سه‌شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۲

سومین مظنون به دست‌داشتن در تیراندازی اوترخت دستگیر شد

ساعت 24-بنابر اعلام پلیس هلند، سومین مظنون به دست‌داشتن در تیراندازی دیروز اوترخت دستگیر شد.

پلیس هلند سومین مظنون به دست‌ داشتن در حمله دیروز در شهر «اوترخت» را دستگیر کرد.

بنابر گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، پلیس در این زمینه پیامی در شبکه توئیتر منتشر کرده است: «طبق گزارشی که به دست آمده است، پلیس سومین مظنون را در ارتباط با تیراندازی در اکتبرپلین 24 را دستگیر کرده است و ما در حال بررسی این هستیم که این فرد چه ارتباطی با واقعه داشته است.»

«تیز کورتمان» سخنگوی دادستان عمومی هم در این مورد گفت که تاکنون سه‌نفر دستگیر شده‌اند. یک فرد  متهم به تیراندازی و دو نفر دیگر.

دیشب اعلام شد که «گوکمان تانیش» عامل تیراندازی اوترخت هلند که اصلیتی ترکیه‌ای دارد بازداشت شده است. رسانه‌های هلندی اعلام کرده‌اند که تانیش مسایل قانونی داشته است و چهارم ماه مارس در ارتباط با اتهام تجاوز به دادگاه احضار شده بود.

تانیس چند سال پیش در چچن حضور داشته و با داعش مرتبط بوده است. دیروز بعضی از کاربران عضو گروه تروریستی داعش در شبکه‌های اجتماعی از احتمال حمله به هلند صحبت کرده بودند.

روز دوشنبه بر اثر تیراندازی که نخست در یک قطار شهری در یکی از میادین شلوغ اوترخت روی داد، دستکم سه نفر کشته و ۹ تن هم زخمی شده‌اند.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s