چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۰

روحانی: در شرایط عادی نیستیم، در شرایط جنگ روانی و اقتصادی قرار داریم/ در جنگ اقتصادی، کشور به فرمانده واحد نیاز دارد/به رهبری پیشنهاد دادم فرماندهی با حضرتعالی باشد، فرمودند فرمانده این جنگ باید رئیس جمهور باشد

روحانی

ساعت24 -رئیس جمهور با بیان اینکه دشمن مشکل می سازد، اما بدون تردید به نتیجه نخواهد رسید، تصریح کرد: در شرایط جنگ اقتصادی کشور به فرمانده واحد نیاز دارد؛ به مقام معظم رهبری پیشنهاد دادم فرماندهی با حضرتعالی و ما و سایر قوا پشت سر شما هستیم؛ فرمودند فرمانده این جنگ باید رئیس جمهور باشد.

حسن روحانی در جریان سفر به استان گیلان در سخنرانی خود در جمع مردم این استان گفت: بسیار خوشحالم که در آستانه ماه پربرکت رجب و در آستانه سال جدید در هفته‌های آینده میهمان مردم قدرشناس قهرمان و مرزدار مردم گیلان فخر ایران عزیز هستم.

وی افزود: ما در شرایط حساس و مهمی قرار گرفتیم ملت بزرگ ایران از آغاز امسال یعنی سال ۹۸ تا پایانش در یک آزمایش بزرگ و عظیم تاریخی پیروزی‌های تاریخی بزرگی را به دست آورد. دشمنان ما می‌خواستند امسال را سال شکست ایران و پیروزی خود قرار دهند اما ملت بزرگ ما در تمام مراحل سخت امسال برابر فشار دشمنان این سرزمین ایستادگی کردند.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: از اردیبهشت امسال که فریاد تحریم آمریکا شروع شد تا مرداد امسال که اولین مرحله تحریم‌ها را علیه ایران اعمال کردند تا آبان که تحریم مرحله بعد را اجرا کردند، در تمام مراحل مردم ایستادگی و رشادت خود را برابر دشمنان ایران نشان دادند. از لحاظ آمار اقتصادی سخت‌ترین ماه‌های امسال شهریور و مهر بود از لحاظ تورم ماهانه تا حدی هم در بهمن مشکل داشتیم بهترین ماه‌هایی که مردم مقاومت خود را نشان دادند، آذرماه و دی ماه بود اما ۲۲ بهمن روز شهامت ملت ایران و ایستادگی بزرگ ملت برابر دشمنان سرسخت این سرزمین بود.

وی یادآور شد: مردم در طول امسال علیرغم سختی‌ها ایستادگی خود را برابر انواع توطئه دشمنان نشان دادند دشمن به آرزوی خود نرسیده و نخواهد رسید گرچه مشکلاتی را پیش پای مردم ایجاد کرده است اولین کار دشمن این بود که تحریک‌هایی را انجام داد تا بار عدم تعهد آنها نسبت به پیمانی که برابر سازمان ملل و ملت ما داشتند گردن ما بیندازند ما را تحریک کردند تا اولین نقض‌کننده تعهدات باشیم.

روحانی ادامه داد: تلاش کردند در این تحریم دنیا را همراه خود کنند تا دیگر کشورها با آنها همراه شوند و در این مرحله هم ناموفق بودند هیچ از قدرت‌های جهانی حتی متحدان اروپایی آمریکا برابر نقشه کاخ سفید سر فرود نیاوردند و مجبور شد به تنهایی از پیمان بین‌المللی خارج شود این پیمان تنها آمریکا با ایران نبود بلکه پیمان ۷ کشوری بود که سازمان ملل و شورای امنیت تایید کرد.

وی عنوان کرد: آنچه انجام گرفت ایستادگی برابر سازمان ملل و جامعه جهانی و کل دنیا بود دشمن فکر کرد با تحریم مرحله اول و دوم مقاومت و استادگی مردم را با شکست مواجه می‌کند نه تنها برابر آن ایستادگی کرد بلکه انواع توطئه آنها هم به دست نمایندگان این ملت خنثی شد. دولت نه از شرایط جنگ اقتصادی و روانی نمی‌هراسد چون ملت را یکپارچه کنار خود دارد.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه در مهر ماه در سازمان ملل شکست خوردند، اظهار داشت: جلسه شورای امنیت را به ریاست امریکا تشکیل دادند و تمام ۱۴ کشور دیگر عضو این شورا، در برابر رئیس‌جمهور امریکا که خود رئیس آن جلسه بود، ایستادند و از تعهد ملت ایران دفاع کرده و در برابر اقدام غیرقانونی امریکا ایستادند.

