چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۲

مشاور رهبر انقلاب: هزینه هنگفتی برای امنیت پرداخت می‌کنیم

سردار حسین دهقان

ساعت24-مشاور فرمانده کل قوا در حوزه صنایع دفاعی گفت: شرایط سختی را در سال ۹۷ پشت سر گذاشتیم، هزینه هنگفتی برای امنیت ما پرداخت شد از جمله ۲۷ شهید اخیر استان اصفهان، اما سالی بود که تمام دشمنان می‌گفتند این نظام ۴۰ سالگی‌اش را نمی‌بیند، پشت سر گذاشتیم.

 سردار حسین دهقان عصر امروز در آئین گرامیداشت شهدا در گلستان شهدای اصفهان با اشاره به آیاتی از سوره آل‌عمران اظهار داشت: آیا زنده بودنی که قرآن در مورد شهدا می‌گوید همین زیست طبیعی است؟ اینطور نیست؛ زنده بودن شهید به معنی «زندگی کردن» است که متفاوت از زنده بودن است.

مشاور فرمانده کل قوا در حوزه صنایع دفاعی افزود: زندگی کردن شهدا به دلایل تمایزی است که شهدا داشتند و باعث انتخاب شدنشان شده، هویتی که شهید دارد و شاهد بودنش نسبت به اعمال انسان‌ها وجه تمایز اوست.

وی ادامه داد: قدرتی که ایران امروز دارد مدیون خون شهداست و هرآنچه دستاوردی می‌بینیم به ایثار آن‌ها بر می‌گردد؛ ملتی که در هیچ شرایطی حاضر نیست در مقابل تهدید و تحریم سرتعظیم فرود بیاورد تبدیل به ملتی شکست‌ناپذیر می‌شود.

دهقان عنوان کرد: فرهنگ جهاد و شهادت در جامعه ما موج می‌زند، نارسایی و ناهنجاری‌هایی را می‌بینیم، اما در حال پرداختن هزینه‌ی چیزی هستیم که آن‌قدر ارزش دارد که دشمنان با همه توان سعی در گرفتن آن دارد.

وزیر سابق دفاع یادآور شد: مشکلاتی که همزمان با جنگ داشتیم و با موفقیت پشت سر گذاشتیم قابل قیاس با شرایط امروز کشور نیست، با اعتقاد می‌توانیم بگوییم یگانه نظام و مردم مستقل دنیا ما هستیم که توانسته الگو باشد و راه مبارزه را با دیگران بیاموزد.

وی تأکید کرد: لازم نیست ما به عنوان مسؤول بگوییم دیگران هم اذعان دارند؛ به دفاع انقلابی از نظام نیاز داریم، مفاهیمی که انقلاب مطرح کرد انسانی و جهان‌شمول است که گذر زمان بر آن گرد کهنگی نمی‌گذارد.

دهقان اظهار کرد: رفتار انقلابی لازمه امروز ماست این یعنی در صحنه بودن و عملی که مردم به آن نیاز دارند، نه داد و هیاهو، یک سکوت انقلابی لازمه دیگر است تا شنیدن صداهای مخالف را هم بشنویم.

وی خاطرنشان کرد: شرایط سختی را در سال ۹۷ پشت سر گذاشتیم، هزینه هنگفتی برای امنیت ما پرداخت شد از جمله ۲۷ شهید این استان، اما سالی بود که تمام دشمنان می‌گفتند این نظام ۴۰ سالگی‌اش را نمی‌بیند، پشت سر گذاشتیم.

مشاور فرمانده کل قوا در حوزه صنایع دفاعی گفت: گفته می‌شود سال ۹۸، سال سخت‌تری خواهد بود، درست است، آمریکایی‌ها تمام ابزارشان را برای شکستن مقاومت مردم به کار گرفته‌اند؛ دروغ می‌گویند که هدفشان تنبیه دولت است، اصلاً مگر جدایی میان مردم و دولت وجود دارد؟ می‌خواهند مردم را پشیمان کنند، همه باید بدانیم در جنگ نابرابری قرار داریم، با اعمال مدیریتی جهادی شرایط را پشت سر خواهیم گذاشت، باید مطالبه ما این باشد که مسؤولان انقلابی رفتار کنند که مسیر حق برای رهرواش ترسی باقی نمی‌گذارد.

فارس

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s