یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۳

بیشتر اوقات زمان تعویض فیلتر آب را نمی دانیم

چگونه به نو کردن فیلتر آب پی ببریم

تصفیه آب

بسیاری از وسایل خانه وقتی  نیاز به تعویض پیدا می کنند به راحتی متوجه می شویم . لامپ هایی که می سوزند یا وقتی ماشین ظرفشویی خوب کار نمی کند ظرف ها را کثیف می بینیم . وقتی دستگاه تصفیه آب متصل به برق است و کار می کند افراد تصور می کنند همه چیز خوب است .

کارشناس وسایل الکترونیکی می گوید بهتر است فیلتر آب را هر سه تا شش ماه عوض کنید . او می گوید : تغییر فیلتر آب با توجه به نوع منبع ، میزان مصرف و کیفیت فیلتر مصرفی تفاوت دارد .

اگر شما از آب شهری استفاده می کنید هر شش ماه یکبار باید فیلتر را عوض کنید اما اگر از آب چاه استفاده می شود بهتر است هر سه ماه فیلتر آب تعویض شود زیرا  ممکن است آهن و رسوب بیشتری در آن باشد . آب چاه الودگی بیشتری دارد .

یکی از نشانه های تعویض فیلتر آب کم شدن فشار آب است  همچنین اگر متوجه تغییر در طعم یا بوی آب شدید به احتمال زیاد به این معنی است که وقت آن شده که فیلتر جدید نصب کنید . فیلتر با رسوب آب مسدود می شود و فشار آب کم می شود . اگر آب از چاه کشیده شده باشد و فیلتر کاملا مسدود شده باشد و فشار آب به میزان قابل توجهی کم شده باشد به سیستم پمپ چاه فشار وارد می شود .

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s