روحانی با اشاره به نشست ورشو تصریح کرد: آنها تلاش کردند در اجلاس ورشو، جهان را علیه ایران تحریک کنند ولی در آنجا شکست خوردند و حتی همپیمانان امریکا در برابر توطئه امریکا ایستادگی کردند. پس دشمن به موفقیتی دست پیدا نکرده است ولی موانع و مشکلاتی برای ما ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه ما در یک شرایط عادی و معمولی نیستیم، خاطرنشان کرد: ما در شرایط جنگ اقتصادی و جنگ روانی هستیم. این مسئله باید باور ما باشد که ما در یک میدان نبرد در برابر دشمن ایستادگی می‌کنیم. همه ملت ایران می‌داند عقب‌نشینی در این مرحله، به معنای از دست دادن همه دستاوردهای تاریخی ملت ایران از مشروطه تا انقلاب اسلامی است.

رئیس دولت یازدهم ادامه داد: از این جهت مشروطه می‌گویم که سردمدار مشروطه، مردم ایران و در راس آن مردم گیلان و آذربایجان بودند. در مبارزه با استبداد صغیر مردم این دو استان در خط مقدم مبارزه بودند. در انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی هم مردم این دو استان در خط مقدم مبارزه بودند.

روحانی با تاکید بر اینکه امروز هم در جنگ با دشمن با سرسخت ملت ایران قرار داریم، ابراز داشت: مشکل ما در یک کلمه است: امریکا می‌گوید برگردیم به ۴۰ سال قبل ولی ما می‌گوییم ما به عقب بازنمی‌گردیم بلکه مسیر استقلال، پیشرفت و مردم‌سالاری را ادامه می‌دهیم. امریکا می‌گوید ایران امروز به ایران سال ۵۶ و ایران اوایل سال ۵۷ بازگردد ولی ما می‌گویم ملت ایران مسیری که از بهمن ۵۷ آغاز کرده یعنی مسیر استقلال و مردم‌سالاری را ادامه می‌دهد.

وی افزود: پس ما با امریکا مشکلی نداریم که قابل مذاکره و مصالحه باشد پس باید دشمن را باید عقب بازگردانیم.

رئیس شورای عالی امنیت ملی با تاکید بر ضرورت فرماندهی واحد در جنگ بیان کرد: من در اردیبهشت ماه به مقام معظم رهبری هم در جلسه خصوصی و هم در جلسه مسئولان عالی‌رتبه نظام گفتم شرایط امروز ما جنگ اقتصادی و روانی است و در این شرایط، کشور به فرمانده واحد نیاز دارد و هم مسئولان و مردم باید با فرماندهی واحد کار خود را پیش ببرند.

روحانی با بیان اینکه پیشنهاد من این بود که خود جنابعالی به عنوان رهبر نظام و انقلاب، فرماندهی این جنگ را در اختیار بگیرید و ما مسئولان درکنار شما باشیم، یادآور شد: ایشان در جواب فرمودند امروز شرایط جنگی است و این جنگ فرمانده می‌خواهد و فرمانده این جنگ باید رئیس‌جمهور فرمانده‌اش باشد.

وی اضافه کرد: این تاکید مقام معظم رهبری بود و براین مبنا ایشان دستور دادند که دو قوه دیگر با تمام توان و در چارچوب مقررات در کنار دولت باشند. من آمادگی خودم را در آن جلسه اعلام کردم و گفتم حسن روحانی بدون ملت یعنی هیچ و با حمایت ملت ایران یعنی صدای واحد ملت ایران در برابر دشمن.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه با همان عهد و پیمان سال ۹۲ و همان عهد و پیمان سال ۹۶ اعلام می‌کنم دولت به عنوان خدمتگذار مردم از شرایط جنگ اقتصادی و روانی نمی‌هراسد چرا ملت یک پارچه را در کنار خود دارد، عنوان کرد: دولت با همه توان از ملت ایران حمایت می‌کند و برای حل دغدغه و مشکل آنها با تمام قوا تلاش می‌کند. امروز مشکلات زندگی داریم اما عهدها و پیمانی که با مردم بستیم آن را ادامه می‌دهیم.

روحانی با بیان اینکه از آغاز دولت یازدهم به مردم وعده دادیم، در کشاورزی به سمت خودکفایی حرکت می‌کنیم، گفت: در این مسیر سه سال است که در گندم خودکفایی شده‌ایم که به برکت خداوند و تلاش کشاورزان بوده است. در کالاهای دیگر هم در مسیر خودکفایی هستیم. به مردم وعده دادیم شما را در مصرف انرژی به سمت خودکفایی خواهیم برد.

