یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۰

ادامه تظاهرات‌ها در سودان و کشته شدن یک معترض دیگر

ساعت 24- برخی رسانه‌های خبری از کشته شدن یک معترض سودانی در جریان اعتراضات ضد دولتی در این کشور خبر دادند.

به گزارش  العربی الجدید، صدها شهروند سودانی امروز یکشنبه با برگزاری تظاهرات در شهر "الخرطوم بحری" خواستار کناره گیری دولت عمر البشیر رئیس‌جمهور این کشور و تشکیل دولت انتقالی شدند.

این تظاهرات در پاسخ به دعوت معارضان برای آغاز دور جدیدی از اعتراضات ضد دولتی برگزار شد.

تظاهرات کنندگان در شهر الخرطوم بحری شعار سرنگونی نظام را سر دادند و این در حالی است که نیروهای امنیتی سودان با استفاده از گاز اشک آور معترضان را متفرق کردند.

برخی از رسانه‌ها از کشته شدن یک معترض سودانی که در پی استنشاق گاز اشک آور دچار خفگی شده بود خبر دادند.

سودان شاهد بحران‌های شدید اقتصادی درخصوص سوخت، دارو و نان در سایه اجرای سیاست‌های پولی و بانکی است. سیاست‌های اقتصادی سودان نتوانسته است بحران اقتصادی را مهار کند و مردم خواهان سرنگونی عمر البشیر رئیس‌جمهور این کشور هستند.

از ابتدای ناآرامی‌های سودان تاکنون بر اساس آمارهای دولت این کشور ۳۱ نفر کشته شده‌اند و این در حالی است که معارضان شمار کشته‌شدگان را حدود ۵۰ نفر اعلام کرده‌اند.

دولت سودان چند روز قبل ۱۱ روزنامه‌نگار و ۱۸۶ معترض را که هفته قبل در جریان برگزاری تظاهرات‌ها بازداشت شده بودند آزاد کرد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s