چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۵

پوتین در مراسم سالگرد الحاق کریمه شرکت می‌کند

پوتین

ساعت 24- سخنگوی کرملین امروز (چهارشنبه) اعلام کرد، روسیه بر این باور است که اتحاد کریمه با این کشور یک رویداد تاریخی بسیار مهم تلقی می‌شود و از این رو، تردیدی وجود ندارد که ولادیمیر پوتین در مراسم جشن پنجمین سالگرد الحاق این منطقه شرکت خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در پاسخ به این پرسش که آیا ولادیمیر پوتین برای شرکت در مراسم سالگرد الحاق کریمه به روسیه که از جمعه تا دوشنبه برگزار می‌شود، به این منطقه سفر خواهد کرد یا خیر، گفت: زمان سفر رئیس‌جمهوری روسیه به این منطقه در صورت نهایی شدن متعاقباً اعلام خواهد شد.

وی ادامه داد: گزینه‌های مختلفی در شرایط فعلی مد نظر است اما به طور قطع می‌توانم این را بگویم که روز الحاق کریمه به روسیه و پنجمین سالگرد آن، تاریخی پراهمیت برای همه روس‌ها محسوب می‌شود.

سخنگوی کرملین ادامه داد: به همین دلیل است که بدون هیچ تردیدی پوتین به گونه‌ای متناسب در رویدادهای مربوط به این سالگرد شرکت خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، کریمه در ۱۸ مارس ۲۰۱۴ پس از آن به روسیه ملحق شد که شهروندان این منطقه در یک همه‌پرسی شرکت کرده و رأی به الحاق به روسیه دادند.

کی‌یف و بخش عمده‌ای از کشورهای غربی همچنان این منطقه را جزو خاک اوکراین تلقی می‌کنند و مدعی هستند که الحاق انجام شده، فاقد مشروعیت است.

ایسنا

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s