جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۱

اتحادیه اروپا 8 نفر را در ارتباط با تنگه کرچ تحریم کرد

ساعت 24- اتحادیه اروپا نام 8 نفر را در ارتباط با تنش‌های سال گذشته درتنگه کرچ به فهرست تحریم‌های خود افزود.

اتحادیه اروپا فهرست تحریم‌ها علیه روسیه را طولانی‌تر کرد و نام هشت نفر را به این فهرست اضافه کرد.

در بیانیه‌ای که سرویس خبری اتحادیه اروپا به این منظور منتشر کرده آمده است: «با توجه به استفاده فدراسیون روسیه از زور که به دستگیری خدمه اوکراینی و توقیف کشتی‌ها در روز 28 نوامبر 2018 در تنگه کرچ منتهی شد و  (این اقدام) نقض قوانین جهانی و نیز حاکمیت و تمامیت ارضی اوکراین است، شورا تصمیم گرفته که نام هشت نفر باید  طبق ضمیمه  یک، به فهرست اشخاص و نهادهای تحریمی اضافه شود.»

روابط روسیه و اوکراین پس از آن بحرانی شد که سه کشتی نیروی دریایی اوکراین با عبور از مرز دریایی وارد آب‌های منطقه‌ای روسیه شدند و بدون توجه به هشدارهای نیروهای امنیتی روسیه به مسیر خود ادامه دادند.  در جریان این اقدام نیروهای روس برای متوقف کردن این کشتی‌ها وارد عمل شده و در نتیجه سه نظامی اوکراینی زخمی ‌شدند. نیروهای امنیتی روسیه در ادامه این سه کشتی را تا بندر کرچ هدایت و آن‌ها را توقیف‌ کردند.

فارس

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s