چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۹

آمریکا شرکای سرمایه‌گذار خارجی در ایران را تهدید می‌کند

ساعت 24- رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه وقتی شریک سرمایه‌گذاری از خارج از کشور با ایران همکاری می‌کند از وزارت خزانه‌داری آمریکا با آن تماس و آن‌ها را تهدید می‌کنند گفت: دشمن از جمله آمریکا از این که می‌گویند مشکل ما با نظام و حکومت ایران است بی‌شرمانه دروغ می‌گویند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی امشب در جلسه توسعه و برگزیدگان و افتتاح هم‌زمان پروژه‌های زیر بنایی و اقتصادی استان گیلان در سالن مخابرات رشت با بیان اینکه مردم امسال سال سخت و پر مشکلی را طی کردند اظهار کرد: کسانی که امروز بار مسؤولیت بر دوش دارند شرایط خوبی ندارند اما با همه توان و قدرت کار خود را دنبال می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه وقتی شریک سرمایه‌گذاری از خارج از کشور با ایران همکاری می‌کند از وزارت خزانه‌داری آمریکا با آن تماس و آن‌ها را تهدید می‌کنند افزود: دشمن از جمله آمریکا از این که می‌گویند مشکل ما با نظام و حکومت ایران است بی‌شرمانه دروغ می‌گویند در حالی که مشکل آن‌ها با ملت ایران است.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه حکومتی که امروز آمریکا علیه ایران انجام می‌دهد بی‌شرمانه است گفت: فشارهای که امروز آمریکا بر ایران، یمن، چین و هندوستان وارد می‌کنند به خاطر برجام نیست بلکه آمریکا از فشار ملت ها لذت می‌برد.

روحانی با اشاره به پاره کردن هر معاهده‌ای از سوی آمریکا بیان کرد: رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرده هر معاهده‌ای را به راحتی پاره می‌کند و این نشان می‌دهد که اقدامات این حکومت باعقل و منطق سازگار نیست.

وی با بیان اینکه روزهای سختی بر دنیا می‌گذرد تصریح کرد: آمریکا شرایط سختی را علیه تمامی کشورها اعمال می‌کند و تغییراتی که خودشان علیه حکومت آمریکا دارند که هیچ گاه ما علیه آمریکا ندارد.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه شکلی که برای تغییر اعتقاد جدید و پایه‌های اساسی باشد بسیار خوب و مقدس است افزود: اینکه نگرانی ما را خسته کند و اعتماد بین مردم نظام و مدیران کشور را بی‌اعتماد کند بسیار بد است.

روحانی با بیان اینکه اگر مردم به خادمان و کارکنان دولت اعتماد نداشته باشند سنگ روی سنگ بند نمی‌شود گفت: اینکه در یک روز تعداد پرشماری پروژه در یک استان افتتاح می‌شود این به این معنا نیست که ما مشکل نداریم بلکه نشان می‌دهد که نباید با وجود مشکلات کارهای ارزشمند را فراموش کرد.

وی با اشاره به فشارهای اقتصادی طی یک سال اخیر بیان کرد: دولت ابتدا تلاش کرده کالاهای اساسی مردم تأمین و سپس قیمت عادلانه را برای آنها اعمال کند.

رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه دولت صد در صد به ملت اعتماد دارد افزود: از مردم می‌خواهیم به دولت به این معنا که ما به فکر مردم هستیم و شب‌ها خواب راحت نداریم به ما اعتماد کنند چون در تحت هر شرایطی در حال برگزاری جلسات هستیم و روز برای ما مطرح نیست.

روحانی با اشاره به تلاش تمامی قوا در حل مشکلات اقتصادی و رونق اقتصاد خاطرنشان کرد: در مجموع ما باید در هر شرایطی در کنار یکدیگر باشیم و در شرایط جنگ و فشار خود را حفظ کرده و وحدت داشته باشیم.

رئیس‌جمهور با اشاره به شرایط حاکم در آمریکا و اتحادیه اروپا گفت: همه تلاش دولت از ابتدا بر این بوده که با دنیا در چارچوب عزت و مصالح مردم، تعامل برقرار کند و در این راه‌کارهای بسیار بزرگی انجام‌شده است.

وی با اشاره به شرط خود برای انجام مذاکرات هسته‌ای تصریح کرد: زمانی که ظریف و همکارانش عازم مذاکره هسته‌ای بودند، آن‌ها را فراخوانده و اعلام کردم که درروند این مذاکرات یک خط قرمز دارم که اگر مراعات نشود هیچ توافقی را نخواهم پذیرفت و آن خارج شدن از فصل هفت منشور سازمان ملل متحد و لغو قطعنامه‌ها است و این شرطی بود که بر روی آن کاملاً تأکید داشتم.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه  فصل 7 به معنای قرار داشتن در مرز جنگ است خاطرنشان کرد: در تاریخ سازمان ملل نظیری وجود ندارد که کشوری تحت فصل 7 قرار بگیرد و بدون اینکه آن را اجرا کند، از آن خارج شود و برای اولین بار جمهوری اسلامی ایران از فصل 7 خارج شد.

روحانی با بیان اینکه حضور مردم در انتخابات 92 و شگفتی‌آفرینی آن‌ها کشور را از جنگ حتمی نجات داد گفت: این تحلیل نیست، بلکه گفته‌های رئیس‌جمهور فرانسه در یک جلسه علنی و مطبوعاتی است، با این شرایطی که حاکم بود، توانستیم کشور را از فصل هفت بدون آنکه یک لحظه قطعنامه را اجرا کنیم، خارج شویم.

وی با بیان اینکه اگر ایستادگی و حمایت مردم نبود، نمی‌توانستیم در مذاکرات به موفقیت برسید افزود: در جریان مذاکرات آمریکایی‌ها به یکی از اعضای تیم مذاکره‌کننده، گفته بودند که سفرهای استانی رئیس‌جمهور و حضور مردم در این سفرها را دنبال می‌کنند. لذا قطعاً حمایت و حضور مردم باعث قدرت و روحیه مسئولین است و دشمنان از این حضور و رأی مردم می‌ترسند.

رئیس‌جمهور با تأکید و تلاش برای رفع مشکلات بیان کرد: دولت به‌تنهایی قادر نیست، همه مشکلات را حل‌وفصل کند و همه باید برای غلبه بر مشکلات دست به دست هم بدهیم و بدون تردید در دنیای سیاست، اقتصاد و فرهنگ، نیازمند حضور و مشارکت مردم هستیم و حضور مردم می‌تواند قدرت بزرگی را خلق کند.

روحانی با بیان اینکه تمامی مسؤولان عالی رتبه ایران در حال تلاش هستند خاطرنشان کرد: مردم در مقاطع مختلف و در سختی‌ها با صبر و ایستادگی افتخار آفریدند و پشتیبان نظام و دولت بودند.

رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه اگر ما خدمت به مردم را جدی بگیریم و در این راستا تلاش کنیم خداوند ما را تنها نمیگذارد گفت: خداوند به ما وعده داده که هر راهی را که شروع کرده‌ایم ادامه دهیم و یقیناً خداوند علاوه بر یاری‌دادن ما، پاداش نیز می‌دهند و این نصرت را ما و اعیان دیده ایم.

فارس

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s