Mezopotamien) و شرکت «مولتی‌مدیا ام‌آی‌آر» «MIR Multimedia» به دلیل ارتباط با گروه تروریستی«پ‌ک‌ک» متوقف شده است.

در این بیانیه با اشاره به اینکه تصمیم مذکور طبق قانون انجمن‌ های آلمان گرفته شده، آمده است: در ساعات اولیه صبح امروز سه شنبه دفاتر این موسسه در ایالات راین- وستفالیای شمالی و ساکسونی پایین آلمان مورد بازرسی قرار گرفته برخی اسناد و لوازم آن ضبط شده است.

به گفته وزیر کشور آلمان، علیرغم غیرقانونی بودن «پ‌ک‌ک»، این گروه به فعالیت خود ادامه داده و تصمیم مذکور جهت رعایت نظم ضروری بوده است.

این در حالیست که گروه«پ‌ک‌ک» از سال ۱۹۹۳ تاکنون در لیست تروریسم در آلمان قرار داشته و غیرقانونی به شمار می آید.

مهر

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s