وی ادامه داد: در آغاز دولت شش و نیم میلیون لیتر روزانه گازوئیل و ۱۲ و نیم میلیون لیتر بنزین وارد می‌کردیم ولی حدود سه سال است که در گازوئیل خودکفا بوده و حتی صادر هم می‌کنیم و امروز هم در بنزین به طور کامل خودکفا شده و از مهر ماه بنزین وارد نکردیم.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه ما در مسیر وعده‌ها و قول‌هایی که به مردم دادیم در حد توان عمل کردیم، اظهار داشت: در ۳۱ سفر استانی حدود ۲۶ هزار میلیارد تومان وعده تخصیص اعتبار دادیم که از این میزان، تا امروز ۴۲ هزار میلیارد تومان اعتبار پرداخت کردیم. البته برخی از پروژه‌ها تکمیل و برخی ناقص است. طبق محاسبات سازمان برنامه و بودجه باز نیازمند کمک‌هایی هستیم.

روحانی با بیان اینکه در این سفر ۳۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفتیم و تصویب کردیم که تالاب انزلی را نجات داده و طرح های زیست محیطی را تامین کنیم اظهار داشت: با سازمان محیط زیست صحبت کردیم تا آبهای سطحی مهار شود و این استان زرخیز نیاز به استانهای دیگر در زمینه آب نداشته باشد و خودکفا باشد و بتواند به دیگر استانها کمک کند.

وی همچنین به بحث تسطیح و نوسازی اراضی کشاورزی اشاره کرد و گفت: در دولت یازدهم ۱۴ هزار هکتار از اراضی تصریح شد از امروز تا پایان دولت دوازدهم نیز ۱۸ هزار هکتار را وعده می دهیم که اجرایی شود.

رییس جمهور با بیان اینکه نوسازی اراضی در استان گیلان کمک بزرگی به کشاورزان خواهد بود خاطرنشان کرد: این مساله کشت ها را دوباره و سه باره می کند درآمد و محصولا کشاورزان را افزایش می دهد.

وی گفت: همچنین در این سفر طرح های خوب کشاورزی افتتاح می شود و راه آهن محیط زیست ، کشاورزی ، اقتصاد دانش بنیان و پیشرفته جزو اولویت های دولت خواهد بود.

وی با اشاره به پیام مقام معظم رهبری تصریح کرد: استانداران و از جمله استان گیلان باید به این مساله توجه کنند و حضور جوانان را در اشتغال مدیریت شاهد باشیم.

امروز نیاز است که نسل جوان در مدیریت استان حضور داشته باشند بنده در مسیری که استاندار گیلان صحبت می کردم اعلام کرد که طی ماههای اخیر ۱۰ مدیر جوان از زنان در استان مشغول به کار شده اند و این بسیار خوشحال کننده بود.باید  در این شرایط حساس نسل جوان را تا مهارت بیاموزد و مسوولیت های مدیریتی را به عهده بگیرد.

روحانی گفت: در سفر استانی قبلی قول دادم ۷۹۶ میلیارد تومان برای ۳۶ پروژه پرداخت شود تا امروز از این رقم ۱۲۴۰ میلیارد تومان پرداخت کردیم که بالاتر از وعده اعتباری عمل کردیم و این طرح ها تاکنون برخی اجرا و برخی نیز باید تکمیل شود.

وی ادادمه داد: در چهار سال دولت یازدهم ۲۲۹۶ میلیارد تومان بودجه عمرانی برای گیلان قراردادیم که هزینه و اجرا شده است در این سفر استانی نیز ۶۶ طرح و پروژه به ارزش ۱۹۱۳ میلیارد تومان برای استان در نظر داریم که انشاءالله امروز حدود ۴ هزار میلیارد تومان پروژه افتتاح می شود یا این که عملیات اجرایی آنها آغاز می شود.

رییس جمهور همچنین بیان کرد در تفاهمی که امروز انجام می شود با بخش های مختلف بیش از ۴ هزار میلیارد طرح انجام می شود تا بتوانیم گیلان سرسبزتر و مردمان سربلندتر در روزها و سالهای آینده شاهد باشیم.

منبع: ایلنا

نظرات

  • محمد ۱۳۹۷/۱۲/۱۵ - ۱۳:۰۴
    0 0
    جنگ اقتصادی و جنگ روانی را که شما درست کردین با پراید 50میلیونی

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s