پنجشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۱

سفیر ایران استوارنامه خود را تقدیم وزیر خارجه تاجیکستان کرد

ساعت 24- سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان، امروز (پنجشنبه) با سراج الدین مهرالدین وزیر خارجه این کشور ملاقات و رونوشت استوارنامه خود را تقدیم وی کرد.

در این دیدار وزیر خارجه تاجیکستان ضمن خوشامدگویی به محمد تقی صابری سفیر کشورمان، بر اشتراک های منحصر به فرد زبانی، فرهنگی، دینی، تاریخی و تمدنی دو ملت ایران و تاجیکستان تاکید کرد.

مهرالدین افزود: با توجه به فضای جدید به وجود آمده در روابط فیمابین و تعیین و آغاز به کار سفرای جدید دو کشور، به طور مطمئن همکاری های مشترک بیش از گذشته توسعه و ارتقاء خواهد یافت.
سفیر جدید ایران در تاجیکستان نیز در این دیدار با ابلاغ سلام گرم محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه به همتای تاجیکستانی، به زمینه های مناسب برای تحکیم پیوندهای ایران و تاجیکستان و تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر روابط خویشاوندی دو ملت اشاره کرد.
صابری هدف از ماموریت خود را ارتقای همه جانبه روابط دو ملت و دولت دوست و برادر خواند و آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای ارتقای سطح روابط با تاجیکستان به جایگاه شایسته مناسبات خویشاوندی دو ملت، اعلام کرد.

ایرنا

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s