یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۸

نوبخت:

۹۸ درصد منابع حاصل از فروش نفت در سال گذشته محقق شده است

ساعت 24- رییس سازمان برنامه و بودجه گفت که ۹۸ درصد منابع حاصل از فروش نفت و میعانات گازی در بودجه ۹۷ محقق شده است.

در جلسه عصر امروز (یکشنبه) کمیسیون برنامه و بودجه مجلس که با حضور رییس سازمان برنامه و بودجه و رئیس دیوان محاسبات برگزار شد، محمدباقر نوبخت به تشریح عملکرد بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور پرداخت.

رئیس سازمان برنامه و بودجه در این نشست گفت: از ۳۸۵ هزار میلیارد تومان جمع منابع و مصارف کل کشور، جمعا با لحاظ کردن ۳۵۲هزار میلیارد تومان منابع عمومی دولت و ۳۳ هزارمیلیاردتومان مربوط به بند و تبصره ۵ (تهاتر و اوراق)، صددرصد منابع حاصل شده است، اما با صرفنظر کردن از منابع مربوط به بند و تبصره ۵، منابع عمومی دولت ۹۱ درصد محقق شده و در بخش درآمدها ۸۵ درصد تحقق درآمد داشته‌ایم. اعتبارات تملک دارایی (عمرانی) نیز از مجموع ۶۲ هزار میلیارد تومان، ۸۰ درصد اختصاص یافته است.

وی افزود: از درآمدهای مالیاتی به مبلغ ۱۰۷ هزار میلیارد تومان، ۸۹ درصد محقق شده است. همچنین ۱۰۱ هزار میلیارد تومان منابع حاصل از فروش نفت و میعانات گازی پیش بینی شده بود که ۹۸ درصد آن محقق شده است.

ایسنا

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s