دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۸

ادعای یک رسانه صهیونیستی مبنی بر دسترسی ایران به اطلاعات تلفن همراه ایهود باراک

ساعت24 - یک شبکه تلویزیونی صهیونیستی روز گذشته مدعی شد که تلفن همراه ایهود باراک، نخست‌وزیر پیشین رژیم صهیونیستی هک شده و اطلاعات آن به ایران رسیده است.

به گزارش  رسانه صهیونیستی آروتزشوا، عاملان دشمن به تلفن همراه ایهود باراک، نخست‌وزیر پیشین رژیم صهیونستی نفوذ کرده و آژانس امنیتی سرزمین‌های اشغالی (شین بت) نگران است که اطلاعات این تلفن همراه به ایران رسیده باشد.

این رسانه می‌نویسد: طبق گزارش روز یکشنبه برنامه "اوودا" که از شبکه ۱۲ تلویزیون اسرائیل پخش می‌شود، ناداو آرگامان، مدیر شین بت در ماه جولای گذشته برای دیداری غیر عادی به خانه باراک رفته بود که در این دیدار آرگامان هشدار داده بود که ایرانی‌ها اطلاعات تلفن همراه و کامپیوتر باراک را در دست داشتند.

آروزتزشوا ادعای این گزارش را مطرح کرده و می‌نویسد که ممکن است ایرانی‌ها خودشان به این تلفن همراه نفوذ نکرده باشند اما این اطلاعات را از طریق هکرهای خارجی که این نفوذ را انجام داده‌اند، خریده‌اند.

این رسانه در ادامه افزود: منابع آگاه از این موضوع گفته‌اند که این اتفاق، سهل‌انگاری باراک نبوده است و در هر صورت چیزهایی که به دست آمده بودند خجالت‌آور نبودند. شین بت به باراک آموزش داده است که چطور در استفاده از تلفن همراه و کامپیوتر خود عمل کند.

به گزارش ایسنا، در چند روز گذشته، شبکه ۱۲ تلویزیون اسرائیل مدعی شده بود که دستگاه‌های اطلاعاتی ایران گوشی بنی گنتس را هک کرده‌اند و نهادهای امنیتی اسرائیل به گنتس در این باره هشدار داده‌اند.

اخیراً میان نتانیاهو و رقبای انتخاباتی او یک کشمکش بر سر هک شدن تلفن همراه بنی گانتس، رئیس سابق ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی به وجود آمده است. گانتس و هم پیمان او لاپید مدعی هستند که نتانیاهو پشت هک کردن گوشی بوده است. برخی منابع رسانه‌ای و حتی نهادهای امنیتی این رژیم هم مدعی هستند که این کار توسط ایران انجام شده است.

نتانیاهو در ویدیویی که در صفحه توییتر خود در این باره منتشر کرد گفته بود: دروغ‌های لاپید کارساز نخواهد بود. شین بت (آژانس امنیت داخلی اسرائیل) تأیید کرده و همچنین خبرنگاران ارشد می‌گویند که نخست‌وزیر اطلاعی از هک شدن گوشی ندانشته است. این تلاشی از جانب گانتس و لاپید است تا این واقعیت را که حکومت ایران به طور آشکارا از آن‌ها حمایت می‌کند، مخدوش کنند و این در حالی است که آن‌ها از توافق هسته‌ای ایران دفاع می‌کردند اما نتانیاهو با آن مبارزه کرد".

منبع: ایسنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s